Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Uhm... vroiam.. Empty Uhm... vroiam.. Vin Aug 31, 2007 12:27 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Hmm vroiam sa pun si eu un story ptr. o campanie la un joc pe acilea pe undeva scrisa integral de mine! Doar ca nu cred ca s-ar potrivi! I mean e un joc si poi......nush e cam sf jocu iar storyul meu e pus la vreo 50 de ani dupa joc ca un fel de continuare!



2Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Vin Aug 31, 2007 1:05 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

asa si..?..ce mai astepti?..pune!big smile

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


3Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Vin Aug 31, 2007 11:27 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

wa sa ma xxx pe time periodul asta de logare schimbatil in xxx! am stat o ora si jumate sa scriu acilea si cand sa dau post mia dat sa ma loghez si bineinteles ca a disparut si tot ce am scris!



4Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Sept 02, 2007 12:06 am


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Sa revenim la ce vroiam sa scriu! Poi este un story line la o campanie ptr. un joc!

The sins of the fathers! (Asta e titlul bah:P )

We were proud, we were arogant...we believed to be powerfull enough to tame them or to destroy them.

Flash back Terran FighterPilot:"Huh so far they only fought with Great War relics they are so weak we will shot them what true firepower is this time we will win...."

How stupid how arogant how childish. How could we even imagine the horror that will be imbued into our very souls our very hearts and minds. We waged war on them and soon enough we were on the run fighting for our very survival. But they did not relent they folowed us they hunted us.

Then we ran away from Capella we managed to get almost everyone out from the advancing hordes. But even so never had we imagined such horible weapons existed. Pretty soon the once beutiful Capella sistem was turned into dust.

Flash back: "This is Allied command to all ships in the sistem re......OH MY GOD Capella has gone nova I REPEAT the Capella star has gone supernova all shiot run for your life.."

They did it they blew up an enire star sistem. But at least we managed to contain their advance for the time beeing.

And as we tried to heal our scars and wounds the capellan refugees were still living in transport ships and old rusty space stations.

Then we moved them to the outer colonies . And they prospered we believed that for now all is fine and we are safe. However we had a much more powerfull enemy to fend off. Our own hatred born out the fear we had for them.

Pretty soon there was a new order in the known sistems . the TVEmpire was born.

Adm. Petrarch one of the most respected, admired,feared and loved admirals in the history of the GTVA wa nominated for the role of Imperator!

In a speach in front of the asembled houses of parliament he gave this speach:

Part of Adm. Petrarch speach to the united houses of parliament

"and so my beloved citizens I must refuse the role of Imperator for I who have lived and fought all my life for the freedom of choice can not in good heart trample democracy into the ground like you noble rats."

This came as a shock to the parliament houses. Many wanted him dead executed for treason against the Empire. However not even the mighty TV Empire could afford such a horible mistake.

Petrarch was too loved too powefull to respected by the fleet's capatains Admirals and crews and pilots.

Soon enough the milatary cmmand decided to name Petrarch as Supreme commander of the TV Empire fleet's. This was largely because of his superb execution of the empires greatest plan to date. the reopening of the Sol Jump Node. The Gama Draconis-Sol Jump Node Gate was copleted in the year 12 AC (After Capella) (The Capella star sistem was destroyed by an artificialy caused supernova by the shivans juggernaught armada in 2367).

And so we were one beeing again. We had managed to complete the dream of a generation the opening of the passage home for all terrans.

And we grew even stronger then before . And we began to open doors to other sistem some were rich some were habitable. And we grew.

Astai tot deocamdata ! O sa mai scriu si altadata! Asta e ceva super sumar ce am scris eu acilea! O sa elaborez pe viitor!


Astept parerile voastre !



5Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Sept 02, 2007 12:09 am


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Mdea nu sunt foarte multumit de ce a iesit! dar deh o sa se corecteze pe viitor!



6Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Mai 04, 2008 4:25 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Oki acilea o sa fie o alta mica serie de povestioare. O sa incerc sa le fac mai enigmatice si mai banale in aparentza. APoi o sa astept raspunsurile vostre commenturile si alte de astea sa vedem cam ce ati priceput voi de acilea.


2/17--57.000 hour into the war.

/Message decoding in progress/
/Using non secvential algoritmics to enhance speed of transfer and deoding/

...damned beasts....

..if so then we should proceed with the implementation of .....
should we find the results of this measure ....
however one should never go as far as to break the rules of deployment for the.....

And yet I find miself staring into the darkness of it all.....and then i see them.... ! We have become stained we are sinfull and before the end of it all we will have to use that thing in order to avoid the outcome.


50.000 Hours Ago

The battle is still raging. We have delivered our message to the last pokets of isolated ppl in this sistem. We will not tolerate any delays. We can no longer afford to wait and watch and see what will happen next. We have done so for over 4 decades . We watched we studied we adapted we grew and moved beyond. Faster further....deeper into the acursed things domain. And we stood unchalanged.

20 Years before Them !

An advanced scouting and research team has uncovered signs of new sentients on the outer plantes of sistem C-221/47/b12 /Twin !


They are about to make a significant advancement in superluminical travel within the next 2 years. Our Analits's prediction give it a 89.73% chance of accurance.

Analist AI RS-T3A-SD

Report/

[Recomend imediate contact protocols....use of caution and/or of military presence/force implementation has a probabilaty of 74% in case of protocol failure]

Probabilaty of failure is 97%.....

End report.


SN: The idiots...

End of message/Analist AI RS-T3A-SD


As it now stands we have deployed 12 battlecgroups to secure C-221/47/b12 /Twin and the adjacent sistems . We have neutralized the forward and mid-range defensive clusters.

Total casualties: 3 Capital ships 20 support ships 2000 fighters bommbers and landing craft's . A grand total of less then 4% of initial.

They proved to be more resiliant then initial estimates. The abilaty to saturate the area with small caliber fire has probed to be decise since our fighters/bommbers are having a hard time getting through to theyr targets. We have authorized the use of aditional Warships to suplement the battlelines covettes and cruisers are becoming more available to us since we have conclueded the campaign in GC-110 .



7Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Mai 04, 2008 4:33 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Asta e prima parte din ceea ce o sa fie un story line ptr cateva campanii. Deci comentati. Cat despre datele oferite sunt criptice cu un motiv si or sa fie si mai criptice si mai ciudate. Faza e ca cel care o sa joace campaniile nu trebuie sa isi dea seama despre ce se intampla decat la finalul finalului nu la finalul campaniei ci dupa aia. big smile

Cateva data despre ce am spus:

Analist AI RS-T3A-SD:Analist dupa cumsugereaza si numele este funtia in sine analist.

RS-Research and surveilance

T3A-Type 3 Advanced Al treilea tip de AI un model avansat.

SD-Self developing-se dezvolta singur invatza si acumuleaza noi informatii ptr a se imbunatati.

AI-Artificial Inteligence



8Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Mai 04, 2008 5:27 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Iaca acelasi lucru tradus in romana ca nu cred ca toti se pricep la engleza.
2/17--57.000 Ore in razboi
/Decodarea mesajului in desfasurare/
/Folosirea de algorimi non-secventiali ptr marirea vitezei de transfer si decodare/
....animale blestemate....

..dacai asa atunci ar trebui sa incepem implementarea...

..daca vom descoperi ca rezultatele acestei masuri...

..totusi nimeni nu ar trebui sa mearga pana acolo incat sa incalce regulile de implementare ale....

Si totusi ma gasesc uitandu-ma in intunericul ce le inconjoara si apoi le vad...! Am devenit patati suntem pacatosi si inainte ca toate sa se sfarseasca vom fi nevoiti sa folosim acel lucru ptr a evita deznodamantul.

50.000 Ore in urma.

Batalia inca se desfasoara. Am livrat mesajul nostru catre ultimele grupuri de oameni izolati in acest sistem.Nu vom tolera nici un fel de intarzieri.Nu ne mai putem permite sa asteptam si sa observam sa vedem ce se va intampla apoi.Am facut asta deja timp de 4 decenii.Am urmarit am studiat ne-am adaptat am crescut si am mers mai mai departe dincolo...!Mai rapid mai departe...mai adanc in domeniul blestematiei. Si am stat de necontestat.

20 de ani inaintea Lor !

O echipa avansata de cercetare si recunoastere a descoperit semnele unei noi forme de sentienti pe planetele indepartate ale sistemului C-221/47/b12 /Binar !


sunt pe cale sa faca noi descoperiri semnificative in calatoria superluminica in urmatorii 2 ani. "Analist" a dat o predictie conform careia sunt 89.73%
sanse ca asta sa se intample.

Analist AI RS-T3A-SD

Raport/
[Recomand protocol de contact imediat....folosirea prudentei si/sau a prezentei/fortei militare/implementarea fortei are o probabilitate de 74% in caz de esec protocol]

Probabilitatea esecului este de 97%.......

Sfarsit raport.


SN:Idiotii.......

Sfarsitul mesajului /Analist AI RS-T3A-SD


Dupa cum stau lucrurile acum am desfasurati 12 grupuri de lupta ptr securizarea C-221/47/b12/Binar(Gemeni) si sitemele adiacente.Am neutralizat roiurile avansate si medii de aparare.

Total pierderi: 3 nave capitale 20 de nave de suport 2000 de vanatori si bombardiere si nave de desant.
Un total de mai putin de 4% din initial.

Sau dovedit a fi mai rezistenti decat estimarile initiale.Capacitatea de a satura zona cu foc de calibru mic sa dovedit a fi decisiva deoarece vantorii si bombardiere noastre reusesc cu greu sa isi faca loc pana la tintele lor.Am autorizat folosirea de Nave de Razboi aditionale Ptr. a suplimenta liniile de lupta.Corvetele si crucisatoarele devin mai disponibile ptr folosire deoarece am incheiat campania din GC-110 .



9Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Mai 04, 2008 6:10 pm


        Liliaku
Liliaku
x
 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6294
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetMitzy
Numarul mesajelor : 1430
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

a fost greu sa pui in lb rom...vb in rom fratilor k traim in Romania, apai dak traim in tzara noastra si vb alta lb....ne lebadam dracu de lb noastra...

mosu sa sti k nu e chiar rau ce ai scris, interesant, astept si continuarea...
bafta in continuare grasule :yay:



10Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Dum Mai 04, 2008 6:42 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

5 Ani inainte de razboi.

Toate analizele noastre ne duc la concluzia ca aceste insecte nenorocite sunt controlate de catre o singur entitate.


Analist nu a reusit inca sa formuleze o strategie sau o metoda sau tipar ptr. comportamentul lor. Se pare ca forta bruta este strategia lor . sa isi copleseasca inamicul cu fortza armelor in zona de acumulare principala a fortelor. apoi dupa macelul initial se raspandesc in sistem si il iau in stapanire extrem de repede ptr asi consolida pozitia in sitem. Odata infiltrati sunt extrem de greu de eliminat si de impins inapoi.

Noi masuri de restrangere si izolare sunt in proces de elaborare. Asteptam rezultate notabile in 3 ani 2 luni 1 saptamana 23 de ore si 35 de minute conform cu estimarile Analist.


De asemenea se observa o miscare ciudata de forte inamice tiparul corespunde unei retrageri.

De asemenea au fost observate nave de razboi inamice avariate precum si un camp de ramasite ale carui elemente si semnaturi energetice corespun cu ale Lor.

Raport Special:
[Dezvoltator AI CD-T3-1:
...noile masuri de combatere sunt in curs de desfasurare. Inceput prima serie de elemente combatante.

Nu poti sa nu le admir tenacitatea. Si totusi sansele lor nu par bune deloc. De fapt daca as fi capabil sa calculez atat de multe variabile numarul reiesit ar fi mult prea mic ptr a avea importanta.

Intampin dificultati in implementarea T2-3 A Combatant in noile masuri de combatere. Rectificare in curs....

Timp estimativ de rectificare 7 luni 3 saptamani 3 zile si 3 ore +/- 1,34 ore .

Desfasurarea noilor elemente este sub nivelul optim ptr. moment dar odata rectificata problema sunt increzator in sansele mele de a recupera deficientza temporara in circa 2 luni 3 zile 27 de minute.

Momentan desfasurarea este la 83% . Depasit resurse materiale si energetice initiale cu 13,4% peste nivelul optim in mare parte datorita complicatiilor unui astfel de proiect.

Recomand urgentarea noilor facilitati de elaborare si dezvoltare ptr a remedia deficientele in cel mai scurt timp posibil.


Elementele aditionale se afla la 67% nivel tactic sub nivelul acceptabil dar in curs de rectificare. Prevad ca noul nivel sa fie de 84% in circa 4 saptamani.

Sfarsit Raport ]


Impreuna cu alti 3 am inceput asamblarea finala ptr protocolul final in caz ca vom da gres.

Putem doar sa speram ca nu vom ajunge pana acolo. totusi in eventualitatea necesitatii acestui protocol noi masuri si prevederi de implementare a masurilor de urgenta sunt in curs de elaborare.


2 Zile inaintea finalului razboiului

Si iatane ajunsi la sfarsitul acestui masacru. Si totusi cu ce am gresit noi atat de mult ? Nu nu noi am gresit. Ei au gresit. De fapt este greseala universului in care traim ptr ca a permis o astfel de oroare sa aiba loc. Si totusi daca am fi avut ceva mai mult timp ....

chiar si aceasta oroare ar fi putut fi corectata. In definitiv nimic nu este de nemiscat.

Dar totusi sa dovedit a fi destul de interesant. Si totusi ce ma astepta de acum inainte?

evident locul meu nu mai este aici. Dar ce voi face unde voi merge ?

voi avea destul timp sa ma alatur lor.....ii voi observa de la distanta ...

In mod ironic sensul existentei mele este inlocuit .......

Si totusi voi fi amintit ca si criminal...... xenofob..... distrugator de lumi.....?

Dar macar te am pe tine sa imi tii companie.....



11Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Mier Mai 07, 2008 1:34 am


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Si totusi dupa atata timp dupa atatea morti inutile ce a ramas in urma noastra? Care o sa fie mostenirea noastra ptr generatia urmatoare?

Niciuna. Asa cum noi am fost generatia pierduta la fel si ei vor fi pierduti risipiti prin infinitul cosmic. e-am tradat juramintele ne-am tradat misiunea.

Ba nu nu nu nu nu am tradat am fost imbatati de propriile noastre realizari . Vrand sa fim un fel de demi-zei ptr cei carora noi trebuia sa fim salvarea. Ne-am lasat imbatati de laudele si de propriile noastre idei despre maretie despre viatza despre ce inseamna sa fii viu sa fii parte a civilizatiei noastre.

Nimic nu putea sa fie mai dezastruos ptr noi. Ne-am extins ne-am dezvoltat realizarile noastre stiintifice rivalizeaza si chiar intrec cu mult cele ale anticilor.

Se spunea despre noi ca nu avem un prezent. Ci doar un trecut plin de durere suferinta si groaza si un viitor spre care putem doar sa visam. am vrut sa le demonstram tuturor si mai mult decat atat noua insine ca suntem mai mult decat o generatie pierduta. Am luat in stapanire alte lumi si alte civilizatii. Am intervenit in ordinea fireasca a lucrurilor ptr. a da sens prorpiilor noastre temeri.

Si cu timpul am devenit puternici si am devenit de neoprit.

De neoprit. Ha ce gluma proasta. Can ceilalti ne-au cerut ajutorul sai ocortim am facut exact asta . Ne-am imbatat cu propriile noastre nimicuri si am luat rolul unor gardieni.

Gardieni ? Ai cui ? Cine nea dat noua aceasta putere? Cu ce drept ? Cu ce pret.....

Si astfel am semnat semintele propriilor nostri demoni.

Si ce daca au venit....

Lasai sa vina suntem pregatiti ptr ei.

Oare? Dar ei au fost pregatiti ptr noi? Cum am putea oare sa ne recuperam fatala greseala. Noi noi suntem damnati de propriile noastre realizari si odata cu inlaturarea lor am dat semnalul clar al distrugerii al mortii si al durerii. Nimeni acuma nu le mai poate sta in cale.

Dar nu ....nu nu... nu e asa......Inca mai este timp inca mai putem zari in departare abea stralucind ca o lumanare in vant speranta noastra a tuturor . a Lor si a noastra. Noi nu putem decat sa speram la o izbavire de pacate . Si totusi de ce am face asta?

Nu meritam asta ei poate ca ar spune ca asta este rasplata noastra ptr. neobrazarea de a le lua locul. Dar Ei....Ei sunt cei care ne vor izbavi pe noi de pacate . Alta sansa nu mai exista. Poate daca am fi avut mai mult timp......daca am fi actionat mai decisiv.....daca am putea sa ii incetinim cumva sa mai castigam ceva timp ptr. armatele noastre ptr. cercetatorii nostri sa vina cu o noua solutie. Stiu sigur ca exista si alta solutie.

Este atat de aproape incat o aud cum urla din rasputeri sa fie eliberata. Dar nu deja am irosit prea mult timp ....prea multe resurse prea multe greseli ireparabile.


Am dat semnalul ptr. toate navele ramase sa se adune aici. Zilnic in fiecare minut in fiecare ora noi nave noi soldati se aduna ptr ai tine in loc . Chiar si cateva ore sunt importante. Dar ma tem ca timpul nu ne va ajunge. Deja au fosta zariti. Sunt la doar 1 zi distanta.

Nici macar 50% din numarul total nu sa adunat. Si de aceea am dat ordin ca restul sa formeze o noua linie in DS-01-S00 . Acolo va fi ultima mare furtuna a generatiei noastre. Cei putini ramasi deja se indreapta spre alte locuri. ult mult mult indepartate mult intubnecate de unde vor asista in cele din urma la renasterea noastra. Si totusi cine va sti de ei? Cine va mai ramane sa spuna despre marile noastre cureriri si realizari??


OW-AI-4-1-SC :

[Raport preliminar:

47,83% din flota a fost numarata si dispusa in formatie de lupta in jurul punctului de salt cel mai probabil.
87,76% sanse ca dispunerea de forte sa fie corecta.
43% sanse ca dispunerea sa fie eronata.

Oricum nu mai conteaza.

Restul navelor au fost redirectionate catre a doua linie de lupta . Timp estimativ de adunare 27 ore 34 minute 54 secunde +/- 10.7 minute.

Timp necesar mentinere linie de lupta 30 ore 12 minute.

Sanse de castig 1:237152,6
Sanse de supravietuire 0
Pierderi estimative 98,76%
Pierderi inamice estimative 27,3%

Elaborez strategie complexa ptr. imbunatatirea statisticilor. Masuri dezaprobate vor trebui luate. Protocol Negru este o optiune viabila.

sanse de castig folosind protocol negru:1:23
Sanse de supravieturi folosind protocol negru in conditiile actuale 0
Sanse de supravieturie dupa implementarea masurilor de urgenta 43,78% .
Pierderi inamice folosind noile masuri de urgenta si protocol negru: 73,21% .

Sanse mult imbunatatite.
Concluzie: Reviziurea masurilor inceputa ptr asigurarea supravieturii eventual castig.

Daca as putea paria as paria pe mine. In inferioritate? Desigur.
Infrant? .................

Il voi folosi pe acel nebun ma voi folosi de el pana imi voi atinge scopul.

Sfarsit Raport]

Si astfel isi facu aparitia.

Prima noastra aripa de criscisatioare corvete si distrugatoare fu literalmente facuta praf in doar cateva secunde. Nu au avut nici o sansa de la inceput. Au fost o simpla momeala.

Mai numerosi? hah. si ce daca . Numarul lor nu inseamna nimic aici. Aici nu se pot desfasura dupa bunul plac. Aici eu controlez totul.

Asa asa....arunca in lupta precum un cartofar banii la ruleta tot ce ai. Vino te astept . Te-am astptat timp de 40 de ani crezi ca mai conteaza ptr. mine cateva minute? ore? Dar tu? Tu te-ai lasat prada nebuniei si iluziei de zeu . Te-au folosit ca pe o capra iar eu voi fi cel care va sterge pe jos cu tine.



12Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Lun Mai 12, 2008 10:05 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Raport preliminar :

Prima serie de nave de razboi din noua generatie este completa. Urmatoarea serie va fi gata in aproximativ 4 luni.De asemenea noile clase de crucisatoare fregate si dreadnough-uri vor fi gata de desfasurare in circa 8 luni de zile.

Tip: Distrugator mic
Clasa : Razbunare divina
Generatia: Prima generatie controlata AI automatizata 80%

Lungime:1,7 km lungime
Latime:470 metri

Capacitate Hangar : 40 navete (interceptoare/vanatoare/bombardiere)

25 navete automate controlate de AI ptr. aparare si atac pe raza scurta.

Armament: 5 anti-nava capitale hibride.(Ultima generatie capabile de a fi supraincarcate)
5 tunuri anti-vanatoare/bombardiere hibride.
3 lansataore de rachete/bombe/torpile
12 turele PDF hibride
7 Tunuri FLACK hibride.



Viteza maxima :40m/s
Viteza standard:30m/s

Armura : Hibrida tehno-organica imbunatatita cu suprata cristalina reflectorizanta si naniti ptr augmentarea pagubelor si facilitarea reparatiilor/reactiva.

1 AI-generatia 3 clasa a 2-a controleaza toate functiile navei desi echipajul uman este prezent la bord si se ocupa de sarcini specifice.


Descriere:Noua generatei de armuri ptr. nave capitale reprezinta cel mai inalt nivel in acest domeniu. Datorita cercetarilor intensive in tehnologia inamica si dezvoltand tehnologiile atohtone sa reusit crearea acestui tip de armura.

Are capacitatea de a reflecta pana la 78% din totalul energiei pe care o primeste crescand astfel semnificativ sansele de a ramane in viatza si in acelasi timp minimizand foarte mult nivelul avariilor suferite. Imbunatatind acest sitem cristalin cu tehnologiaorganica si cu naniti am reusit sa ii conferim durabilitate impotriva proiectilelor solide si sa crestem exponential rapiditatea efectuarii reparatiilor.

In concluzie noua generatie de distrugatoare mici pot supravietui in lupta de 4 orei mai mult decat generatiile contemporane. De asemenea datorita noilor reactoare ptr. enegrie cu tehnologie multipunct gravitational se poate face uz de un numar impresionant de arme care altfel ar fi fost imposibil de montat pe o nava atata de mica.

De asemenea noua generatie de arme disponibile face din plin uz de aceasta energie suplimentara ptr a provoca avarii mult mai mari decat generatie precedenta.

Totusi pretul incredibil de mare al noilor tehnologii fac imposibila folosirea lor ptr navele mai mici ca dimensiuni decat crucisator.

De fapt se estimeaza ca ptr. fiecare distrugator mic in generatia noua s-ar i putut construi 2 distrugatoare din generatia anterioara si ar mai fi ramas destule resurse ptr. a le echipa complet cu navete.


Sfarsit raport.



13Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Lun Iun 23, 2008 1:28 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

13 luni de la data raportului preliminar.

sistemul Beta-Cigny

Baza de operatiuni ptr flotele a 5-a 12-a 7-a 3-a COS 4-a SSI 23-a Garda Pretoriana .

4 Statii de reparatii si constructie
3 Instalatii stiintifice
2 Instalatii militare si logistice
5 statii comerciale

Total Nave militare prezente in sistem:

27 Distrugtoare: -----15 Distrugatoare Mici Clasa Razbunare Divina
-----12 Distrugataore Frele Clasa Mania lui Achile
40 Fregate :---27 Fregate de lupta Clasa Mostenirea Sangeroasa
---13 Fregate de asalt Clasa Lumina Intunecata

80 Corvete : 50 Corvete grele Clasa Deimos
30 Corvete de lupta Clasa Hiperion

150 de Crucisatoare :50 Crucisatoare multirol Clasa Himera
100 Crucisatoare de lupta si escorta Clasa Minotaur .

Precum si alte 14 nave clasa speciala . Detalii : Clasificate .....


Nota personala : Maresal Petrarch .

De doua zile incoace nave militare si civile se tot aduna in sectorul nostru. In acest moment avem cea mai mare concentratie de forte din istorie doar in acest sistem .

Si totusi cu toate aceste sute de nave de lupta si mii de navete de lupta cand va trebui sa ducem lupta ce vom face.

Nu nu imi place deloc . Daca ar fi fost vorba daor de nave militare as mai fi inteles dar acuma pana si traficul civil si medical este redirectionat in acest sistem.

Cei de la centrul de control abea mai fac fata tarficului care a crescut cu 3500% in doar cateva zile.

sistemele de control nu au fost facute ptr a face fata la un asemenea torent.

Parca ar fi manati aici.

Cei din Delta Serpentis ce dracu fac. Ce naiba fac flotele din Gamma Draconis si Epsilon Pegassi .

Firara sa fie cand o sa aflu cine e raspunzator de toata mizeria asta o sai crap capul si o sal arunc dintro ecluza in spatiu.

Daca ne-ar ataca acum inamicul ar fi devastator. Abea reusesc sa duc navetele de lupta acolo unde am nevoie de le dapoi navele de razboi care sunt ancorate .

O nu.....doamne......navele de razboi.....


Alerta generala ...alerata generala. Puntea de comanda ma auzi declara alerata generala mobilizeaza trupele......

Aici puntea de comanda :Da sa traiti. Catre toate navele alerta generala mobilizarea mobilizarea . Lansati escadroanele de reactie rapida combinatie usoare grele bombardiere interceptoare. cate doua escadroane de nava capitala . Pregatiti restul complementului de navete ptr lansare imediata.

Armati tunurile mari aduceti in functiune sitemul de protectie in punct.

Pregatitiva de plecare de la rama.

Crucisatoarele de escorta si cele de lupta pozitii de escorta ptr flota. Crucisatoarele grele si multirol care se afla in zona de rada exterioara sa se indrepte de urgenta catre zonele de intrare/sesire din sistem si sa le securizeze la ambele capete.

Puntea de comanda catre Maresalul Petrarch. Domnule flota este in plin proces de imprasteire si securizare rapida. Pregatirile sunt la 35% dar lucrurile merg greu din cauza traficului civil din zona. Am emis ordine de interdictie ptr orice nava comerciala sau medicala dar o sa dureze putin pana se elibereaza culuarele de trafic.



14Uhm... vroiam.. Empty Re: Uhm... vroiam.. Mier Iun 25, 2008 12:51 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Uhm... vroiam.. Rank11-24afb

Scena II :

Cu 16 ore inainte :

Maresal Petrarch :"-Hei ce naiba se intampla cei cu tot traficul asta civil si medical in sistemul meu..?? Parca trebuia sa redirectionati traficul din acasta zona pana plecam noi de aici ?!"

Delta-Serpentis --Comandamentul regional R.A.M.T. (Reteaua de Avertizare si Monitorizare a Traficului)

"-Sa traiti domnule. Aveti dreptate d-le. Dar tocmai am pierdut 5 sateliti de monitorizare si fluidizare. Practic suntem orbi inspre GD si EP. Am trimis echipe de reparatii ar trebui sa ajunga acolo in circa 12 ore."

Petrarch:"-12 ORE sunteti nebuni nu ar trebui sa dureze mai mult de 1 ora. Ce naiba faceti acolo? "

CR-RAMT:"-Da domnule avem unele probleme din cauza traficlui suplimentar care este redirectionat prin reteaua locala" Nu putem ajunge acolo decat pe ruta lunga. Plus ca ne mai avand in functiune satelitii respectivi nu vedem absolut nimic in zona aia suntem orbi.

Va sigur ca se fac toate demersurile posibile ptr a remedia situatie.

dar e ciudat domnule satelitii aia au sisteme de sigurantza si nu sau semnalat defectiuni cu ei. e ca si cum ar fi disparut..."

Petrarch:-"Da asta e chiar ciudat. In fine tinema la curent cu tot ceea ce se intampla"

In prezent:

Ofiterul de punte responsabil cu senzorii :"Domnule detectez tinte multiple venind din GD si EP . Verific statutul Prieten sau inamic.....

Oh nu....dumnezeule....."

Petrarch:"Calmeazate spune ce vezi.." spuse petrach cu o voce calma si sigura incercand sa isi ascunda mania si disperarea de a fi luat prin surprindere de inamic. trebuia sa se astepte la asta trebuia sa fie mai atent trebuia sa trimita flotele de protectie mai redepe... se gandea el. Dar acum nu mai conta inamicul la prins cu pantalonii in vine . trebuia sa gaseasca o solutie sa iasa din impas.

Ofiterul cu senzorii:"Domnule detectez multiple nave capitale inamice intrand in sistem ......crucisatoare...,corvete...., distrugatoare.....si...oh DOAMNE.....multiple nave juggernaught precum si altceva acum a intrat in tunelul de subspatiu si se indreapta incoace estimez ca va ajunge in 15 minute in sistem....nu stiu ce este dar este masiv cu adevarat masiv......"

Petrarch:"firar sa fie nenorocitii ne-au tras in subspatiu satelitii de monitorizare ca noi sa nu ne dam seama de prezenta lor si fiindca nu am gasit reziduuri sau vreun semnal de alarma am presupus ca a fost vorba de o anomalie sau asa ceva....FIRARRRRRRRRRRRRRR. De cand naiba folosesc scarboseniile astea tactici de astea avansate......"

Ofiterul cu Senzorii:" Domnule crucisatoarele noastre de escorta au fost facute bucati iar.....stai..
-domnule detectez o alta grupare inamica venind dinspre DS....dar e imposibil cum au reusit sa treaca de noi sa ajunga chiar in spatele nostru....nu exista coridoare stabile spre DS decat din acest sistem....
-...domnule suntem prinsi aici....nu mai avem unde sa fugim....


Petrarch:"recheama in formatie toate navele de razboi. Lanseaza aceasta nava precum si celelalte nave din clasa ei. Desfasurati toate navetele de lupta. Activati toate tunurile.

Nici daca am fi avut cum nu ne-am fi putut retrage cu peste 150 de milioane de civili in acest sistem suntem obligati sa ramanem si sai intarziem iar cum sa le creem o sansa de scapare gandi Petrarch.

-Se pare domnilor ca nu avem de ales trebuie sa luptam si sa castigam timp ptr transporturile civile .
-Ordona evacuare sistemului. toate navele civile sa se retraga dupa flota noastra si sa astepte instructiuni.

-Ia legatura cu , comandamentul central pe linia neagra si spunele sa trimita ajutaore de urgenta. Nu vom rezista mult in fata unei forte inamice de asemenea dimensiuni.

-Pune tunutile santinele in functiune arc de foc de 113 grade. Puterea la 107% . Trimite escadrile de vanatori sa le protejeze sunt vulnerabile. "

-Rayne ma auzi?

Rayne:Inteligenta artificiala generatia a 4-a clasa clasificata. disponibila doar ptr. Maresali pe navele capitale sau de comanda si control.
Functii:
-controlul navei respective precum si coordonarea calcularea si extrapolarea tacticilor probabile pierderilor sanselor in cazul unei batalii.
-control al focului de pe toate armele navei.
-coordonarea atacurilor navetelor de razboi automate.
-control deplin asupra navei in cauza sau a oricarei alte nave din flota echipata cu un sistem de comanda IA sau a oricarei nave echipata cu o retea de mare viteza la bord a sitemelor navei.(practic a oricarei masinarii cu un computer sufiecient de sofisticat)

restrictii:
-impuse de catre creator sau de catre comandatul ei. sau in functie de ordine de catre toti ofiterii ce urmeaza in ordinea lantului de comanda.

Avertizari:

In trecut sitemele IA au cedat uneori omorand echipajele lor si preluand controlul asupra navelor capitale. Practic au innebunit. Asta a dus la razboiul IA de 1 an. In urma razboiului sitemele IA au fost scoase sau drastic reduse ca dimensiuni si capacitati fara exceptie.

Au fost necesari alti 14 ani pana sa se reia programul de dezvoltare al IA.

Rayne:"Da Peter te aud."

Petrarch:"Rayne primul ofiter a preluat comanda navei Artemis intrucat capitanul ei nu a ajuns la timp se pare. Trebuia sa vin tocmai din Regulus dar nu a ajuns iar dupa cum stau lucrurile nici nu cred ca o sa ajunga iar primul ofiter al lui Artemis impreuna cu doi locotenenti de punte au fost ucisi cand au atacat nemernicii astia.


-Creau sal suplinesti pe el in functia de prim ofiter. De asemean vreau nava asta impreuna cu sora ei Artemis si celalate nave de clasa Colossus gata de lupta in cel mai scurt timp posibil. De asemena dami estimarile pierderilor sansele de supravietuire si o tactica cat mai adecvata ptr a incetini avantul inamic si a deschide o bresa ptr a evacua civilii din sistem. In cat timp crezi ca va fi totul gata? "

Rayne:" Peter stii prea bine ca am cel mai dezvoltat "creier" dintre toti IA de pana acum. Totul va fi gata in mai putin de 3,74 minute . Dar Peter....referitor la estimarile...."

Petrarch:"Stiu Rayne stiu...fa ce ti-am spus deocamdata ah da si pregateste "dispozitivele" de urgenta.."




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente