Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Editare Excesiva Empty Editare Excesiva Mar Apr 15, 2008 12:20 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Editare Excesiva Rank11-24afb

Probabil multi dintre cei care ati deschis subiecte v-ati suparat pe mine pentru ca vi le-am editat. Iar editarea mea nu s-a rezumat doar la adaugarea titlului, ci si la editarea cuvintelor voastre...

De ce am facut acest lucru? Pentru ca multi nu dadeati nicio explicatie in primul post, ci sareati direct cu raspunsul vostru. Bine, bine, dar ce fac cei care nu stiu ce trebuie sa scrie? citesc ce au scris toti pe acolo, ca sa se prinda? Nu toti au rabdarea necesara...

Din acest motiv, sustin ca primul post trebuie sa fie introductiv, explicand clar si pe un ton prietenos cititorului ce are de facut. Mie una imi place mult mai mult ca cineva sa se refere intr-un fel direct la mine (de ex: tot ce ai de facut) in loc sa se refere la toti (de ex: tot ce aveti de facut).

Am mai editat si acele post-uri ce incepeau subiectul utilizand mesaj de chat/mess. Si eu il folosesc, dar nu la extrem si niciodata in cadrul post-urilor introductive. Ganditi-va cum ar fi sa cititi un text mare scris cu: k, p, d, plc, pls, plm si alte cuvinte prescurtate asa sau cu tz si sh si ubee si mooolt si eo...

Fara suparare, dar Candy si cu Ally m-ati capiat la cat am avut de editat la subiectele incepute de voi! Ati inceput multe subiecte, lucru pentru care va multumesc, dar pe viitor va rog sa evitati limbajul de chat/mess la deschiderea unui subiect. Ar fi super daca am scrie corect peste tot, dar nu cer asta ca si mie mi-ar fi greu si v-as ingradi personalitatea. Dar la primul post trebuie explicat clar ce se vrea de la sufletelul membrilor.

Daca vreti sa nu mai editez niciun mesaj introductiv de acum inainte, va propun sa urmati urmatorii pasi:

- Subiect: fiecare cuvant are prima litera majuscula; exceptie: cuvintele de legatura;
- Titlul subiectului (cel din cadrul mesajului): identic cu cel scris la Subiect, utilizati un glitter maker (il recomand pe acesta) sau scrieti-l mai mare si cu alta culoare si alt stil;
- Explicatiile: scrieti-le cu marimea 16 =>
Cod:
[size=16]textul tau[/size]
- Raspuns personal: in cazul in care doriti includerea sa, lasati un spatiu dupa explicatii si scrieti-l cu marimea normala, adica 12 =>
Cod:
[size=12]textul tau[/size]


Va multumeasc pentru intelegere. Nu va cer sa urmati indicatiile, doar va sugerez. In cazul in care postati ca si pana acuma, voi edita, fara sa fiti sanctionati in vreun fel tongue

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente