Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mar Iun 10, 2008 5:04 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Damn..dar nu tot timpul e aja Ally..Uite eu cu fratemio ne cunoastem de aproape 1 an..ji nici makr odata nu mi`a trecut prin minte k aj putea sa`l iubesc sau chestii dinastea.

Il iubesc..dar k le cel mai bun prieten.. scared

http://alexa-hd.hi5.com


27Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Iun 11, 2008 7:50 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

bn...nu tot timpul...dar sunt cazuri...moolte :'> si eu am un fratior pt care mias taia si venele,dar il iubesc ca un prieten adevarat...unul din singurii...oricum poate aparea ODATA SI ODATA dragostea intre 2 prieteni rolleyes

http://www.ally-just-me.piczo.com


28Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Iun 11, 2008 2:07 pm


        Ursul
Ursul

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Ialoveni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5958
Numarul mesajelor : 57
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Există?Posibil.La mine,după cum se spunea mai sus este pînă la o anumită limită.Cînd ai o iubită și mai ai și o prietenă(best friend),atunci e ușor,există prietenia între o fată și un băiat și totul e ok.Eu pun întrebarea mai radical.Tu ești izolat(ă),nu ai iubit(ă) și nu prea te vezi cu nimeni(că nu toți ies pe la discoteci și petreceri) și uite ai o prietenă(prieten) cu care te înțelegi de minune.Suntem în mare parte adolescenți,tineri pe forum(bat spre faptul că acum ne zbiară dragostea-n piept).Pentru o persoană în așa situație mă îndoiesc că poate exista prietenia,pentru că la un moment dat te vei simți atras .



29Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Iun 11, 2008 3:37 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

uneori am impresia k baietii pot fi mult mai buni prieteni (pt o fata) decat fetele.
stiu sa pastreze mai bine secrete,atunci cand chiar tin la o persoana...
si in general nu se supara k fetele,din orice fleac(da,ma incadrez si pe mine in fetele kre se supera din orice fleac.uneori fac si faze de genu'). N-o sa-l vezi niciodata pe un baiat suparat pentru ca i-ai furat iubita,pentru k nu ai cum. In schimb... la prieteniile intre fete...mai ales dak sunt si fake... se pot intampla multe.
Si la fel si,in cazul baietilor,n-au cum sa se supere pe cea mai buna prietena dintr-o bataie,pentru k... Nu se bat hmmm
(stiu k am dat exemple cam tampite,dar dak as insira toate motivele din kre se pot supara cei mai buni prieteni unul pe altul m-ar apuca noaptea )

In orice caz,unui baiat nu-i poti spune totul,dar chiar mi se par super ok prieteniile intre fete si baieti.

In schimb...riscul de a te indragosti de cel/cea mai bun(a) prieten(a) e mare,cum ati spus si voi...



30Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Iun 11, 2008 7:55 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

cred ca intre 2 prieteni exista o atractie usoara...care pe parcurs poate deveni din ce in ce mai mare...bine,depinde si de ce a spus ursul...dar si de ratiune...

http://www.ally-just-me.piczo.com


31Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Joi Iun 12, 2008 1:59 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Daca vrei poti sa opresti aceasta atractie sa devina mai intensa. Nu e neaparat.

http://alexa-hd.hi5.com


32Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Joi Iun 12, 2008 8:33 pm


        Seinfeld
Seinfeld

 Varsta Varsta : 42
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Moreni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5995
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Problema e ca baietii isi vor dori intotdeauna mai mult. Prietenia intre 2 persoane de sex diferit merge pana la o anumita varsta. Apoi devine cam imposibila.

http://www.zambesc.com/


33Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Sam Iun 14, 2008 6:45 pm


        ady
ady

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Sighisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5950
Numarul mesajelor : 35
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Eu am o prietena foarte buna de 4 ani si e o prietenie foarte frumoasa,niciodata nu am vrut mai mult,nici ea de la mine(cred),ne intelegem foarte bine,eu povestesc cu ea unele chestii pe care nu le spun unui baiat,in ea am incredere. Deci eu cred ca se poate asa ceva,trebuie doar sa incercati tongue



34Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Joi Iun 26, 2008 1:15 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

eu sincer...acum ma inteleg foarte bine cu un baiat de care mi`a placut odata... big smile ma inteleg foarte bine cu el si cred ca suntem deja f booni prieteni...el e ,,bb" meo si eo sunt ,,puff`ul" lui love u

http://www.ally-just-me.piczo.com


35Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Vin Iul 11, 2008 6:39 pm


        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

parerea mea e ca nu poate exista prietenie intre o fata si un baiat, adik prietenia poate exista dar un foarte scurt timp, pt k pana la urma prietenia se transforma intr-un sentiment superior...

http://sweeties.forumz.ro


36Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Lun Iul 14, 2008 2:32 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

hmmm sigur am mai postat aici dar nu vad..umm...ba da exista...eu ma inteleg mai bn cu baietii decat fetele...acum fetele sunt prea barfitoare si fitoase..e mai multa distracite cu ubaietii riiight sunt nebuni..si daca sunt bine educate n-ai dc sa-ti faci griji



37Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Lun Iul 14, 2008 3:35 pm


        Serina
Serina

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Targoviste
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5926
Numarul mesajelor : 57
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Sincera sa fiu eu cred in prietenia dintre un baiat si o fata si o spun din proprie experienta.
Eu una ma simt mai bine atunci cand stau cu baietii si nu ma refer neaparat ca virgula caut ceva ci pur si simplu ma simt altfel.
Si vorbind de prietenia dintre un baiat si o fata cred ca este ceva frumos cum mi se intampla si mie...adica baiatul respectiv e cel mai bun prieten al meu, e mereu langa mine si m-a ajutat mereu, il cunosc de cand eram la gradinita, am fost impreuna la generala si la liceu si pot sa spun ca imi este ca un frate si nu m-am uitat la el cu alti ochi si nici el (cred).
Deci in concluzie cred ca exista prietenie intre 2 persoane de sex opus.

http://kagy-chan.piczo.com


38Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Lun Iul 14, 2008 9:52 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

prietenia dintre o fata si un baiat e un lucru bun pentru ca in cazul in care au diferite probleme in relatii lor de cuplu se pot ajuta unu pe altul cu sfaturi dar partea rea e ca unul dintre ei s-ar putea indragostii de celalalt si va suferii pentru ca stie ca nu se poate mai mult....trebuie sa exista o limita la o astfel de prietenie sa stie cand e mai bine sa puna stop ca sa nu sufere nici unu din ei



39Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Vin Iul 18, 2008 5:44 pm


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

E posibila,dar in cazul meu s-a sfarsit prost rolleyes .Eu am obiceiul sa prind drag de prietenii mei,mai ales daca petrec mult timp cu ei,indiferent daca e fata sau baiat.Recunosc ca nu am avut ocazia sa am amici baieti,iar cand am avut,am inteles gresit situatia.AStfel am terminat indragostindu-ma de pers respectiva si asta mi-a facut mult rau.

Nu sunt retinuta in ceea ce priveste prietenia cu un baiat,dar lor le e dificil sa inteleaga pe cineva ca mine lol

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


40Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Lun Iul 21, 2008 12:35 am


        Gaara
Gaara

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 523
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

da normal ca exista lol . eo am mai multi prieteni baieti. giggle Dar mereu intr`o relatie de prieteni fata-baiat exista cineva care sa placa cealalta persoana. De exemplu fata sa`l placa pe baiat sau viceversa scared . asa se intampla mereu riiight

http://laurik-love-bill.hi5.com


41Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mar Aug 12, 2008 10:14 pm


        RyuuseiRocket
RyuuseiRocket

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5945
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Daaa,mereu ma inteleg mai bine cu baietii si de mica stau foarte mult cu baietii : ] ]...
Cu ei vorbesc mult mai deschis,adica.Cel mai bun prieten al meu este verisorul meu pe care il vad din pacate doar vara cry ,insa lui ii zic mereu ce ma supara ce am daca ma poate ajuta sa imi dea sfaturi.

Cred ca prietenia dintre un baiat si o fata este mai 'adevarata' decat prietenia dintre fata-fata.

http://izmimi.blogspot.com/


42Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mar Aug 12, 2008 11:36 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

RyuuseiRocket a scris:
Cred ca prietenia dintre un baiat si o fata este mai 'adevarata' decat prietenia dintre fata-fata.

Bine punctat. Fetele sunt invidioase intre ele, geloase, si tot timpul cu frica, ca vai doamne ii fura prietena iubitul.

http://alexa-hd.hi5.com


43Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Aug 13, 2008 11:21 am


        Obsidian Butterfly
Obsidian Butterfly

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5909
Numarul mesajelor : 76
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Eu de feicare data cand m-am imprietenit cu un baiat dupa un timp m-am indragostit de el>> Desi acum nu mi se mai intampla, poate si pt k am iubit... Acum am mai multi priteteni baieti si sincer ma bucur k nu simt pt ei nimic mai mult decat prietenie^^



44Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Sam Aug 16, 2008 9:41 pm


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Asmodina a scris:
RyuuseiRocket a scris:
Cred ca prietenia dintre un baiat si o fata este mai 'adevarata' decat prietenia dintre fata-fata.

Bine punctat. Fetele sunt invidioase intre ele, geloase, si tot timpul cu frica, ca vai doamne ii fura prietena iubitul.
Sunt de aceeasi parere...un baiat sincer iti va da altfel de sfaturi decat o fata,fie ea si prietena cea mai buna.Desigur,prieteniile astea sunt si riscante.....oricum e cu totul altceva sa vorbesti cu un baiat pentru ca in general aflii multe lucruri pe care nu le poti afla de la o fata.



45Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mar Sept 09, 2008 7:46 pm


        Adee x
Adee x

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5857
Numarul mesajelor : 14
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Pisoiash a scris:hmmm sigur am mai postat aici dar nu vad..umm...ba da exista...eu ma inteleg mai bn cu baietii decat fetele...acum fetele sunt prea barfitoare si fitoase..e mai multa distracite cu ubaietii riiight sunt nebuni..si daca sunt bine educate n-ai dc sa-ti faci griji

me2 , de ce sunt fetele asa?:-<
[huh si cand te gandesti ca sunt fata blablah ]



46Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mar Sept 16, 2008 9:06 pm


        Coma.
Coma.

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5906
Numarul mesajelor : 132
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

da,se poate.
cat timp se pastreaza doar relatie de prietenie si nu exista avansuri din partea fetei si nici a baiatului.
eu majoritatea prietenilor mei,sunt baieti,si ne intelegem foarte bine.
n'am avut niciodata probleme pentru ca au pastrat distanta in anumite lucruri.



47Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Vin Feb 06, 2009 11:56 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Da, cel putin pentru mine exista. Ma inteleg foarte bine cu un prieten. Initial ne-am placut unul pe altul si am fost si impreuna. Am fost foarte putin impreuna pt ca amandoi simteam ca parca e totul de-a-ndoaselea. Dupa ce ne-am despartit totul a fost perfect. Radem unul de altul, eu ca esuez cu toti baietii, el cu fetele. Am discutat de curand cu el despre ce s-a intamplat atunci intre noi si nu am putut decat sa radem amandoi de situatia aia. Eu nu simt nimic fata de el in afara de prietenie si cand imi amintesc de perioada de dinainte, nu pot sa ma gandesc la aia decat ca la o experienta, o exersare. Vorba lui: "a fost asa, ca-ntre prieteni"

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


48Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Sam Mai 23, 2009 2:24 pm


        MC Chllin' KID
MC Chllin' KID

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti :X
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5668
Numarul mesajelor : 23
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank11-24afb

Eu sutn prietena cu vreo 2 baieti din clasa...le spun aproape totul whistle



49Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Empty Re: Prietenia Intre o Fata si un Baiat Mier Aug 26, 2009 8:47 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Prietenia Intre o Fata si un Baiat - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

cand eram mica Alin era prietenul meu cel mai bun iar acum un an am inceput relatia.Sper sa nu ne despartim!eu cam niciodata nu am avut best friend o fata,doar baieti.dar alin este singurul cu care am si inceput relatia amoroasa,sa-i zic asa.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente