Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Sot/tata violent/betiv/nebun Empty Sot/tata violent/betiv/nebun Joi Mar 05, 2009 7:29 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Sot/tata violent/betiv/nebun Rank11-24afb

Victime ale acestui .....hmmmm as vrea sa spun om....dar nu pot.....sa zicem acesteii fiinte,uniti-va! Poate impreuna vom gasi o solutie. Pe buletinul meu apare numele unui astfel de personaj(zici ca-i din filme horror) dar mai greu e tatal meu.Cu familia lui se poarta mai urat decat cu ultima carpa. Si as avea multe de zis, prea multe......So, care aveti dictatori in casa si dormiti iepureste?



2Sot/tata violent/betiv/nebun Empty Re: Sot/tata violent/betiv/nebun Sam Apr 11, 2009 6:39 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Sot/tata violent/betiv/nebun Rank11-24afb

Imi este greu sa cred ca nu cunoasteti persoane care trec printr-un astfel de infern.pentru ca eu una cunosc o gramada de cazuri de genul asta.Si in plus fac parte din categoria celor care au parte de o astfel de viata.sau au avut ,acum poate situatia e mult mai roza.

Voi incepe prin a povesti mici intamplari care mi-au marcat viata in intregime,si au facut-o sa para un cosmar si pe langa IAD.Ce ma facut pe mine sa iau atitudine fata de tatal meu,si sa nu mai vreau sa il vad asa? Simplu acum 4 ani de zile,in anul in care imi dadusem bacul prin toamna tatal meu devenise de necontrolat,avea saptamani intregi din care nu se mai oprise din baut si in fiecare zii scandal,dar tin minte ziua respectiva foarte bine,ca atunci am fugit de acasa(pentru o scurta perioada)eu ma uitam la televizor,era un film foarte dragut,chiar o comedie si cum nu aveam decat un singur televizor si acela era in camera parintilor mei ma uitam acolo.Tatal meu bause foarte mult in ziua aia si avea chef de scandal.Pentru ca nu ii convenea ca ma uit la televizor m-am trezit cu o palma pe fata ce mi-a last niste urme foarte puternice.Atunci stiu ca m-am enervat foarte tare si l-am facut un betiv,si in continuare ma luat de par si ma dat cu capul de pereti.A venit mama mea,a incercat sa il calmeze dar degeaba,incepuse sa ma faca in toate felurile inclusiv curva,lucru care a durut mai tare decat o palma.Stiu ca dupa a luat o coada de matura,si a inceput sa deie in mine,stiu ca am reusit dupa sa ma inchid in camera mea,si vedeam cum eram pe fata vanata ,imi curgea sange si eram pe tot corpul plina de vanatai.M-am sters,pe fata m-am imbracat si atunci am plecat.Mi-am jurat ca nu ma voi mai intoarce in casa acea,dar nu aveam unde sa merg,am stat cateva zile la o prietena dar nu prea puteam sa stau mult timp.Intre timp mama mea impartise casa in doua.A spus el nu mai avea ce cauta in casa in afara de camera unde doarme bucatarie si baie.Stiu ca am venit acasa chiar de ziua mea,intre timp imi gasisem ceva de lucru,dar maia veam pana imi primeam bani,si oricum din bani ce ii primeam ca salariu nu imi permiteam chirie era prea mic salariu.Dar atunci am capatat independenta un pic,fiindca lucram foarte mult,pana la epuizare nu il mai vedeam si asta ma facea fericita. asta e una din intamplarile traite,probabil una care a pus capac vietii mele.De atunci m-am schimbat si simt ca il urasc pe tatal meu,dar il si iubesc.de ce nu stiu.Pentru ca nu ma merita,sincer mie mi-a distrus viata cu bautura,si fratilor mei la fel,care acum au plecat cat au putut si nu s-au mai intors si nici uitat in spate la restul.



3Sot/tata violent/betiv/nebun Empty Re: Sot/tata violent/betiv/nebun Joi Iul 30, 2009 11:22 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Sot/tata violent/betiv/nebun Rank8-2-24b8f

sincer,nu am trecut prin asa ceva.dar o prietena a simtit ce ai simtit si tu.

Era seara,pe la 10,si venise de afara,avea 12 ani.a ajuns acasa,si cand l-a vazut pe taicasu i-a spus sfios:saru-mana.s-a apropiat de el iar el,nervos ca venise seara tarziu pentru el,a inceput s-o ia la palme si pumni.maica-sa nu a putut interveni pentru ca,R.I.P. a murit Dumnezeu s-o odihneasca in pace.dar era si fratis-o mai mare acasa si a intervenit,so i-a dat o palma lu taicaso.ea,nervoasa,a luat toate sticlele de bautura ale lui taicasu si a dat cu ele de podea.cand a aflat asta,taicaso s-a inrosit la fata si a inceput sa faca crize de bautura.in urmatoarele seri a luat un pumn de pastile de tot felul,lea mestecat si le-a inghitit,iar dupa cateva zile in care facea spume la gura,a murit.abia a reusit prietena mea,fratele ei sa faca o inmormantare normala,ca nu prea aveau bani.dar au fost ajutati de iubita lu fratiso si matusa si unchiu lor.de atunci,neavand unde sa stea,s-au mutat la unchiu si matusa lor,care nu aveau copii,si erau buni si iubitori,si nu erau betivani si violenti.rudele lor stau aici,la Craiova,caci inainte prietena mea statea la Caracal,in judetul Olt.Si tot aici,in Craiova ne-am imprietenit si noi.PS:mama sa era moarta de 6 ani,si de atunci tacaso a devenit un betivan violent



4Sot/tata violent/betiv/nebun Empty Re: Sot/tata violent/betiv/nebun Lun Ian 17, 2011 4:05 pm


        MayKayre
MayKayre

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5489
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor : Sot/tata violent/betiv/nebun Rank11-24afb

Sunt nasoale rau cazurile astea... nu am trecut prin ceva atat grav cum se vede la tv si-n filme asa ca eu nu inteleg de ce oamenii continua sa stea cu persoanele acelea?
Chiar nu cred ca as putea sta cu cineva care sa bata non-stop la mine sau la cineva apropiat. Drept copil/adolescent poate mai inteleg, dar un adult? Majosritatea adultilor care trec prin asta au prietenii la care ar putea sa stea sau carora le-ar putea cere ajutorul.
Aici vorbesc despre un sot betiv.
Despre un tata betiv, ce sa zic, de ce nu pot rudele sa ajute copilul?




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente