Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Lovely Complex Empty Lovely Complex Joi Apr 16, 2009 9:48 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Lovely Complex Rank11-24afb

Lovely Complex Devilish___XD_by_adipotter
Povestea e cam asa: Risa Koizumi, o fata mai inalta decat normale, si Atsushi Ootani, mai scund decat baietii obisnuiti - ciondanesc constant, iar relatia lor love-hate este bine cunoscuta in liceu. Se comporta similar si iubesc aceeasi muzica, iar prietenia lor e plina de amuzament, de strigate unul la celalalt, si, bineinteles, de multe glume pe seama inaltimii celuilalt. Dar cand Risa descopera ca sentimentele sale pentru Ootani cresc, se ingrijoreaza. Ea nu stie daca el o va vedea vreodata si altfel decat o prietena. Alaturi de prietenii sei care incearca sa intervina pentru ea, Risa se zbate pentru a-l face sa vada ce simte pentru el si ca o relatie romantica intre o fata inalta si un baiat scund poate merge.Evident ca Ootani nu face lucrurile usoare pentru ea, dar ea se incapataneaza sa persevereze intr-un mai neconventional, hotarata ca sentimentele ei sa ajunga pana la el si sa i se raspunda in acelasi fel. Doar daca ar putea sa faca asta, fara sa se aduce atat pe sine cat si pe cei din jurul ei, in pragul nebunie...

Sincer, anime-ul acesta e unul dintre favoritele mele. In general, nu ma omor dupa anime-uri comice sau love story-uri, dar acesta m-a facut sa ma indragostesc de el in primul minut.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


2Lovely Complex Empty Re: Lovely Complex Vin Mai 08, 2009 6:37 pm


        reddish
reddish

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6089
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor : Lovely Complex Rank11-24afb

Deci, daca tu te-ai indragostit de el din primul minut desi nu iti place comedia sau romance-ul in animeuri, gandeste-te cum i s-a parut animeul unor oameni care adora aceste genuri lol ?
Deci, pur si simplu il ador, mai ales ca-mi place genul. Otani arata foarte bine, mai ales inalt ( a visat Koizumi odata ca ea e scunda si Otani inalt... superb vis daydream ... Toate personajele sunt puse in valoare, nu este ca in alte animeuri ( indiferent de gen ), atuncea cand cel mai bun prieten al personajului principal este numai de decor.
Povestea este foarte interesanta, poate nu originala, ci interesanta ^_^, pentru ca credca nu e chiar de anormala... Doar grafica este originala. Are un aer fresh, si e multicoloro... perefcta ^_^
Pe o scala de la 1 la 10 acest anime merita cu prisosinta nota 10 fake .



3Lovely Complex Empty Re: Lovely Complex Lun Iul 05, 2010 9:27 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Lovely Complex Rank11-24afb

Whaaa. That was soo cute. De fapt, cred ca a fost unul dintre cele mai colorate si mai pline de viata si dragalasenie animeuri pe care le-am vazut. Gah, imprastie un sentiment destul de ciudat. Pe mine ma facea sa fiu hyper. Favourite thing: Otani arata extrem de helpless pe langa girafa de Koizumi.

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


4Lovely Complex Empty Re: Lovely Complex Mar Iul 06, 2010 9:28 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Lovely Complex Rank11-24afb

Tâmp.
(yeey for arguments)




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente