Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Some old thing Empty Some old thing Mier Iul 25, 2007 5:34 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

Ok,chestia asta am inceput-o demult...acum vreun un aproape,daca nu ma insel...am facut mici schimbari,unii dintre voi o stiu,sper sa nu va plictisiti daca o cititi din nou...big smile
nu sunt foarte sigura...da asta si urmatoarele posturi sunt un fel de introducere,dupa care vreau sa continui sa scriu la persoana 1,cred ca mi-ar iesi mai bine..pana atunci..here I go:

Sa ai un iubit mafiot nu este cel mai usor lucru iar Victoria stia asta foarte bine.Era de trei ani cu Paul si de un se mutasera impreuna.Chiar daca aveau o viata normala,daca cel ce avea sa ii fie sot nu in viitorul indepartat intarzia doar cinci minute,inima incepea sa ii bata din ce in ce mai repede si se altereze.Insa imediat auzea si vocea iubitului sau: "Victoria,scumpo,e un trafic infernal". Amandoi erau tineri, ea cu doar 20 de ani iar el,fiul celui mai mare mafiot,avea varsta de 22 de ani. Faceau parte din acele cupluri adorabile ce le vezi pe strada si iti intorci privirea pentru a-i admira.Totul decurgea perfect in viata lor,pana cand,intr-o seara, Victoria auzi usa deschizandu-se inainte de ora normala a sosirii lui Paul si in locul vocii sale suave, auzi alte doua voci...
- Cauto-o in bucatarie,eu ma duc sus. Auzi glasul gros, al unui barbat ce parea sa ii comande celuilalt,ce aproba timid.
Fata,care era chiar in bucatarie,mereu pregatita de iubitul sau, scoase cu mana tremuranda un pistol dintr-un sertar,rugandu-se sa nu il foloseasca. Apoi se ascunse dupa usa, asteptand ca unul din ei sa intre.
Cand usa se deschise, in bucatarie intra un barbat slabut, imbracat intr-o uniforma de politie. Victoria ridica o spranceana,indignata si indrepta pistolul catre politist, cu teama
-Stai pe loc si explica-mi ce se intampla....mai exact,ce cauti la mine in casa.
Barbatul se intoarse pe calcaie si privi cu stupoare arma fetei
-Sunt de la politie doamna,ar fi mai bine sa lasati arma jos,nu vrem sa va facem rau.
Insa Victoria nu se lasa inselata de niste simple cuvinte,si sustinu arma la nivelul pieptului acelui barbat.
-Nu stiam ca politia isi ia libertatea de a intra in casele oamenilor fara acordul acestora, sau macar un mandat...Si s-a inventat soneria,sau macar cicanitul la usa.Replica fara sa arate vreo tentativa de a-si lasa arma jos.
Insa, fara sa isi dea seama cineva apru in spatele sau,apucand-o de maini si facand-o sa scape pistolul.
-Ne cerem scuze doamna, sau..domnisoara,insa cand se vorbeste despre o persoana atat de importanta precum dumneavoastra,sau cel ce avea sa va fie sot, ne luam toate libertatile posibile.Mai ales cand sunteti in pericol....-Ii explica cu o voce calma acel barbat imens din spatele sau.
-Ce vreti sa spuneti mai exact cu "in pericol"?
Barbatul o elibera si lua rapid pistolul de jos.Cand se intoarse, Victoria vazu in fata sa un mic urias, mult mai inalt decat ea,blond cu niste ochi fermecatori insa in acel moment nu ii dadu importanta acetui lucru,fiind nerabdatoare sa primeasca un raspuns, care nu ezita sa vina
- Stim ca va fi un soc,insa trebuie sa va scoatem de aici.Iubitul d-voastra este mort si...exista posibilitatea ca dumneavoastra sa fiti in pericol.
Victoria simti cu pamantul ii fuge de sub picioare dupa ce asculta prima fraza, si totul in fata ochilor se incetosa. La doar o fractiune de secunda, isi pierdu cunostinta. Nu apuca sa cada jos,cand barbatul blond o lua pe sus si iesi cu ea pe usa,urmat de cel ce parea subaletrnul sau.
- Nu ma asteptam chiar la un lesin. Zise pe un ton ce dadea de inteles ca nu era prea incantat de situatie.
-Wolf,ti-am zis ca era mai usor daca veneam si ii ziceam direct cine suntem si nu trebuia sa ne luam hainele astea stupide pe noi. Raspunse barbatul slabut

To be continued....

http://www.calypsonyx.blogspot.com


2Some old thing Empty Re: Some old thing Sam Iul 28, 2007 4:59 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

mai vreau big smile dc a murit? ea va ajunge cu blondul? 8->

imi place k introduci anumite detalii ("vocii...suave") si k exista un oarecare suspans... ma asteptam sa ii impuste sau sa vina el sa o salveze hmmm dar imi place k actiunea nu e previzibila flirty

anyway, sa nu n lasi sa asteptam mult flirty

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


3Some old thing Empty Re: Some old thing Sam Iul 28, 2007 5:53 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

deci....continuarea nu am mai schimbat-o...am lasat-o asa...cu gandul ca e destul de bine..sper sa fie asa.....si sper ca pana diseara sa continui ce am in cap....daca nu vi se pare bine,pls..anuntati-ma...asa mai schimb
A...nu raspunde pentru greselile gramaticale,pe langa tastatul meu destul de oribil,mai e si wordul care imi schimba cuvintele in spaniola :-L

-Crezi ca e in stare sa primeasca inca un soc?
Auzi Victoria printre alte vorbe din acel loc.Nu deschise ochii insa isi dadu reama ca este intr.-un spital dupa mirosul inconfundibil.Era asezata pe un scaun nu tocmai confortabil.Cand incerca sa deschida ochii,lumina neonului patrunse in acestia,facand-o sa mormaie o injuratura printre dinti.Incercand sa se obisnuieasca cu razele artificiale observa doua siluete barbatesti ce stateau in fata ei,privind-o atent.Incet,isi dadu reama ca unul din ei era politistul blond ce intrase prin efractie in casa ei,iar celalalt un doctor grizonat si aparent moracanos.
-Presupun ca eu sunt cea care ar trebui sa primeasca inca un soc,nu?Spuse fata deja obisnuita cu lumina si incepand sa observe micul birou in care se afla.Un fotoliu din piele,un scaun pe care se afla ea,o masuta plina de hartii si peretii tapati de afise cu anatomia corpului uman.Dupa ce analiza in deamanunt camera mica ,ii privi pe cei doi;doctorul se aseza pe fotoliu iar blondu se rezema de masuta.Amandoi erau foarte seriosi si o priveau ingrijorati.
Ochii fetei se plimbau de la unul la altul,nerabdatori in timp ce fata incerca sa-si retina lacrimile amintindu-si de ce lesinase;iubitul ei era mort si ea nu stia nimic altceva.Nici cum,nici de ce,absolut nimic;iar acum.,in fata unui politist si a unui medic,se pregatea pentru inca o lovitura sub centura.
-Sunt doctoral Bruce;se Auzi in acea liniste profunda vocea ragusita a grizonatului.Sunteti lesinata de aproximativ jumatate de ora.Domnul,aici de fata,v-a adus la cerintele lui Andrew Williams.Am aflat ca trebuia sa va fie socru.din pacate,sau poate fericire,fiul sau a murit pe loc,iar el mai are cel mult doua ore de trait.un glont i-a perforat unul din plamani si un mai putem face nimic.
Fata asculta atenta fara sa zica nimic,lasand siroaie de lacrimi sa curga pe obrajii fini.
Un glont;atunci ceva un a mers bine,Paul ii promisese ca niciodata nu va lua parte la luptele tatalui sau,ca se va ocupa decat cu hartoagele;ce se intamplase,de ce o mintise;ridica privirea incercand sa isi revina,sa fie clara,sa inteleaga;daca cineva ii putea explica.Avea atatea intrebari si atat de putine raspunsuri;privirile celor doi erau atintite asupra ei nici unul nestiind ce sa faca.Barbatul blond pe care nici acum un stia cum il cheama,se apropie de ea si o prinse de brat ridicand-o dupa scaunul dur
-Potoleste-te si ha isa vorbesti cu Sefu,doar d-asta te-am adus aici.Vocea lui era rece,aspra,dura,nicidecum cum fusese in casa la ea.Il privi cu ochii indurerati si deabea acum Observa ca un era imbracat in politist,era in niste pantalón la dunga,de culoare neagra,si o camasa din matase ,deschisa la cativa nasturi,la gat,de aceeasi culoare.I se parea ciudad,insa nu avu timp sa zica nimic fiindca fu scoasa pe coridoarele spitalului,unde dadu cu ochii de celalat politist de la ea din casa,si acesta imbracat la negru.fata se smuci din mainile barbatului si ii privi serioasa pe cei doi
-Ce dracu se intampla aici?Intreba aproape tipand.Cine sunteti ?Politia locala ?Are cineva de gand sa imi explice ce se intampla?
Nu apuca sa termine intrebarile ce le punea fiindca barbatul o lua pe sus si o duse cu forta intr-un salon plin de barbati imbracati aproximativ la fel,costume negre,de doliu,unul mai serios ca celalat,aproape plangand unii,iar in mijlocul lor,pe patul de spital,il vazu pe cel ce urma sa ii fie socru,pe Andrew Williams,mai palid si mai tras la fata decat fusese vreodata de cand il cunostea.Imediat cum scapa din bratele puternice ce o tineau se puse pe pat langa Andrew si incepu sa planga.



Ultima editare efectuata de catre in Dum Iul 29, 2007 1:08 am, editata de 1 ori

http://www.calypsonyx.blogspot.com


4Some old thing Empty Re: Some old thing Sam Iul 28, 2007 6:03 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

-Era si timpul...am ceva important sa iti spun.Acum,aici,de fata cu ei.Ascultati-ma bine cu toti,si mai ales tu scumpo.Zise bolnavul cu o voce greu de inteles...
in salon se lasa linistea.Singurul lucru ce se mai auzea era piuitul aparatelor ce il tineau pe Andrew in viata si bataile inimilor celor prezenti.Cand batranul vazu ca toti erau atenti la el,continua:
-in curand o sa mor,mai am cateva ore...fiul meu a murit din cauza mea,iar fiica mea,CC,va veni la inmormantare,sunt sigur de asta,iar voi iti veti spune alegerea mea.Ei doi erau cei ce urmau sa ia conducerea familiei.Christine imi va intelege legerea...Din acest moment,Victoria va fi sefa voastra,ea se va ocupa de tot,ajutata de Wolf si CC.
Victoria nu mai putu spune nimic.Ochii ei erau deja seci si il priveau pe Andrew cu stupoare.Ea,Cap al Mafiei?Nu stia nimic,nu cunostea pe nimeni ... decat pe Christine,care,nu era aproape niciodata p acasa,fiind mereu,afara,venind numai de Craciun Si Paste... si Wolf,cine era?Nu ii placeau armele si o dezgusta ideea de a tine asupra ei una din pura placere,sau nevoie...Gura ei nu mai putea zice nimic,insa barbatii din salon ziceau tot ce gandeau,toti deodata,astfel incat nu se intelegea aproape nimic...auzeai vag cate un "Nu are cum,Nici nu e din familie,E o fata!"
Privirile lor erau reci si o faceau sa se simta in plus,nu numai fiindca era o femeie in lume a barbatilor,ci fiindca era sefa lor...unul din ei isi lua inima in dinti si zise ceva mai tare,pentru a se face auzit:
-De cand capul poate fi o femeie?Si..mai ales,daca nu e din familie?!?
Cateva voci il aprobara,insa imediat se auzi vocea puternica a barbatului blond ce o adusese pe Victoria in camera:
-E alegerea lui Andrew,ar trebui sa o luam ca pe o ultima dorinta...
-Ea ESTE din familie,e ca si fiica mea,si nimeni nu va pune la indoiala asta,destul de clar?Zise Andrew cu vocea ragusita,insa destul de autoritara incat sa faca iemdiat liniste.
-Ar fi mai bine sa ii lasam putin singuri,are multe de explicat si din pacate,putin timp.Continua blondul cu vocea indurerata.
-D-asta o sa fi tu,sa o ajuti...nu,Wolf?Intreba pe un ton ironic un barbat bine facut,cu par castaniu si ochii negri,patrunzatori,in timp ce se indrepta catre iesire.
-Da Elyx,d-asta sunt aici.Primi raspunsul imediat,fara ca blondul sa stea prea mult pe ganduri in timp ce le facea semn celor dinauntru sa iasa pentru a le lasa intimitate celor doi.

Cand salonul se goli,Andrew incepu sa ii dea indicatii noului Cap al Mafiei

Cand toti iesisera din camera,Victoria lua mana batranului in ale sale si il privi cu ochii inlacrimati
-Andrew,sunt eu;nu pot face asta.Sti foarte bine.
Batranul ii privi lacrimie cum se rostogoleau din ochii verzi si zambi
-Nu,tocmai fiindca stiu cine esti si ce poti...si tu poti face asta.Vei avea persoane de incredere langa tine.Wolf te va ajuta iar C.C va fi incntata sa petreaca o perioada aici...-trase adanc aer in piept apoi continua-Razbuna-ne...pe mine si pe fiul meu.
Cand auzi ultimele cuvinte,fata stranse mana barbatului si inchise ochii,amintindu-si ca logodnicul ei murise.
-Andrew,dar mi-a promis ca nu se va baga in asa ceva.Zise printre suspine insa fu oprita de batran,care se ridica intr-o pozitie normala si o lua in brate.
-Nu era implicat in nimic,scumpo.M-a sunat de dimineata ca vrea sa vorbeasca ceva urgent cu mine,si am ramas ca ne intalnim sa luam pranzul impreuna.Tocmai imi arata inelul cu care vroia sa te ceara in casatorie.Susina usor si continua.Te iubea Victoria...te iubea cu adevarat.Refa-ti viata,dar razbuna-i moartea.
Victoria scapa din bratele lui si il privi rece,fara sentimente.Avea dreptate,trebuia sa faca ceva.il mai imbratisa inca o data si si zise un usor "Multumesc".Lacrimile se mai rostogoleau pe obrajii fini,insa ochii aveau o expresite de ura...si razbunare.
Andrew zambi,multumit de ce reusise si se intinse,reluand-si pozitia de muribund.
-Cheama-i pe ceilalti,va trebui sa le confirmi ca ai acceptat.
Victoria ii oferi un sarut pe obraz,isi sterse lacrimie si deschise usa,serioasa,invitand barbatii ce asteptau nelinistiti pe holul spitalului.Intrara pe rand,primul fiind Elyx,nepotul lui Andrew,si verisorul lui Paul,iar ultimul Wolf,care se opri langa fata si o privi nelinistit.
-Te-ai gandit bine?
Fata ridica privirea actre blond si zambi sadic,ca si cum ar fi fost hipnotizata.
-Nu am avut la ce sa ma gandesc...Nu sa schimbat nimic,tot eu sunt,doar ca logodnicul meu are dreptul la o razbunare...voi afla cine i-a omorat...Andrew e acolo,tragandu-si ultima suflare..cei care au facut asta,crede-ma ca nu vor scapa....
Zambetul ii pieri pe parcursul frazei si continua la fel de rece
-Hai,Andrew ne asteapta
Wolf ramase privind-o socat de schimbarea facuta in doar cateva minute petrecute cu batranul lup,cum ii zicea el,celui care timp de 22 de ani,il cresuse ca pe fiul sau,alaturi de Paul si de CC.
Cand intra si cuplul muribundul facu un semn si se facu liniste in salon..

Din nou aceeasi situatie stanjenitoare pentru frumoasa bruneta,toti barbatii cu privirile atintite asupra ei,insa de data asta,Victoria le infrunta privirile.Langa patul lui Andrew statea ca un bodyguard,privindu-i unul cate unul,cu sfidare.Amintindu-si del Wolf,care avea sa ii fie ajutor..il cauta prin salon,gasindu-l in spatele tuturor,cu mainile la spate,analizand-o din cap pana in picioare.Din pacatea,acea analizare reciproca lua sfarsit cand Andrew glasui,cu greu,simtind ca acelea erau ultimele clipe din viata sa.
-De azi inainte,ea este Victoria Andrews,ea va avea grija ca totul sa decurga normal in familia noastra...si stiu ca o va face bine.Sper,totusi,ca nu veti inceca sa o omorati si pe ea,cum ati facut cu mine si fiul meu.
Nu termina bine cuvintele si aparatele la care era conectat incepura sa confirme ce el deja stia...toate piuiau ...unul mai tare decat celalalt.Mai avea cateva minute de viata.Doctorul intra acompaniat de o asistenta ce incerca sa ii dea afara pe toti din salon,insa murbundu-l ii opri
-Vreau sa aman cu Wolf,lasati-l pe el...-apoi se intoarse catre Victoria si ii spuse-lasa-ne un minut,apoi intra.
Fata aproba din cap,il imbratisa si il saruta pe batran apoi iesi din salon,lasandu-i pe cei doi barbati singuri,fata in fata.
-In hainele in care m-au adus aici,vei gasi un inel; cand va fi timpul potrivit,da-i-l Victoriei,si ai grija de ea.
Blondul nu intelesese foarte bine ce vroia sa zica cu "cand va veni timpul" insa nu apuca sa il intrebe,fiindca se auzi o bataie in usa si o silueta slabuta intra in salon.Silueta se dovedi a fi Victoria,care se opri decat langa patul celui care fusese Cap al Mafiei si ii lua mana in ale sale.Linistea domina in salon,aparatele fiind oprite...
-Te voi razbun a Andrew.Zise fata cu un ton ce nu arata pic de mila fata de cel ce se va fi dovedit a fi ucigasul.
-Te VOM razbuna.Completa blondul care statea la capatul patului privindu-l pe cel ce fusese tata.Multumesc lupule,ii zise acestuia si lasa o lacrima sa ii cada pe obraz
Andrew zambi linistit,ii privi pe amandoi,apoi,cu ultima suflare,zise
-Eu va multumesc.copii mei.
Dupa aceasta fraza,inchise ochii si se duse catre o lume mai buna.Fata se ridica de langa pat,si instinctiv,se duse langa barbatul ce statea inert,in mijlocul salonului.
-A murit,graira la unson imbratisandu-se si privind cadavrul batranului ce muri cu zambetul pe buze.

http://www.calypsonyx.blogspot.com


5Some old thing Empty Re: Some old thing Mier Aug 15, 2007 5:16 am


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

damn....la cat timp am in ultima vreme cred k termin asta la anu si la multi ani....
puii macar ziceti daca vreti sa mai continui sau nu...k daca e,,imi fac timp

http://www.calypsonyx.blogspot.com


6Some old thing Empty Re: Some old thing Vin Aug 17, 2007 4:05 pm


        anaiD
anaiD

 Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6278
Numarul mesajelor : 216
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

normal k sa continui! io stau cu sufletu la guraaaaa!!!! s vreau sa stiu ce o sa se intample!! tongue



7Some old thing Empty Re: Some old thing Sam Oct 20, 2007 6:08 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

foarte tare bv bv wink Ajtept s continui [-o<

http://www.ally-just-me.piczo.com


8Some old thing Empty Re: Some old thing Dum Oct 21, 2007 1:54 am


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

ms mult,tocmai m/ai facut sa imi amintesc de faptul ca trebuie continuata...idei am,dar nu mai stiu sa le pun "pe foaie"
dar ms de incurajare

http://www.calypsonyx.blogspot.com


9Some old thing Empty Re: Some old thing Mar Oct 23, 2007 10:21 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

LadyBitchDemon a scris:ms mult,tocmai m/ai facut sa imi amintesc de faptul ca trebuie continuata...idei am,dar nu mai stiu sa le pun "pe foaie"
dar ms de incurajare
s nu te lasi s mai scri no[-( no ntz ntz ntz

http://www.ally-just-me.piczo.com


10Some old thing Empty Re: Some old thing Vin Dec 14, 2007 11:09 pm


        lost.kid
lost.kid

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6140
Numarul mesajelor : 182
Respectarea regulilor : Some old thing Rank11-24afb

drool daaa continua... imi place si mie drool big smile

http://www.georgy-girl11.piczo.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente