Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1heart Septimus Heap Vin Aug 08, 2008 8:51 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Septimus Heap Rank11-24afb

Septimus Heap Z489d566b1d9bf






Ati citit vreun volum din seria septimus Heap?V-a placut?Pareri/Comentarii

Cateva informatii despre volumele lansate:

Magie
In acest volum ni se prezinta familia Heap formata din Silas,Sarah si cei sapte copii ai lor.Septimus Heap,pe cand era doar un bebelus a fost dat drept mort de catre o asistenta care lucra pt.DomDaniel.La cateva zile dupa aceasta,Silas gaseste in apropierea casei,un bebelus,pe care il duce acasa,acesta urmand sa faca parte din familie.Mai tarziu,afla ca Jenna,bebelusul gasit in zapada era fiica reginei,car murise in aceeasi noapte cumplita in care a murit si mezinul familiei Heap.Jenna va fi luata de Maricia,vrajitorul NeObisnuit,pt. a fi invatata diferite lucruri.Atunci face cunostiinta cu baiatul 412 din armata tanara,care mai tarziu se dovedeste a fi Septimus Heap.

Zborul
Simon,cel mai mare dintre fratii Heap ajunge sa fie ucenicul lui DomDaniel care ii promite ca il va face vrajitor NeObisnuit.Acesta o rapeste pe Jenna,ducand-o la observatorul sau.
In cautarea lui Jenna ,in ajutorul baietiilor in cautarea Jennei se alatura si Valvele Padurii,creaturi de o frumusete rara si cu puteri foarte mari.Restul merita citit kiss

Leacuri
Aici,paznicul Portii,Gringe,desigileaza o incapere ,si elibereaza fantoma Reginei Ethelcrunta care traise cu mai bine de 500 de ani in urma.Aceasta regina il salveaza pe Septimus care era sa se inece,iar cu aceasta ocazie il obliga sa se uite intr-o oglinda vrajita,care il omoara pe Septimus,mai exact il trimite intr-o alta perioada.

Urmatorul volum se numeste Cautarea,dar inca nu a fost lansat.

http://girls.forumz.ro


2heart Re: Septimus Heap Dum Aug 10, 2008 6:39 pm


        TouchTheSky
TouchTheSky

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5927
Numarul mesajelor : 96
Respectarea regulilor : Septimus Heap Rank11-24afb

Eu am citit Magie...Mi-a placut, dar nu exagerat de mult...Apoi am inceput as citesc Zborul, dar nu l-am terminat pt ca nu mi-a lplacut...

http://world-of-girls.forumz.ro


3heart Re: Septimus Heap Mar Feb 24, 2009 10:35 pm


        Zuzulik
Zuzulik

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Campulung Muscel
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5689
Numarul mesajelor : 10
Respectarea regulilor : Septimus Heap Rank11-24afb

eo sunt la mijlocul primei carti .. nu prea ma pasioneaza ..asa k m-am lasat de ea..nu e chiar asa ... :d

http://zuzu-g1rl.hi5.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente