Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26TV Re: La ce varsta? Vin Ian 14, 2011 3:47 am


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : La ce varsta? - Pagina 2 Rank11-24afb

Ei ce sa zic? Ca daca nu ai experimentat actul sexual, ca sa te citez, este capat de lume, esti un renegat al societatii si meriti sa fii omorat cu pietre. Si sa vezi ce mare paguba este atunci cand te afli pe patul de moarte si te gandesti ca mori virgin (ca doar de! in momentele alea critice fix la asta te gandesti)
MayKayre a scris:daca maine murim fara se experimentam placerea actului sexual? bne.. akm nu zik k trebuie sa incepem de la 12 ani... da' nici sa fim ingropati virgi
Ei si ce te faci daca e sa afli ca mori la 11 ani? Te apuci sa te culci cu primul care iti apare in cale ca doar maine mori aha...

Actul sexual este o nevoie biologica si are o functie reproductiva...sau ar trebui sa aiba. Se pune atata accent astazi pe actul sexual...
Da bine, il practic, imi place. Nimic de zis. Dar sa fiu sincera, dupa ce mi-am pierdut virginitatea mi-am dat seama ca exista lucruri muuuuuult mai importante intr-o relatie decat sexul. Sexul spre exemplu nu compenseaza comunicarea intr-o relatie.

Recunosc ca pe la 15-16 ani ma gandeam la sex pentru ca in mare parte eram aproape persecutata de subiect fiindca se vorbea peste tot, colegi, prieteni, cunostine, mass-media etc. si mai era si sfanta curiozitate a adolescentului care crede ca unicornii se (mancarea mea preferata) curcubee.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


27TV Re: La ce varsta? Mier Ian 19, 2011 10:31 pm


        MayKayre
MayKayre

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5489
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor : La ce varsta? - Pagina 2 Rank11-24afb

Dar nici comunicarea dintr-o relatie nu inlocuieste actul sexual. Eu cred ca sexul o dezvolta..
prin "nici sa fim ingropati virgini" au vrut sa spun sa nu ajungem pana la 80 de ani gandindu-ne ca trebuie sa ne asteptam sufletul pereche..
Cred ca ar trebui sa stim si noi cum se simte inainte sa murim, dar asta e doar parerea mea..



28TV Re: La ce varsta? Mier Ian 19, 2011 11:15 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : La ce varsta? - Pagina 2 Rank11-24afb

Daca pui in balanta actul sexual si comunicarea, o sa vezi ca cea de-a doua atarna mai greu. Am fost in relatii in care actul sexual era principal si relatii in care comunicarea. Si ca sa vezi. Care crezi ca a rezistat? Se poate o relatie fara act sexual, dar nu o relatie fara comunicare.
Sexul are farmecul lui intr-o relatie, dezvolta insa o alta parte a relatiei. O consolideaza, insa honestly, la 16 ani nu prea ar trebui sa se puna accentul pe el, ci pe a experimenta diverse senzatii, sentimente si alte lucruri.
Ca sa fiu sincera, eu am o istorie nereusita in domeniul relatiilor. Sexul acum pentru mine e fun, e minunat, e un stress-releaser genial si pot sa mi-o trag lejer si fara sa tin la o persoana. Insa acum daca ma ia cineva de mana, ma topesc toata. wink

Eu zic sa nu te grabesti in legatura cu asta, eu sunt multumita ca nu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente