Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1^^Iubire de Craciun^^ Empty ^^Iubire de Craciun^^ Sam Dec 06, 2008 5:53 pm


        Bloo_Q-Kazoo
Bloo_Q-Kazoo

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5878
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : ^^Iubire de Craciun^^ Rank11-24afb

ok la asta ma pricep eu cel mai bine..deci hope U like it.




[b]Dans pe sticla




Patinand pe sticla, in timp ce fulgii cad precum stelutele stralucitoare si cu drag adunam zapada care s-a format pe alei.Cu miscari usaore ma indrept spre trotiar unde panorama de iarna imi ofera un aer abstract dar placut.In pofida faptului ca fiecare fulg cade spre pleoapele mele, mangaindu-le firav, iar ochii mei mari precum doua bucati de taciune priveste in continuare "sufletul iernii".Un om de zapada se inalta in fata mea, pesemne ca a fost construit de copii mici.Pare foarte stramb iar nasul nu este asezat proportional.Pare un suflet peirdut care cere dezlegat din carapace.Ma indepartez de el incepand sa culeg niste zapada si arunc in gardurile caselor.Gardurile aproape rupte, dau un aer saracacios iar inclinarea caselor spre aripa de est, da un aer la fel de parasit.O liniste mormantala se aseaza, parca totul este abandonat.Luminile satului se pregatesc de stingere in timp ce eu inca mai visez spre o dimineata placuta.
Cerul inca mai isi revarsa fulgii, iar zgomotele in nopate se aud usor.Imi privesc casa saracacioasa si cu miros de cozonac.Dioca mea a facut o prajitura extraordinara...presimt.Ma imbie placut si armonios se cunoaste cum totul se incadreaza intr-o aura de magie.Nimeni nu se afla pe trotuar la ora aia doar cainele meu, care imi arata o steluta.Acea stea...cade nestingherit pe cer, urmata de alta.Peisajul este minunat iar asta imi aduce aminte de catre mama care a murit.Stiu ca atunci cand o stea cade, mai precis moare, un suflet pleaca din acea viata.Asa s-a intamplat cu parintii mei.Se poate intampla minunea...sa-i..revad?Dar nu mai pot continua gandul fiindca in spatele meu paseste cineva.Nu-l cunosc..nu este din sat.Dar cine este? Nu-i Mos Craciun cu siguranta.Pare asa batran dar o fizionomie delicata....


some pics;
tipul misterios
https://2img.net/h/i451.photobucket.com/albums/qq235/Lara_Labah/Look_at_those_quite_Children_by_Ori.jpg



2^^Iubire de Craciun^^ Empty Re: ^^Iubire de Craciun^^ Mar Mar 10, 2009 5:55 pm


        ^milkman^
^milkman^

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : near you:)
Popularitate Popularitate : 6
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5773
Numarul mesajelor : 285
Respectarea regulilor : ^^Iubire de Craciun^^ Rank11-24afb

foarte tare^^gg




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente