Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pisi Viitoare Actualizari Mier Sept 23, 2009 4:29 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Viitoare Actualizari Rank11-24afb

Viitoare Actualizari


Probabil ati vazut ca a inceput toamna si ca tema a ramas aceeasi. Ideea este ca forumgratuit urmeaza sa introduca 17 optiuni noi, pe care (desigur) dormi sa le instalam/activam pe ZooZ.

Nu stim care sunt toate optiunile care vor aparea, motiv pentru care am amanat crearea noii teme pana apar aceste optiuni. In fond, de ce am lucra de 2 ori la design? Sper f. mult sa se permita editarea template-ului de la IPB, actualizare de Panou de Administrare, cum vor fi toate...

Intentionez sa schimb cateva elemente si la aspectul general al forumului, poate chiar si impartirea sa...


Iata anuntul privind viitoarele actualizari, de pe forumul de suport:
Luky a scris:Buna tuturor,

Forumgratuit are placerea de a va anunta ca faza de dezvoltare a testelor Beta pentru urmatoarea actualizare a luat sfarsit.

Actualizarea este deci iminenta! Ideea centrala este simpla insa foarte importanta: imbunatatirea traficului pentru forumurile voastre gratie tehnologiilor inovante.
Forumgratuit are deci placerea sa va dezvaluie cateva functionalitati minore care vor fi implementate:

* O noua categorie in panou, intitulata "promovarea forumului", ce face posibila invitarea prietenilor prin serviciile de mesagerie, email si retele sociale.
* Alegerea paginei de sosire pe forum: pagina index, portalul sau o pagina html.
* Adeziune automata a membrilor la un grup: posibilitatea de a fi inclus automat intr-un grup daca postezi un anume numar de mesaje pe forum, limita stabilita de admin.
* Vizualizarea descrierii subiectelor: permite publicarea descrierii unui subiect
* Posibilitatea de a pune codul Google analytics in panoul de administrare fara a interveni in template-uri.
* ...etc.



Sper ca actualizarea sa aiba loc cat mai curand. Asteptati-va la bug-uri si la downtime al forumului. Actualizarea se face mereu in trepte, pe grupuri de servere si nici in trecut nu a mers totul ideal, au existat probleme majore, dar si bug-uri mici si iritante. Totul e sa nu va pierdeti rabdarea si sa reveniti.

Oricum, dupa implementarea actualizarilor, va voi bate eu la cap cu un Newsletter sau cu un mesaj privat in masa.

O zi buna.
M.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente