Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

1Mandru Ca Esti Roman? Empty Mandru Ca Esti Roman? Vin Apr 18, 2008 11:33 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Mandru Ca Esti Roman?

Aici sunt doua intrebari...
ESTI MANDRU DE TARA TA?
ESTI MANDRU CA ESTI ROMAN?
Si acum sa intoarcem problema pe toate partile...de la relief...pana la oameni si politica (problema despre care ne poate vbi Mire daca este dragutza flirty )


da...am subliniat cuvantul problema...pentru ca politica este una dintre punctele slabe ale Romaniei...nu ma pricep foarte bine...dar ma straduiesc sa inteleg...sa luam summit-ul spre exemplu...good..ne-a promovat imaginea, da?...aveam nevoie de o imagine buna, mai ales cu toate valurile ce se fac acum prin altw tari cu privire la romani...dar totusi...de ce a fost asa?...pe toata perioada summit-ului, a fost in centrul atentiei doar imaginea Bucurestiului...populatia...canci!...cred ca ati vazut cu totii reportajul cu tipa pe care a lovit-o masina si politistii au lasat-o acolo fara sa se uite la ea pe motiv ca trebuiau sa aranjeze circulatia pentru ca trecea Tariceanu pe-acolo...asta m-a indignat total (o sa pun reportajul la sfarsit)...normal...la 2 minute dupa ce a ajuns salvarea (in 20 de min, tocmai de la spitalul Floreasca, daca nu ma insel, cu toate strazile alea inchise) tipa a murit...iar Tariceanu a ajuns linistit acasa cu Wolsvagen-ul, BMW-ul sau stiu eu ce masina are el...normal...cand se plictiseste de ea mai mareste putin taxele sa si-o schimbe...dar dupa cum a spus cineva: "Ce iti trebuie tie BMW cand tu ai bani pentru 10 vieti de-acum inainte?"...ii dau dreptate...



la un moment dat am vbit despre situatia romanilor de peste granite...probleme din italia, spania etc...si aici am vazut opinii diferite...unii spun ca e vorba de tigani - ei trag in jos Romania...acum nu sunt rasista, chiar nu am absolut nimic cu ei...dar sunt al dracu' tare de tot..profita de faptul ca li se spune rrom doar pentru a face legatura cu Romania...pentru ca marea majoritate a trainilor...cand aud cuvantul "gipsy" spun romania....chiat ca habar n-au unde se afla tara si ce se intampla cu ea...and that's bullshit...pentru ca, desi nu suntem in totalitate vinovati ( spun asta pentru ca sunt destui romani care pleaca din tara la...umm...cules de portofele sau mai stiu eu ce)...deci...desi nu suntem in totalitate vinovati, se face legatura: tigan?...aaa...roman...pey daca tiganii fura...romanii fura...romanii ucid...romanii fac...romanii dreg (dupa cum am spus, este adevarat intr-un procent relativ)...deci...daca fac asta...expulzarea!...si asa ajungem la o alta problema...locurile de munca...nu sunt putine...sunt foarte putine...si in ziua de azi...putini mai sunt cei carora le pasa de ce ai in cap in comparatie cu cei carora le pasa de ce-ai in buzunar si cat le poti oferi pentru a te angaja...cred ca studentii stiu cel mai bine chestia asta...si lasandu-i la o parte pe someri si cei care se lupta cu zilele pentru banii de caldura, trecem la un alt subiectul...invatamantul idiot din Romania...desi ne numaram printre cei mai destepti oameni, si invatam de 5X mai mult decat invata altii suntem la pamant cu conditiile oferite...vrem si noi sa invatam decent...intr-o clasa curata, cu caldura, dupa niste manuale descifrabile si tot asa...noi suntem norocosi...avem mobilier nou, au schombat instalatia electrica, caloriferele, au renovat etc...sunt scoli in care pur si simplu nu poti pasi...era o reclama pe ProTV mai in iarna in care un elev isi prezenta scoala si spunea ca "ii ploua in cap lui Marin Preda"...nu numai in scoala aia se intampla asa...ci in multe altele...dupa ce proiectul "un laptop pentru fiecare" a cazut, parlamentarii s-au gandit la ceva mai bun: sa dea cate un memory stick fiecarui elev...dar sunt atat de plouati in gura incat nici macar nu s-au gandit ca nu toti au un computer...nu s-au gandit ca unii nici macar nu isi permit sa viseze la asa ceva...ca sunt oamenii care n-au bani nici sa treaca strada...da' ce le pasa lor atata timp cat a aparut nould model de la Toyota?



sa ne legam putin si de partea fizica a Romaniei...stiti voi...cea care include apele, campiile, dealurile, munti...cei de gunoi bineinteles...poluare? ha?...ce e aia?...Romania nu cunoaste acest termen...pentru ca aveam Carpatii...avem o groaza de paduri...avem Dunarea si toate cele...de ce stam ca prostii si nu le poluam?...Haideti sa aruncam cat mai multe reziduuri in apa si pe jos si yay! ce bucurie!...lame...vezi gunoaie la fiecare pas...putini sunt cei care stiu ca de ei depinde curatenia din jur, dar si mai putini sunt cei care fac ceva in sensul asta...si cred ca asta spune tot


sa luam si chestii mai speciale...drogurile..."vai, draguri in Romania?!..imposibil"...cam asta ar spune unii...si stiu ei ce stiu...unii nu au bani sa-si puna palma-n fund, dar sa-si mai cumpere si droguri...si totusi...an de an mor o groaza de tineri din cauza drogurilor...iar ei ce fac?...il aduc pe Steven Segal sa le vorbeasca elevilor despre asta?...get real...daca vor macar sa faca ceva bun ar trebui sa aduca pe cineva care stie cu adevarat ce inseamna un drog...cineva care a si-a dat seama totusi de realitate si s-a chinuit sa renunte...nu actor, nu cantaret, nu papa de la vatican...ci un roman...un roman obisnuit, asa ca toti ceilalti care sa stie...si pentru ca am o mica mare problema cu drogurile aka sunt total impotriva lor (old, weird thing)...nu risc sa ma intind pe kilometri intregi de pagina comentand aiurea si ma opresc...


Da, domnule, avem privelisti frumoase, rauri, copaci, orase. Tara noastra e frumoasa...de ce dracu' ne plangem ca nu avem dupa ce bea apa cand avem ce vedea? Nesimtire curata...


sa revenim la partea a doua...mandru ca sunt roman?...poate...dar ceea ce ma face mandra nu este regimul, nu este politica, nu copacii si apele ci istoria...sunt mandra sa pot spune ca Vlad Tepes a fost roman (unii zic ca-i ungur), sunt mandra ca Stefan cel Mare a fost domnitorul tarii mele...sunt mandra de toate razboaiele castigate si pierdute de marii conducatori romani...imi place sa pot spune ca romanii au fost cei care au aparat granita europei in primul razboi mondial...ca o ducem cum o ducem pentru ca, in timp ce Francezii stateau cu palma-n fund si inventau stiu eu ce, romanii duceau razboaie cu inamicii francezilor...ai europei...fara noi...s-ar fi vazut in pom cu totii...fara romanii astia prosti, care fura, care ucid si care ii terorizeaza pe italieni cine stie ce limba ar fi vorbit ei acum...


accident inainte de Summit ---> https://www.youtube.com/watch?v=nQ6qDQUVNdw

you?

btw...sorry pentru greselile ortografice

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


2Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Vin Apr 18, 2008 11:48 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Nope nu pot sa spun ca sunt mandru ca sunt roman doamne fereste ce crezi ca cm-am tampit ?? Dar in acelasi timp sunt mandru ca nus de vreo alta natie de asta de ratati sau si mai rau vreun albanez sau dracu sai mai ieie musulmani si alti de astia de se arunca in aer pe strada de mana cu femeia si copchilul.

O astfel de populatie trebuie exterminata parerea mea . Nici un popor civilizat nu ar trebui sa recurga la astfel de gesturi mai ales cand stiu ca au o istorie destul de bogata in urma lor si sa nu uitam multe din chestiile pe care le vor sunt absolut bazaconii.

Deci pe scurt nu nu sunt mandru dar nici nu pot sa zic ca mie chiar asa de rusine. Poate hai sa zicem ca sunt mandru cand vad gimnastele noastre cai bat la fund pe asa zisii granzi(da de unde) ai gimnasticii si alte de astea in rest.....nu prea poti avea motive. ah dah si daca mai ai si un ministru de externe precum Ciorcoveanu (good point dude lets talk later about hookers and some joints oki?? Thum's up dudeee) DOBITOCUL NEAMULUI ! Nare minte nici cat o cioara ala asa e de prost.

Yes of course yes of course.........

You country is full of shit mr. Ciorcoveanu
Yes!

We would like to f**k ya all and sell you out to the higheest bidder is that good with you?

Of course!

Youre such and idiont are you not?
Yes!

Etc. etc. etc. !



3Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Apr 19, 2008 12:15 am


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

cum sa ne reprezinte cineva ca asta?...incultul...ar trebui sa mai citeasca niste "almanahe", sa se consulte cu domnul Gioana...sau Geoana...dracu' sa-l ia de idiot...

anyway..."noi ar trebui sa fim fericiti ca nu traim in Somalia"...pe de o parte...au dreptate...pe de alta parte...de ce sa ne multumim cu mai putin cand putem face mai mult?

Edit: ala cu almanahele era era domnul (e)vanghelie....



Ultima editare efectuata de catre Ruki in Dum Apr 20, 2008 3:25 pm, editata de 1 ori

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


4Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Apr 19, 2008 11:13 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Nooo no nici gand nu sunt "mandra". Plm..romanii mi s pare k sunt degeaba big smile cand vezi la tv k nush cine dracu spune "almanahe" sau spune "miami" ..asa cum se scrie.. te ia asa o scarba no words my oppinion

http://alexa-hd.hi5.com


5Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Apr 19, 2008 12:00 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

mai...aici e o mica diferenta...depinde de cum te simti tu....Da, sunt mandru ca sunt roman...isa nu sunt mandra de tara mea...ceea ce ma face mandra e istoria, nu prezentul...

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


6Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Dum Apr 20, 2008 9:07 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

btw lil kid alexa sincer sa fiu motivul expus de tine e cam....hai sa zicem ca nu e chiar un motiv. Sunt inca multe chestii pe care nu le intelegi si pe care nu ai de unde sa le stii ! Dar mai ai rabdare putin si sunt sigur ca o sa le pricepi si o sa le afli. Credema ca daca ai sti cate stiu eu ti-ar veni greatza la sensul propriu.



7Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Dum Apr 20, 2008 9:17 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-6-24b75

eu nu prea sunt mandra ca sunt roman...Adik avem oameni asa de idoti in tara incat tie si rusine sa traiesti aici....Lu "Super Base" abia ii pasa de noi si ia totul pentru el..Asa ca de ce sa fii mandru?Tara nu e cine stie ce...Orasele AGLOMERATE si POLUATE....Se poate sa fii mandru din cauza asta?



8Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Joi Apr 24, 2008 5:24 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Politica nu are legatura cu mandria de apartenenta la o tara. Pentru ca tara si statul sunt 2 lucruri total diferite. Statul este doar o organizatie ce are drept legitim de a utiliza forta pe un teritoriu dat, conform lui Max Weber. Actorii politici sunt angajati ai acestei organizatii.

Acum, sa vedem ce e cu nationalitatea. Pey in ultima vreme s-au format multe state-natiune si, contrar opiniei generale ca se tinteste spre unificare (vezi UE), tot mai multe state se despart. De ce? Pentru ca o natiune trebuie sa aiba o istorie comuna, o limba comuna, traditii, trecut in general. Cel mai bun exemplu: despartirea Iugaslaviei in state mici si apoi acele state mici despartite in state si mai mici. Desigur, exista si exceptii: Elvetia si Canada, de exemplu.

In primul rand, nu poti sa iti alegi sentimentul de "national awareness" (nu stiu cum sa traduc, ca nu e neaparat sentiment patriotic)... Daca tu ai un trecut legat de natiunea ta, indiferent unde te-ai duce, legatura ramane. De ce credeti ca prin alte tari oamenii stabiliti acolo sunt fericiti cand creeaza relatii de prietenie cu altii din tarile lor?

Acuma, ce se cere la acest subiect e de fapt ceva de genul daca suntem mandri ca suntem in Romania...

Raspunsul meu:

Nu sunt mandra de actualul sistem politic, dar in fond, politica este o afacere, o afacere foarte profitabila pentru unii. Si, ca in orice afacere, exista oameni care vor sa avanseze indiferent pe cine calca in picioare. E doar o "firma" la scara mai mare.

Legat de summit, acesta a fost publicitate pentru Romania, pentru ca nu s-a transmis despre el doar la noi, ci si in alte tari. Multi se oftica pentru ca Basescu a iesit in fata, dar orice alt politician in locul lui ar fi facut la fel. Trebuie sa profiti de orice ocazie de a te face remarcat. Dupa comunism oare cum a ajuns sa fie votat Iliescu? Era cunoscut si a promis ceea ce aveau nevoie oamenii dupa haosul revolutiei: liniste si pace, mesaj continuat si in sloganele urmatoarei campanii...

Legat de peisaje... sunt mandra de ele, sunt unele zone absolut superbe. Iar zona montana este deja cunoscuta multor straini, multi deja locuind acolo. Am vazut la tv intr-o emisiune ca in Brasov strainii cauta case din centrul vechi, le reconditioneaza in detaliu, si fie locuiesc acolo, fie le inchiriaza altor straini. La mare mai avem de lucru in schimb si ar trebui sa luam exemplu de la bulgari. Preturile sunt mult prea ridicate pentru ce avem noi de oferit.

Legat de oamenii din Romania... Mey, sunt oameni si oameni peste tot. La fel cum ne nastem albi, negri, galbeni sau rosiatici, la fel ne nastem si romani, nigerieni, japonezi, americani etc. Cred ca e doar o chestie de educatie si nu cred ca trebuiesc judecati toti pentru faptele unuia. Oamenii sunt diferiti si in Romania, asa cum sunt si peste tot in restul lumii. Ne-am nascut unici si nu cred ca printr-o privire rapida de ansamblu sau prin observarea a catorva indivizi poti caracteriza un popor intreg. Fiecare cu bune si rele tongue

Pe scurt, habar nu am daca sunt mandra sau nu. Depinde cu ce compar Romania si din ce puncte de vedere e sa o compar. Pot spune doar ca avem mult mai multe de oferit, dar ca inca nu am invatat cum.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


9Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mar Apr 29, 2008 4:59 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-6-24b75

Hmm...intr-un fel ma mandresc cu patria mea.Dar cand vad diversi tigani ca pleaca in Italia sa fure si sa jefuiasca si merg cu identitate ca sunt romani nu prea imi arde sa ma mai mandresc.
Sau la razboiul al doilea,suntem considerati o patrie tradatoare de germani.I-am tradat ca niste lasi desi ne-am bucurat de victoriile lor alaturi de ei pe vremea cand traia generalul Adolf Hitler.
Deci,cam asta ne e patria,niste tradatori vom ramane mereu oare?
Puteti sa ma considerati ciudat,dar ma mandresc si mi-e si rusine de patria mea,din cauza ca ne-am tradat tovarasii de lupta si ne-am dat cu ei la victorii si la greu i-am tradat.
Niciodata nu vom putea schimba asta.
Sper sa va dati seama de parerea mea,nu?Ma si mandresc cu tara,dar mi-e si rusine in acelasi timp de ea.Asta este!

http://animemylife.forumgratuit.ro


10Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Iun 14, 2008 1:22 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

da eu sunt mandru ca sunt roman, chiar aveam la status "<Mandru ca sunt roman!!! big smile"

http://www.spurcati.ro


11Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Vin Iul 04, 2008 8:35 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Nu sunt mandru de fel, dar nu pot sa zic ca mi-e rusine ca-s roman si nu vad de ce ar trebui sa-mi fie.
Mie mi-e rusine de "romanii" care spun ca tara-i de (mancarea mea preferata), ca suntem condusi de prosti si bla bla bla, si ca abia asteapta sa plece de aici.Cu o asa gandire cum dracu` sa "miscam" ceva.



12Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Iul 05, 2008 10:07 am


        Ursul
Ursul

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Ialoveni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5958
Numarul mesajelor : 57
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Sunt mîndru că sunt roman.Sunt mîndru de faptul că Ștefan a distrus turcii și că Cuza a unificat țările și că mereu am rezistat în fața unui popor cuceritor cum au fost(și sunt) rușii și că avem și noi unu,doi oameni cu care ne putem mîndri(fiecare îi are pe ai lui).Am avut oameni mari o să mai avem....mariko a explicat clar,politica și țara sunt două lucruri care nu trebuiesc încurcate în acest topic.Politicienii vin și pleacă,țara rămîne,noi despre țară vorbim.
Cît despre popoarele islamice,dreptatea e de partea lor,nu ei au invadat rusia și SUA,a fost invers.



13Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Iul 05, 2008 10:58 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

^cineva care gandeste bine fake bv post bun

http://www.spurcati.ro


14Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Lun Iul 07, 2008 3:58 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Ursul, same for me

Bogdy, tara nu (mai) e de (mancarea mea preferata), incepem sa evoluam si noi...si depinde de interpretare aici...parere proprie: nu suntem condusi de prosti, ci doar de oameni care isi apara propriile interese si de incompetenti (a se vedea exemplul lui Squall)...de fapt...daca ma gandesc mai bine...ala e prost...i mean..in momentul in care te decizi sa reprezinti o tara, trebuie sa te gandesti si la responsabilitati...nu doar "yes, of course"

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


15Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mar Iul 08, 2008 10:06 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Am o intrebare: mi-a editat cumva, cineva post-ul? Eu sunt aproape sigur ca am scris ca tara-i de (mancarea mea preferata).
Nu e foarte important, doar sunt curios.



16Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mar Iul 08, 2008 10:36 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

@ Bogdy: faza cu (mancarea mea preferata) este optiunea de cenzurare a cuvintelor. Functioneaza automat, nu se ocupa careva cu editatul fiecarui mesaj. Ideea e ca am pus cuvintele cenzurate si cu ce sa fie inlocuit fiecare in parte.

@ Ruki, legat de politicienii romani, iata una articol de pe newsreport.ro:
NewsReport.ro a scris:
Parlamentarii "Habarnam"

Alesii fara pregatire, parasutati de partide in comisii tehnice, concep legi aiuritoare pe banul public.

Multi dintre deputatii si senatorii Romaniei seamana cu personajul de poveste "Habarnam": exemplul perfect de om nepotrivit la locul nepotrivit. Ingineri, filosofi, mecanici, veterinari, marinari, postasi si padurari populeaza comisiile de specialitate, unde se lucreaza la legi, avize si probleme din domenii despre care ei nu au habar, daca tinem cont de biografiile lor oficiale.

In Camera Deputatilor, fostul colonel de Securitate Ilie Merce se ocupa de abuzuri si petitii, notarul Manuela Mitrea se pricepe la politica externa, inginerul hidrotehnician Calin Popescu-Tariceanu – la drepturile omului, iar electronistul Eugen Nicolicea – la drept.

In Senat, "Puiu" Iordanescu este un as in fotbal, dar nu si in educatie. Cu Facultatea de Aeronave, Sabin Cutas a ajuns sa faca politica externa, iar medicului de familie Dan Gabriel Popa ii vin manusa arta si cultura.Sunt rare cazurile in care parlamentarii isi gasesc un loc in comisiile de specialitate pe masura studiilor sau pregatirii lor profesionale.

Se pot numara pe degete juristii din Comisia juridica, specialistii in administratie din comisia cu acelasi nume sau profesorii din cea de invatamant. Exista si tagma parlamentarilor care nu au vrut sa fie aratati cu degetul. Ei au incercat sa-si acopere lipsurile din pregatire prin cursuri postunivesitare sau de perfectionare.

Altii macar au ocupat, inainte de intrarea in politca, functii unde au avut prilejul sa deprinda, la locul de munca, tainele vreunui domeniu specializat. Cei mai multi insa au mers pe principiul clasic romanesc: "La politica si la fotbal se pricepe toata lumea".

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


17Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Lun Iul 14, 2008 4:01 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

mie total indiferent...avem si noi bune si rele...ca si alte tari..nu cred ca suntem cei mai varza...eu urasc americanii..sunt cei mai nenorociti si parsivi rolleyes



18Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Iul 19, 2008 3:28 am


        Je me souviens
Je me souviens

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6015
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

omanii sunt f apreciati aici, so proud to be romanian!



19Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Sam Iul 19, 2008 9:44 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

nu sunt nici mandra,dar nici dezamagita...dar oricum sunt cam de acord cu articolul ala

http://www.ally-just-me.piczo.com


20Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mar Iul 22, 2008 11:50 am


        Misterious_Girl
Misterious_Girl

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5907
Numarul mesajelor : 87
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

ca sunt romanca sunt mandra
d tara sunt mandra ptr relief
dar ptr restul..no
barfa



21Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mar Iul 22, 2008 10:49 pm


        Seinfeld
Seinfeld

 Varsta Varsta : 42
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Moreni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5995
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Pai mai exista si "restul" ? Mandru Ca Esti Roman? 7

Pe mine m-a stresat invatatoarea la scoala cu o fraza de genul: Romania este cea mai frumoasa tara din lume, avand toate formele de relief (munti, paduri, lacuri, fluvii, delta,mare) aranjate armonios si forma unui buchet de flori.
De atunci, de cate ori aud de relief mi se face rau. Mandru Ca Esti Roman? 31

http://www.zambesc.com/


22Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Lun Iul 28, 2008 1:19 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Romania e o tara destul de frumoasa,are cate putin din fiecare si foarte multi turisti,care vin de la orase se minuneaza de ce vad(ex.plaiuri Maramuresene,bogate in istorie etc).Pentru asta,da sunt mandra.Ma simt mandra cand spun cuiva ca sunt din Romania,iar acel cineva raspunde cu "It`s a beautiful country".
Problema e ca sunt alti romani care au facut tara de rusine.Romani care au plecat sa fure,romani care au omorat oameni in alte tari si cate si mai cate.Pentru asta cateodata parca evit sa spun ca sunt din Romania.Dar,in fond si la urma urmei,asta sunt si cu asta defilez.Sunt romanca,nu am cum sa schimb asta si decat sa traiesc o viata intreaga fiindu-mi rusine ca sunt romanca,mai bine scot in fata partile bune ale Romaniei.De ex. Nadia Comaneci si multi alti sportivi m-au facut pe mine personal sa fiu mandra de Romania.Macar atat sa avem daca in alte domenii(politic) nu stam bine.



23Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Lun Iul 28, 2008 1:34 pm


        Dydy
Dydy

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5904
Numarul mesajelor : 80
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

nu-s mandra d tara ca e moderna si nush ce
ci doar d frumusetea ei...



24Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Lun Iul 28, 2008 1:36 pm


        Seinfeld
Seinfeld

 Varsta Varsta : 42
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Moreni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5995
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Chestia cu turistii e relativa. Pentru ca, un turist cand merge in alta tara (indiferent unde se duce) se va minuna de ce vede. Deoarece e altceva decat ce vede la el in tara.
Iar Nadia Comaneci a fugit de mult din tara si a renuntat sa mai reprezinte Romania.

Eu inca nu am gasit ceva despre care sa ma faca sa fiu mandru ca sunt roman. idk

http://www.zambesc.com/


25Mandru Ca Esti Roman? Empty Re: Mandru Ca Esti Roman? Mier Iul 30, 2008 6:48 pm


        Dydy
Dydy

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5904
Numarul mesajelor : 80
Respectarea regulilor : Mandru Ca Esti Roman? Rank11-24afb

Sunt multe lucruri sa te faca sa te simti mandru ca fiind roman!
Istoria,frumusetile tarii precum si performantele unor romani,de care intreaga lume stie! fake




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente