Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Dragostea - Sentimentul Care Te Face Mai Bun



Cineva a zis "Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale."


Ce parere aveti despre asta? eu am avut o discutie cu cineva despre acest subiect si a zis ca dragostea nu exista...doar acel eros....si atat



Ultima editare efectuata de catre Ruki in Sam Oct 18, 2008 9:04 am, editata de 2 ori (Motiv : Ruki: asezare post introductiv, corectare titlu)




        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Dupa parerea mea,dragostea te face si egoist...la un moment dat faci lucruri speciale pentru dragoste si poate ca nu sunt fapte prea usoare.
Dragostea te face mai bun,dar trebuie sa lupti mult pentru ea.Cu alte cuvinte,cand iubesti esti mai bun in dragoste,pentru ca este cu totul alta lume.




        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

sincer eu nu vad ca dragostea te face egoist...depinde ce intelegi tu prin o persoana egoista? eu cred ca daca fac ceva pentru binele relatiei mele nu este egoism,cu conditia sa nu ii lezez pe cei din jur.




        insight
insight

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5722
Numarul mesajelor : 103
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Creeaza cele mai mari valori morale insa dragostea patimasa te poate ucide ....




        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Dragostea te poate face cea mai buna persoana de pe pamant,dar cand persoana pe care o iubesti te tradeaza apare egoismul, ura si o dorinta de a face si tu la fel cu ceilalti.Cel mai bine e sa stii sa controlezi asta pt k nu toti sunt vinovati pt ce face unu,dar trebuie sa inveti din greseli si sa ai mai multa grija si cel mai important sa nu ai prea multa incredere in nimeni pt k toti suntem oameni si gresim,pana si cel mai cinstit om de pe pamant




        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

YoooRomina a scris:Dragostea te poate face cea mai buna persoana de pe pamant,dar cand persoana pe care o iubesti te tradeaza apare egoismul, ura si o dorinta de a face si tu la fel cu ceilalti.Cel mai bine e sa stii sa controlezi asta pt k nu toti sunt vinovati pt ce face unu,dar trebuie sa inveti din greseli si sa ai mai multa grija si cel mai important sa nu ai prea multa incredere in nimeni pt k toti suntem oameni si gresim,pana si cel mai cinstit om de pe pamant

Atunci cand ajungi asa,inseamna ca nu stii ce este dragostea,nu ai inteleso in orice conditii ar aparea ea,si ar exista,chiar daca celalat nu te mai iubeste sau apare o despartire nu este nevoie ca sa fii plin(a) de ura, ci doar sa accepti ca se mai intampla ca din astfel de evenimente poti invatat pentru mai departe.




        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

erena21 am avut si despartiri pt k pur si simplu nu am mai simtit nimic eu sau el, ne-am dat seama ca era numai atractie, dar nu poti sa nu inveti din greseli cand cineva se preface ca te iubeste si tu chiar pui suflet in relatie ca sa plece intro zi fara explicatii.daca ti s-ar intampla nu cred ca tu nu ai avea mai multa grija in relatiile ce vor urma




        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Ba da as avea,tocmai asta zic sa acepti despartirea si sa inveti din ea,sa stii sa te protejezi pe viitor,dar sincer,si fara suparare,ai numai 15 ani cred ca mai trebuie sa experimentezi,nu zic ca nu ai habar dar trebuie sa te mai maturizezi si vei vedea totul cu alti ochi.




        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

de matura sunt prea matura pentru varsta mea
a trebuit sa ma mut in alta tara, sa incep o viata noua...tu habar nu ai ce inseamna la 14 ani sa lasi totul in urma si sa incepi de la 0
in dragoste nu am avut multe experiente, dar destule cat sa imi dau seama ce e dragostea si ce e ura, fac diferenta.si chiar daca sunt doua sentimente diferite e nevoie numai de un pas ca sa treci de la unul la altul
sincer eu as prefera sa am inca 5 ani si sa nu imi pese de nimic.dar nu imi vorbi mie de maturitate pentru ca imi imaginez ca tu ai putut trece printro perioada destul de lunga de la copilarie de maturitate, dar eu in 2 luni dintrun copil inocent m-am transformat intro persoana care cunoaste viata buna si rea.de aceea cred ca trebuie sa traiesti fiecare clipa si sa incerci sa profiti pt ca daca nu profiti tu de altii ei o sa profite de tine
inca ceva,dragostea la prima vedere nu exista
un sentiment care se poate naste la prima vedere e atractia
un sentiment ce se naste cu timpul este afectul
dragostea e un sentiment ce se naste la prima vedere si in timp se face mai puternic,adica pentru dragoste nu e destul atractia sau afectul,trebuie sa fie prezente amandoua
asta cred eu ca e dragostea




        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

angel
YoooRomina a scris:de matura sunt prea matura pentru varsta mea
a trebuit sa ma mut in alta tara, sa incep o viata noua...tu habar nu ai ce inseamna la 14 ani sa lasi totul in urma si sa incepi de la 0
in dragoste nu am avut multe experiente, dar destule cat sa imi dau seama ce e dragostea si ce e ura, fac diferenta.si chiar daca sunt doua sentimente diferite e nevoie numai de un pas ca sa treci de la unul la altul
sincer eu as prefera sa am inca 5 ani si sa nu imi pese de nimic.dar nu imi vorbi mie de maturitate pentru ca imi imaginez ca tu ai putut trece printro perioada destul de lunga de la copilarie de maturitate, dar eu in 2 luni dintrun copil inocent m-am transformat intro persoana care cunoaste viata buna si rea.de aceea cred ca trebuie sa traiesti fiecare clipa si sa incerci sa profiti pt ca daca nu profiti tu de altii ei o sa profite de tine
inca ceva,dragostea la prima vedere nu exista
un sentiment care se poate naste la prima vedere e atractia
un sentiment ce se naste cu timpul este afectul
dragostea e un sentiment ce se naste la prima vedere si in timp se face mai puternic,adica pentru dragoste nu e destul atractia sau afectul,trebuie sa fie prezente amandoua
asta cred eu ca e dragostea

Draga mea nu trebuie sa te ambalezi in halul asta,eu vorbesc din experienta.Cine te face sa crezi ca nu am avut momente nasoale in viata mea,si eu m-am maturizat fortat,unul la mana,si apoi eu nici nu am stiut ce e aia dragoste de orice fel pana nu acum multa vreme.pana am invatat ce e aia,eu nu am avut norocul de a fi iubita,insa am inteles si am trecut mai departe dar in momentul in care am invatat ce este dragostea am invata conceptia corecta despre ea.Stiu ca de la ura la iubire distanta e mare,dar e totusi numai un pas,am facut cunostiinta,insa am invatat ca daca il urasc pe cel care o data l-am iubit atunci nu l-am iubit e doar un capriciu de al meu.Uite intre noi e o diferenta de varsta maricica,la sensul ca eu la varsta ta nu stiam ce e ala prieten sau iubit,deci am trait in doua medii total diferita,normal ca vor aparea divergente in idei,ti le respect insa nu sunt de acord cu ele in totalitate.




        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

nu ma ambalez,dar totusi tu nu cunosti situatia mea...si eu iti respect parerea,dar se pare ca suntem total diferite...niciodata nu o sa putem fi de acord




        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Dragostea -  Sentimentul Care Te Face Mai Bun Rank11-24afb

Pai atunci care ar fi farmecul daca toti am fi de acord.Si da ai dreptate nu cunosc situatia ta,insa este valabila si reciproca.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente