Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1thought Confessions. Joi Iul 17, 2008 6:28 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-24afb

Fiind noua aici,ma gandeam sa postez si eu cate ceva din chestiile mele.Poate asa o sa ajungeti sa ma cunoasteti mai bine.




17 July 2008


Mi-am dat seama de ce imi place Londra.Daca mi-as permite (ma rog,daca mi-ar permite lenea mea interminabila sau spatiul) as putea sa scriu 1000 de posturi cu 1 milion de motive pentru care imi place Londra.

Mi-am dat seama cum e lumea.Lumea...e mare si rea.Egoista,demna de dispret.Cel putin asta e pentru mine majoritatea lumii din Romania.As putea sa mai spun multe despre "civilizatia"romana, dar din lipsa de inspiratie si de cuvinte frumoase,probabil m-as limita la cuvinte chiar jignitoare asa ca mai bine o las balta.

Mi-am dat seama diferenta dintre oamenii de aici si cei...cei de acolo.In primul rand aici nu se uita nimeni ciudat la tine pe strada nici daca ai un hipopotam mort si mov pe cap.In fond si la urma urmei,ar fi alegerea ta daca ai vrea sa porti asa ceva pe cap.Ce treaba au altii?
Diferenta e ca in Romania cei care au prioritate sunt oamenii cu bani,oamenii perfect sanatosi, nu cei care sunt mai putini fericiti.Cei carora soarta le-a luat o mana sau un picior.Cei care nu au un loc de munca...In Romania conteaza enorm de mult ce limba vorbesti,ce rasa,ce religie sau etnie esti.

Aici nu se uita nimeni cu scarba la un biet nefericit fara un membru.Nu isi bate nimeni joc de un surdo-mut vorbind cu el.Aici poti sa fii alb.negru,galben,portocaliu albastru sau fucsia,pentru ca foarte putini te-ar discrimina.Aici lumea face loc carucioarelor in autobuz sau in metrou.Aici lumea nu e egoista...Si ofera scaunul din autobuz unui batran.Aici poti sa ai 40 de piercing-uri pe fata si parul verde.Daca cazi pe strada cineva tot o sa sara sa te ajute.

Chiar ma gandeam intr-o zi la asta...Ce-ar face un roman in cazul asta?Daca s-ar intampla una ca asta intr-unul dintre orasele cu oameni incuiati din Romania?In afara de faptul ca ar vorbi egoismul din oameni si faptul ca judeca mult prea mult dupa aparente.Am o viziune.Probabil s-ar inchina de trei ori si ar face matanii pana in pamant si ar urla chestii de genu "Dumnezeu sa ne pazeasca de oameni de genulor astora!".Probabil s-ar zice ca e posedat sau drogat.Ar gasi numeroase motive ca sa nu il ajute.

Nu!Dumnezeu sa ne pazeasca de oameni de genul ALORA.Alora egoisti si prea judecatori.Care isi permit sa judece pe cineva pentru felu in care persoana respectiva vrea sa fie.Care isi iau rolul de Dumnezeu.
Lume care se uita prea mult daca hainele pe care le porti sunt de firma.Lume care se uita urat la o fata care impinge pe cineva din greseala cu poseta ei imensa.Adica,ce e asa de neinteles aici?eu una as intelege. i;m listening girl It`s fashion,girl!Si cui nu-i convine sa se dea la o parte.Adica,nu cred ca exista un regulament care interzice posetele mari sau lucrurile ne-impingabile in metrou sau autobuz.

Acestea fiind zise (si ar mai fi destule sincera sa fiu) inchei aici un prim post al meu.Nu inainte sa urlu in lung si in lat: Respect pentru Londra si UK! Steaua Una dintre cele mai civilizate si frumoase tari pe care le-am vazut pana acum.



2thought Re: Confessions. Joi Iul 17, 2008 7:54 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-6-24b75

WoW Roxy...cat sunt de adevarate cuvitele tale.Si eu ced la fel despre romani dar nu puteam sa exprim in cuvinte ceea ce credeam dar tu ai reusit si te felicit! flirty



3thought Re: Confessions. Joi Iul 17, 2008 8:06 pm


        Blood_Fery
Blood_Fery

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5928
Numarul mesajelor : 12
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-24afb

waw fake is complet surprinsa roxy ai reusit s aratzi o alta fatza a oamenilor ...o fatza pe care o arata cam de fiecare data in viatza de zi cu zi....dak iai spune unei persoane toate astea tear acuza k ejti idiot nu gandesti si ar nega total orice "calitate" pe care ai precizato tu... ma bucur k ai reusit s te exprimi clar si bine kiss ma bucur ca mai exista oameni care gandesk ca tn :lovely: concert clap



4thought Re: Confessions. Joi Iul 17, 2008 8:08 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-24afb

if you say so umm..dar..intr-un fel ai dreptate..dar..nu mai generaliza;))nu toti suntem asa..si nici nu cred ca totti englezii sunt demn de laudat...pana la urma toti suntem oameni..si suntem cam in aceeasi oala concentrate si cu bune si cu rele.
Eu deocamdata spre fericirea mea nu am anturaj si nu am intalnit romanii pe care ii descrii u...
Si dc noi intoarcem capul daca vedem pe cineva cu un hipopotam mov si mort sau plin de piercinguri..pt ca In Romania nu intalnesti asemenea specimene concentrate e cam o lipsa de IQ sa-ti umplii fata de piercinguri doar pt a fi mai cool sau mai special...cu ce motiv sa te umplii de gauri sau sa te cocosezi de la un hipopotam concentrate (englezii nu se uita urata pt ca sunt obijnuiti cu aja ceva)si hai sa nu exageram...cred ca fiecare dintre noi avem putina compasiune pt cei cu handicap...sa nu mai argumentez dc concentrate mie lene

So...nu cred ca ai cunosctu toti englezii si toti romanii ca sa-i judeci flirty


P.S oricum orinde e mai bn ca in Romania blush



5thought Re: Confessions. Joi Iul 17, 2008 8:10 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-6-24b75

Nu toti!Dar in general..adik majoritatea..cam asa sunt..eu cel putin numai dastia am vazut aproape!



6thought Re: Confessions. Joi Iul 17, 2008 11:02 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-24afb

M-am gandit si eu la chestia cu generalizarea.Nu ziceam despre toti.Dar cand vorbesc asa ma gandesc ca mai mult de jumatate sunt asa cum i-am descris eu. topic locked
In legatura cu hipoptamul.Hipopotamul e doar o exagerare.De fapt nu m-am gandit ca cineva chiar ar umbla cu un hipopotam pe cap,sa fim seriosi lol .
Piercingurile:fiecare om face ce vrea cu corpul lui.Si crede-ma ca am cunoscut persoane cu fata acoperita de piercinguri si nu era nici deplasata mintal si nici cum.Si totusi,that's not my point.Chiar daca cineva ar avea multe piercinguri pe fata sau etc.De ce nu ar trebui ajutat daca pica pe strada,lesina sau alte chestii?Acolo bateam eu fake .La discriminare. big smile



7thought Re: Confessions. Dum Iul 27, 2008 10:32 am


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Confessions. Rank11-24afb

Deci,fara deci:

De obicei sunt o aiurita si daca nu scriu o vreme buna in jurnal (pentru ca uit de el,pentru ca nu am inspiratie etc) imi cer scuze.Asta in caz ca deranjeaza pe cineva. whistle

A sosit timpul sa fac inventarul pentru Londra.(in materie de imbracaminte,look etc etc)
Sa o iau de la cap la picioare sau de la picioare la cap?Ma rog.

Haircuts: Poti sa vezi si sa iti faci cam tot ce iti trece prin cap in materie de tunsori.Spre deosebire de toate tampeniile din tara de genu:anul asta se poarta bretonul,anul acesta nu se poarta buclele!,parul blond nu mai e la moda,parul trebuie sa fie perfect intins si cu breton.

Aici se poarta ORICE.Si cand spun orice,chiar ma refer la orice.De la par intins,la bucle mari,bucle mici,afro,dread-locks,par lung,par scurt,chelii.ORICE!

Lumea e nonconformista.Nu se tund intr-un fel pentru ca asa a vazut-o pe AIA pe strada.Nu isi intind parul pentru ca a vazut n fete cu parul intins si vrea sa fie si ea trendy.Si adevarul e ca se simt bine in pielea lor.Si odata cu ele am invatat si eu sa ma simt bine in pielea mea,indiferent de ce ar fi.(increderea in sine si faptul ca te simti sexy atrage sexul opus;;).Si damn it!Merge!Chiar atrage lol )

Dressing: Welcome in the world of variations!
Ok,deci.Aici poti sa vezi orice.De la araboaice acoperite pana in varful urechilor,doar cu ochii afara(sincer,am o teama de chestia aia nu stiu de ce hmmm ) pana la picioare,burti si maini goale.Fiecare,dar fiecare persoana are stilul ei.Chiar daca as vedea doua persoane imbracate la fel,parca tot nu ar fi la fel,pentru ca stilul de a le purta ar fi diferit.Aici nu cred ca cineva incearca sa copieze pe altcineva.
Chestiile care se poarta in prostie sunt legginsi!Sau colantii.Ma rog.Se poarta si arata bine.
In materie de blugi poti sa vezi cam orice: de la skinny,la foarte skinny(uneori cand vad asa ceva,ma astept ca din clipa in clipa sa pocneasca blugii pe tipa:| ),largi,la foarte largi,rupti,tociti,sfasiati.Dar totusi,curati!
Se poarta bluzele baby-doll in prostie.Eu una le ador. big smile Sunt chiar sexy si feminine.
In materie de genti: orice!ORICE!XXL sau S aici gasesti de toate.De la posetute de cu fundita de genul alora pe vremuri,la posetute plic,la genti XXL,rucsacuri sau genti sport.Everything!

Shoes: Balerini,balerini cu talpa groasa,cu talpa subtire,cu talpa indoita,balerini decupati.Cam toate tipurile de balerini.
Flip-flops.Se poarta in prostie.(englezoaicele sunt foarte comode.)
Cizme.Daca vezi la 27 de grade o fata in flip flopsi si dupa 1 metru vezi o fata cu cizme UGG (adica UGG.Cizme groase,de iarnaa,cu blana.d`ooh) nu ar trebui sa vi se para nimic ciudat.

Accesorii: Lantisoare lungi,margele mari,margele micute,bling bling-uri si tot felul.Bratari late,bratari inguste,colorate,unii.La fel.De toate felurile.
Cercei de toate culorile,formele.Esarfe cat incape.

Atitudine:
Aici e adevarata replica "Nu e important ce porti,important e cum porti".True.Very true.
Aici sunt fete wearing clothes nu clothes wearing fete.Diferenta e majora,daca ne raportam la plaiuri romanesti.
Aici nu exista emo,rapperi,rockeri etc wannabe.Aici nici o pustoaica de 11-12 ani (imi cer scuze pentru cele care au varsta asta.Lumea de aici se exclude,of course) nu se imbraca in negru si roz si isi dau un breton pe fata,sau se pun intr-un colt,sau la metrou sau isi fac poze din alea "triste" si urla in lung si in lat "I`m not EMO!I hate EMO!" sau "Eu nu incerc sa fiu EMO!" Yeah.And pigs can fly.

Concluzia?Neingrijit,dezordonat dar cu efect estetic sau trashy look.Toate natiile.Vesele.Indiferent de ce poarta:
Rock, punk, pop, ballet style da-s vesele. Si fara aere si bete intrate adanc in partile dorsale.

Ok.Ma opresc aici.Multumesc pentru timpul acordat!V-am pupat sau...xoxo lol




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente