Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1DN Angel Empty DN Angel Dum Iun 29, 2008 2:44 pm


        Ice
Ice

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5941
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1325
Respectarea regulilor : DN Angel Rank11-24afb

DN Angel Z486e5f43b3437


Familiile Niwa si Hikari sunt, de generatii, intr-un continuu razboi dus in lumea artei: toate obiectele de arta celebre au anumite puteri, transmise de cel ce le-a creat, iar atunci cand ele incep sa se manifeste, lumea din jur se confrunta cu probleme ce sfideaza limita realului. Toti barbatii din familia Niwa mostenesc de la generatia anterioara puterea de a se transforma in ingerul Intunericului, Dark, care este cel mai abil hot al tuturor timpurilor. Principala sa ocupatie este de a fura toate acele obiecte de arta "speciale", si de a le sigila puterile, spre beneficiul comunitatii.

La capatul opus, exista familia Hikari, o familie de artisti, care mostenesc in acelasi mod, puterea de a deveni ingerul Luminii, Krad, al carui singur scop este de a-l distruge pe Dark. In prezent, ingerul Dark este in posesia lui Daisuke Niwa, iar Krad se afla in Satoshi Hiwatari, care, pe langa faptul ca sunt colegi de scoala, incep sa aiba si un fel de prietenie ce incearca sa sfideze limitele conflictului.

Eu am vizionat anime-ul pe net si mi s-a parut destul de interesant.Grafica este destul de buna, personajele sunt excelente chiar... si povestea este interesanta; la fel ca si aventurile lui Dark.

Voi ce credeti?

http://www.zoozez.com


2DN Angel Empty Re: DN Angel Lun Iul 14, 2008 6:19 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6325
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : DN Angel Rank11-24afb

Wow...am si uitat de el:D daa mie plaut mult povestea...a fost foarte ineteresanta..si eu tot pe net l-AM vizualizat .

S-a terminat frumos...nu prea mi-a placut grafica sarutului la sf..dar ma rog:))happy ending



3DN Angel Empty Re: DN Angel Lun Iul 21, 2008 10:17 pm


        florynutza
florynutza

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5907
Numarul mesajelor : 144
Respectarea regulilor : DN Angel Rank11-24afb

l-am vazut si eu tot pe internet si este interesant dar nu imi place ca are c-am putine episoade >_<

http://www.imvu.com/catalog/web_mypage.php?user=7778397


4DN Angel Empty Re: DN Angel Mier Iun 02, 2010 2:38 pm


        TeeChan
TeeChan

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : eh...
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5249
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6
Respectarea regulilor : DN Angel Rank11-24afb

Ah,eu încă nu l-am terminat >< mai am vreo 3 episoade :]
Anyway îmi place anime-ul adică cel mai mult m-am uitat pentru Dark..eh,îmi plăcea cum arăta,li pentru că tot mă împiedicam de el pe net xD și acum îmi plac mai toate personajele ca să zic așa.Hmm povestea e interesantă cu cei doi îngeri.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente