Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Animeurile Depreseaza...? Empty Animeurile Depreseaza...? Mier Iul 02, 2008 3:00 pm


        reddish
reddish

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6089
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

Animeurile Depreseaza...? Z486b7bb0699bf

Considerati ca animeurile te fac depresiv, sa te gandesti la suicid, sa omori persoane, sa lovesti mai usor, etc..?

Boon... intra varamea pe mine ( < de 11 ani ) .. vorbim ce vorbims i incepe sa se alude ca animeurile sunt de copii mici si ca ea nu se uita pentru ca sunt de copii mici... Si eu, ca sa ii demonstrez ca nu sunt de copii mici, i-am dat o poza ( God, but eu nu ma uit nici la bloody tare, nici la ecchi, nici hentai , i-am dat-o numa asa, sa o conving..), aceasta] ( nerecomandat celor sub 16 ani!!! )...
Dar i-am dat-o numai de forma , nu m-as uita eu la asa ceva >.<... Si ea incepe sa zica ca daca ma mai uit la chestii deastea o sa ajung sa-mi tai venele si sa ma sinucid ( reactiile mele in lant no words .. :-L X-( )...
Evident ca nu mai vorbesc cu ea... m-a enervat rau... dar ma gandesc.. oare chiar te fac sa-ti tai venele / sa te sinucizi T.T ?? ( unele!!!, ca altele sunt copilaresti riiight )



2Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Joi Iul 03, 2008 3:52 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

depinde la ce fel de animeurii te uitii...acu sincer sunt unele de te ingrozestii...de ce crezi ca sunt interzise pers sub 16 anii...da unele animeuri care contin violenta fff multa pot duce la depresie si gandurii suiicidale....de aceea e si recomandat pt o pers trista sa se uite la comedii..sau aventuri/co.....creieru nostru vede aceste imagini si le interpreteaza cum vor....chiar daca noi zicem ca nu ne afecteaza nu tine de noi...creieru e cel care decide



3Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Mar Dec 09, 2008 11:24 am


        Bloo_Q-Kazoo
Bloo_Q-Kazoo

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5878
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

mdaa sunt unele animeuri super viloente cum este Elfen lied, care pur si simplu o arata pe aia cum ii desfigureaza pe toti atunci cand e nevrvoasa.
Ideal ar fi ca "picii" sa nu se uite [prea mult ^^} la astfel de animeuri.Cine stie ce ii mai baga in cap.Oricum stiu o chestie care m-a trasnit pur si simplu.
Un copil din America a vrut sa faca jutul lui gaara din naruto.Pustul avea 6-7 ani.I-a rugat pe altii copii de varsta lui sa-l ingroape in nisip iar aia au facut ce li s-a zis...pici v-am spus.^^ asa si cand l-au gasit parintii era prea tarziu fiindca murise.
Am auzit-o pe youtube si pe alte forumuri.Oricum nu era vina animeului ci a parintilor ca [b][u]NUl-au supravegheat.



4Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Dec 12, 2008 10:21 pm


        Ayame
Ayame

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5790
Numarul mesajelor : 245
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

Exista si anime-uri sangeroase sau foarte sangeroase dar nu cred ca pot conduce spre sinucidere sau ceva de genul asta... cei care nu se uita la anime-uri, sau zic ca sunt pt. copii ar trebui sa se informeze inainte de a comenta ceva la adresa anime-urilor. Vor vedea ca anime-urile nu sunt pt. o anumita varsta... si isi vor da seama ca din intaplare au vazut si ei anime-uri cand erau mai mici sau chiar si acum... multi se uita la anime-uri fara sa faca diferenta intre cartoons si anime, crezand ca ei nu s-au uitat niciodata la anime-uri, nestiind ca si Shaman King, Yu-Gi-Oh, Pokemon etc. sunt tot anime-uri, iar apoi vin la fanii anime cu chestii de genu' : "Ce te uiti la porcariile alea? Nici macar nu intelegi limba chineza (care de fapt e japoneza...)... chiar te mai uti la desene animate?".



5Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Dec 12, 2008 10:35 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

DEPRESÁ, depreséz, vb. I. Tranz. 1. A desface cu presa un ansamblu de două piese care au contact forțat. 2. A rări puieții crescuți prea des, pentru a se dezvolta normal. 3. A modifica proprietățile superficiale ale minereurilor cu ajutorul depresantelor. - Din fr. dépresser.
Sursa: DEX '98



Conform DEX '98 animeurile nu depreseaza. asta daca nu se apuca de scos scopaci.

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


6Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Iul 24, 2009 8:34 am


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

reddish a scris:
Animeurile Depreseaza...? Z486b7bb0699bf

Considerati ca animeurile te fac depresiv, sa te gandesti la suicid, sa omori persoane, sa lovesti mai usor, etc..?

Boon... intra varamea pe mine ( < de 11 ani ) .. vorbim ce vorbims i incepe sa se alude ca animeurile sunt de copii mici si ca ea nu se uita pentru ca sunt de copii mici... Si eu, ca sa ii demonstrez ca nu sunt de copii mici, i-am dat o poza ( God, but eu nu ma uit nici la bloody tare, nici la ecchi, nici hentai , i-am dat-o numa asa, sa o conving..), aceasta] ( nerecomandat celor sub 16 ani!!! )...
Dar i-am dat-o numai de forma , nu m-as uita eu la asa ceva >.<... Si ea incepe sa zica ca daca ma mai uit la chestii deastea o sa ajung sa-mi tai venele si sa ma sinucid ( reactiile mele in lant no words .. :-L X-( )...
Evident ca nu mai vorbesc cu ea... m-a enervat rau... dar ma gandesc.. oare chiar te fac sa-ti tai venele / sa te sinucizi T.T ?? ( unele!!!, ca altele sunt copilaresti riiight )

In priml rand,poza care i-ai aratat-o ei nu e dintr-un anime ci dintr-un h-game(hentai game)unde de cele mia multe ori grafica este necenzurata si explicita.Oricum,daca nu va plac cele gen School Days,va puteti uita linistitit,dar depinde si de varsta totusi

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


7Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Iul 24, 2009 8:58 am


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank5-4-24b84

1. Elfen Lied e un ca-cat.
2. I liek gore&violent and.. f.uck ecchi anime but fu.ck off, nu ma infuenteaza.
3. Elfen Lied e un ca-cat!
4. Animeurile nu pot depresa mai mult ca o carte/film/serial/melodie etc.
5.
Un copil din America a vrut sa faca jutul lui gaara din naruto.Pustul
avea 6-7 ani.I-a rugat pe altii copii de varsta lui sa-l ingroape in
nisip iar aia au facut ce li s-a zis...pici v-am spus.^^ asa si cand
l-au gasit parintii era prea tarziu fiindca murise.
Am citit despre asta, sa fim seriosi. Nu e vina ra-ha-tului ala de Naruto, e vina copilului care e tampit si a parintilor maybe. (Also, serialul are bulina d'aia de varsta, liek filmele. E pentru a preveni astfel de cazuri :\) Cred ca si la 7 ani stiam ca nu e bine sa imi bag capul in pamant, de fapt cred ca orice om caruia i se mai misca un neuron stie asta.

http://count-grishnackh.mybrute.com


8Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Iul 24, 2009 9:14 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

Mai tot ce vedem in jurul nostru te afecteaza si influenteaza intr-un fel sau altu.Faptul ca acel copil a vazut asta la determinat sa imite.De acea sunt interzise copiilor sub o anumita varsta,pentru ca ei inca nu fac distinctia intre bine si rau.Ei imita cam tot ce vad. Cand eram eu mica nu aveam de unde sa vad asa ceva..si normal ca daca mama imi zicea din start aia nu e bine sa faci..retineam pentru ca nu vedeam sa faca altcineva asta.dar asta pentru ca nu am vazut...insa in mod sigur daca as fi vazut as fi facut chestii pe care le vad la filme,desene.



9Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Iul 24, 2009 9:40 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank5-4-24b84

Erena draga, in ce te-ai bagat acum tine de altceva--> 'separarea' dintre realitate si fictiune.
Mai e o poveste asemanatoare, cu un kid care, uitandu-se la Peter Pan si-a dat si el cu nu stiu ce pudra de la ma-sa ,o dorinta si tup pe fereasta... Murit-a desigur. E vina desenului? (fara avertizare de varsta!) Nu, e vina copilului, sau a parintilor (desi nu prea aveau de unde sa se astepte la asa ceva).
Repet , la 7 ani ar trebui totusi sa fie ficsate niste bariere, dar nah idiotic kid.
C`est la vie ^___^

http://count-grishnackh.mybrute.com


10Animeurile Depreseaza...? Empty Re: Animeurile Depreseaza...? Vin Iul 24, 2009 11:36 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Animeurile Depreseaza...? Rank11-24afb

În legătură cu acel copchil: "Darwin says let him die."

on: pfff...

Madlax : acest pfff nu are legatura cu subiectul topicului...ai grija cu off-urile




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente