Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]
Ce alegeti:Mozilla sau Internet 7.0?
Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_lcap16%Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_rcap 16% [ 15 ]
Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_lcap75%Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_rcap 75% [ 69 ]
Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_lcap9%Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Vote_rcap 9% [ 8 ]
Total voturi : 92


26Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Sam Aug 09, 2008 3:44 pm


        cimajes
cimajes

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5901
Numarul mesajelor : 10
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

[quote="Ichigo-kun" asta ma refer macar 16 ore intruna si te folosesti intesiv de el adika de firefiox are prostul obici sa nu mai dea drumul la meoria ram ci sa o tot adune acolo cu fiecare chestie pe care o faci tu pe acolo si sa mai incarce si cahceul de te daore mintea. [/quote]

un anumit forum a scris:
Q:How to fix memory leak in Firefox

A: Intrati in Firefox, si scrieti in bara de adrese (adress bar);

about:config

1.
Dupa care dam click dreapta pe pagina selectam New -> Integer cu
numele "browser.cache.memory.capacity" si introduceti o valoare mica,
10 de exemplu! Aceasta optiunea este folosita pentru a configura
memoria folosita pentru cache-ul browser-ului

2. Cautam "browser.cache.disk.capacity" si selectam valoarea 5000 sau 15000 in functie de cat RAM dispuneti
Daca
aveti intre 128 si 512 MB atunci puneti 5000, daca aveti intre 512-1GB
RAM atunci puneti 15000! Aceasta optiune controleaza spatiul de pe disc
pentru a incarcarea paginilor web

3.Cautam
"config.trim_on_minimize", daca nu aveti aceasta optiune, click dreapta
pe pagina, selectam New -> Boolean cu numele config.trim_on_minimize
si punem valoarea "True"! Atunci cand minimalizati fereastra, browserul
va folosi memorie mai putina!

deci, cu chestia asta se rezolva problema cu memoria. Cel putin la mine a rezolvat-o. De preferat prefer oricand Firefox-ul, ma inteleg mult mai bine cu el. Opera e si el un browser bun, dar dupa ce m-am obisnuit cu Mozilla e prea grea schimbarea... IE? no words De cand am inceput sa inteleg cum merge faza cu internetul nu l-am mai folosit..



27Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Sam Aug 09, 2008 5:26 pm


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Dupa parerea mea e mai bun mozilla decat internet explorer,insa desi am 3 browsere la toate le-am gasit defectul.

Mozilla-Cand trebuie sa salvez o imagine imi apare acea fereastra unde se salveaza,iar in acest timp eu nu pot face nimic la el

Opera-Cateodata,unele site-uri fac figuri si nu imi reyin parola

Internet Explorer-Nu prea este acceptat ca browser si apar unele erori

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


28Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Vin Aug 15, 2008 4:58 pm


        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5887
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

FF cu sigurnata. In primul rand ofera mai multa siguranta atunci cand navighezi. Se misca mai repede, este mai usor de utilizat. Si daca mai adaugi si faptul ca poate fi personalizat adaugandu-i teme si extensii... In plus, pentru cei care folosesc Gmail IE nu este deloc o optiune, acesta neafisand corect pagina.



29Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Vin Mar 06, 2009 11:46 am


        Andra_21
Andra_21

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Ploiesti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 281
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

mozilla firefox..
imi place ca merge mai repede decat internet.

http://www.andrahaylin.piczo.com


30Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Joi Mar 12, 2009 8:36 am


        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6565
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Am ales Mozilla, pentru IE e bun de nimic o.o Mereu se blocheaza cand deschuzi un hi5 sau alte chestii, si stai dupa el juma' de ora -_-" asa cu mozila click-plick si merge repede ..

http://hinata-uchiha.hi5.com


31Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Vin Iul 03, 2009 12:24 am


        Larisuka
Larisuka

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Mioveni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5983
Numarul mesajelor : 30
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Am folosit IE 7.0...dar acum folosesc Mozilla Firefox..mi se pare mult mai bun..

http://kids.forumulmeu.net


32Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Vin Iul 03, 2009 9:52 am


        Simple Girl
Simple Girl

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5656
Numarul mesajelor : 39
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Mozzila,e mult mai bun!



33Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Joi Aug 20, 2009 8:18 pm


        Coma.
Coma.

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5906
Numarul mesajelor : 132
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Mozilla Firefox.

M-am obisnuit cu el si mi se pare mult mai bun.



34Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Joi Aug 20, 2009 11:04 pm


        zorro
zorro

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : pe scaun
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5630
Numarul mesajelor : 44
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank5-4-24b84

IE 8 big smile

http://emoculture.forumz.ro


35Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Lun Dec 28, 2009 5:49 pm


        Katy
Katy

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Barlad
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5856
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume Pet Gessica
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 132
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Eu folosesc Mozilla ....Mi se pare mai bun si in plus il poti personaliza.Se poate cu internet Explorer sa iti pui link=uri rapide pe care le accesezi cu un singur click?Nu prea cred.Cel putin nu stiu fiindca nu il folosesc.



36Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Empty Re: Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 Dum Apr 18, 2010 9:39 pm


        kpl
kpl

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Sibiu
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5902
Numarul mesajelor : 88
Respectarea regulilor : Mozilla Firefox vs. Internet 7.0 - Pagina 2 Rank11-24afb

Firefox, clar si fara discutii, desi nu-l folosesc




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente