Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1heart Just my life Mier Mai 13, 2009 9:16 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

Ok...asta o sa fie greu...nu obisnuiesc sa vorbesc cu nimeni despre ceea ce simt sad ...dar o sa incerc sa impart cu voi big smile



It was a beautiful day daydream .
It seems like it was yesterday. I was walking with my friends and I saw
you. There was a lot of people, but I just saw you. Your eyes searched
my eyes, I felt your breath
, I touched your lips kiss and a friend took us a
photo. Then I went away
sigh . I never see you again sad and I never comeback to the street where I met you. Now you are so far away and I have just a
photo
broken hearted , but I won´t give up. The day I´ll find you I´ll
paint my love in your blue eyes
love u . I don´t know when It´ll be,
maybe next week, maybe next year, but you are my dream and I´m your hope. I know you won´t forget me.
wink
O sa pun poza sa o vedeti wink



2heart Re: Just my life Joi Mai 21, 2009 11:16 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

This time I don´t know how it´ll be. My life is harder and harder: a new day, a new problem.
Well, let´s start. At first, I´m very, very busy. I have an exam every day(well, next day I´ll have 3 exams
silly ).
Then, I still don´t know if I´ll go home this summer.
pray
That´s not all. He is so far away sigh . I miss him every moment. I can´t go to Madrid every week cry .
And I don´t wanna think about what will happen next year. I´ll must go to a boarding school. I came to another country. It was difficult, but I made new friends and studying in a boarding school I won´t see them more. Maybe once a month.
sad
So I´m having a very bad time.
However, I think that this is the life: you have to laugh and you have to cry.
hug



3heart Re: Just my life Vin Mai 22, 2009 6:27 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

nu vreau sa fiu rea...au ceva de genul asta...dar un pic mai multa romana...pleesea,creierul meu nu proceseaza atat de multa engleza...el proceseaza doar franceza si romana.



4heart Re: Just my life Vin Mai 22, 2009 9:28 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

Oki erena...o sa scriu in romana
Prima parte a zilei a fost un total dezastru aproape...M-am trezit stresata...am avut 3 examene...primul mi-a iesit foarte bine, al doilea bine si al treilea foarte rau...nu mai stiam in ce examen sunt...in plus imi pun engleza si spaniola unul dupa altul silly nu am habar in ce limba vorbeau profii...m-au zapacit
Dupa aia am venit acasa si am vorbit pe net cu prietenul, nu l-am vazut de 3 saptamani si cu atatea examene nu am timp sa merg in Madrid
cry ...
Ultima parte a zilei a fost mai relaxanta...acum vin din satul vecin...cea mai buna prietena de aici din Spania locuieste acolo...si cum merg rar in satul ala dupa-masa (numai la scoala) m-au asteptat multi prieteni de la scoala care locuiesc in satul ala...m-am distrat si prietenilor spanioli care m-au ajutat mult sprijinindu-ma de cand am venit aici pot sa le zic numai ´´osQ´´
kiss .Cand sunt cu ei reusesc sa mai uit de cei din Romania.Am prieteni si in satul in care locuiesc, dar nu se compara cu cei cu care am fost azi.



5heart Re: Just my life Dum Mai 24, 2009 6:00 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

Azi a fost o zi pur si simplu normala. Nimic nou.
M-am trezit sa raspund la telefon ca m-a sunat prietenul, dupa aia am baut o cafea si mi-am facut tema la istorie
silly .
Dupa aia am vorbit cu Victor(un coleg de clasa de aici).
Dupa am mancat si am iesit un pic pe afara, dar nu am stat mult ca a inceput ploaia.
Si acum sunt pe zooz. Altceva nimic.
Incep sa ma cam satur de rutina
rolleyes . Nu pot merge in Madrid...asta nu ma lasa sa zambesc sigh . E cam mult timp de cand nu mi-am vazut prietenul.
Incerc sa imi tin mintea tot timpul ocupata cu ceva ca sa nu ma gandesc la problemele ce le am.
Sper sa nu ma mai simt asa pentru mult timp.



6heart Re: Just my life Mar Mai 26, 2009 3:27 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

Azi a fost o zi destul de buna...Am mers toata clasa sa vizitam alte liceuri...Pot sa zic ca m-am distrat si imi place compania colegilor...ma simt relaxata...sunt momente in care uit ca sunt departe de ai mei...
Altceva nimic interesant...Azi dupa-masa o sa trebuiasca sa scriu si sa invat muuulllttttt...asa ca dureri de cap o sa fie tot ce o sa am...



7heart Re: Just my life Joi Mai 28, 2009 5:54 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

Ieri a fost o zi cam rea...m-am despartit de prieten broken hearted sigh ...cred ca e definitiv...pe langa asta a trebuit si sa invat pentru examenul de azi...
Chiar daca ma doare si azi am fost aproape plangand toata ziua stiu ca viata merge inainte...in plus cel mai bun prieten a fost azi langa mine...nu stiu ce m-as face fara el...de un an (de cand am inceput sa mergem la ore impreuna si ne-am cunoscut mai bine) e cu mine in fiecare moment greu...il cheama Víctor...cred ca e cel mai bun lucru ce mi s-a intamplat de cand sunt aici.

Si schimband subiectul, in Spania e in clasa a 11a cand incepe sa se desparta liceul in diferite modalitati...trebuie sa aleg pe ce drum sa merg...la inceputul anului ziceam ca anul viitor o sa ma pregatesc pentru management...m-am gandit mai bine si mi-am dat seama ca nu imi place...vroiam sa fac dreptul, dar in Spania am putine sanse sa imi gasesc munca...dupa aia m-am gandit sa fac in paralel turism si traducere si interpretie(pentru engleza, franceza, spaniola, romana si sa incep sa studiez greaca) si am mers si m-am inscris la asta litere...eram decisa, dar ieri dimineata m-am certat cu prietenul si in pauza eram cu Victor si ca sa nu mai plang incerca sa schimbe subiectul...si am ajuns la ce-o sa facem anul viitor...mi-a zis ca el o sa mearga la acelasi liceu, dar la stiintele sanatatii(e ca biologie-chimie in Romania)...visul meu cand eram mica era sa fiu chirurg, dar la 9 ani am inceput sa am niste probleme, la 10 ani m-au operat si pana la 14 ani am fost tot pe la doctori...de la operatie mi rau cand vad sange...si inca mi-ar placea sa fiu chirurg,dar nu pot daca nu trec peste asta...i-am zis ca o sa merg si eu cu el si o sa fac medicina...nu stiu daca am luat decizia buna...pe de o parte cred ca asa o sa pot trece peste problemele ce le-am avut in trecut...si pe de alta parte ma duc acolo ca sa nu pierd prietenia cu Victor...dar, daca nu o sa pot?...parintii imi zic ca ei stiu ca eu pot...cu vointa ce o am si, adevarul e ca, niciodata nu am zis "nu pot"...nu cred ca trebuie sa o fac acum...de o forma sau alta trebuie sa trec peste anii cei mai grei pe care i-am trait si ajutand unele persoane sa le fie mai usor in situatia mea cred ca e cea mai buna forma...prima data o sa trebuiasca sa fac medicina general oricum, si daca nu o sa reusesc sa suport sangele nu o sa ma specializez in chirurgie...voi putea face neurologie sau orice in care sa nu vad mult sange...si totusi poate am ales un drum gresit...trebuie sa merg acum iar de o mie de ori la liceu pana ma schimba de la litere
silly ...totusi nu sunt sigura de ceea ce fac...vointa am si cred mult in mine, dar am trecut prin multe si cand imi amintesc e cam greu sigh



8heart Re: Just my life Vin Iun 26, 2009 12:22 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

mi-au dat bursa sa merg in america victory dance Mdee's dance



9heart Re: Just my life Vin Iun 26, 2009 12:37 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

felicitari!!!!! concert clap Mdee's dance victory dance
si la ce scoala sau cecum unde..detalii..ca ne-ai facut curiosi..cel putin pe mine



10heart Re: Just my life Vin Iun 26, 2009 8:00 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

mersi
inca nu stiu exact...suntem 50 de elevi care am obtinut bursa...prima data ne duce pe toti in Washington si de acolo ne duce in alte parti...trebuie sa locuim cu o familie de americani pentru 3 saptamani.bursa depaseste 2000 de euro....trebuie sa platim biletul si restul banilor sunt ai nostri de cheltuiala...merg in septembrie....victor(un coleg de clasa si unul din cei mai buni prieteni) vine si el...ne-a dat-o la amandoi victory dance
in 9 iulie merg la o reuniune cu toti elevii care au obtinut-o...acolo o sa ne dea mai multe detalii big smile



11heart Re: Just my life Sam Iun 27, 2009 9:17 am


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

super fain...distractie o sa fie pe capul tau nu gluma fake



12heart Re: Just my life Sam Iun 27, 2009 12:19 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

sincer e prima data cand a inceput vara si astept sa se termine
toamna o sa fie super...incep in spania...merg in sua...revin in spania pt vreo 2 saptamani...merg in romania o saptamana jumate si iar in spania big smile
totusi sa vad cum recuperez ce le preda la colegi cat lipsesc eu scared oricum nu renunt nici la sua nici la romania fake



13heart Re: Just my life Joi Iul 02, 2009 12:23 am


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Just my life Rank11-24afb

azi a fost cea mai stresanta zi din ultimii mei 16 ani de viata(ca atatia am numai) yahoo madcrysigh...imi vine acasa un plic de la bursa cum ca trebuie sa imi fac pasaport...asta inainte nu era o problema ca numai mergeai la ambasada si il faceai dar cum au schimbat astia iar legile intarzie 2 sau 3 luni(depaseste data plecarii mele in america) sad ...alta solutie e sa merg in Romania si sa il fac acolo(cu amandoi parintii)...cum mama munceste nu poate veni in tara sad (tata nu ar fi nici o problema ca el are concediu la mijlocul lunii)...si totusi mai ramane o solutie...sa mearga amandoi la un notar si sa faca o imputernicire pe numele lu tata citeste regulamentul ...sper sa functioneze...o sa vin in tara(o sa stau fff mult-3 zile rolleyes )si totusi in tara am vrut sa imi fac pasaport cand am venit dar au inceput aia de la politie si ziceau ca dupa ce ca pt spania nu e nevoie de pasaport si nu au vrut sa il faca x(x(x(yahoo mad...si dupa aia zic ca de ce nu vrea lumea sa locuiasca in romania si merg inafara can't stop talking ...adica dupa atata plans si nervi si stres azi am ramas cu o durere de cap steluuutze noaptea asta nu o sa dorm




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente