Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Need some help! Empty Need some help! Dum Feb 15, 2009 2:18 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

K...dupa cum spune titlul,i need some help.Sa incep cu inceputul(sper sa aveti rabdare sa cititi pina la capat lol).In primul rind ,ca sa raspund la o intrebare:inca nu am sarutat niciodata(doar pupici) dar whatever,mai e vreme;deci sa incep.

Dragoste in viata mea?.hmm..... nu prea multa sad.Din clasa I pina in clasa a IV-a imi placea de-o fata(cea mai frumoasa din cls),dar nu era iubire,pur si simplu sa-i zic asa atractie corporala .De cind am inceput a V-a am ajuns sa n-o plac de loc fiindca a ajuns prea cu*va(scuzati expresia). Dintr-a V-a pinantr-a VII-a nu mi-a mai placut de nimeni pina cind ,,am cunoscut o alta fata,,(de fapt o cunosteam dintrantia,fiindca mereu mergem cu clasa ei in excursi si alte deastea,dar nu prea vorbeam cu ea) si mi-a placut. Aveam sa-i zic asa primii ,,fluturasi in stomac,, si eu credeam k o iubeam.Din pacate asta s-a intimplat la sfirsitul semestrului 2,iar cind s-a terminat scoala ea s-a mutat cry.
Si acum am ajuns la partea care ma intereseaza giggle
Anul asta( de fapt trecut,k deja e 2009 fake),cind a inceput clasa a VIII-a ,,mi-a luat ochii,, o alta fata,o cheama Anca.E intr-a VII-a,cu un an mai mica decit mine.E prima fata pentru care am simtit cu adevarat ceva puternic si chiar cred k sunt intragostit de ea, este chiar dragoste la prima vedere(m-am convins k poate exista cu adevarat).La inceput, credeam k este o fata noua,care s-a mutat la scoala,dar m-am uitat la niste poze de la reuniuni mai vechi si era de moolt tot in clasa aia,dar era de nerecunoscut.S-a facut in vara aia foarte frumoasa.(inainte era mica si grasutza).In clasa ei,era si una dintre cele mai bune prietene ale mele,Iasmina pe care o cunosc de asemene de foarte mult timp(dintra II-a,cind ea incepea I-a,si ca sa raspund la inca o intrebare,da exista PRIETENIE intre un baiat si o fata,fara sa se ajunga mai departe).Ideea e ea ma respinge,da parca cu cit ma respinge mai mult,cu atit imi place mai mult de ea. Si nu sunt deloc,dar deloc convins k ea chiar nu ma place deoarece daca mie imi zice ceva in fata prietenelor ei nu le zice nimic rau de mine,doar k o plac.kkk....si am ajuns acum sa simt nevoia nebuna sa o sarut asaaa,prin surprindere.Asa am decis sa vorbesc cu Iasmina,care era si cea mai bune prietena a lu Anca.Am intrebat-o pe mess ce crede ca ar face Anca daca as saruta-o prin surprindere si Iasmina bineinteles k a zis k Anca miar da clasica palma lol. Apoi m-a intrebat daca eu chiar o plac pe Anca,pentru ca iar fi zis Anca ca eu o plac,dar ea nu prea a crezut.Dar ideea este ca Anca nu ia zis absolut nimic rau de mine lu Iasmina(si stim noi cum fac fetele,imediat o dau pe barfa aha...).Eiii,ce sa fac eu ca sa o cuceresc?se ,,lasa greu,,? Ce credeti cu adevarat ca ar face daca as saruta-o,cum ar reactiona?(lucru care cred ca se va inimpla foarte curind,nu mai rezist,in fiecare zi ma gindesc la asta).Oare s-ar supara?A,si sa nu uit,pot spune k sunt sigur ca o iubesc,am toate ,,simptomele,, imi zboara mintea numai la ea,nu ma pot concentra uneori etc...
Cer parerea celor mai experimentati de pe aici,ce-as putea face,dar le intreb mai ales pe fetelor de virsta ei(intre 12 si 14 ani) despre cum ar reactiona ele intr-o situatie ca asta,daca ar fi sarutate prin surptindere.Va rog sa-mi raspundeti cit mai curind love u love u love u love u



2Need some help! Empty Re: Need some help! Dum Feb 15, 2009 4:00 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

Tu cam ce relatie ai cu ea acum? Vorbiti mult? Va salutati doar din cand in cand? Va stiti din vedere?

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


3Need some help! Empty Re: Need some help! Dum Feb 15, 2009 4:12 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

Mai vorbim din cind in cind,dar ea stie ca o plac,fiindca i-am zis in fata.



4Need some help! Empty Re: Need some help! Dum Feb 15, 2009 5:07 pm


        wild_fox
wild_fox

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : nicaieri
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6014
Numarul mesajelor : 444
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

ai un atuu fiind prieten cu Iasmina...ce ai putea sa faci e sa o intrebi ce ii place Ancai...orice...despre ce ii place sa vorbeasca...la ce filme se uita....ca sa ai ceva in comun cu ea...sa poti deschide o discutie cu ea despre ceva care chiar o intereseaza. Si sincer...da,cred ca ti`ar da o palma de mare clasa lol ...asta cel putin daca o faci in public, s`ar putea sa nu reactioneze chiar asa daca e singura. Dar fi mai interesat de ea...ca sa nu creada ca e doar ceva pasiv.

Bafta!



5Need some help! Empty Re: Need some help! Dum Feb 15, 2009 9:10 pm


        Caramel
Caramel

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Botosani
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6077
Numarul mesajelor : 364
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

Andrei ... staful meu ... incearca sa voresti cat mai mult cu ea, dar sa nu exagerezi in prostii (fara glume proaste si forbe urate asupra celor din jur) ... nu o sa-i faca parte
Cat despre sarut ... hmmm ... inca nu sari peste groapa, s-ar putea sa pici in ea si sa te uzi ... cu alte cuvinte ... mai asteapta ... poate are vre-un prieten, de obicei fetele de varsta 12-14 ani ascund ca au pe cineva, inclusiv prietenilor, parintilor ...
Incara sa aflii cat mai multe despre ea, vezi daca e compatibila cu placerile tale ...
Nu pot sa spun ca e dragoste sau iubire, o o atractie PUTERNICA ... fizica, cum spui tu ...

Staful meu, ataca ca un leu ... incet, cu grija la toate miscarile tale, priveste in jurul tau, vezi daca nu ataca alt leu ... daca esti sigur ca esti singur, apropiete cat mai mult ... dar incet ... daca te grabesti, s-ar putea sa calci pe un vreasc si sa faci galagie, speriind prada ...

sper ca ai inteles ce vreau sa spun metaforic ...

bafta ;)

http://help.forumgratuit.ro


6Need some help! Empty Re: Need some help! Dum Feb 15, 2009 10:13 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

K,mersi,si da,sunt sigur ca sunt singur,and of course ca am inteles. giggle



7Need some help! Empty Re: Need some help! Lun Feb 16, 2009 1:08 pm


        Caramel
Caramel

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Botosani
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6077
Numarul mesajelor : 364
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

ma bucur ca am fost de ajutor ... si sper ca sfaturile mele si cele date ce colegii mei sa te ajute big smile ...

Bafta !

http://help.forumgratuit.ro


8Need some help! Empty Re: Need some help! Lun Feb 16, 2009 2:28 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

Ar mai fi o problema sad.Are o fire foarte, sa-i spunem ,,rigida,,adica vreau sa spun ca nu prea tin la ea complimentele,dulcegariile etc..



9Need some help! Empty Re: Need some help! Lun Feb 16, 2009 5:07 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

uhhmm...
e bine ca i-ai spus ca o placi.
totusi ar trebui sa vorbiti despre chestia asta,adica o poti intreba ce parere are despre tine,sau daca te considera prieten si atat.
la faza cu complimentele...uhm,poi nici eu nu sunt genul de persoana care sa fie in limba dupa un baiat daca imi spune 3 cuvinte.Cred ca ea apreciaza ce vrei tu sa faci,dar vrea sa iti arate ca nu la asta se asteapta,probabil vrea sa ii dovedesti ca ceea ce ii spui nu sunt numai vorbe goale...dar nu trebuie sa o lauzi pt orice[adica chestii de genul "ce mult imi place geaca ta" sau chestii de genul] in shimb oricine se bucura cand ii este apreciat un efort.
si vezi ce ii place,ce pasiuni are,si fii(sau macar pari a fi ) interesat de chestiile alea,si vorbiti cat mai mult despre asta,e bine sa aveti interese comune

Spuneai ca sunteti la aceeasti scoala,eu zic sa mergeti acasa impreuna intr-o zi si sa vorbiti.Nu cred ca te va respinge ...in fine,sper sa te ajute chestile astea.

http://girls.forumz.ro


10Need some help! Empty Re: Need some help! Lun Feb 16, 2009 5:56 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

Hmmm..... Sa merg acasa cu ea ar fi cam imposibil.A zis asta o fata undeva (smile,u probabil o sa-ti dai seama unde,dar nu pot spune ca sa nu fie reclama.): ,,Pe prietenul pe care il am , se tot tinea dupa mine
si vreo 3 luni de zile nu ma lasa in pace, incerca sa tot ma agate si
eu ii dadeam flit cu expresii pe care uneori il dureau sad
si pe care mi-a dat raspunsul dupa ce ne-am combinat ... ma rog la
modul frumos si el nu avea cum sa-mi zica ceva atunci ca nici nu ne
cunoasteam prea bine. Se vedea dupa chip ca ma place, ma "absorbea" din
priviri ... si pana cand i-am cedat, ca si eu il placeam, dar l-am
tinut dupa o bariera sa fie si mai mult disperat dupa mine,,. Credeti ca si Anca face asta cu mn,adica vrea sa ma faca mai nebun dupa ea love u ? cam asa face si ea: ,,eu ii dadeam flit cu expresii pe care uneori il dureau,,



11Need some help! Empty Re: Need some help! Mier Feb 18, 2009 10:34 am


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

^ hei,dude,sunt aproximativ de'o'seama cu ea din cate vad so...as putea sa'ti raspund la niste chestii din perspectiva unei fete :] .
iti da flit cu expresii aiurea? e probabil sa te placa. depinde de modul in care ii place sa se faca remarcata,asta poti descoperi doar cunoscand-o. Incearca prin intermediul Iasminei sa te apropii de ea si... nu stiu,ia-o usor. Da-i de inteles ca-ti place mult de ea,insa numai prin actiuni,cuvinte,priviri, zambete etc,mai pe ocolite... Pentru ca daca'i pici pe tava si ea are firea mai aroganta aparent,s-ar putea sa-ti dea cu flit din nou intr-un inceput doar ca sa te *incite* si mai tare,chiar daca te place.
Cel mai bun remediu pentru toata chestia asta e comunicarea,trust me. Asa vezi mai de aproape si daca merita cu adevarat pentru ca mai conteaza si caracterul si ii lasi si ei cale libera sa te descopere fake Nu te'as sfatui s'o saruti brusc,pentru ca daca gandeste nu-i va placea prea mult faza. De fapt... ii va placea,dar se va gandi si in rest,la fapte din afara. Asta doar daca vrea sa se gandeasca si daca e nesigura. Si s-ar putea sa te trezesti si cu o palma.

Mai e ceva... *i-ai zis in fata ca o placi* Cum a reactionat ea,mai exact,la chestia asta?



12Need some help! Empty Re: Need some help! Mier Feb 18, 2009 2:32 pm


        Andr3y
Andr3y

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Resita
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 21
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

A spus k ,,nu s-ar baga cu mn ca nui place cum arat,, no words,mai degraba,sa nu ma lase sa ma apropii de ia sad,si cind mai incerc sa ma duc p linga ea,sti u,,expresii aiurea,, lol.A,si mai e ceva,i cam place sa se faca remarcada prin badaranisme,adica i injura p aia de o enerveaza fara nicio problema lol(ma rog,si io fac asta da na....) da pe mine nu m-a injurat inca rofl dar lol,cind imi spune ceva rau(io nu prea i-am dat replici inapoi sa n-o supar) parca nici ea nu crede ce spune,adica se vede in glasul ei,si dupa ce zice ceva,se ascunde pe dupa prietenele ei si zambeste sau ,,chitzaia,,daca intelegi la ce ma refer giggle.Da ma rog,poate interpretez eu gresit,cu toate ca nu pare sa-mi spuna nimic cu rautate.Hmmm,si spuneai u de gesturi,priviri,la un moment dat,mai demult,cind o vedeam ma uitam fix,insistent la ea,si cind trecea pe linga mine tot repeta de fiecare data,,nu te mai uita la mn!,, si dupa ce trecea de mn ,cum am zis mai sus zambea sau chitzia-,,hihihihihi,, lol pina cind iam zis-o o data-,,da ce,privitul e interzis?,, lol si de-atunci n-o mai zis nimica de faptul ca ma uit dupa ea.



13Need some help! Empty Re: Need some help! Joi Feb 19, 2009 11:06 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Need some help! Rank11-24afb

poti sa te apropii ca prieten de ea...si pe urma sa o abordezi mai in serios...crede`ma nici unei fete nu ii place un baiat care deabea te vede si zice: ,,te plac"...e patetic...si o faci sa para ca o placi si mai mult si esti inebunit dupa ea...fetelor le place asta,crede`ma ...dar nu neaparat o sa stea cu el...poate o sa`si bata joc putin...invata sa te imprietenesti cu ea si pe urma mai vorbim ;)

http://www.ally-just-me.piczo.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente