Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Joi Iul 10, 2008 8:57 pm


        Ice
Ice

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5942
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1325
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Dumnezeu Pentru 1 Saptamana



Ce ati face daca Dumnezeu v-ar lasa in locul lui pentru 1 saptamana?

http://www.zoozez.com


2Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Joi Iul 10, 2008 9:03 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-6-24b75

Poi as lua toata planeta si as schimbao.As face toata lumea buna,darnica...



3Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iul 11, 2008 1:43 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

iiii ^^ as mai elibera chestia asta cu mersul la biserica si hmm... hmmm e mult de facut in lumea asta...cred ca ar fi multe lucruri care trebuie facute...destul de multe lol

http://www.ally-just-me.piczo.com


4Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iul 11, 2008 8:52 pm


        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

nu pot enumera toate lucrurile care pot fi facute in aceasta sapt! big smile

http://sweeties.forumz.ro


5Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iul 11, 2008 9:16 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

@ Anastasy120: nu mai face spam, respecta ceea ce intreaba sau cere subiectul. Nu e prima data cand vad vreun mesaj al tau scris asa aiurea.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


6Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Lun Iul 28, 2008 3:12 am


        Gaara
Gaara

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 523
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

daca as fi D-zeu..as fi adus deja Apocalipsa mean girl ..si as creea o lume mai buna big smile

http://laurik-love-bill.hi5.com


7Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Lun Iul 28, 2008 5:55 am


        ony-chy
ony-chy

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Vaslui
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 125
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

eu nu cred in Dzeu ... lol dar hai sa incercam ...daca as fi un zeu suprem asa ca dzeu...as aduce pe lume acel "death note " sa se curate singura lumea dupa mintea fiecaruia...si mi-as face o provizie de covrigei ca dupa aia sa am hrana lol si sa pot trai in continuare...



8Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Lun Iul 28, 2008 9:59 pm


        Seinfeld
Seinfeld

 Varsta Varsta : 42
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Moreni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5995
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Ca in bancul ala cu cele 3 dorinte, cred ca as face acea saptamana infinita. Si apoi sa vezi destrabalare.

http://www.zambesc.com/


9Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Mier Iul 30, 2008 11:51 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

nici un raspuns interesant... doar dalea de miss... "world peace" hai sa fim seriosi... dak esti dumnezeu macar fa ceva util. de exemplu sa le dai oamenilor vieti infinite.... tinerete fara batranete viata fara de moarte... dar atunci sar omori intre ei k ar ramane eventual fara spatiu p planeta asta micutza .... asa k as face pamantu plat... si infinit de mare... si sa se invarta soarele in juru pamantului .... ce e asta k pamantu se invarte in juru soarelui .... bleah... face soarele ala cum zic eu k doar is dumnezeu! a ar fi o problema ca dak pamantu e infinit de mare nu mai apune soarele niciodata hmmm hmm... fac soarele ca un bec imens atunci.... cand vine noapte pac il sting big smile
asham sa vedem... ce as mai face hmmm a da... as elimina prostia ! toti oamenii se vor naste gata invatzatzi ! gata cu scoala gata cu facultatea. de asemenea... fiecare om va avea o cutiutza din kre vor putea sa scoata ce mancare vor ei, oricat de multa.... so thats that for world hunger! cat despre bani... uhm... nush k dak as face un copac din kre sa pice bani sar devaloriza orice bancnota instant.... a stiu ... fiecare om va primi bani in fctie de cat de mult ma venereaza. :> da stiu sunt genial...
now what.... hai k mai am cateva zile... uhm... leas raspunde oamenilor la toate intrebarile lor... dak sunt singuri in univers, care e scopul vietii bla bla chestii dastea...
a da as introduce teleportarea.... ca din moment ce pamantul e infinit, oamenii au nevoie de un mod mai practic de deplasare... si desigur se pot deplasa oricand oriunde... un fel de jumpers ^^ doar k pot oriunde si in spatiu ... like p marte/pluto whatever... a da si last but not least i-as lasa sa faca vizite persoanelor din rai.. si dc nu, si din iad... whatever works for them...
si desigur in ultima zi as face un sondaj global cati oameni ma vor p mn k dumnezeu sau p vechiul dzeu
ma asteptam la raspunsuri mai ... creative... adik come on dak poti sa faci orice vrei tu cu tot universul... nu te limitezi la "oameni pasnici si darnici"
ps: criminalii/raufacatorii si manelistii inraitzi primesc un tunet in cap



10Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Aug 01, 2008 12:40 pm


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Probabil nu mi-as putea imagina cat de dificila e treaba stapanului suprem,dar primul lucru pe care as vrea sa-l fac ar fi ca toata lumea sa creada in El,deoarece chiar exista si in plus,oamenii habar n-au ca se afla pe planeta asta datorita lui si tot ce e bun.rau in viata lor tot datorita lui este.

Probabil ca ptr unii nu este o dovada clara ca exista&etc...dar nici Satan nu are o dovada ca e adevarat.In principiu,nu am nimic personal cu cei care nu cred in Dumnezeu,dar cand ii aud ca prefera creatura aia,mi se urca sangele in cap.

Lasand partea asta,probabil as incerca sa fac lumea mai realista si inteleapta,ptr a nu distruge terra in continuare si a proteja tot ce ii inconjoara

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


11Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Aug 01, 2008 2:20 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

uh...sa presupunem,prin absurd, ca d-zeu exista si eu as fi acela..let's see..probabil mi-ar ajunge o saptamana, deci nu as cere mai mult..in primul rand as face totul, ca dupa ce se termina saptamana, sa mi fie bine..asta implica o vila cu trei etaje aici unde stau (i don't need a big city) cu piscina, si inca cateva "casute" prin locurile exotice si nu numai...sa nu uitam de gramezi mari de bani...i would make Cristi mine...mi-as insufla inteligenta, astfel incat nu va maitrebui sa mai merg la scoala...as sterge memoria oamenilor sa uite ca exista manele...criminalii si hotii ii las, ca dup-aia nu va mai fi la fel de distractiv...dar, bineinteles,voi face in asa fel incat nu voi fi jefuita...oo da...il voi face pe madalin sa se indragosteasca de mine...si apoi ma voi decide intre el si cristi...il voi invia pe kurt cobain, care va divorta de nevasta-sa si...si vom fi prieteni...ilvoi avea pe keanu reeves ori de cate ori am chef...nu as schimba mare lucru la omenire pentru ca sunt selfish si ma gandesc doar la mine si la cei dragi...ooo..sa nu uitam..lui squallie ii voi da catefete sexy vrea pentruca eleste rapitor,cuceritor, frumos, destept, cotropitor, sarmant etc etc...si lui liliecel o babuta tip soacra...sa nu uite ca sunt scorpie...mai vad ce mai fac eu acolo si termin...daca imi mai aduc aminte ceva important, dau un edit

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


12Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Joi Iun 04, 2009 10:26 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank5-4-24b84

Kaliope a scris:primul lucru pe care as vrea sa-l fac ar fi ca toata lumea sa creada in El,deoarece chiar exista si in plus,oamenii habar n-au ca se afla pe planeta asta datorita lui si tot ce e bun.rau in viata lor tot datorita lui este.
Lol Hitler. In primul rand, din cate stiam eu,(asa scris pe wikipedia :-S ) nu exista nicio dovada coerenta a existentii lui. Si nu ma lua cu "asa scrie-n biblie".

Kaliope a scris:Probabil ca ptr unii nu este o dovada clara ca exista&etc...dar nici Satan nu are o dovada ca e adevarat.In principiu,nu am nimic personal cu cei care nu cred in Dumnezeu,dar cand ii aud ca prefera creatura aia,mi se urca sangele in cap.
Mmm, daca crezi in Dumnezeu crezi si in Satan, pentru ca sunt doua ramuri ale aceleasi religii. Se pupa, nu poti sa excluzi, poate te referi la atei.
Also mai exista alte religii... cacal*uu, altceva in afar de crestinism si satanism mai stii? (evident, nu cel laveysit)


Ontopic:

Aaaa, cre' ca as distruge rasa umana tongue

http://count-grishnackh.mybrute.com


13Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iun 05, 2009 3:27 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Lol Hitler. In primul rand, din cate stiam eu,(asa scris pe
wikipedia :-S ) nu exista nicio dovada coerenta a existentii lui. Si nu
ma lua cu "asa scrie-n biblie".
Nu exista vreo dovadă că nu există. Also, wiki is full of shit.

on : Dacă aș fii El pt. o săptămână aș... inventa omul.



14Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iun 05, 2009 3:49 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank5-4-24b84

Greed a scris:
Lol Hitler. In primul rand, din cate stiam eu,(asa scris pe
wikipedia :-S ) nu exista nicio dovada coerenta a existentii lui. Si nu
ma lua cu "asa scrie-n biblie".
Nu exista vreo dovadă că nu există. Also, wiki is full of shit.
Maaan, ya're... kiddin' right? scared (wikipedia e adevarul absolut!)

Maaai, daca ar fii sa o luam asa, nu exista nicio dovada ca nu exista Mos Craciun.. sau Yeti, sau orice personaj pe care-l pot inventa eu. Dar ideea e ca din moment ce sustii ceva (religia se tot da cu curu' de pamant de existenta lui Dumnezeu) ar trebui sa se aduca si dovada. Altfel e normal sa apara incertitudinea.

Edit: giggle , ya're killing meh



Ultima editare efectuata de catre Deadlyrage in Vin Iun 05, 2009 5:18 pm, editata de 1 ori

http://count-grishnackh.mybrute.com


15Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iun 05, 2009 5:07 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Sincer nu am nici o dovadă concretă, speram că nu vei mai continua discuția astfel eu rămânând cu ultimul cuvânt.

ps: Wiki is bullcaca.



16Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iun 05, 2009 6:02 pm


        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7555
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Stick to the topic!

Also, nu va mai certati folosind sofisme. Am avut un proiect despre asta acum vre-o saptamana. Nu puteati fi mai rapizi?

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info


17Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Sam Iun 06, 2009 2:50 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

Sa fiu Dumnezeu pentru o saptamana? Pai... mi-as asigura acolo un mic cont de 10000000000000000 euro, tot atatea case in toata lumea, bineinteles femei, bautura, etc. M-as face patronul Stelei, a si jucator si antrenor si pe jiji l-as face nemuritor sa stea la parnaie. big smile Si restul nu m-ar interesa. idk A, si sa raman mereu la 18 ani. daydream

http://www.spurcati.ro


18Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Dum Iun 07, 2009 10:18 am


        Caramel
Caramel

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Botosani
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6077
Numarul mesajelor : 364
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

cred ca as citi candurile tuturor, sa vad cum pot face o lume mai buna tongue ... si de ce nu, as elimina de la putere: SUA, Rusia, China, Japonia ... giggle

http://help.forumgratuit.ro


19Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Iun 12, 2009 10:35 am


        3l3nutza
3l3nutza

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Pantelimon
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5710
Numarul mesajelor : 51
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-6-24b75

as da oamenilor vieti infinite
as da parintilor sa ramana mereu tineri
as face oamenii mai buni si darnici
as da tuturor oamenilor talente



20Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Empty Re: Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Vin Ian 01, 2010 8:27 pm


        Street Dance
Street Dance

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Targu' Jiu
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5710
Numarul mesajelor : 150
Respectarea regulilor : Dumnezeu Pentru 1 Saptamana Rank11-24afb

hmmm,daca as fi D-zeu...:
i-as aduce la viata pe toti mortii(Zombeelandia)
as face sa ninga tot anul brrr frig rau
as reuni trupa ABBA
l-as readuce pe Iisus pe Pamant
as scapa lumea de toate bolile si pe mine de febra musculara de la dans




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente