Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Relatiile de Lunga Durata Empty Relatiile de Lunga Durata Mier Iul 23, 2008 5:46 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Relatiile de Lunga Durata



Am citit de curand un post in blogul unei amice si tot zicea ea acolo ca relatiile de lunga durata nu mai sunt de actualitate azi, ca nu isi au rostul. Eu nu sunt de acord, desi trebuie sa recunosc ca nu pot contrazice unele argumente ale ei.

Tu ce preferi: relatii de lunga durata sau flirturi?


Iata post-ul amicei:


Isa a scris:F*ck me, I'm not famous yet!

Relatiile de Lunga Durata FairyTale
Cum sa traim sanatos? Nu, relax, nu te iau cu diete si cu 30 de exercitii pentru tonifierea muschilor abdominali riiight Sanatatea ta psihica ma intereseaza si nu cea fizica, pentru ca daca gandesti sanatos, ai si un corp pe masura lol . Inchei astfel paranteza pe care am si uitat sa o deschid. Revenind la subiect, se ia o oala mare, cea mai mare oala posibila pe care o ai tu in bucatarie. Punem in ea la fiert tot trecutul. Adica mai pe romaneste, ii dam dracu pe toti! Asa. Astepti pana da in clocot. Pastrezi acum ceea ce pluteste la suprafata si arunci ce s-a scufundat. Doar nu ai nevoie sa-i tii pe toti in jurul tau, toate jitiile, javrele si jigodiile. Booon! Asta a fost primul pas.

Al doilea pas este, bineinteles, sa scapi si de acele vaci bipede. Deci, fetelor, este foarte simplu. Arunca boul cel mult ravnit de langa tine si o sa vezi cum vacile o sa se omoare intre ele pentru el ! Pentru baieti, este la fel de simplu. Si ei tot de vaci bipede trebuie sa scape. Asa ca arunca vaca de langa tine in mijlocul boilor si o sa vezi cum o sa se dea la toti. Asta ca sa iti dai si tu seama langa ce vaca stateai big smile .

Al treilea pas este constientizarea statutului de single, precum si beneficiile acestui statut, beneficii care starnesc invidia celor ce au o relatie, zic ei stabila. "Zic ei" pentru ca atunci cand sunt impreuna, e ceva stabil. Cand nu sunt impreuna, fiecare isi vede de incercarea lui de "a se stabiliza" cu altcineva lol .

Prin urmare, eu am o idee pentru a trai cat mai sanatos. Si mental si fizic. Trebuie doar sa "Spui NU relatiilor stabile!" Pentru ca oricum asa ceva nu exista, este doar un mit urban. Nu exista om care sa nu insele sau care sa nu se gandeasca cel putin sa o faca. Nevrand sa ai ceva stabil, automat iti protejezi mintea. Pentru ca nu iti mai consumi neuronii aiurea incercand sa faci pe detectivu', sa faci scenarii, sa corelezi persoane cu locuri si intamplari din trecut. Nu o sa ajungi sa te mai enervezi din orice nimic, deci vei avea o atitudine ZEN. Nu o sa ai din cauza cui sa suferi sau sa plangi, deci inima iti va fi protejata. Corect sau nu? Cam asta e cu partea mentala. In ceea ce priveste partea fizica, eu zic asa: sa profitam fiecare de corpurile a cat mai multor persoane. Ceva gen : "Buna, treci pe la mine? Sunt singur/a acasa. Poti? Bine. Nu poti?" Iarasi bine. Si il/o suni pe X.

Make sex, not love! Pentru ca "leov" nu mai e de pe vremea bunicii, Fat-Frumos a murit rapus de Muma-Padurii si in fond, ce sa faci cu un cal alb? In ziua de azi, fetele il asteapta pe F*t-Frumos si nu calare, ci conducand.

Si acum ca ne-am lamurit cum sta treaba in secolul XXI, let's all be sex-mates! Desigur, poti avea uneori si o depresie gandindu-te ca asa totul este superficial si ca de fapt nu ai pe nimeni care sa tina la tine cu adevarat sau la care sa tii, dar te anunt ca daca o sa ai parte de astfel de momente proaste va fi din cauza ca nu ai mai folosit patul demult sau nu a fost satisfacator lol .

Stiu, goana dupa F*t-Frumos e acerba, dar te face fericita. Cat despre baietii care se cred F*t-Frumosi, banuiesc faptul ca si ei viseaza la o domnita care sa-i astepte imbracata provocator, dar care sa fie si inteligenta, sa stie sa si gateasca si sa fie si devreme acasa. Si cu asta am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa!

P.S. : Pseudo-sfaturile de mai sus sunt desigur niste ironii la adresa modului de astazi al oamenilor din mileniul III de a vedea o relatie. Si totusi nu neg ca ar putea fi o solutie convenabila. Nu-mi asum raspunderea daca lumea va proceda asa lol


Link catre acest articol AICI

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Mier Iul 23, 2008 10:19 pm


        Misterious_Girl
Misterious_Girl

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5906
Numarul mesajelor : 87
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

no nu prea imi plac aventurile
eu si prietenul meu ne cunoastem de ft mici..am copilarit impreuna:D
ne cunoastem d la 5 ani
si suntem impreuna de 4 ani
deci cred ca ne incadram intr-o relatie de lunga durata,desi am avut si certuri si am fost si despartiti
dar povestea e mai lunga.ne-am itnalnit iar intamplator si ne-am impacat:D:D:D



3Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Joi Iul 24, 2008 11:38 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7554
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Now, that's a thing...seriously, eu nu inteleg cum poate cineva de varsta mea sa aiba o relatie de lunga durata..in my opinion, it sucks..then again,,,it's impossible to me...adica...am o prietena care a fost cu un tip 3 ani, aopi cu un altul 10 luni...alta care e cu un tip de 1 an jumate'...eu nu am reusit sa am o relatie mai lunga de...3 luni o.O'...poate pentru ca nu am cunoscut pe cineva care sa ma faca sa vreau o relatie lunga...poate pentru ca ma plictisesc prea repede sau pentru ca nu sunt obisnuita sa am un catel dupa mine tot timpul. Inteleg, dupa o varsta, itit doresti o relatie de lunga durata, vrei sa iubesti pe cineva...dar, plm, cum sa fii cu un tip 3 ani, cand, dupa parerea mea, abia incepi sa cunosti mai multi tipi...now really, o sa ai destul timp sa fii cu un/o barbat/femeie cand te casatoresti (asta daca o faci). Dupa parerea mea, cu cat ai mai multe tentative de-astea de relatii (aka relatii scurte) cu atat mai bine. ai timp sa iti dai seama ce iti place la o persoana de sex opus si ce nu. Apoi vei avea timp destul sa fii cu o singura persoana pentru mai mult timp.


So: relatiile de lunga durata nu sunt pentru mine

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


4Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Vin Iul 25, 2008 7:19 am


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5955
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

^ sunt de acord cu tine. Si asta tot din cauza varstei giggle

Bineinteles ca probabil as fi pro relatiilor lungi. Dar...la varsta asta, nu-mi iese asa ceva fake) Intotdeauna imi place un tip cand nu suntem impreuna, iar atunci cand ajungem sa fim impreuna incepe sa scada interesul.Damn no words Pentru ca la varsta mea... cred ca toti ne indragostim repede,si e doar *indragosteala* de cele mai multe ori.
Sunt si adepta flirtului :"> e mai mult ca o joaca... Normal,am flirtat de mult mai multe ori.

Mda...relatia mea cea mai "lunga" a fost de 2 luni no words Si am o prietena,da,tot 13 ani,care a fost si am impresia ca inca e cu un tip de 2 sau 3 ani.



5Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Vin Aug 15, 2008 12:15 pm


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5882
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Nu stiu daca la cei 16 ani ai mei e posibil sau nu sa ai o relatie de lunga durata...dar eu am o relatie destul de lunga si foarte "intensa",deci e bine.Cred ca persoanele care umbla dupa flirt-uri si altele in genul sunt persoane imature..adevarul e ca la varste gen 12,13,14 ani nu ai la ce sa te astepti(nici macar la 15-16 nu toti au mintea matura),dar decat sa umblii cu tot felul de persoane mai bine stai singura(acum ma refer la fete..).O relatie trebuie inceputa atunci cand stii ca esti matur/a si ca vrei o relatie serioasa...nu e un moft.Plus de asta cred ca atunci cand ai o relatie dupa mofturi nu e nimic magic fata de cum e cand tii cu adevarat la acea persoana..



6Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Vin Aug 15, 2008 5:59 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Eu sunt de acord cu Ruki, adica, inainte sa ai o relatie stabila incearca sa cunosti mai multe genuri de baieti. Bine, acum nu inseamna ca sari de la un tip la altul din 2 in 2 sapt big smile

http://alexa-hd.hi5.com


7Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Dum Apr 05, 2009 1:44 pm


        Veronica
Veronica

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Botosani
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5703
Numarul mesajelor : 20
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Prefer relatiile de lunga durata. Am avut diverse relatii, de diferite durate. Atunci cand esti cu cineva de ceva timp, ajungi sa il cunosti, sa il stii foarte bine, sa deveniti o singura persoana. Multi zic ca in relatiile de lunga durata intervine monotonia.....NUUU!!! daca stii sa o faci sa dispara totul o sa fie OK. 



8Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Dum Apr 05, 2009 8:55 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Monotonia intervine doar in momentul in care disoare atractia dintre cei doi,dar daca cei doi chiar se iubesc niciodata nu se vor plictisii unul de celalat.Eu una sunt adepta relatiilor de lunga durata,asa pot sa il cunosc pe cel de langa mine si capat incredere eu una am nevoie de cineva langa mine,sa ma inteleaga si sa stiu ca pot sa ii incredintez orice si bineinteles si reciproca e valabila. fake



9Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Dum Apr 05, 2009 10:08 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6511
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

prefer de lunga durata...aventurile se regreta de cele mai multe ori



10Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Lun Apr 06, 2009 8:49 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

nu neaparat ca se regreta...depinde de tine daca da sau nu.Eu am avut aventuri de o seara,m-am distrat nu am regretat...nici macar nu m-am mai gandit efectiv am trait clipa,traieste clipa,lasate dusa de val,nu te mai gandii vai ce se intampla daca...sau ce o sa zica ala sau aia...? NU sunt momente in care aventurile sunt bune te destind ,te ajuta sa evadezi.Dar in general prefer relatiile de lunga durata ,o aventura de o noapte inseamna numai si numai distractie si buna voie.Ma las purtata de val,scot la suprafata toate inhibitiile mele si le dau dracu si ma simt Doamne ce bine.



11Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Sam Apr 11, 2009 11:42 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6642
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

la 13 anisori ai mei nu cred ca pot sa spun ca sunt adepta relatiilor de lunga durata..dar sunt pro...mami si tati sunt de nu stiu cat timp impreuna si tot mai convietuiesc...in schimb eu sunt mica ca sa incerc relatii de ,lunga durata' si vorba lui pHeNoMeNoN sunt prea imatura pentru alstfel de relatii...poate cand o sa mai cresc...dar acum SIGUR nu...a da...si acum prefer sa fiu singura sa imi traiesc viata...

http://www.ally-just-me.piczo.com


12Relatiile de Lunga Durata Empty Re: Relatiile de Lunga Durata Vin Apr 24, 2009 1:21 pm


        Plastic Doll
Plastic Doll

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5771
Numarul mesajelor : 31
Respectarea regulilor : Relatiile de Lunga Durata Rank11-24afb

Eu una prefer relatile de lunga durata o.o'
Atat timp cat perosana te iubeste cu adevarat nu inteleg de ce nu ar sta mult timp cu tine...
Prefer relatile de lunga duarata,cu o persoana cu care ma simt chiar bine. Nu suport persoane care fac misto XD sincer.
O.O'




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente