Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Adauga alcool... Empty Adauga alcool... Mier Mai 19, 2010 8:11 am


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Adauga alcool... Rank11-6-24b75

Stau in camera mea.Cam dezordonata,ce-i drept.Cu haine aruncate peste tot,cu sticle de bere goale,cu mucuri de tigari pe toata masuta din fata fotoliului si cu diverse reviste aruncate pe podea.
Peste toata aceasta priveliste domneste un miros atat de urat incat ai simti nevoia sa sari pe geam,chiar daca suntem la etajul 5.
Deodata,telefonul ma trezeste brusc din somnul meu profund…
-Alo?!graiesc eu oarecum nervoasa,cu o voce ragusita si obosita.
-Buna Rebecaaaa!!Sunt Jessica..Nu ma mai cunosti,scumpo?
Aceste vorbe au fost rostite de prietena mea,Jessica.
-Este 2 dupa-amiaza.Hai!trezirea.Voi veni la tine intr-o jumatate de ora.
Fara sa ma mai lase sa zic nimic,Jessica inchide telefonul si,presupun,ca va veni la mine,asa cum a si zis.
Ma duc la baie.Parul era foarte ciufulit si incurcat,maioul alb era patat de bere,iar pantalonii de blugi pe care ii purtam erau desfacuti la fermoar.Ma spal pe ochi,imi prind parul intr-o coada stransa bine,imi iau pe mine un maiou verde,simplu si o fusta pana la genunchi,de culoare de un rosu pasional.
Incerc sa fac putina curatenie,dar dupa intamplarea de aseara,simt ca nu mai am deloc vlaga si ca mi-as dori sa imi petrec viata doar dorminda si adaugand alcool.
Peste putin timp soseste la usa apartamentului meu,Jessica,buna mea prietena care se strecoara in casa,cu ochii larg deschisi.Era atat de mirata de dezordinea din camera mea si de mirosul ingrozitor incat ar putea sa lesine pe loc.
Dar eu ii dau o palma paste obrazul rece al ei,doar pentru a o putea trezi la realitate.Eram atat de necajita.Baiatul pe care l-am iubit a fost invitatul de onoare la Party-ul de aseara dar,chiar daca a venit,nu m-a bagat in seama,ci si-a vazut de fetele lui.
Imi venea sa il dau afara dar imi era greu,pentru ca,chiar daca s-a purtat egoist aseara,eu inca iil mai iubeam la fel de mult.
Jessica trage jaluzelele,apoi descide larg fereastra,pentru ca mirosul ingrozitor sa iasa afara.Ea se duce sa ia un sac negru,incapator,unde are de gand sa bage toate gunoaiele.
Pentru moment,am lasat-o sa faca ordine singura,dar cand am vazut-o ca se uita la mine cu o privire nedumerita,ma apuc si strang toate chistoacele si revistele de pe podea si de pe masuta din fata fotoliului.
In aproximativ 1 ora si jumatate reusim sa facem totul luna si bec.Stam obosite pe salteaua din mijlocul camerei,ne uitam la tavan si mancam floricele de porumb.Linistea se termina cand imi suna telefonul…
-Da?!raspund eu cu o voce ragusita
-Buna!Sunt iubita lui Chris.Te-as ruga sa nu mai suferi dupa el.Am observant de la Party-ul de aseara cum iti curgeau balele dupa el.
Eu ma ridic brusc in picioare,las telefonul din mana si inaintez incet spre dresingul de langa birou.Dupa ce imi iau pe mine geaca de fas,iau dupa masa portofelul roz,in care am strans o gramada de bani.
Jessica speriata incearca sa imi atraga atenti,dar in zadar.Las acum in urma orice amintire.
Merg pe srada asternuta cu frunze galbene.Parul imi flutura in aer,iar fusta mi se ridica din cand in cand.Ma apropii de un bar de lux.
Am intrat acolo si am inceput sa imi arunc toti banii stransi timp de 4 luni,numai pe alcool.M-am gandit,si c red ca am facut bine,ca nu mai are rost sa sufar dupa Chris,un baiat,ce-i drept,superb,ci doar sa adaug alcool.
Nu imi vine sa cred ca un baiat a reusit sa imi distruga viata.In fiecare zi adaug alcool.Tac,plang,inghid lacrimi si indur spunand strangandu-mi maxilarul “Doar adaug alcool" Adauga alcool... 560329



Ultima editare efectuata de catre diavolitza in Dum Mai 30, 2010 4:28 pm, editata de 2 ori



2Adauga alcool... Empty Re: Adauga alcool... Joi Mai 20, 2010 8:03 am


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Adauga alcool... Rank11-6-24b75

Capitolul II

Au trecut 2 ani.Am crezut ca sa voi ramane.Nu voi mai fi in stare de nimic.
Dar lucrurile s-au schimbat.Eram studenta in anul 3,la ASE,la relatii economice internationale.Mi-am luat o locuinta in Bucuresti chiar daca a trebuit sa ma despart de Jessica.
Casa mea...e minunata.Niciodata nu am visat la o casa asa mare si cocheta.Stateam singura,aveam o masina si credeam ca totul va merge minunat.
Doar ca eu aveam 22 de ani si nu aveam un iubit.Mi-am adus,insa,aminte de Chris.
Tatal lui era patron la o firma de masini.
Urmatoare zi,de dimineata,ma indreptam spre facultate,cand am intalnesc cu Chris.Era fericit ca ma vede.
Parca vroia sa imi marturiseasca ceva.Dar cineva nu il lasa...sau mai degraba,ceva.
Se uita lung la mine si spune cu cea mai mare seriozitate:
-Te iubesc.Te-am iubit de la party-ul acela...sti tu.Dar nu ma lasai deloc sa vorbesc cu tine.Te indepartai de mine,Asa,ca am incetat sa mai incerc sa te cuceresc.Stiam ca nu va merge,Am o slabiciune uriasa pentru tine.
-Dar...spun eu cu o voce ragusita.Imi pare rau ca ti-am nenorocit viata.Dar Miriam m-a sunat si mi-a zis sa te las in pace pentru ca tu esti iubitul ei.De atunci am inceput sa te ignor.Pentru ca si eu te iubeam!
-Si acum nu ma mai iubesti?spune el dezamagit uitandu-se lung la mine.
-Pai,ba...
Nu am mai putut spune nimic deoarece el a si plecat,suparat si cu ochii infundati in lacrimi.Obrajii mi se umplusera de sange.Imi venea sa ma duc dupa el,sa il imbratisez si sa ii spun cat de mult il ador.Dragostea mea pentru el nu se sfarsise,chiar daca au trecut 2 ani de cand nu l-am mai vazut deloc.
Inima mea imi spunea ca e bine ceea ce fac,ca nu ma intorc dupa el.Dar poate eu nu inteleg ceea ce imi spune inima.
Nu m-am mai indreptat spre facultate.Mi-am luat masina si am plecat direct in Brasov,in orasul meu natal.Am sunat-o pe Jessica,insa nu raspundea.Am fost la ea acasa,insa s-a mutat de acolo.
Am plecat acasa,in Bucuresti.Am stat inchisa in casa in jur de 3 zile.
La usa mea bate un om,cam nervos,caci daca ar fi linistit nu ar bate asa de tare.
-Din cauza ta Chris a murit.Nenorocita.Distrugi vietile altora.Imi spune o voce groasa,dupa care se lasa o liniste asurzitoare.
Am inteles.Chris s-a sinucis....dar de ce e vina mea.Cred ca slabiciunea lui pentru mine a fost....era indragostit de mine.
Sunt o nenorocita.Cum am putut sa fac asa ceva?
Dar nu!Ma voi linisti...sunt doar...nu e vina mea...Asta e clar.



3Adauga alcool... Empty Re: Adauga alcool... Dum Mai 30, 2010 4:17 pm


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Adauga alcool... Rank11-6-24b75

Capitolul III

Stau singura in casa...la masa din sufragerie.Beau whisky si ma gandesc.
Am ajuns sa am 25 de ani si sa fiu necasatorita,independenta.
Sunt acuzata zi de zi ca l-am omorat pe Chris.Dar eu il iubeam,si el ma iubea,cred...si nu am vrut sa fac eu nimic.
E treaba mea ca el a murit? Huh? Chiar e treaba mea?
Vai!Cat de rau imi este.Mi se rupe inima numai cand ma gandesc ce am facut si simt ca sunt o criminala in serie.M-as preda,dar nu am dovezi.Uneori politistii din Romania aresteaza oameni pe nedrept si cei care sunt vinovati,sunt lasati liberi.Eu sunt vinovata si vreau sa primesc pedeapsa.
Jessica....de ea nu am mai auzit nimic.Era o fata buna!Dar de ce oare sa ma fi lasat ea?De ce m-a parasit chiar ea?De ce?Are oare vreun rost sa faca asta?
Poate s-a mutat din Buzau,la Slatina,la parintii ei.Ultima data cand am auzit de ei,erau cazuti la pat.Amandoi.
Frati-su,nebunul ala de Paul,un baiat minunat.Unde e el?Unde a disparut?Imi e asa de dor de el si de sor-sa.Imi e dor de vreamea cand aveam 16 ani,mergeam acasa ala Jessica,mama ei ma servea cu placinta de visini...
Cand venea la mine..nu vedea decat o camera de camin.In ea nu mirosea a placinta...era un miros...normal.Aer curat si... atat.
Amintirile nu ma ajuta,amintirile ma fac sa sufar.
Eu stiu ca baiatul ala ma iubea enorm.D-asta s-a sinucis.
Oh my god...stiu ce trebuie sa fac.Chris a murit in fata caminului in care am petrecut 18 ani din viata.
Da!Acolo ma duc.
Am mers eu,asa,tipitil,spre camin.Pe jos,in frigul ce domneste orasul,cu bocancii plini de noroi,inaintam...inca mai inaintam.
Ajung in fata caminului.O cladire mare,parasita.Scot o lama mica.Gata!Acum eu sunt langa Chris,langa anii de liceu...dupa orele de curs ma intorceam in acest camin.
Sunt langa Jessica si langa Paul,langa parintii ei...langa fostii mei iubiti si..langa primul apartament al meu.Apoi...am parasit Bucurestiul.Gata cu masteratul meu,gata cu viata mea.Gata cu tot...Gata cu banii investiti in casa si in masina aia...off..gata
Acum sunt un inger...alaturi de Chris si de ceilalti. Adauga alcool... 560329




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]



Subiecte similare


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente