Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Cat Poti Ierta? Empty Cat Poti Ierta? Mar Iun 17, 2008 9:23 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

Cat Poti Ierta? Z48580f551b81f





Cat poti ierta? Astepti sa cada acea ultima picatura in paharul aproape plin? Sau ce anume te-ar determina sa renunti la relatie?

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Joi Iun 26, 2008 1:00 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

pai eu cred ca cel mai urat lucru e inselatul...adica poti sa il ierti 1 data,de 2 ori...dar de mai multe ori NU! pentru ca si`ar lua`o in cap...eu cred ca inselatul e un lucru de neiertat

http://www.ally-just-me.piczo.com


3Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Mar Iul 01, 2008 6:40 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

pai destul de multe....am fost crescuta intr-un mediu in care singura solutie era sa ierti pentru a reusii sa mergii mai departe...aproape orice pana la bataie din partea lui sau jignirii



4Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Joi Iul 03, 2008 3:18 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

poti ierta pana intr`un anumit punct...ca pe urma te ia de fraiera ;)

http://www.ally-just-me.piczo.com


5Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Joi Iul 03, 2008 6:41 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

depinde si ce sa ii iertii....poate sunt lucruri cu care el a crescut pana acum si vine prietena lui si-i spune ca nu ii place aia nu poti obliga omul sa nu mai faca....sunt lucruri ce trebuiesc iertate.....care chiar daca nu iti plac tre sa acceptii



6Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Vin Iul 11, 2008 2:51 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

da...dar e cu totul altceva...daca iubitul tau se saruta cu alta yahoo mad intentionat...cand relatia e mai dulce...nu cred ca ai putea ierta...sau daca nu vine la singurele intalniri pe care le putea avea no words cred ca innebunesc si eu la un moment dat daca tot il iert

http://www.ally-just-me.piczo.com


7Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Vin Iul 11, 2008 6:27 pm


        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

eu sunt o fire care iarta usor, dar nici eu nu voi putea ierta un baiat care ma va insela!

http://sweeties.forumz.ro


8Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Vin Iul 11, 2008 6:41 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

Pot ierta cat simt pe moment. Depinde foarte mult de persoana si de sentimentele pentru ea.



9Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Lun Iul 14, 2008 2:30 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

Iert multe...numai inselatul nu..c'mon te-ai simti ca o jucarie..tu sa te gandesti numai la el,esti sigura ca e perfect si ca te place/iubeste cu adevarat,ca o sa fie o relatie serioasa,faci sacrificii,ierti,sa fi Fidela..iar el nu?pana mea daca te-a palcut si te vroia xcu adevarat pai frate stai cu ea,sa-i cunosti calitatile,defectele,mofturile,alintarile,sa petreci clipe cu ea,nu sa fi u smcherul doomne eu sunt tare,..pot sta cu mai multe fraierele n-or sa-si dea seama....dc sa-ti bati joc de fata?dac ai vazuit o gagica iti place vrei sa te fufu cu ea ok te desparti de saraca actuala..nu o lasa sa vizese la luna si stele...fa-ti u toate poftele si cand vrei o relatie serioasa..si o fata speciala...ramai cu ea...pt ca e frumos intr-o relatie sa vezi ce bn te intelegii cu sexul opus sa vb cu ea ce vb si cu cel mai bun prieten,,..s apetreci si u Sf valentin cu cineva:)),sa va facei surprize,sa va porecliti,sa barfiti etc



10Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Lun Mai 31, 2010 10:39 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

Nu iert:
- daca ma inseala (nu pot sa trec cu vederea si sa ii platesc cu aceeasi moneda, daca el nu are constiinta, eu am)
- daca ma pune pe locul (am nevoie de multa atentie...)
- ironiile exagerate, desi i-am atras atentia sa inceteze (poate nu transform asta chiar in motiv de despartire, dar nici nu cred ca totul va mai fi la fel)
- sa ma faca de ras in fata prietenilor mei/lui (asta pune capac)

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


11Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Mar Iun 01, 2010 8:36 am


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-24afb

Iert, dar nu uit. Si fac dupa diverse chestii care ar deranja cealalta persoana, fara sa ii comunic acest lucru dupa aceea. Nu va ganditi la chestii urate rau... Ci nimicuri d'alea care streseaza cealalta persoana...

La o relatie atunci cand chiar e relatie pot indura multe. Nu cred ca as suporta sa ma insele, dupa nu mai e nimic. Chiar daca ramai impreuna sau ajungi iar impreuna cu cineva care te-a inselat fizic sau emotional, nimic nu mai e la fel, e ca si cum nu ar fi...

Nu suport deja cand sunt pusa pe locul 2. Cand se duce la his best buddy si desi ma suna cand vbim nu transmite nimic. Am facut deja urat din acest motiv, de mai multe ori. Am fost bagata in seama cand s-a dus iar pentru perioade mici de timp, then a uitat de problema mea cu "notice me, bitch!!!" Last time am ajuns la un pas de break-up which was... fixed I guess... prin eu renuntand la whatever I need si going to his place to have angry sex.

Nu imi place cand eu fac mici nimicuri pentru el si el... nimic. I mean I rly rly gotta hint smth si nici atunci nu se prinde decat rar si I gotta go like: "do smth different! i need smth special!" Chestia asta a amplificat cearta de mai sus ca nu stia sa imi zica when was the last time he did smth nice for me... But after the sex he cooked for me, so a facut ceva nice...

Chestiile astea ma streseaza din ce in ce mai rau. Pentru ca am pretentia ca celalalt sa isi modifice un pic atitudinea daca eu l-am batut la cap pe aceeasi problema si acum cateva luni si i-am zis ca daca se repeta problema I'm out.

Dar I'm not out. Am investit 3 ani din viata mea, ne-am facut planuri sa ne mutam impreuna, we can see ourselves growing old together si in afara certurilor majore care sunt rare, he makes me happy, he makes me... me.

Tocmai pentru ca imi pasa de cum suntem unul cu altul fac atata caz. Cause if he's gonna be there for a looong time, conteaza cum ma simt. In aceasta relatie nu am mai inchis ochii la comportamente aberante, nu am mai acceptat sa nu fiu sunata din n motive (thank god ca nu avem pb cu chestia asta), nu am mai incercat sa fiu altfel decat sunt in speranta ca ma va iubi mai mult sau ca ma va iubi at all, nu am mai avut atata rabdare... nu am mai fost cum ar fi trebuit sa fiu o mare parte din inceput. Si in puii mei, merita, he's like the nicest guy ever in comparatie cu fosti si prietenii amicelor... but I wasn't able to love him with all my being. And that's smth I can forgive smbd for, but I can't rly forget.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


12Cat Poti Ierta? Empty Re: Cat Poti Ierta? Joi Iun 03, 2010 9:47 am


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Cat Poti Ierta? Rank11-6-24b75

Cea mai grava bocana a partenerului ar fi inselatul.Nu l-as ierta niciodata.NU merita asta.
Poate daca ar fi vorbas de altceva,l-as ierta,dar nu as uita si l-as tachina.
Sunt de parere ca,daca ma inseala,nu ma mai vrea pe mine,ci o alta fata.Deci,decat sa ma faca sa sufar umbland cu o alta fata in timp ce e cu mine,mai bine ar spune clar "vreau sa ne despartim".
Poate si asa voi suferi pentru ca a plecat.Dar daca m-ar insela...as suferi de gelozie si de faptul ca sunt devoita sa ii dau papucii.
Nu accept sa ma lase deoparte (sa ma puna pe locul 2).As vrea sa ma aprecieze mai mult.Deci cred ca e un motiv pentru care sa nu il pot ierta.
Sa ma barfeasca prietenilor lui...sa le spuna tot ce facem doi in respectiva zi.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente