Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Samsung Empty Samsung Mar Apr 29, 2008 8:11 am


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-6-24b75

Samsung Z48230f0b447a7




- Scurt istoric al companiei -


În anii '90 Samsung s-a dezvoltat ca și corporație internațională. Nu numai că s-a extins și pe plan extern, dar a început, de asemenea, să-și croiască drum în domeniul anumitor componente electronice. Ramura de construcții a companiei Samsung a obținut un contract pentru construcția unuia dintre cele două turnuri Petronas din Malaiezia în septembrie 1993 și a lui Burj Dubai în 2004, hotel ce reprezintă cea mai înaltă structură creată vreodată de omenire.

În 1996, Grupul Samsung a obținut din nou fundația Sungkyunkwan University. Față de alte mari companii coreene, Samsung a supraviețuit aproape fără a fi atinsă de către criza financiară asiatică din 1997-1998. Totuși, Samsung Motor Co, o societate pe acțiuni de 5 miliarde de dolari, a fost vândută în pierdere grupului Renault. Cel mai important, Samsung Elecronics (SEC) s-a desprins de Grupul Samsung și de atunci a ajuns să domine grupul și întreaga afacere cu semiconductori, depășind până și liderul mondial în investiții – Intel – în anul 2005.

Brand-ul Samsung s-a îmbunătățit semnificativ în ultimii ani. Considerat de către rivalii săi ca fiind un competitor de temut, Samsung Electronics și-a extins foarte mult producția, pentru a deveni cel mai mare producător mondial de cipuri DRAM, flash memory, optical storage drivers, având drept țintă să dubleze vânzările și să devină producătorul principal a 20 de produse la nivel global până în 2010.

În prezent, el este unul dintre cei mai importanți producători mondiali de display-uri cu cristale lichide și de telefoane mobile din noua generație.

Samsung Electronics, care a atins recorduri la nivel de profit și venit în 2004 și 2005, a depășit Sony, devenind unul dintre cele mai populare branduri de electronice din lume. La sfârșitul lui 2005,
Samsung avea o rețea ce valora 77.6 miliarde de dolari.




V-am facut o mica descriere a firmei de telefoane mobile Samsung. Si eu am avut un astfel de telefon... dar l-am schimbat pentru unul Nokia. Cat am avut Samsung-ul,mi-a placut...are firma ca lumea. Astept sa vad si parerile voastre aici.

http://animemylife.forumgratuit.ro


2Samsung Empty Re: Samsung Joi Mai 08, 2008 4:39 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-24afb

Eu momentan am telefon Samsung SGH-E250. Sunt destul de multumita de el, isi face treaba. Si consider ca are destule optiuni pentru pretul la care a fost achizitionat tongue

Samsung Samsung20e202502020silvgs0

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


3Samsung Empty Re: Samsung Lun Iun 30, 2008 10:41 am


        Ice
Ice

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1325
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-24afb

Am avut si eu un telefon Samsung.Iar unii mai dobitoci faceau misto de mine,dat fiind ca acuma au o noua denumire mai obscena pentru aceasta marca.
Asa ca mi-am schimbat telefonul,desi era destul de frumos si ala.

http://www.zoozez.com


4Samsung Empty Re: Samsung Vin Iul 25, 2008 11:05 am


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-24afb

Eu am Samsung SGH-J700.Sunt multumita de el ca optiuni si ca design.E destul de finut.
Samsung 41NT542BhWYL__SL500_AA280_Samsung Xl_156710



5Samsung Empty Re: Samsung Sam Aug 02, 2008 5:23 pm


        Valy-pTm
Valy-pTm

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5896
Numarul mesajelor : 100
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-24afb

parerea mea ca e a doua marca de telefoane ca valoare dupa nokia



6Samsung Empty Re: Samsung Vin Aug 22, 2008 8:38 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Samsung Rank11-24afb

am un samsung si sunt foarte multumita de el....pe cat il cocosesc zilnic ascultand muzica si cu pozele,inca nu mi-a facut figuri.Bateria se descarca la aproximativ 15 zile si da,e un record la telefoanele pe care le-am avut eu.Cica samsungii cu slider se strica foarte repede din cauza frecarii(*scuzati termenul,dar vreau sa fiu explicita) e adevarata faza?....oricum samsung e o marca foarte buna dupa parerea mea

http://girls.forumz.ro


7Samsung Empty Re: Samsung Mar Ian 18, 2011 9:03 pm


        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Samsung Rank5-4-24b84

da arata super dar tine putin bateria.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente