Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Muzica si Stilul Vestimentar Empty Muzica si Stilul Vestimentar Lun Iul 16, 2007 3:59 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Muzica si Stilul Vestimentar Z47fcee5b5fcab




Stilul tau vestimentar este influentat de genul muzical preferat de tine? Isi pot da altii seama ce muzica asculti inainte sa te intrebe?Muzica si Stilul Vestimentar 622664



Muzica si Stilul Vestimentar Sexpistolsfanbykmyechannn1



Ultima editare efectuata de catre Mariko21 in Mier Apr 09, 2008 6:27 pm, editata de 2 ori

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mar Iul 17, 2007 1:39 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6410
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

nope,la mine nu iti oti da seama ce ascult dupa stilul vestimentar,sunt foarte ciudata...adica,sunt multi care se imbraca dupa ceea ce ascult....dar cei care asculta de toate sunt "amestecati"...
de ex...rockerii..numai negru and shit,dar nu le place alt fel de muzika
rapperii cu hainele lor largi....dar,nu mi se pare normal,adik..dunno`...ce legatura are ce ascult cu ce ma imbrac?aici e faza cu "asculti manele,esti incut"..sau "asculti rock,esti satanist"...nu trebuie neaparat sa ma imbrac intr-un fel ca sa ascult un anumit fel de muzik

http://www.calypsonyx.blogspot.com


3Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mar Iul 17, 2007 1:55 pm


        anaiD
anaiD

 Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6277
Numarul mesajelor : 216
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

nup...adik..ascult de toate...si ma imbrac..in tot felul de stiluri vestimentare!! ba sport, ba elegant, ba ....prea roz fake) nu ma las influentata de muzica....adik..am si eu bluze largi...si tricouri negre...dar nu le port numai pe alea:P :> depinde si de starea mea....tongue dak am o zi buna..ma imbrac vesel...dak nu..imi iau tricoul cu metalica tongue ....



4Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mar Iul 24, 2007 2:36 am


        Fluture_cenusiu
Fluture_cenusiu

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6270
Numarul mesajelor : 310
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

nu isi mai pot da seama. am renuntat la stilul dark/gothic si am inceput sa adopt un stil mai elegant, dar nu refuz nici stilul sport. tinand cont ca ascult in ultima perioada muzica clasica nu cred ca ar trebui sa port rochii bufante sau colanti ca sa realizeze ce ascult.

http://fluturecenusiu.blogspot.com


5Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Dum Iul 29, 2007 4:32 pm


        Darth Cradyan
Darth Cradyan
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6267
Numarul mesajelor : 2479
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

well rock music has influenced the way i dress because i enjoy wearing a lot of black or dark colors and my Nightwish T-shirt is my favourite piece of clothing.
Dar ma imbrac si in altceva non-rocker, o camasa si o pereche de pantaloni de in, sa zicem, sau blugi.
But i HATE wearing a suit.



6Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Iul 30, 2007 12:30 pm


        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
Aveam o perioada cand ma imbracam doar elegant si doar in negru... cand ascultam doar rock.
Insa acum ascult mai mult hip-hop si sunt in cautarea stilului propriu... probabil deja il am si nu imi dau seama, mai stiti? Oricum zilele astea trebuie sa-mi reinnoiesc garderoba, so... pot spune de pe acum ca vor fii haine in care sa ma simt bine... probabil cu multa personalitate.



7Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Dum Aug 05, 2007 3:34 pm


        LostDream
LostDream

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6265
Numarul mesajelor : 23
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

hmmmz eu zic ca muzika are un efect major asupra omului si a mentalitatzii si dap iti poti da seama dupa cum se imbraca si genul de muzika care il asculta ......in majoritatea cazurilor!!!!Pe mine sincer sa fiu ma influentzat muzika de mik de cand am pus prima caseta de hip hop pe cass si injura si mamamea urla ....dont know dar presupun ca muzika are efect mare asupra omului si poti sa iti dai de multe ori ce genuri de muzika asculta ori dupa cum e imbracat ori daca nu daca vei sta un pik de vorba sigur iti vei da seama.........ahh sa nu intelegetzi acuma ca am luat din hip hop vulgaritatzile impresionante.......dar poate ma fac sa privesc viatza alcumva .....si pot sa zic ca am deja 4 ani de cand nu mai ascult nici comercial numa underground si drum`n base si in general urban sound big smile:P



8Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Aug 06, 2007 10:17 pm


        Chriys
Chriys

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6276
Numarul mesajelor : 52
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Well, eu ascult trance si ma imbrac normal, cu usoare tendinte emo. flirty Chiar se amuza Mely pe treaba asta, ca ascult trance si ma imbrac emo.



9Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mier Aug 22, 2007 6:25 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6325
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

hmmm...pt mine muzica nu are nici o legatura cu stilu vestimentar..ascult orice gen d muzica(exceptie manele:| );
Imi place sa ma imbrac cu imbracaminte haioasa dar totodata sexy,trendy ,multe imprimeuri funny,accesorii multe,as fi vrut si tunsori mai ciudate:))...deci intr-un cuvant mai funky....imi place tot ce este iesit din comun,complicat,original ..etc



10Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Dum Dec 30, 2007 3:41 pm


        toxic_rose
toxic_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6114
Numarul mesajelor : 691
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

poi......dapz....cam are legatura muzik care o ascult cu stilul vestimentar...culorile mele de baza sunt negru si alb.....mai port si roz inchis combinat cu negru..



11Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Ian 07, 2008 4:13 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Depinde de cum am chef...adika..odata ma vedetzi cu blugi mega-largi..lantzuri atarnate de ei.,..tricou cu metallica..plm...geanta pana la genunchi atarnata..si dinastea lol si odata ma vedetzi cu un maieutz roz baby-doll cu buggs-bunny pe el..blugi stramtzi si` o gentutza roza mika silly silly silly silly

http://alexa-hd.hi5.com


12Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Sam Feb 02, 2008 5:07 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-6-24b75

nu, nu este influentat deloc...nu cred ca ar trebui sa influenteze...ma imbrac divers...sau chiar cu tricouri negre, sau si cu pantaloni largi, sau stil sexy,etc...



Ultima editare efectuata de catre cristinush in Sam Iul 12, 2008 6:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : Atentie la limbajul de mess!!!)

http://www.crazy-people.myforum.ro


13Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Joi Iun 26, 2008 1:56 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-6-24b75

yeah...double-post...da` e la interval mare...big smile...am vrut sa mai readuc putzin subiectul la viatza, dar in fn...ultimul timp nu prea ascult muzica...dar am inceput sa adopt un fel de stil in care ma imbrac cu ce vreau...doar sa-mi fie comod...si daca cineva se mai uita la mine cu o privire d`aia de parca n`a mai vazut pe cnv asemanator cu mine, ma doare`n c*r...ca am o viatza, si o s`o traiesc din plin, n`o sa ma uit ca lu` x-ulescu nu-i place culoarea aia si lu y-lescu nu-i place combinatzia aia...

Edit: Atentie la limbajul de mess(net)!!! citeste regulamentul
Edited by Cristinush

http://www.crazy-people.myforum.ro


14Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Joi Iun 26, 2008 10:03 pm


        death_angel
death_angel

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Mangalia
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5931
Numarul mesajelor : 44
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

la mine nu fake) eu asc rock dar nu arat ca o rockritza tongue fake deci la mine clar trebuie sa ma intrebi ma intai ce ascult giggle



15Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Iun 30, 2008 9:47 am


        sweet_zoey
sweet_zoey

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6004
Numarul mesajelor : 105
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Nu pot sa spun ca muzika mi-a afectat stilul vestimetar,deoarece ascult mai mult muzica rock si eu ma ibrac cum gasesc prin dulp ...ei bn e adevarat ca vreau sa mi se potriveasca si prefer in general negrul,dar in schimb atitudinea mea e foarte schimbata, sunt moolt mai dura chiar dak acum nu par!!! In schimb cu parinti sicu copii de afara ma comport mai aiurea!!

http://f5.img.v4.skyrock.com/f5c/kimew/pics/748221226.jpg


16Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mar Iul 01, 2008 9:17 am


        Blood_Fery
Blood_Fery

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5927
Numarul mesajelor : 12
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

de cand sunt rockeritza port haine mai inchise la culoare cum ar fi negru, maro...deci nu iti dai seama de faptul ca ascult numai rock dar sunt niste culori inchise...



17Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Iul 14, 2008 5:28 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-6-24b75

BUMP!

Edit: Bump se foloseste doar daca ultimul mesaj a fost al tau .Te reog reediteazati mesajul
Edit by Cristinush

http://www.crazy-people.myforum.ro


18Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Lun Iul 14, 2008 9:24 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6010
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-6-24b75

Eu ascult rock dar nu ma imbrac incat sa se cunoasca.Imi mai pun insigne cu formatii,mazgalesc ghiozdanu cu toate chestiile rock, mai port bratzari sau cv mai in stil rock dar asa la haine nu ma imbrac sstil rock.De obicei imi palc blugii sau pantalonii aceia cu muuulte buzunare si tricouri mai largi si mai lungi.



19Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Dum Iul 20, 2008 9:13 pm


        Gaara
Gaara

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5907
Numarul mesajelor : 523
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

da..dar 50% lol adica..lumea ma intreaba "punkeritza sau raperitza" ..+ "emo".. rolleyes dar nu se pune lol si eo ascult rock,screamo si rap..d`aia acm zis 50%

Mariko21: citeste regulamentul!

http://laurik-love-bill.hi5.com


20Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Mar Aug 05, 2008 9:44 am


        Fraise
Fraise

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Thessaloniki, Greece
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6096
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetBotticelli
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 443
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Nu-si dau seama ... ma imbrac cum ma simt eu bine, nu ma iau dupa un gen de muzica. scared

http://artbijoux.ablog.ro https://www.facebook.com/mihaela.dima http://alla81.hi5.com


21Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Joi Aug 07, 2008 11:05 am


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6041
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Pai,deoarece fac parte din stilul techtonik,ma imbrac destul de normal dar cu tente de retro,doarece ascult muzica electronica,techno,trance si tot ce e legat de clubbing.Trebuie sa recunosc ca imi place sa port si haine negre,insa nu ff des

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


22Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Joi Sept 11, 2008 10:00 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

nu...ascult muzica foarte diversificata(din moment ce bag in aceeasi oala rock'ul cu pop'ul)..dar nu are legatura pt mine...ma imbrac cum ma simt bine la momentul respectiv...ii admir pe cei care reusesc sa se tina de un stil anume de imbracaminte...eh...i've my own style

http://girls.forumz.ro


23Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Vin Sept 12, 2008 10:20 am


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5882
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

First of all,nu port mai deloc negru decat daca este nevoie si este vorba de o piesa vestimentara care merita.Nu ca nu mi-ar placea negrul,nu ma intelegeti gresit pentru ca nu am nimic cu preferintele in materie de culori ale oamenilor,ci pentru ca nu ma reprezinta si am impresia ca ma arata aiurea o.O
Nu cred ca oamenii isi pot da seama ce ascult,adica nu neaparat....imi plac culorile,imi place sa fie totul colorat.Yah I really wear pink,but I'm not that freakin' "pinky princess".Eu mai mult tind spre stilul funky,am gusturi anume la accesorii sau piese vestimentare,dar imi place ca prin vestimentatie/machiaj/accesorii sa nu par prea matura.Ascult in mare parte punk,rock,hard,dar nu ma iau dupa criteriul ca daca ascult punk voi asculta orice trupa in genul asta.Am si un hobby legat de muzica gen Nightcore si cred ca ma apuc si eu de niste mixaje <3.Am prieteni rockeri sau punkeri care au si vestimentatia ca atare,dar am si prieteni care asculta rock si punk si nu se afiseaza in felul asta.Sa te imbraci in anumite stiluri sau numai gen rock nu mi se pare chiar potrivit anotimpurilor calduroase...trebuie sa tii cont si de vremea de afara iar mie persoanele care poarta bluze cu maneca lunga,sapca si blugi lungi in caldura verii printr-un oras gen Bucuresti mi se par ceva exagerate..ma intreb..ce or purta iarna?



24Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Vin Sept 12, 2008 7:14 pm


        RyuuseiRocket
RyuuseiRocket

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5944
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

Mmm' nu genul de muzica mi'a influentat stilul vestimentar si mai mult scoala la care sunt cei mari de la liceu majoritatea tind spre stiluriile dark iar de acolo m'am 'infestat' si eu lol . Dar nu exagerez cu,culoarea negru la extrem...depinde si de starea mea de spirit.Iar la haine sunt cam pretentuioasa de la un imp sa zic asa,daca inainte mama mai imi facea cadou cateodata o pereche de pantaloni sau tricou acum nu mai poate lol.
Imi plac mult hainele cu dungi si bulinute iar tricouriile cu desene sau mesaje funny le ador love u .Da,ceulalti isi pot da seama usor ca ascult genuri care provin din rock iar multi nu ma mai intreaba.
Desii uneori unii ma caracterizeaza ca fiindca un emo kid cand ma vad prima oara pe strada. Imi place foarte mult sa port tricouriile peste bluze <3 si de obicei cand am jeans pe mine desenez pe ei .

http://izmimi.blogspot.com/


25Muzica si Stilul Vestimentar Empty Re: Muzica si Stilul Vestimentar Vin Sept 12, 2008 7:43 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6642
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Muzica si Stilul Vestimentar Rank11-24afb

pai la mine nici nu se observa ce ascult,deoarece ascult cate putin din toate[fara manele si populara] big smile si ma imbrac in blugi stramti,hanorace cu scris...negru si rosu hmmm si alb... lol si sk8eri...sau adidasi big smile

http://www.ally-just-me.piczo.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente