Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Vin Iul 18, 2008 5:12 pm


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Anime-ul meu favorit este Code Geass,deoarece actiunea este ff interesanta,plus ca(,) dezvoltare actiunii e in stil modern,mecha si destul de original.Caracterul lui Lelouch mi s-a parut cam ciudat,seamana putin cu Light(Death note)dar e mai diferit decat el.

Inafara de Code Geass,mai prefer si:Vampire Knight,Elfen Lied,Demonbane,Blood+,YYH,Rozen Maiden etc

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


27Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Dum Iul 20, 2008 7:13 pm


        florynutza
florynutza

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 144
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Salutare!!Mie imi place Bleach prima data l-am vazut pe animax si nu prea mi-sa parut interesant dar apoi mi-a placut si m-am uitat la episoade pe internet fiinca nu prea mai aveam rabdare sa le vad la tv ^^

http://www.imvu.com/catalog/web_mypage.php?user=7778397


28Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Mar Iul 22, 2008 10:21 pm


        Liliaku
Liliaku
x
 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6294
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetMitzy
Numarul mesajelor : 1430
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

well, am f multe anime in cap si cu greu imi dau seama care e fav meu...acu se bat 2 intre ele pt locul 1: Naruto si Bleach
nu ma pot hotara..



29Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Vin Aug 15, 2008 5:09 pm


        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5887
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Preferatele mele sunt YGO, FMP si Dears.
Sa incep cu primul, YGO:
o poveste plina de mister, niste colegi care salveaza lumea distrandu-se cu jocul lor preferat... Cum sa nu iti placa?A fost unul din primele animeuri vazute si l-as revedea oricand cu placere.
FMP: un soldat care se juca cu mitraliera cand alti copii de varsta lui se temeau de umbra lor ajunge intr-o scoala si trebuie sa protejeze o fata. Iar el e cam parael cu aceasta situatie. O poveste plina d eumor si actiune care este super.
DearS: un anime ecchi, amuzant si cu o idee interesanta. Sa ai o extraterestra (exista cuvantul asta?) care sa iti satisfaca toate poftele... si tu sa vrei sa scapi de ea rofl .



30Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Sam Aug 16, 2008 10:05 am


        okumi
okumi

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5881
Numarul mesajelor : 11
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Hm....animeul preferat........pai am mai multe:
-Death Note- un anime cu multa logica,actiune,drama,mister,cu presonaje diverse si o poveste interesanta.grafica excelenta, coloana sonora excelenta
Merita vazut! big smile
-Spiral- logica,actiune,mister. O poveste buna, grafica buna, coloana sonora buna
Merita vazut! big smile
-Jigoku Shoujo- horror...drama...mister... Grafica excelenta si melodii pe masura
Merita vazut! big smile
-Full Metal Panic-Fumoffu-comedie,actiune si poveste draguta. Grafica foarte buna si coloana sonora draguta
Merita vazut! big smile
Cam atat......

~Ja ne~



31Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Sam Aug 16, 2008 11:59 am


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Pai..preferatele mele din top ar fi:

NANA-un anime foarte frumos,la care am plans mult....descrie intr-un mod foarte real si dramatic viata celor doua NANA.Coloana sonora foarte buna,grafica frumoasa,iar storyline-ul,cum am mai spus,perfect.
Air-grafica este geniala,cea mai buna grafica din anime-uri(si aici referindu-ma in special la cer,care este impresionant).Povestea trista,coloana sonora linistitoare si personajele extrem de dragute fac din el un anime excelent.
Death Note-am stat cu sufletul la gura urmarindu-l..nu credeam ca imi poate capta atentia atat de mult..abia aparuse si eu ma apucasem sa il urmaresc,iar partea care ma tinea cu sufletul la gura era faptul ca asteptam ceva timp sa apara urmatorul episod..storyline-ul este genial,nu stiu ce sa spun dar ideea este chiar interesanta.
Le Portrait de Petite Cossette-complexitatea anime-ului m-a atras cel mai mult...surprinzator cum in scurt timp a putut sa ma dea peste cap atat de mult.Parca totul era atat de greu de inteles si daca nu urmaream o mica parte puteam mai tarziu sa regret,pentru ca nu intelegeam ceva anume.Coloana sonora este frumoasa,iar Cossette este intr-adevar interesanta...ideea este una dintre cele mai complexe pe care le-am vazut...pana si acum parca imi vine greu sa inteleg.O poveste horror,romance,dar si drama in acelas timp,combinatia perfecta,m-a atras mult.



32Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Joi Noi 27, 2008 1:02 pm


        Ayame
Ayame

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5790
Numarul mesajelor : 245
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Vampire Knight - ambele sezoane sunt soooper!!! Mi-a placut foarte mult, e ceva un pic horror, un pic romantic si e cu vampiri, ceea ce ma pasioneaza in ultimul timp... big smile



33Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Mar Dec 02, 2008 3:38 pm


        Funky_FREAK^^
Funky_FREAK^^

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5773
Numarul mesajelor : 25
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Pai...Mie-mi place cel mai mult BLEACH love u ,Naruto si Naruto Shippuuden,Shaman King si BLOOD+ (ce pacat ca sa terminat sad)...Din Bleach personajul meu preferat feminin este Yoruichi si masculin cred ca...Ichigo...la Bleach sunt la episodul 196...Mi-ar placea sa fac parte din Squad 6 alaturi de Renji shi Byakuya...cam atat tongue
~JA Ne!~



34Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Sam Ian 03, 2009 4:13 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Anime-uri favorite:
Ergo Proxy - grafica buna, storyline super
Ghost in the shell - tehnologia folosita in anime seamana extraordinar de mult cu cea descrisa in cartile lui Gibson
Serial Experiments Lain - combinatia perfecta dintre filosofia vietii si cibernetica
Trinity Blood - grafica buna, storyline super, sfarsit...enervant...dar trecand peste asta, per total este un anime super pt cei pasionati de povestioare cu vampiri
Gantz - grafica nu e extraordinara, insa povestea compenseaza asta

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


35Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty animeul preferat Joi Mai 21, 2009 6:53 pm


        rioizy95
rioizy95

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5613
Numarul mesajelor : 1
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

well..in primul rand mie mi-a placut extraordinar de mult itazura na kiss si skip beat love u ..mi sau parut cele mai extraordinare...giban kaleidoscope , princess tutu , vampire knight si paradise kiss mi sau parut foarte triste cry ...apoi m-am amuzat destul la zero no tsukaima full metal panic the wallflower ouran high school host club special A, a cheecky angel rofl ...si apoi dar nu cele din urma saiunkoku monagatari inlove (momentan am vazut 55 de animeuri big smile )



36Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Dum Mai 30, 2010 11:22 pm


        Evilish
Evilish

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6264
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetSquishie
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 117
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Okaaay! Să vedem. Sunt o grămadă de anime-uri care îmi plac, dar sunt chiar atașată de Kaleido Star. (și am descoperit asta pe la începutul serii.)
Având în vedere că am avut o slăbiciune pentru circ de când mă știu, nu e greu de închipuit de ce am folosit titlul ăsta având în vedere că se adaugă și obsesia mea pentru dans.
Pur și simplu iubesc grația cu care se mișcă și felul în care anime-ul subliniază sacrificiile, greutățile și enormele satisfacții pe care le are un vânzător de artă.
Nu e vorba de efecte aici și nici de personaje preferate pentru că m-au atras toate. Competiție există în orice domeniu ,dar cea mai importantă dintre toate e cursa cu tine însuți. Și acțiunea exact pe asta mizează.
Pot enumera o grămadă de alte anime-uri care fac același lucru doar cu personajul principal și celelalte rămân pe dinafară total interpretând roluri de păpuși proaste, fără continuitate. În același timp, pot menționa o grămadă de alte anime-uri excepționale care pot surclasa lejer Kaleido Star. Dar, pentru moment, rămâne în fruntea clasamentului meu.



37Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Mier Iun 02, 2010 2:26 pm


        TeeChan
TeeChan

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : eh...
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5250
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Păiii la mine stau cam așa lucrurile :]
- Code geass
Hmm...prima data mi-a zis o prietena de el..era obsedata de anime,apoi am inceput si eu sa il urmaresc pana pe la episodul 5 da' m-am plictisit,dupa ceva timp am inceput sa nu ma mai dezlipesc de monitor,incepea sa-mi placa din ce in ce mai mult mai ales ca eu nu eram chiar o fana a anime'urilor de genu' >> anyway povestea chiar mi-a placut chiar daca Lelouch nu a recurs la metode prea simple pentru a ajunge la ceea ce-si doreste,adica sa faca o lume mai buna de dragul surorii lui si este un lucru admirabil,dupa mine pentru ca a riscat totul inclusiv viata ca sa faca acest lucru si cred ca asta m-a atras cel mai mult la anime.Asa,iar persoanjele preferate masculine ar fi Lelouch..ca e dragut si inteligent mai ales si sa-l pun si pe
Suzaku da' in unele scene m-a cam enervat iar ca personaje feminine ramane C.C. imi place parul ei <3 si hmm sa zic si atitudinea si Kallen..imi placea firea ei destul de mult.
-FMP!
Asa,deci anime-ul mi-a placut foarte mult si l-am mai revazut de nu stiu cate ori; este foarte comic desi imi era cam mila de Sagara,din cauza ca mai primea una-doua de la Kaname desi imi placea atitudinea ei.
-Durarara!
Ah,DRRR!! <33 a inceput sa-mi placa desi este on-going este genial mai ales
Izaya *daydreaming* anyway..imbina si actiunea cu comedie <3.Personaje preferate: Izaya și Celty,tipa fără cap și să nu uit de cei 2 Kida și Mikado.Ah,da am uitat și de Shizou care aruncă cu frigidere sau cu ce apucă după Izaya..sunt niște faze foarte tari! :]]
-Asura cryin'
Povestea mi-a placut..adica se aseamana cu Code Geass si mi-a placut ca are si multa actiune,nu ai cum sa te plictisesti la el.
-Shugo Chara! [+Doki!]
Anime-ul mi-a placut si mai vroiam,sfarsitul era cam asa cum m-am asteptat da' tot mai vreau! chiar daca la prima vedere arata pentru copii..adica chestia cu ouale, in rest totul este foarte ok.Cel mai mult m-a făcut să îl vizionez este Ikuto the guy with dark blue hair :3.
-Vampire Knight
Yep,anime cu vampiri...povestea nu a fost tocmai originala da' a fost pe placul multora, printre care si al meu deci,nu
am ce comenta la el.^^
-Kuroshitsuji
Heh,la prima vedere m-a făcut să cred că este un anime serios,hai să nu zic
plictisitor,da' m-am înșelat :] am râs la anime-ul ăsta cum nu am mai râs de la SC! aka de ceva timp, Sebastian este cute..și râd la fiecare chestie pe care o face :]].



38Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Mier Aug 04, 2010 7:52 pm


        Scar
Scar

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5334
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 59
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank11-24afb

Aveti gusturi foarte bune la anime-uri Anime-ul Preferat - Pagina 2 48582 . O sa enumar cateva anime-uri, nu prea cunoscute, dar foarte bune.

Wolf's Rain : Un anime genial cu grafica buna, poveste foarte interesanta, aventura. (Recomandat)

Monster: Un anime care te lasa gura casca, multe idei pe plan psihologic, chiar iti pune mintea la incercare. La inceput pare plictisitor lipsit de actiune, dar in timp devine foarte interesant. psihologic,drama (Recomandat)

BECK : tot ce pot spune , implica rockareala. poza de la avatar e din acest anime ( Recomandat )

Black Lagoon : Sunt 2 serii, are o grafica buna, plin de actiune shooter (Recomandat)

Vizionare placuta ! Anime-ul Preferat - Pagina 2 628387

http://tgrocks.hi5.com


39Anime-ul Preferat - Pagina 2 Empty Re: Anime-ul Preferat Mier Ian 12, 2011 6:53 pm


        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Anime-ul Preferat - Pagina 2 Rank5-4-24b84

cum am spus si la subiectul animax mie imi place chrono crusade pt ca are cate putin din toate; comedie, horor ,drama ,actiune, si roumens
https://2img.net/r/ihimizer/img98/7091/07545680ea9f0l.jpg




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente