Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Empty Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Sam Aug 16, 2008 12:35 pm


        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5886
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-24afb

Jurnalul Unui Caine / Jurnalul Unei Pisici



Acesta este... creatia (cred ca merge asa, fic ar fi prea mult spus) mea aiurita Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici 919453 Va prezenta viata intr-o casa de la tara a doua animale (un caine si o pisica), din perspectiva fiecaruia, din prima zi in care au ajuns acolo.




Jurnalul unui caine:

ziua 1.

Soarele asta... intotdeauna trebuie sa ma trezeasca asa devreme! Si toti cainii astia din custile de langa mine sunt atat de zgomotosi... Iar m-am trezit la ora 7... Parea o zi plictisitoare ca de obicei... Imi primesc micul dejun (trebuie sa ai putin curaj sa il gusti), dar nu m-am putut apropia de el asa ca mi-am cautat vechiul os si am inceput sa rontai. Pe la 11 usile se deschid si intra 3 oameni. O femeie inalta, cam grasuta, un barbat slab, iar prin contrast cu ea parea si mai slab, si o fetita destul de draguta. Nu stiam ce vor si nici nu ma prea interesa. Fetita mergea cu atentie printre custi si cand a ajuns langa mine a strigat: "pe asta il vreau mami!". Se intampla! Cineva ma lua acasa la el! Cred ca o sa imi placa cu ei...


Jurnalul unei pisici:


ziua 1.
Oamenii astia! Nu au deloc respect! Pe langa ca m-au trezit de la ora 9 ma mai si cumpara asa... ca pe o carpa! Si nici macar nu o sa raman la oras! O sa fiu dusa intr-o casa la tara! Macar de acolo pot scapa in natura...




        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6010
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-6-24b75

interesant!mai vreu smug




        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5886
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-24afb

Jurnalul unui caine:
ziua 2:


Cand am ajuns era maine... Adica trecuse de miezul noptii si luni devenise marti. Imediat dupa ce am intrat in casa lor m-a izbit un miros dezgustator de pisica! Ham! O s-o distrug!Am sa o termin! Dar acum mi-e somn...

Mieunatul matei alea ma trezeste la ora 6! Stapanii mananca si mata aia se da pe langa ei mieunand. Ma asez cuminte langa masa si imediat mi se arunca un os cu putina carne pe el Mmm... Ce gustos! La amaiza sunt lasat afara, dupa ce sar pe langa usa cam 1 ora. Imi fac traseul obisnuit si vad o catelusa draguta. Ma iau dupa ea, dar dispare.Ma intorc in casa, imi iau cina si adorm.

Jurnalul unei pisici:
ziua 2:

Nu pot sa dorm deloc... Stapanii mananca. Poate primesc si eu ceva. Miau! Nu imi da nimeni nimic!Si javra aia primeste intr-una oase... Totusi, dupa un timp primesc si eu ceva dintr-o cutie de tabla. Nu e prea buna mancare, dar nu pot sa mor de foame...

Cainele ala are voie afara! Bine ca i-au dat drumul... A facut atata galagie... Eu degeaba incerc sa ies... NU sunt lasata. Seara javra se intoarce si mananca iar carne, iar eu tot chestii sintetice, otrava! Nici macar un soricel nu trece pe aici... Stapanii se aduna in fata unei cutii care se lumineaza in diferite culori si se concentreaza la ea. Ciudati sunt oamenii! In sfarsit ma prinde somnul...




        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6010
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-6-24b75

dragutz fake Continua! kiss




        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-24afb

giggle fain si interesant....pui continuarea? flirty

http://girls.forumz.ro



        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5886
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-24afb

Nu am fost pe acasa si de aceea nu a mai aparut nimic pe aici.

Jurnalul unui caine:
ziua 3:
Este ora 8. Cred ca ar trebui sa ma trezesc... Ham! Stapana cea mica (si razgaiata) doarme si spune un nume care nu se intelege prea bine (oare ce viseaza?). Mi-e foame... A ce bine! A mai ramas ceva carne de aseara! Oare ce primeste mata din cutia aia? Mi-e pofta...
Ma asez langa tanarul stapan care se uita la cutia aia cu imagini si ma holbez si eu la ea incercand sa inteleg ceva.
Imi fac rondul pe afara cand ma intalnesc cu catelusa aceea draguta. Ne retragem impreuna in intimitatea unui tufis...

Jurnalul unei pisici:
ziua 3:
Mult mai poate latra javra aia! M-am trezit la ora 10! Nu poti sa dormi in casa asta! Iar primesc mancare din cutie! Iar nu sunt lasata afara... ce stapani rai! Miau! Vad un soarece! Le voi arata stapanilor ca sunt excelenta in astfel de situatii. Tanara stapana (cam razgaiata) e speriata. Sa o salvez si sa o am pe cap tot restul vietii dar sa ma aleg cu niste laude, poate si un premiu sau sa o las sa tipe pana moare si sa raman in anonimat? Soarecele nu are scapare Miau!
Dar tot din cutia aia ma hranesc... Fac experimente pe mine sau ce?




        MayKayre
MayKayre

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5488
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor : Jurnalul unui caine / Jurnalul unei pisici Rank11-24afb

sad( de ce zice toata lumea ca pisicile sunt rele, fitoase, razgaiate etc?
Mie nu mi se pare...




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente