Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]
Ce parere aveti de ProStreet ?
Need For Speed ProStreet Vote_lcap25%Need For Speed ProStreet Vote_rcap 25% [ 5 ]
Need For Speed ProStreet Vote_lcap40%Need For Speed ProStreet Vote_rcap 40% [ 8 ]
Need For Speed ProStreet Vote_lcap25%Need For Speed ProStreet Vote_rcap 25% [ 5 ]
Need For Speed ProStreet Vote_lcap10%Need For Speed ProStreet Vote_rcap 10% [ 2 ]
Total voturi : 20


1Need For Speed ProStreet Empty Need For Speed ProStreet Dum Noi 04, 2007 4:18 pm


        VHacker21
VHacker21

 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Logrono
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6254
Numarul mesajelor : 218
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-6-24b75

Need For Speed ProStreet Z4801d9192bc7c




Uite ca avem si un demo cu care sa ne delectam pana pe data de 14 cand va aparea in magazine jocul. Ca jucator de NFS si dupa ce am jucat demo`ul m`am gandit sa fac un rezumat al lui ca sa stiti la ce va asteptati.

Grafica e incadrata intr`o scara de la 8 spre 10. E destul de reala in unele situatii mai ales drumul si vorbind de asta ma refer la asfalt; vopseaua de pe masina. La capitolu' fum si damage e cat se poate de reusit totusi in anumite conditii fumul te poate orbi si nu mai poti vedea asa bine adversarii din cauza lui, damage-ul este si el acceptabil dar nu la fel de accentuat k in Crashday,Colin McRae sau Flatout.

Demo-ul are doar 2 curse: prima fiind un fel de "checkpoint" sau "toolboth" denumita in ProStreet "speed challenge" si masina cu care mergi este un BMW M3 E92 iar a 2`a este un fel de "circuit" numita "grip race" si conducand un Nissan gt-r proto care e un fel de skyline varianta 2008, in ambele curse ai numele de Ryan Cooper.

Ca sa poti juca cu detaliile la maxim sa te bucuri de grafica jocului recomand minim 2 Gb de Ram si Pixel Shader 3.0 pe placa video de minim 256 Mb.

Vitezele maxime atinse au fost 320kmh in cazul BMW-ului (sa ne aducem aminte k si la NFSC a fost la fel de ex in NFSMW majoritatea treceau de 370kmh iar in NFSC doar cateva ajung la viteze apropiate) si 290kmh in cazul Nissan-ului folosind toate cele 3 "ratii" de nitroxide care le primesti.

Inca ceva legat de NPS: e total diferit fata de celelalte NFS de pana acum argumentand k nu se poate folosi asa cat doresti tu de ex.: un sfert de bara sau jumate doar cate un strat din cele 3 (presupun k se vor acorda mai multe in varianta full pe masura ce avansezi).

La capitolul control e totusi ceva mai greu dar nu imposibil de condus masina daca ai ceva skill ridicat de jucator inrait in seriile dinainte NFS. Vei putea conduce fara probleme si acest joc, cu un control ceva mai greu tre sa fi atent pe unde intri si pe cine lovesti si cum ca sa nu te izbesti de vreun stalp sau decor si sa nu fi "totaled" oricum chiar daca primesti "heavy damage" se misca mai greu masina dar inca mai merge si poti castiga dak foloseti NPS`ul, oricum poti intra in curbe cu viteza si fara sa te lovesti daca o abordezi in "drift" cum se spune...

In concluzie ii dau nota 8 pentru varianta demo ca 2 puncte le pierde ca nu au inclus si optiunile de tuning/customizing/autosculpt in varianta asta si doar 2 curse si 2 masini ca cere aproape de 3 ori mai mult se la sistem decat cerea NFSC, astept varianta full pe 14 nov sa vad cum e, totusi ma astept sa fie ceva mai bun de atat.

Jocul a fost testat pe sistemul meu (AMD Athlon X2 Dual Core, 2 Gb DDR 667, Geforce XFX 8600 GT de 256 MB cu Pixel Shader 4 si suport DirectX 10) deci daca ai sistem care il poate rula merita sa incerci noul Need for Speed generatia 2007...

Pentru cat a fost de mediatizat si cate zeci de filmulete au fost si cate pagini intregi de descrieri sau scrie despre el pe diverse site-uri ma astept sa fie exact ca in acele fimlulete/texte la varianta full...

Coloana sonora
ramane acelasi mix de hip hop cu rock si underground cu care ne`a obisnuit EA Games in ultimul timp la seria NFS.



Astept impresii de la cei care au jucat demo-ul cat si de la cei care nu l-au jucat.


Need For Speed ProStreet 94161591905frontmj9



2Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Mier Noi 07, 2007 12:00 am


        MDee^_^
MDee^_^

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6291
Numarul mesajelor : 88
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

L-am incercat si eu azi si am fost foarte dezamagit d el tongue. Din punct de vedere al rularii nu am intalnit prea multe probleme :
cu detaliile la max imi mergea cu 23-25 cadre p secunda, m-a dezamagit insa controlul -mi se pare groaznic si exagrat d greoi- , grafica nu mi se pare asa d stralucita-masinile arata ok, decorul si restu... uhm nush dar nu mi se pare kiar sa d reusit-, gameplay-ul iarashi mi se pare ca lasa d dorit, imi da impresia d un arcade nereusit, sa vedem ce o sa se skimbe in versiunea full.
Un alt minus mi se pare faptul ca cere destul de mult pt cum arata si ce face.
In concluzie , din demo, nfs prostreet nu e altceva decat un produs comercial creat pt a mai scoate niste banutii, si nici decum o opera de arta asa cum se laudau ca o sa fie.
Astept versiunea finala, insa nu am prea mari pretentii



3Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Lun Dec 03, 2007 4:09 pm


        time lord
time lord
x
 Varsta Varsta : 39
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Si eu as vrea sa stiu
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6360
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetMadlax
PutereP 2
InteligentaI 2
ViataV 2
Numarul mesajelor : 380
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

sincer ma dezamagit enorm,avand in vedere cerintele pe care le are pro street suks big time.
iar majoritatea lucrurilor care ma deranjea za la el sunt spuse de andrei mai sus asa ca nu mai are rost sa folosesc copy/paste rofl



4Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Joi Ian 17, 2008 8:36 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

MDee^_^ a scris:L-am incercat si eu azi si am fost foarte dezamagit d el tongue. Din punct de vedere al rularii nu am intalnit prea multe probleme :
cu detaliile la max imi mergea cu 23-25 cadre p secunda, m-a dezamagit insa controlul -mi se pare groaznic si exagrat d greoi- , grafica nu mi se pare asa d stralucita-masinile arata ok, decorul si restu... uhm nush dar nu mi se pare kiar sa d reusit-, gameplay-ul iarashi mi se pare ca lasa d dorit, imi da impresia d un arcade nereusit, sa vedem ce o sa se skimbe in versiunea full.
Un alt minus mi se pare faptul ca cere destul de mult pt cum arata si ce face.
In concluzie , din demo, nfs prostreet nu e altceva decat un produs comercial creat pt a mai scoate niste banutii, si nici decum o opera de arta asa cum se laudau ca o sa fie.
Astept versiunea finala, insa nu am prea mari pretentii
sunt total de acord...ma asteptam sa fie mai bun dar m-a dezamagit profund

http://www.ally-just-me.piczo.com


5Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Vin Apr 04, 2008 2:52 am


        Je me souviens
Je me souviens

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6015
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

sincer de la Nfs Most wanted nu au mai scos nimic calumea
si Pro Street nu mi se pare genial ..
se putea mai bine
dovada ca s-au lasat pe-o ureche ca deh,sunt populari si oamenii le cumpara jocurile ca painea calda



6Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Mar Apr 08, 2008 11:15 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

Hmm ptr un joc de masini e cam prea pretentios ptr gustul meu. Adika am vazut sisteme medii care nu ii faceau fatza cei drept placile 7600GT nu sunt chiar cele mai noi sau mai performante dar totusi e ridicol de acuma. Cu asta au cam sfeclito. Plus ca controlul e greoi si cam deficitar. Ori sa nu iimi spuna ei mie ca un GOLF GTI are probleme sa ia o curba relativ larga la 70 de km/h cai impusc. Ii dau nota 6 din 10 . O mare dezamagire !!



7Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Lun Apr 28, 2008 1:40 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-6-24b75

Mie unul imi place NFS prostreet.Cu rularea cel putin la mine,no problem.Cat despre grafia...mi se pare bunicica.Nu prea ma omor eu dupa jocurile de masini,dar puteau sa faca mult mai mult decat au facut cu acest joc.

http://animemylife.forumgratuit.ro


8Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Lun Aug 11, 2008 9:33 pm


        BauMan_X
BauMan_X

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5950
Numarul mesajelor : 87
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

Grafica la acest joc e OK, imi place in schimb nu-mi place ideea jocului: curse legale; mai bine pastrau traditia seriei din jocurile anterioare cu politie, free run etc.

http://www.extremezone.3xforum.ro


9Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Joi Sept 18, 2008 9:14 pm


        Coma.
Coma.

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5906
Numarul mesajelor : 132
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

am jucat.

mi s'a parut destul de ok.acuma ma joc doar cand ma plictisesc.



10Need For Speed ProStreet Empty e fain nfs Lun Sept 29, 2008 11:51 pm


        virus
virus

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Darmanesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5837
Numarul mesajelor : 6
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

Imi place jocurile aste cu masini si nfs-ul e fain cu draqi daydream (scz de limbaz)



11Need For Speed ProStreet Empty Re: Need For Speed ProStreet Mier Aug 04, 2010 12:00 am


        Scar
Scar

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5334
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 59
Respectarea regulilor : Need For Speed ProStreet Rank11-24afb

Sincer, ProStreet e bestial cand e vorba de control al masinii.
Intra-adevar Most Wanted si Carbon sunt mai distractive ; dar hai sa fim seriosi, in ProStreet chiar trebuie sa folositi frana ( ca in raelitate, WoW ). pe cand in MW ,U1, U2 , Carbon.... rare ori o foloseai in viraje. Tot in ProStreet ati descoperit racin line-ul.
In cazul in care nu ati observat ProStreet are o tenta de simulator.
Rspectele mele celor de la NFS.

http://tgrocks.hi5.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente