Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1thumbs up Motivare Dum Oct 12, 2008 8:00 pm


        reddish
reddish

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6089
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

Motivare Z48f23abb841bf




Ce va determina sa traiti sanatos, sa slabiti sau sa faceti sport? Daca nimc nu va motiveaza, ce credeti ca v-ar motiva?



2thumbs up Re: Motivare Sam Feb 21, 2009 7:26 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

Atunci cand stiu ca am pus cateva kg in plus pe mine devin foarte atenta,si incep sa imi pune probleme in slabit,atunci probabil daca se intampla asta am fost foarte solicitata de nu am mai avut grija sa fiu multumita de mine.Incep sa fac sport cate un pic,sa am grija la ce mananc.Motivatia cred ca fiecare dintre noi o avem in interior dar depinde cat de puternica este.Eu una cand stiu ca m-am ingrasat apoi ma pun pe treaba.



3thumbs up Re: Motivare Dum Feb 22, 2009 2:34 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

Chiar nu ma motiveaza ceva concret. Imi place sa ma simt bine,pur si simplu fake si prin asta rezulta sa arat bine si sa fiu sanatoasa. Vreau sa spun,cand nu-ti place cum arati si ajungi sa fii complexat,nu prea cred ca te simti bine. Bineinteles,sanatatea conteaza mai mult.

Da,am doar 14 ani (bine,13,mai am cateva zile :"> ),dar asta nu e un motiv sa nu ma gandesc la cum arat,la cum ma simt si... sa fac sport,sa ma mentin in *forma* si sa mananc sanatos.
Exercitii fac,de la un timp,aproximativ in fiecare seara,cu exceptia unor zile in care chiar nu am chef sau sunt prea obosita,in rest...imi place sa ma plimb pe jos,fac destul de multa miscare... Nu bag motive like vrajeli de obicei pe la orele de sport,obisnuiesc sa fac sportu'la scoala pt k e un pretext si asta, poate n-am chef sa fac exercitii mai tarziu de una singura de ex. Mananc alimente cam din toate categoriile,nu fac excese,nu pot sa suport grasimea animala no words,nu mananc des junk-food... fructele imi plac mult,la fel si iaurturile/laptele (nu chiar toate lactatele imi plac). Dulciuri mananc si de-alea,nu pot sa spun k scot de tot chestiile nesanatoase din alimentatie big smile dar...nu fac excese.

Oricum,dupa cum am spus,nu ma motiveaza ceva concret pentru ca nevoie sa slabesc chiar nu am,de fapt pot sa mananc de sparg ca la metabolismul meu nu ma ingras deloc sau fff putin la tone de mancare nesanatoasa in decursul a foarte mult timp. Seman cu parintii mei,amandoi foarte slabi,fara pic de efort pt chestia asta,pana sa ramana mama insarcinata cu mine. fake
Fac ce fac pentru ca'mi place [si mancarea sanatoasa,si sportul] si nu e nevoie de eforturi mari ca sa ma tin de chestiile astea. Daca nu mi-ar placea... nu cred k m-as tine de asa ceva. big smile



4thumbs up Re: Motivare Dum Feb 22, 2009 3:03 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

Motivare,nu numai pentru a slabi,eu cred ca initiatorul a vrut sa spuna altceva adica motivarea in ceva anume in orice lucru pe care ti-l doresti.



5thumbs up Re: Motivare Dum Feb 22, 2009 3:05 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

de acord cu erena21
in viata daca nu ai motivare nu vei reusi nimic,dar daca ai nimic nu e imposibil



6thumbs up Re: Motivare Dum Feb 22, 2009 3:28 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

Asa e.
Insa nici motivarea nu poate fi lasata in aer,trebuie sa ai ceva de care sa te legi. Si aici e dorinta de a duce o viata sanatoasa fake



7thumbs up Re: Motivare Mier Apr 08, 2009 10:19 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Motivare Rank11-24afb

nu am vazut un motiv concret la vreun post sus... asta ca dovada ca fetele nu au nevoie de un motiv anume sa tina cura >.>
uite va zic eu un motiv misto din punctu meu de vedere: burta
burta este un motivant exceptional.
cand incepi sa ai burta, e un semn ca tre sa slabesti. acu problema e cat de mare tre sa fie burta ca sa te motiveze sa slabesti... la mn a ajuns destul de mare si mam apucat de sport si prostii de genu ca sa slabesc... imi fac abonament la sala de sapt viitoare si sper sa scap de burta.
cat despre cealalta chestie... sa traiesti sanatos.... ideea e sa te simti tu bine... nu as putea suporta sa mananc tot felu de prostii dastea vegetale doar pt ca sunt "sanatoase".
daca simti nevoia sa mananci ceva dulce sau sintetic... mananca naiba, te duci dupaia si faci 10 ture de parc, ai consumat toate caloriile consumate. daca are E-uri si mai stiu eu ce chestii, ata ete e corpu tau faci ce vrei cu ei, daca simti ca nu iti este bine, mananci o perioada mai sanatos si gata... nu cred ca merita sa iti modifici felul in care mananci doar pt ca iti e frica sa nu patesti ceva...




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente