Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Cruzimea Fata de Animale Empty Cruzimea Fata de Animale Mar Feb 05, 2008 4:40 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7554
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Cruzimea Fata de Animale Z480383c32969a





De cate ori nu ati vazut pe cineva lovind un biet catel? De cate ori nu ati vazut ceva mic si pufos venind la voi cu niste ochi tristi rugandu-va sa ii dati ceva d mancare? Si in tot acest timp cineva arunca cu o piatra in el si catelusul fuge plangand?

De cate ori nu ati vazut cate o pisicuta dragalasa mieunand singura pe strada lovita d cineva care nu este in stare sa se arate superior face de cei ca el si ataca bietele animale?.

Nu pot suporta astfel de oameni si nu sunt singura! Haideti sa punem punct cruzimii asupra animalelor si sa facem ceva.

Semanti petita ProTV pentru a stopa cruzimea fata de animale si pt infiintarea politiei animalelor!

http://www.protv.ro/petitie.php



Si animalele au dreptul la o viata linistita!

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


2Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Feb 05, 2008 6:01 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-6-24b75

dap...am semnat d mai demolt petitia aia...st total impotriva celor kre fac rau animalelor...

http://www.crazy-people.myforum.ro


3Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Feb 05, 2008 10:55 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6325
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

si eu am semnat dde muult;;)cu toti membrii familiei:))



4Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Joi Feb 07, 2008 4:55 pm


        lost.kid
lost.kid

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6139
Numarul mesajelor : 182
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

da... sad saracele animalutze sigh love u nuj c au unii cu ele rolleyes

http://www.georgy-girl11.piczo.com


5Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Joi Feb 07, 2008 5:52 pm


        sora-layla
sora-layla

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6120
Numarul mesajelor : 187
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

si eu am semnat acea petitie pentru pedepsirea celor care chinuie animale si chiar mias dori ca acestea sa nu mai sufere :angel:



6Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Feb 10, 2008 4:31 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-6-24b75

mdeah...azi knd mergeam in autocar, am vazut un cainisor in mijlocu` drumului..iar o masina a dat peste el shi nici makr nu s`a intors sa vada c a fakt...thoamnee!! c lome! app, shi la mn a semnat toata familia petitia aia...

http://www.crazy-people.myforum.ro


7Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Lun Apr 14, 2008 8:22 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

io` nu cred k mai are rost sa comentez aici :-< cry cry

http://alexa-hd.hi5.com


8Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Joi Apr 24, 2008 5:51 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Mey, io sa fiu sincera cam chinuiam animalele cand eram mica, dar din dragoste... Adica ma jucam cu ele in feluri care nu sunt tocmai potrivite pentru animale...

Am avut timp de 9 ani un canar, Fifi, care a crescut odata cu mine... Nici nu zbura bine cand mi l-au luat ai mei. Si nush, cu niciuna dintre pasarile detinute pana acum (nici macar cu perversu' de Pitzi) nu m-am simtit asa close.

Dimineata, Fifi se trezea cum dadea lumina, dar statea la capul meu, catarat pe leaganul lui si nu piuia, nu facea zgomot pana nu ma trezeam eu. Si ma astepta asa ore intregi, ca ma trezeam pe la 12 :'> Uneori se plictisea si ma tragea usor de par giggle Dar daca dormea altcineva acolo piuia si facea ca toti dracii pana il trezea riiight

Si dupa ce ma trezeam, imi canta si dansa pe batz (se misca repejor de la un capat al altuia al batului sau batea pe loc dintr-un piciorus). De fiecare data cand mancam ceva langa el trebuia sa-i dau si lui, ca venea langa mine si se holba pana ii dadeam giggle Era tare pofticios, ca venea uneori si pe masa sa manance din mancarea mea. Cred ca e singurul canar care a gustat sunca si branza no words

Ii faceam si baitza in dusul lui Barbie si il uscam cu prosopelul, tinandu-l pe burtica mea giggle Si adormea asa big smile

Si stia sa vina pe degetul meu, statea pe umar, pe cap... cand imi faceam temele se urca pe mana cu care scriam sau se aseza in asa fel incat sa vada ce scriu riiight

Era blaaand, statea sa il plimb in caruciorul lui Barbie, dormea in patul lui Barbie dupa ce ii faceam baie, statea sa ii dau sa pape seminte d'ale lui cu lingurita lui Barbie riiight Iar semintele de floarea-soarelui i le desfaceam eu si le papa din mana mea giggle

Aaa, si l-am casatorit cu una dintre cele 3 perechi ale lui si ea a purtat voalul lui Barbie riiight (adica atunci cand o tineam in mana aveam in jurul mainii voalul lu' Barbie, ca nu puteam sa i-l pun ei rolleyes )

Pe 21 mai ii serbam ziua de nastere, chit ca nu stiam cand era... Ii faceam pe o farfurie un tort din morcov ras, biscuitzi, mar ras si seminte si i-o duceam in colivie...

Dar a murit de batranete... Nu mai putea nici sa se urce pe betze si i-am pus jos, in colivie, asternuturile de la patul lui Barbie, si apica si seminte in vasele papusilor... Iar cand a murit i-am prins o crusiulita la gat si l-am bagat intr-o cutie de bijuterii de lemn si l-a ingropat bunicu' in curtea blocului, sub balconul camerei mele de la bunici...

Nu stiu, si acuma cu Pitzi mai ma joc asa, dar nu ii fac rau... Adica daca e sa caraie, si sa faca urat il las in pace. Dar Fifi mereu statea cuminte cu mine big smile

O singura data s-a ranit cand ma jucam cu el... A bagat mana dupa el cineva venit in vizita desi i-am zis sa nu bage si s-a speriat si s-a taiat un pic la aripa... Dar nu si-a rupt-o, din fericire whew!

De omorat animale nu am omorat, nici nu le-am batut in mod constient... Pitzi s-a lovit totusi din cauza mea. Avea pe vremea aia pereche si innebunea pur si simplu cand o luam in mana si din blegul docil de obicei incepea sa ciupeasca in draci. Dar trebuia sa ii fac baie si m-a ciupit rau de tot, scuturam degetul cu el zburand in aer, agatat de degetul meu si l-am scuturat mai tare si s-a lovit de usa, a cazut, si-a revenit si iar sa zboare spre mine rolleyes Am lasat-o pe Coco si s-a dus repede la ea, lasandu-ma pe mine cu degetul insangerat --.--'

Nush daca tot ce am zis eu aici are legatura cu subiectul, dar mi-a facut placere sa povestesc si asa mai trezesc un pic topic-ul tongue

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


9Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Joi Apr 24, 2008 11:04 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Eu nu am dat never in animale sad si nici nu am omorat.
Stiu o persoana care zice k animalele nu au suflet (ma refer la caini) si fac toate chestiile alea (adik s vina cand il strigi..sa stea jos..etc. ) pur si simplu pentru ca sunt obisnuiti. Si am intrebat`o de ce atunci cand plang, cainele meu vine langa mine si ma linge p mana...si a zis k asa ii dicteaza contiinta (in fine..am inceput sa rad knd mi`a zis) nu pt k simte el k nu e ceva in regula cu mine! silly doh... sad

http://alexa-hd.hi5.com


10Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Apr 29, 2008 7:11 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5991
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-6-24b75

Am semnat si eu acea petitie,a fost cam greu pana sa gasesc pasaportul.E trist ca aniimalele sa fie torturate in asa fel.E bine ca ai deschis topicul asta pentru petitie.
Poate oprim torturarea animalelor,poate.

http://animemylife.forumgratuit.ro


11Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Mai 06, 2008 1:53 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Pentru cei care vor sa ajute animalutele si din alte locuri ale planetei, click aici, pentru a stopa moartea puilor de foca. Pe acelasi site, veti gasi si multe alte cazuri in care puteti fi de ajutor.


Si click aici pentru a vedea asemanari intre tortura primita de animale si cea primita de sclavi in trecut... E un site care pe mine m-a lasat cu gura cascata din cauza a tot ceea ce am vazut..

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


12Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Vin Iul 25, 2008 7:16 pm


        ony-chy
ony-chy

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Vaslui
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5907
Numarul mesajelor : 125
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

si eu am semnat de mai demult acea petitie...sad bietele animalute...

Eu eram odata in clasa(la scl) si deoadata vine un coleg cu un pui de Liliac(mamifer , nu floare) si incepe sa-l chinuie si sa-l bage intrun vas inchis fara sa aiba aer, in timp ce-l lasa sa se odihneasca in acel loc foarte conortabil se duce sa cheme alta bruta si acel baiat incepe sa-l tortureze,si sa-i faca diferite lucruri cu ar fi ruptul aripioarelor si altceva sad( eu era in a doua banca ...nu am mai putut face nimik,cand l-am vazut ca nu mai are viata am inceput sa plang...serios plangeam pe adevarate ...treceau colegii pe langa mine si se mirau...
"-Ce face atata haz pentru un liliac?! " nu ma puteam opri din plans asta pana a venit profu si m-am mai linistit ...sad sunt o fire foarte sensibila nu suport astfel de cazuri...

Da cel cu tortura sclavilor si a animalelor e foarte naspa...si trista..putem spune ce omul si cu animalul in acele cazuri se asemanau niste sclavi ...sad nu trebuie sa ajungem in asemenea hal...sad



13Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Vin Iul 25, 2008 7:50 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5910
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Cei care fac rau animalelor sunt chiar ei animalele.Ma rog.Jignesc bietele vietati,dar oamenii de genu ala nu merita pic de respect.Nu imi plac nici mie toate animalele (de ex. serpii,sau ma rog,reptilele in general si arahnidele) nu as tortura sau apela la nici un act de cruzime asupra nici unui animal.La urma urmei si ele traiesc si au dreptul la viata.La fel ca si noi...no words



14Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Sept 14, 2008 7:43 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

oo da no words chiar azi stateam linistita cu niste prietene si vin doi iuanasi cu o matza aproape moarta pe care inca o chinuiau ca deh...e cool...doamne de cate ori le-am zis si eu si prietenele sa lase biata pisica,dar cu astfel de inculti nu poti sa vorbesti...imi venea sa ii omor...deci nu sunt de acord ca animalele sa fie chinuite...dar parca cum "evolueaza lumea" mintea unora...totusi si animalele au dreptul sa traiasca linistite.......

http://girls.forumz.ro


15Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Sept 14, 2008 9:08 pm


        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6073
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank8-2-24b8f

pe forumul meu am facut un sondaj "Romania este o tara care necesita politia animalelor ?"
raspunsul a fost "da" cu 90%
daca Romania ar avea politia animalelor exact cum este in alte tari atunci astfel de cazuri de cruzime nu vor mai exista .
sper ca nu am facut spam cu raspunsul meu giggle



16Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Lun Aug 31, 2009 9:28 pm


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6608
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank8-2-24b8f

noi ne credem superiori fata de animale,doar ca avem mai mult creier.dar,de fapt,toti suntem animale.le batem de parca noi am fii sefii lor si parca ei ar fi dusmanii nostri.NU!si noi suntem animale,avem aceleasi gesturi.asa ca luptati impotriva cruzimii fata de animale cu mine!



17Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Sept 01, 2009 12:25 am


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6972
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank5-4-24b84

Ou ie Buburuza, welcome to SPARTAAAA!!!

Sa vedem, probabil o sa fiu considerata insensibila (big deal), dar treaba asta e toootal inutila. Ce sa faca politia animalelor? Sa se uite dupa pisici batute si sa le dea alora amenzi, hai te rog... sunt lucruri mult mai importante de facut.
Plus, ca voua guys va e mila doar de animalele dragute, de pisicute si catelusi, iepurasi si..hmm alte chestii d'astea pufoase si mici.(Banuiesc ca nu sunteti vegetarieni riiight?) Nu o sa fie o politie pentru toate animalele.
E fix ipocrizie + spirit de turma as zice dar eh...

Oh, si sa nu se incurce treaba... Am ceva si cu jegosi ca lovesc animale , sunt in cele din urma niste... fustrati ai societati. Fiecare isi varsa nervi -sau arata cat de kool e - pe cine poate ... I just hate this whole goddamn human race.

http://count-grishnackh.mybrute.com


18Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Mar Sept 01, 2009 9:20 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6608
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank8-2-24b8f

acei "jegosi" ar trebuie sa-si verse nervii pe un obiect,sa-l sparga,sa-l desumfle,sa-i faca orice,dar sa nu fie bietul animal sac de box...



19Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Joi Iun 03, 2010 10:09 am


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6322
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-6-24b75

oh my god..urasc oamenii care fac asta...de ce trebuie sa isi verse nervii pe bietele fiinte.
Cred ca daca li s-a intampla lor asa ceva...
cred ca orice animal ar trebui luat si dus intr-un loc special,unde se cresc animale ale strazii..fie pisici,caini...



20Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Vin Iun 11, 2010 2:45 pm


        xyzmary2001
xyzmary2001

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Not Your Business. At all.
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5233
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 4
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

La noi nu ar merge o politie a animalelor. S-ar lua spaga si n-ar exista nici o problema.

Sunt in schimb de acord cu introducerea unor pedepse. Chiar si in lipsa politiei animalelor care sa aiba asta ca obiect special de activitate exista cazuri - cum a fost cel al dezaxatilor care au "jucat fotbal" cu o pisica in scara blocului pana au omorat bietul animal si apoi au pus videoclipul pe net - care s-ar fi putut solutiona. Indivizii cu pricina AU FOST PRINSI, retinuti si nu au existat prevederi care sa se poata aplica contra lor. Si asta desi consider ca o astfel de fapta releva o periculozitate extrema.

De ce? Pentru ca in general este nevoie de o anumita gandire ca sa aplici cruzimi fiintelor fara aparare. Pentru ca daca la 17 ani poti omori cu cruzime un animal, mai tarziu poti trece la ispravi mai relevante, mai de rasunet.

Bine, si nu in ultimul rand pentru ca mi-ar placea sa ii vad in puscarie pe toti acesti smecherasi si pui de delincventi.



21Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Sam Iun 12, 2010 7:42 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7554
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Deadlyrage a scris:Ou ie Buburuza, welcome to SPARTAAAA!!!

Sa vedem, probabil o sa fiu considerata insensibila (big deal), dar treaba asta e toootal inutila. Ce sa faca politia animalelor? Sa se uite dupa pisici batute si sa le dea alora amenzi, hai te rog... sunt lucruri mult mai importante de facut.
Plus, ca voua guys va e mila doar de animalele dragute, de pisicute si catelusi, iepurasi si..hmm alte chestii d'astea pufoase si mici.(Banuiesc ca nu sunteti vegetarieni riiight?) Nu o sa fie o politie pentru toate animalele.
E fix ipocrizie + spirit de turma as zice dar eh...

Oh, si sa nu se incurce treaba... Am ceva si cu jegosi ca lovesc animale , sunt in cele din urma niste... fustrati ai societati. Fiecare isi varsa nervi -sau arata cat de kool e - pe cine poate ... I just hate this whole goddamn human race.


Nu e deloc inutil. Ce sa faca politia animalelor? Da, sa se uite dupa pisici batute si sa le dea amenzi celor care au facut-o. Lucruri mai importante de facut? Nimeni nu face nimic mai important. Let's face it.
Si nu, nu ma gandesc doar la animale pufoase, dragute si curate. Cresc corcituri luate de pe strada, maidanezi langa un ciobanesc mioritic. Si, la dracu', n-as renunta la niciunul din ei. Asa ca nu e ipocrizie.

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


22Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Iun 13, 2010 2:29 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6420
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

As fi de acord cu politia animalelor daca printre sarcinile lor ar fi eutanasierea sau capturarea cainilor/animalelor violente. Adica da bine, sa nu dea lumea in ele, dar ce naiba, majoritatea cainilor din bucuresti sunt jegosi, cu tot felu de boli si mai vin sa te si muste. Si tot timpu se gaseste o persoana (like you ppl) care incepe ca aaaa saracu cutu cum sa ii faci vreun rau ? Frate, daca vine o javra dasta la mine si incepe sa latre de ce sa nu pot sa ii fac nimic doar pt ca vine un mos si zice ca nu musca?!
Sa fim seriosi. Am un mesaj pt cei care vor sa "apere" cainii vagabonzi: luati-i in puii mei acasa. Daca sunt asa dragalasi si neajutorati, le va fi mult mai bine in casa cuiva :p pe strada sa ramana aia ai naibii care vor fi prinsi de hingheri. Si omorati. Nu castrati, ca nu ma intereseaza daca respectivul caine mai poate sa si-o traga sau nu.



23Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Iun 13, 2010 5:37 pm


        Rain
Rain

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5759
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetRumpelstiltskin
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 223
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank5-4-24b84

Crazy a scris:
As fi de acord cu politia animalelor daca printre sarcinile lor ar fi eutanasierea sau capturarea cainilor/animalelor violente. Adica da bine, sa nu dea lumea in ele, dar ce naiba, majoritatea cainilor din bucuresti sunt jegosi, cu tot felu de boli si mai vin sa te si muste. Si tot timpu se gaseste o persoana (like you ppl) care incepe ca aaaa saracu cutu cum sa ii faci vreun rau ? Frate, daca vine o javra dasta la mine si incepe sa latre de ce sa nu pot sa ii fac nimic doar pt ca vine un mos si zice ca nu musca?!
Sa fim seriosi. Am un mesaj pt cei care vor sa "apere" cainii vagabonzi: luati-i in puii mei acasa. Daca sunt asa dragalasi si neajutorati, le va fi mult mai bine in casa cuiva :p pe strada sa ramana aia ai naibii care vor fi prinsi de hingheri. Si omorati. Nu castrati, ca nu ma intereseaza daca respectivul caine mai poate sa si-o traga sau nu.


Majoritatea cainilor care latra nu musca[stiu lucrul asta!].Acuma vorbind la modul general daca mergi linistit pe langa ei nu se va intampla nimic...dar daca unii sunt prosti si incep sa ii intarate cainele incepe sa latre.Deobicei animalele simt frica in oameni si asta ar fi un motiv care sa starneasca latratul.[Btw..cand un caine latra la mn,isi arata canini eu pur si simplu ma uit in ochii lui si plec mai departe...si wow..nu patesc nimic :d].
Daca as avea posibilitatea si cele necesare i-as lua acasa,dar nu le am.Asa ca prin putinul meu care il am incerc sa am grija de animale asa cum pot si sa le apar.Am avut grija de multe animale,majoritatea le tineam la usa apartamentului meu sau in scara blocului si le dadeam de mancare si apa,vorbeam cu vecinii sa nu le goneasca si ma ascultau.

http://stupidity-causes-cancer.blogspot.com/ https://www.facebook.com/editaccount.php?ads#!/profile.php?id=100001056861241 http://zambestesprecer.hi5.com


24Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Dum Iun 13, 2010 6:24 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Stii... nu e genul care sa intarate cainii si nici eu nu sunt... dar totusi ne latra. Pe el il latra cainii de la blocul lui, pe mine ma latra un caine care atunci cand era mai mic aveam grija de el si il lasam sa intre sa doarma in scara blocului /fake So nu e chestie de frica sau ca ne-am purtat aiurea cu ei... Pur si simplu they went crazy.

Si cainele care latra, pana la urma si musca. Pe Serban l-a muscat un caine, altul parca i-a mai rupt din blugi, si eu m-am ales cu un ghiozdan muscat cand incercam sa ma apar (eram mai mica si eu nici nu am vazut cainele respectiv pana nu s-a pus in fata mea si a inceput sa faca pe nebunu')

So nu's fond of cainii comunitari. Sunt pro construit adaposturi, tinut caini in adaposturi, daca sunt considerati prea agresivi pentru a fi adoptati sa fie eutanasiati. Toti sterilizati, dar nu eliberati inapoi in strada dupa. Nu cred ca dulaii fara c***e sunt mai pasnici decat pe vremea in care le aveau, din contra...

Ok, nu exista fonduri pentru adaposturi... Dar puii mei, vin tot felul de staruri din SUA de cand s-a anuntat faza cu eutanasierea si in loc sa do smth pt adaposturi sa salveze mai multi, adopta un caine sau doi. Sau ca Michelle Rodriguez gen "aveti probleme cu cainii? ok, i'm gonna adopt a kitten" (nu cred ca a zis asa, dar a plecat acasa cu o pisica >.> )

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


25Cruzimea Fata de Animale Empty Re: Cruzimea Fata de Animale Lun Iun 14, 2010 11:53 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6420
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Cruzimea Fata de Animale Rank11-24afb

Deja ajungem off topic, dar te provoc sa vii sa "treci pe langa" cainii din spatele blocului meu. Am avut un incident acum 1 an parca. Ma duceam linistit spre scara, vin cainii ca de obicei si incep sa latre, iar din obijnuinta merg inainte ignorandu-i. Ei nu se lasa, tot latra si vin dupa mine, din ce in ce mai aproape. La un moment dat unu din ei prinde curaj si ma musca de picior. Din fericire (mai mult pt caini) aveam niste blugi mai rezistenti si m-am ales doar cu o zgarietura (nu mi-a trecut de piele ca altfel trebuia sa ma duc la spital). La kre eu incep sa injur cainii aia de mama lor si de organele din care au provenit, ei continuand sa latre la mine. Vine mosulica ala care "are grija" de ei si incepe sa strige: "Nu iti fac nimic, dale un picior daca se apropie prea mult" La care eu raspund: "Le-am dat deja, vreti sa il dau si pe celalalt?" La care mosu desigur incepe sa rada. Eu ma duc enervat sus, vb cu tata care cica e presedintele blocului si ce sa zica el, ca se duce sa vb cu mosulica. Sarim peste detaliile neimportante, ideea e ca mosulica s-a ales doar cu un "scuzati-mi potaile" si eu m-am ales cu o pereche de blugi in minus si o ura nesfarsita pt cainii din spatele blocului. Nu sunt singurul latrat si fugarit de cainii astia, dar sunt singurul muscat. Ce le-am facut? nu stiu. Daca mersul de la scara pana la strada si inapoi este un semn de agresiune in ochii cainilor atunci da, i-am enervat la culme.
Mai sunt la fel niste caini pe langa blocul Mirelei. Tot asa, dragalasi toata lumea vai beibi sau cum naiba le spun. Seara incep astia sa latre la mine, eu trec pe langa ei si jap vezi ca incepe unu sa sare la mine cu coltii scosi -- la care eu ma dau mai in spate (ca deja era la mai putin de juma de metru de mine) si incerc sa-l ocolesc. Tot incercand sa trec pe langa el m-am ales cu inca cativa caini latrand si maraind la mine. Ce dracu ? Si desigur vine nu stiu ce baba la ei si incepe sa strige si gata cainii se fac cuminti.

Astea sunt numai cateva exemple din numeroasele intamplari prin care trebuie sa trec din cauza cainilor vagabonzi. Eu unu m-am saturat de ei. Avem destui aurolaci si copii ai strazii in capitala. Nu avem nevoie si de caini. Mai bine se construieste un adapost pt acele persoane (desi nu suport nici aurolacii urat mirositori) decat pentru o javra care are ca scop latratul la oameni nevinovati.

Asta mi se pare ciudat. Sunt unii oameni care intr-adevar sunt loviti de soarta ca sa zic asa, iar societatea ii vede drept niste jegosi, netrebnici si mai stiu eu ce. Dar daca ei nu au facut nimic pt a merita asta? Poate au fost doar abandonati de mici si ma rog au ajuns in strada. Dar un caine care musca ocazional cativa oameni? cum il rasplatim? oh that's right... ii da lumea de mancare, unii ii dau si un adapost (nu e prima data cand vad casute dalea de lemn pt caini), altii il spala. Poate ar trebui si copiii strazii sa latre la oameni huh? just a thought. Defapt, poate daia se plimba multi cersetori cu caini dupa ei. Pt ca lumea ii trateaza mai bine decat pe ei. Hai ca am deviat prea mult de la subiect.

PS: Starurile care au venit la noi sa "adopte caini" au fost asa de binevoitoare ca au adoptat pana si o pisica... ce treaba are pisica cu cainii nu stiu, dar pentru ei era relevanta treaba.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente