Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Article-0-025a954c00000578-9-468x351-popup


Locuitorii din Hertfordshire, Marea Britanie, au fost cuprinsi de panica dupa ce norii de pe cer aucapat forme demne de efectele unui film horror, anunta publicatiabritanica DailyMail.


Misteriosi nori globulari, cu nuante plumburii, au acoperit in intregime cerul, dand impresia ca se apropie amenintator de pamant, ceea ce a creat panica printre locuitorii micii asezari din sud-estul
Angliei.

In realitate, neobisnuita formatiune noroasa, desi rara, este cat se poate de normala, sustin meteorologii britanici. Numiti dupa cuvantul latinesc pentru sani, mammatus, astfel de nori se formeaza inaintea puternicelor furtuni de vara si sunt un semn al imensei cantitati de vapori de apa care se aduna in atmosfera. Cum se formeaza norii mammatus reprezinta inca un mister pentru oamenii de stiinta.

„Vorbeam la telefon atunci cand am auzit rumoare pe strada din fata casei. Atunci am vazut cerul transformat complet si prima reactie pe care am avut-o a fost sa surprind imaginea cu un aparat de
fotografiat”, declara Ian Pattison, un tanar librar din Hertfordshire.

„Oamenii au tendinta de a asocia astfel de fenomene naturale cu evenimente iesite din comun, asa cum ar fi o invazie extraterestrea sau cu Apocalipsa. Atunci cand norii mammatus incep sa fie strabatuti de fulgere, ei lasa, intr-adevar, impresia ca sunt solizi sau ca in interiorul lor se afla imense obiecte metalice”, declara unul dintre meteorologii britanici.

Sursa: DailyMail




        Caramel
Caramel

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Botosani
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6077
Numarul mesajelor : 364
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

Eu unu am fost mertor la un astfel de fenomen, pacat ca nu am avut aparatul foto al mine sad ...

Era un nor care semana cu un sarpe si foarte inchis la culoare ... lung din est pana in vest ... de la un orizont la altu ... cat vedeai cu ochi ... foarte interesant era ca acel nor era foarte drept ... pe o parte si pe alta era foarte senin ... un singur nor pe cer si acela foarte "interesant" giggle

http://help.forumgratuit.ro



        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

cat de tareee :X
ahh...sorry,da'nu m-am putut abtine lol
Adica...vreau sa zic...toate fenomenele astea mi se par super fascinante... ma refer la faptele iesite din comun care se tot intampla in ultima vreme...
Bine,normal ca probabil unele persoane s-au speriat...si ceea ce s-a intamplat,sau a aparut,a fost ceva ...ciudat...
Sincer as fi vrut sa fiu la fata locului fake

but...presupun ca e ceva normal... ceva ce nu apare in general si totusi ceva normal...
Adica sa fim seriosi,mie persoanele care *considera* ca "vaaai,or fi extraterestii" sau "vine apocalipsa" lol,din cauza a doar niste nori...mi se par...ori exagerate,ori obsedate de asa ceva no words




        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

ce tare , te plimbi prin park si cine spune " uite un nor " si toti sa tipe . eu nu vad nimik iesit din comul la norii din poze si nu inteleg ce e atat de infricosator sa vezi un nor cu o forma mai ciudata .




        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

as pan8ica si eu dak as vedea asa cva

http://sweeties.forumz.ro



        RazaDeSoare
RazaDeSoare

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Slatina
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5742
Numarul mesajelor : 7
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

ce,si eu am vazut pe cer un nor negru urias in forma de cerc perfect.eram mica,si credeam ca este inelul lui Dumnezeu




        insight
insight

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5722
Numarul mesajelor : 103
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank11-24afb

Sunt doar niste nori , ce tematori pot fii unii oameni tongue




        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Imagini de groaza au aparut pe cerul Marii Britanii Rank5-4-24b84

de groaza pe naiba daca as fi fost acolo atunci mas fi uitat la acei nori si as zice "ce tare!".




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente