Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Naruto Empty Naruto Dum Apr 27, 2008 9:59 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-6-24b75

Naruto Naruto-1




Naruto este o serie manga și anime, scrisă de Masashi Kishimoto.

Personajul principal, Naruto Uzumaki, este un imprevizibil și hiperactiv adolescent ninja care este într-o constantă căutare de cunoaștere, și de a deveni un Hokage cunoscut ca cel mai bun conducator și cel mai puternic ninja din sat.

Seria manga a fost prima dată publicată de Shueisha în cel de-al 43 număr al revistei Japan's Shonen Jump. Ca volum 36, seria manga a vândut 71 de milioane de copii în Japonia. Viz Media a publicat o versiune tradusă în revista American Shonen Jump. Naruto a devenit cel mai bine vândut manga a celor de la Viz. Până acum, primele 14 volume sunt valabile. În ordine pentru a fi în același pas cu anime-ul, Viz plănuiește să lanseze volumele 16-27 în perioada septembrie-decembrie 2007.

Prima serie animată din cele două serii anunțate, produs de studioul Pierrot și Aniplex, a avut premiera în Japonia pe TV Tokyo Network și pe satelitul anime Animax pe data de 3 octombrie 2002, și se află și la această oră în cadrul programului TV.




Story

Cu doisprezece ani înainte de evenimentele actuale ale seriei, Vulpea cu Nouă Cozi, una dintre bestiile cu coadă, a atacat Satul Ascuns Între Frunze, cel mai puternic sat din Țara Focului (numit și Konohagakure sau Konoha). Dar actualul conducător, care era și cel mai puternic ninja din sat, al Patrulea Hokage a înfrânt puterea bestiei și a sigilat-o într-un nou-născut, numit Naruto Uzumaki (fiul său), sacrificându-se pentru sat. Al Patrulea Hokage, ce a fost omagiat ca un erou, a vrut ca Naruto să fie tratat și el la fel -ca un erou- ca fiind cel care a salvat satul.

Cu toate acestea, Satul ascuns între Frunze, l-a evitat temându-se de Vulpea cu Nouă Cozi din el, Naruto având o copilărie tristă. Un decret emis de al Treilea Hokage a interzis tuturor să vorbească despre Vulpea cu Nouă Cozi, nici chiar copiiilor lor. Totuși acest lucru nu i-a împiedicat să-l trateze pe Naruto ca pe un proscris și ca rezultat el a crescut ca un orfan fără prieteni sau familie. El nu i-a putut forța pe oameni să-i devină prieteni, deci încerca să se facă remarcat prin singurul mijloc pe care îl știa: farsele.

Oricum, acest lucru s-a schimbat după ce Naruto a absolvit Acadenia Ninja, folosind Umbrele Clonate Jutsu - o tehnică dintr-un sul interzis, ce a fost înșelat să-l fure-pentru a-și salva profesorul, Iruka Umino, de un ninja renegat, Mizuki. Această întâlnire i-a dat lui Naruto posibilitatea să afle că în el se află Vulpea cu Nouă Cozi și să afle că și altcuiva îi pasă de el. Intrarea la Academie i-a deschis poarta către evenimente și oameni ce-i vor schimba lumea lui, incluzând calea lui de ninja, pentru restul vieții sale.

Povestea urmărește, în timp, creșterea lui Naruto și a prietenilor săi, dezvoltarea lor ca ninja, interacțiunile cu ceilalți și influențele asupra personalității lor. Naruto își găsește doi prieteni –Sasuke Uchiha și Sakura Haruno-doi tineri ninja, ce se află împreună cu el într-o echipă de trei persoane sub îndrumarea senseiului lor, Kakashi Hatake. Naruto de asemenea își găsește și alți camarazi, pe care îi întâlnește de-a lungul seriei. Ei învață tehnici noi, se cunosc mai bine și experiența lor crește, iar Naruto își continuă visul de a deveni un mare Hokage.

Tot subiectul seriei Naruto este puternic accentuat de dezvoltarea personajelor, ce schimbă, cu fiecare lucru făcut, acțiunea. La început sunt accentuate personajele: Naruto, Sasuke și Sakura, membrii echipei 7. Dar în timp sunt subliniate și alte personaje din alte echipe sau sate. Mai mulți răufăcători majori se vor lupta cu echipa lui Kakashi, printe care, la început, Zabuza Momochi –un missing-nin (ninja dispărut) din Kirigakure ( Satul Ascuns în Ceață )-și partenerul său, Haku. Mai târziu în timpul examenului Chunin, apare Orochimaru, un missing-nin, ce era pe lista celor mai căutați infractori. Iar mult mai târziu o organizație misterioasă, numită Akatsuki încearcă să-l urmărească pe Naruto, pentru Vulpea cu Nouă Cozi, ce se află în el.

În fiecare sat exista niște graduri ninja : Student,Genin,Chunin,Jonin și Hokage. În fiecare țară există un conducător care este de gradul Kage.În țara Focului acest conducător se numește Hokage,în Țara Vântului acesta se numește Kazekage,în țara Valurilor acesta se numește Mitsukage ,în țara Pământului acesta se numește Tsuchikage,iar în țara Luminii acesta se numește Raikage. Toți acești kage se intitulează cele cinci umbre. Pe lângă aceste mari țări există niște sate ninja independente care se antrenează ca după aceea să poată fie angajați în aceste țări.



Mie unul mi-a placut foarte mult Naruto. Este un anime frumos difuzat pe canalul Jetix!


Astept si parerile voastre aici!

http://animemylife.forumgratuit.ro


2Naruto Empty Re: Naruto Sam Mai 31, 2008 8:58 pm


        reddish
reddish

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6089
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

Ete un anime frumos care cand il avd pe Jetix mi se face rau >.<...
1. Sunt taiate toate secventele interesante, cea mai amre parte din lupta
2. Vocea  lui Naruto este absout ingrozitoare
3. Sasuke Uciha se pronunta  de fapt "saske uciha", nu "sasuke uciehah"
4. E mult mai interesant sa il evzi in varianta originala
5. Pe jetix nu s-a ajuns numai la episodul 86, dupa doi ani! oare cati ani le va trebui sa difuzeze toate cele 220 de episoade huh? ?
Concluzie: e  mult mai bun pe net.
Mie imi apcle foarte muult ^___^. Totul este foarte interesant, si, desi sunt atat de multe episoade, nu se lungeste aciunea sau mai stiu eu ce >.<. Plus ca ost-urile sunt de-a dreptul reusite, nu m-as putea plictisi de ele ^__^.
Zbyee!!...



3Naruto Empty Re: Naruto Mier Iul 02, 2008 1:28 pm


        White_tiger
White_tiger

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6277
Numarul mesajelor : 40
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

Am vazut toata seria Naruto si am vazut si filmele toate...la shippuuden nu ma uit astept sa se termina ca sa-l vad dintr-o bucata...cu toate ca nush ce rost mai are sa te uiti la shippuuden pentru ca
Spoiler:
asa ca chiar nu stiu cu ce ar putea continua seria daca Naruto moare dar v-om vedea......
Spoiler:



4Naruto Empty Re: Naruto Joi Iul 03, 2008 12:25 pm


        octavia_fashion
octavia_fashion

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj Napoca
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5925
Numarul mesajelor : 37
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

Imi place naruto dar cred ca ar trebui sa fie mai multe episoade intr-o serie..... la jetix se tot repeta si este enervant!! no words



5Naruto Empty Re: Naruto Sam Iul 05, 2008 7:32 pm


        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

reddish , numele lui sasuke a fost pocit de multe ori.ba iau zis saske , ba uchiha ...eu nu am inteles un lucru. e itaci sau itachi ( am impresia ca se scrie itachi , dar eu ma refer la pronuntie)



6Naruto Empty Re: Naruto Mar Iul 08, 2008 9:00 am


        White_tiger
White_tiger

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6277
Numarul mesajelor : 40
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

La pronuntie se zice itaci ...bine ca nu se vede ce am scriu yo...spoiler din parti...ffs



7Naruto Empty Re: Naruto Mar Iul 08, 2008 1:56 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

off: e spoiler, unii poate nu vor sa stie ce pateste Naruto in film scared

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


8Naruto Empty Re: Naruto Mier Iul 09, 2008 1:12 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

dah...naruto e un anime de exceptie...dar pe jetix il da nasol >.> adica...sunt multe defecte si nah :-<

http://www.ally-just-me.piczo.com


9Naruto Empty Re: Naruto Lun Iul 28, 2008 3:57 am


        Gaara
Gaara

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 523
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

Naruto ..al 2-lea pe lista mea smug . Imi place cam tot la acest anime: actiunea,personajele.. love u Personajul preferat: Gaara..pentru ca e rau big smile si vrea doar sa ucida love u ..bine ca in shippuden devine ubn si am plans la episodu cand a reinviat cry . Ehh..filmele nu le`am vazut si nici nu o sa le vad riiight ca sunt 100% sg k nu o sa imi placa..dc? smug ca sunt filme rofl

http://laurik-love-bill.hi5.com


10Naruto Empty Re: Naruto Joi Sept 03, 2009 12:49 pm


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Naruto Rank11-24afb

Ptr cei care nu stiu,Naruto nu moare in primul film shippuuden,ci printesa aceea are viziuni cu el murind si acesta ii demonstreaza ca destinul poate fi schimbat

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


11Naruto Empty Re: Naruto Joi Sept 03, 2009 3:10 pm


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Naruto Rank8-2-24b8f

imi place mult naruto,dar in versiunea de pe Animax!pe Jetix unele personaje au niste voci penibile silly personajul meu preferat este TenTen!




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente