Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Predestinati Empty Predestinati Mier Sept 01, 2010 9:22 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6642
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Predestinati Rank11-24afb

Ce e mai frumos decât să crezi în dragoste la prima vedere? Să descoperi acea persoană minunată care poate să-ți schimbe întregul curs al vieții? Succesul,banii nu își mai au rostul dacă nu există cineva care să te aștepte lângă el.Fără persoana care să poată să se bucure alături de tine.Nici serile de vară nu mai sunt atât de frumoase când nu există cineva care să te incălzească luându-te în brațe,șoptindu-ți cuvinte de dragoste.Ploile de vară sunt îngrozitoare când nu există cineva care să te sărute in ploaie și să te iubească.Sa te iubească…
Bună!Mă numesc Anie.Sunt în clasa a 7a.Urăsc clasa a 7a.Atâta materie si atât de puțin timp! Nu vreau să-mi fac o descriere fizică detaliată,nu vreau să mă laud cu fizicul meu.Sunt brunetă,înaltă,am ochi verzi.Sunt puțin cam plinuță,dar asta se rezolvă repede.Nu se vede inestetic,deci e ok.Începutul poveștii mele a avut loc în primăvara asta…
…În luna martie,luna aceea în care natura revine la viață.Doamne,frumusețe multă pe acolo.Iubesc natura primavara.Insă urăsc noroiul si bălțile si șoferii nepăsători care stropesc elevii.Și eu am avut norocul în ziua aceea să fiu stropită de o mașină.Super,nu? Eram plină de urme de apă murdară pe geaca mea albă! Cât de idiot trebuie să fii ca să stropești o persoană!?Mașina aceea verde o să mi-o plătească!Încă mai țin minte numărul și cum arată.În fine.Am înjurat ceva în gand și am mers mai departe.Am încercat să nu fac să pară așa de vizibile petele acelea,dar se vedeau.
Și destinul a facut ca să-l văd în acea zi compromisă de la început.Într-o secundă i-am și observat trăsăturile de chinez,trupul superb,imbrăcămintea obișnuită,dar totuși,pe el atât de specială..Avea o pereche de blugi pană albaștri și o jachetă roșie de la Adidas.De ce m-a observat? Ahh! Ochii lui căprui,pătrunzători s-au uitat prin mine.Parcă mi-ar fi citit gândurile.M-a trecut un fior pe șira spinării.
A observat că m-am făcut ca o roșie la față.A schițat un zâmbet dulce.
''Sigur mă compătimește acum.''îmi spuneam în momentul acela.
Nu îl mai văzusem în viața mea.Doar în ziua aceea,pe stradă.Curios.Eu cunosc majoritatea persoanelor din orășelul meu mic.Sau poate îl mai văzusem și nu mi-am dat seama.E urât,dacă ar fi să o luam pe cale obiectivă,nu prea mi-ar place (sunt foarte pretențioasă,nu prea îmi place nici un băiat..Dacă nu se numește Leonardo DiCaprio).Dar el,într-o manieră ciudată mă atragea.Și simțeam că-l cunosc de o viață.
A trecut pe lângă mine.A trecut de mine.
''Poate dacă încerc..NU!..Anie!nu te uiți in spate! Nu te uiți!Phiu! ''Încă îmi amintesc lupta aceea din mine.
În final am ajuns în dreptul curții școlii.Am intrat repede in școală și mi-am dat geaca jos.Mă uitam la ea și mai mai că-mi venea să plâng.Era murdară!Scumpa mea colegă,Dya,se aseză lângă mine
-Anie,ce e cu geaca ta? Doamnee!!!Ce ai pățit?
-Păi să vezi.Mergeam frumos pe stradă,când dintr-o dată o nava extraterestră a venit și m-a luat.Mie mi-a făcut niște teste periculoase și mi-a pătat geaca cu o substanță dintr-aia extraterestră care nu se spală.E trist,nu-i așa?
Imi plăcea sa fiu răutăcioasă.Îmi curgea prin vene!Sau făceam asta când nu prea aveam chef.Dar Dya s-a obișnuit cu mine
-Serios acum.Ce s-a întâmplat?
-A trecut un șofer idiot și m-am stropit toată!
-Urât din partea lui! Fată,să-ți zic...
A început să-mi povestească,ca de obicei,despre Dan,tipul pe care ea il plăcea.Am încercat să fiu atentă,dar nu am putut.Măcar 5 secunde.Dar gândul îmi zbura mereu către misteriosul băiat cu ochii căprui ...Cine știe cine e și când o să-l mai văd..

http://www.ally-just-me.piczo.com


2Predestinati Empty Re: Predestinati Sam Oct 09, 2010 10:28 am


        roberta_lory
roberta_lory

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5266
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 47
Respectarea regulilor : Predestinati Rank11-24afb

Superba proza.
Nu ai nici o grseala gramaticala,ideea e bine aleasa,cuvintele la fel.Este superba proza asta.Felicitari si te mai asteptam si cu alte proze . kiss love u




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente