Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Le Portrait de Petit Cossette Empty Le Portrait de Petit Cossette Joi Iul 10, 2008 9:36 am


        Ice
Ice

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1325
Respectarea regulilor : Le Portrait de Petit Cossette Rank11-24afb

Eiri Kurahashi, un student la arte, in timp ce lucra in mazaginul de
antichitati al unchiului sau, vede intr-o zi, imaginea unei fete
intr-un pahar venetian. Spre surprinderea sa, fata pare sa se miste si
sa-si desfasoare viata in fata ochilor sai. Eiri se indragosteste de
acea fata, iar intr-una din zile, la miezul noptii, el o contacteaza.
Afla ca numele ei este Cossette si ca a fost fiica unui aristocrat in
timpul secolului 18.
Cossette a cautat timp de 250 de ani pe cineva care sa o poata vedea, iar in prezent are nevoie de ajutorul lui Eiri.
De-a lungul seriei, Eiri este suspus unui tratament de tortura fizica
si psihica, de catre Cossette, care solicita dovezi care sa sustina
dragostea marturisita a lui Eiri fata de ea.
De asemenea, sunt prezentate eforturile femeilor din viata lui Eiri -
prietene, rude, mentori - pentru a-l elibera de ceea ce se dovedeste
din ce in ce mai mult, a fi o cale sinucigasa.
Ce parere aveti despre anime-ul acesta?

http://www.zoozez.com


2Le Portrait de Petit Cossette Empty Re: Le Portrait de Petit Cossette Lun Iul 14, 2008 7:06 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Le Portrait de Petit Cossette Rank11-24afb

Ideea era urmatoarea: tu, ca un baiat ce te respecti si care ai vazut anime-ul, sa faci singur un review al anime-ului (nu sa-l copiezi de pe anime-xg) si sa-ti spui parerea... something's fishy...

now...anime-ul este extraordinar...dupa cum spun altii, "demential"...no rly..mi-a placut storyline-ul...cu toate astea, nu-i dau 10...cossette cea din tablou e prea enervanta...iar eiri prea idiot. M-a enervat si acel accent al lui care suna ceva gen "cozeto!" (like: "Fa Cozeto, unde plm umbli?")...in schimb mi-a placut grafica o.O...i mean...nu am mai vazut o grafica asemanatoare...si coloana sonora...yeah..anime-ul e un must-see...

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


3Le Portrait de Petit Cossette Empty Re: Le Portrait de Petit Cossette Dum Aug 31, 2008 3:53 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Le Portrait de Petit Cossette Rank11-24afb

^L-am vazut dupa ce am vazut un post al tau,in legatura cu el. Si tnx mult pentru chestia asta,pt ca altfel nu cred ca aflam prea curand de el.

Si...vreau sa zic k mi-a placut enorm. Atunci cand am aflat de el,era exact ce cautam de ceva timp si nu gaseam nimic care sa ma multumeasca. Adica... acea combinatie dintre genuri,exact asa...
A fost cam scurt...doar trei OVA'uri...dar a fost ok,n-a parut deloc *grabit*... poate chiar nu avea acelasi efect daca era mai lungit...
Mi-a placut ideea in sine,legatura dintre toate intamplarile pe o perioada destul de mare de timp,sentimentele dintre ei... si la fel si tortura aceea,la care a fost supus Eiri de Cossette...mi se pare f originala ideea cu imaginea fetei in paharul venetian...
M-am incurcat putin spre final,cand au aparut cele "doua" Cossette... da'm-am lamurit,apoi...
Ah,si ador inceputul OVA'ului al treilea... cand e ea legata si spune toate frazele alea..."On the hill where the summer sunrise is a piercing vermillion red...That person awakes. I'm not there,i'm not allowed to be there..." etc :X

Au fost unele melodii geniale pe coloana sonora... si grafica imi place si mie mult,fata de alte animeuri la care cam lasa de dorit...

ahh..dar...manga nu exista,nu? de fapt...ar fi mult prea putine capitole.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente