Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1star Reincarnarea Vin Sept 04, 2009 11:33 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Reincarnarea Rank8-2-24b8f

Reincarnarea Z4aa0ddfb0ea95

Dintodeauna oamenii s-au intrebat ce este dincolo de mormant-in cazul în care este ceva. Este moartea sfârșitul existenței sau intrarea în eternitate sau o pauză între mai multe vieți pe pământ? Unii spun că sufletul se reîncarnează de mai multe ori în trupuri diferite și aproximativ 25% dintre americani cred acest lucru.
Voi credeti ca va veti reincarna,ca ati mai avut o viata?



2star Re: Reincarnarea Joi Oct 01, 2009 12:21 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Reincarnarea Rank11-24afb

Desi sunt ortodoxa, ideea mea despre Rai si Iad se apropie de cea din buddhism. Am aflat de curand ca este idee buddhista si m-a surprins...

Consider ca fiecare viata este o treapta si in functie de cum iti traiesti viata, in viata viitoare fie vei urca o treapta, fie vei cobori una. In final, poti ajunge la capatul scarii... la capatul de sus sau de jos, gasindu-ti in sfarsit locul.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


3star Re: Reincarnarea Joi Iun 03, 2010 10:06 am


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Reincarnarea Rank11-6-24b75

Reincarnarea INTROSufletul uman este esenta divina inchisa in trupul nostru ; aceasta esenta supravietuieste mortii corpului fizic, renascand in alt corp, in alta viata. Reincarnarile sunt perioade de purificare pentru ca sufletul sa-si recapete esenta divina. Daca ai pacatuit intr-o viata anterioara, pedeapsa vine in aceasta noua viata, in care trebuie sa fie "spalate" pacatele.
Teoria karmei este expresia unei legi naturale a cauzelor si efectelor si nu trebuie asimilata cu vreo justitie divina sau destin, actul insusi - karma - fiind diferit fata de efectul sau - phala. Pentru un budhist scopul vietii este eliberarea de renasterile continue, iar aceasta se realizeaza prin eliberarea de sclavia propriei karma, buna sau rea; scopul tuturor existentelor fiind stingerea intregii karma si atingerea Nirvanei.
Reincarnarea ciclica, aceasta roata a vietilor multiple, o regasim si la hinduism, si in literatura ezoterica evreiasca, la egipteni si chiar la crestini pana prin secolul al IX-lea cand, Parintii Bisericii au dat ca posibila, o singura viata. Noi nu ne aventuram atat de departe si acordam beneficiul tuturor posibilitatilor. Deci...


Reincarnarea Berbec Reincarnarea Taur Reincarnarea Gemeni Reincarnarea Rac

Reincarnarea Leu Reincarnarea Fecioara Reincarnarea Balanta Reincarnarea Scorpion

Reincarnarea Sagetator Reincarnarea Capricorn Reincarnarea Varsator Reincarnarea Pesti



4star Re: Reincarnarea Lun Ian 10, 2011 5:54 pm


        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Reincarnarea Rank5-4-24b84

de obicei persoanele reincarnate sunt cele care nu si-au terminat
"treaba" in vietile lor anterioare.Stiti ceva? vizianati serialul "a ta pt. totdeauna" acesta este un serial in care e vorba de 2 reincarnati




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente