Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Dum Feb 15, 2009 1:29 am


        demi.fan
demi.fan

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Prahova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5699
Numarul mesajelor : 44
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-6-24b75

- de scoala cel cuminte(fond de ten, gloss , rimel)
-in oras ceva mai evident(fond de ten , rimel un pic mai mult decat cel pentru scoala , fard de pleoape, gloss)
-la pretecere sau club super evident(baza de machiaz, fond de ten , rimel , gloss , creion de ochii , fard de ochii , fard de obraz)



27Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Mar Feb 17, 2009 7:37 pm


        irma.29
irma.29

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Ploiesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5698
Numarul mesajelor : 16
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

Yo ma machiez destul de cuminte la scoala adica , cu fond de ten, rimel 2 straturi , fard de pleople culoarea difera de , cum ma imbrac in ziua respectiva si gloss



28Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Mar Feb 17, 2009 7:55 pm


        Madutza
Madutza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5698
Numarul mesajelor : 14
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

daydream Poi de machiat nu ma machiez ca port ochelarii...ma dau cu rimel si cu creyon si bineinteles nu lipseste si lipgloss ...cu fond de ten nu ma dau chiar daca am cosuri si riduri...folosec o crema de la garniee foarte buna...



29Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Vin Mar 13, 2009 10:19 am


        ^milkman^
^milkman^

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : near you:)
Popularitate Popularitate : 6
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5773
Numarul mesajelor : 285
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

nu prea ma machiez...chiar daca imi place sa vad unele modele de machiaj



30Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Dum Aug 30, 2009 3:56 pm


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

eu imi dau cu un creion de ochi albastru sau negru,fard de pleoape de culoarea pielii sau nuante mai bej maronii.ma dau lip-gloss in culori tot crem-bej,fond de ten si blush



31Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Joi Noi 19, 2009 7:30 pm


        ralucutza
ralucutza

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5494
Numarul mesajelor : 16
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

eu folosesc doar mascara intense black de la rimmel london , fond de ten ricover fondation si lip gloss



32Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Lun Ian 04, 2010 9:01 pm


        Fraise
Fraise

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Thessaloniki, Greece
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6097
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetBotticelli
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 443
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

Folosesc orice fel de machiaj, sunt innebunita dupa asta Make-up - Pagina 2 628387
Intotdeauna folosesc baza de machiaj, fond de ten (fie si cel mineral sau nu), dermatograful nu e musai negru, farduri depinde depinde de vestimentatie, de felul cum ma prinde si de starea mea de spirit, rimel, blush, lipgloss, balsam de buze sau rujul ...

Ce ar fi sa punem poze cum ne-am machiat ieri, azi ... ? Make-up - Pagina 2 591813

http://artbijoux.ablog.ro https://www.facebook.com/mihaela.dima http://alla81.hi5.com


33Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Mar Ian 12, 2010 3:11 am


        norah
norah

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : .
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5426
Numarul mesajelor : 31
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

sunt adepta stilului natural. folosesc decat corector de cearcane, fond de ten acord parfait (rar), lip gloss maro sau roz si creion de ochi (cand am chef).
rimel nu folosesc ca a avut grija mama natura sa am genele lungi Make-up - Pagina 2 628387



34Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Dum Iun 06, 2010 5:48 pm


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Foloesc dermatograf,fard de ochi,gloss,strugurel,rimel si creion.Fondul de ten nu il folosesc prea des,insa nu poate lipsi de pe buzele mele un gloss sau un strugurel...



35Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Dum Iun 06, 2010 6:27 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank11-24afb

Well, intre timp machiajul meu, desi all natural-looking, s-a mai complicat. Imi place sa ma machiez, multe fete mi-au complimentat felul in care imi machiez ochii, am mai multa incredere in mine cand sunt machiata si intorc mai multe capete giggle

Insa, machiajul meu dureaza vreo 30 de minute, daca stau sa il savurez. Rapid, il pot face si in vreo 10 daca am tenul pregatit (curatare, tonifiere, crema). Insa uneori prefer sa nu port machiaj si ma simt bine in pielea mea oricum. Mentionez aceste lucruri pentru ca ce am scris in continuare ocupa cam mult spatiu si mi-e sa nu interpretati gresit riiight

Machiajul meu in 10 11 pasi

1. Curatare, tonifiere, crema de zi

2. Baza de machiaj usor nuantatoare (utilizez si crema si baza de machiaj pentru o hidratare mai intensa)

Varianta A:

3. Concealer (baza verde pentru ascunderea rosetei pt pete si cosuri, peste care culoare in ton cu pielea mea) & Corector pentru ochi

4. Fond de ten cu minerale (este primul tip de fond de ten utilizat de mine vreodata; fata de alte fonduri de ten este mult mai sanatos; fiind pudra aspectul final este unul mat; nu incarca tenul)

Varianta B:

3. Corector de ochi

4. Fond de ten lichid (o varianta ft light pe care o aplic in strat subtire; urasc aspectul de caked make-up);

5. Concealer (nu aplic concealerul primul ca ii cam sterg efectul cand aplic fondul de ten)

Apoi:

6. Creion de ochi cu gel (este genial! se aplica foarte usor, textura moale in contact cu pielea, nu se rupe la ascutit, e primul tip de creion cu care ma impac perfect)

7. Fard de pleoape (nuanta deschisa, nuanta mai inchisa a aceleiasi culori pentru umbra):

  • Pentru machiajul de zi, pentru scoala and stuff like that, merg pe nuante de maro.
  • Din cand in cand mai utilizez gri-uri si de curand m-am indragostit de violet! Merge ft bine cu ochii verzi big smile Verde folosesc destul de rar hmmm
8. Aplic mascara negru, intr-un singur strat.

9. Utilizez niste pudra de culoarea tenului meu pentru a scadea din duritatea liniilor machiajului. Nu urc cu fardul de pleoape decat un pic peste pliul pleoapei si cu pudra fac o trecere usoara de la fard la zona fara fard.

10. Nu folosesc mereu blush, dar cand o fac optez pentru un peachy pink. Il aplic pe obraj, si foarte foarte discret pe nas si pe barbie, zone care mi se inrosesc in mod natural atunci cand ma inrosesc de la mama natura.

Daca merg undeva si vreau un aspect ceva mai dramatic, dar totusi pastrand linia naturala (nu va ganditi la ceva strident!) utilizez pudra bronzanta pentru a imi sublinia pometii.

11. Aplic balsam de buze. Daca ma vad cu prietenul, de multe ori ma opresc la balsamul de buze. Daca ma duc la scoala sau sa ma vad cu prieteni etc optez pentru ruj sau gloss. Utilizez culori naturale. Probabil cel mai strident gloss este un hot pink. Rosu nu port idk

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


36Make-up - Pagina 2 Empty Re: Make-up Dum Iun 06, 2010 10:29 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Make-up - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Deadly make-up in 1 pas

Dau si eu asa, cu creionu' negru -no name - pa la ochii si eventual in drum spre iesire imi mai musc buzele .

http://count-grishnackh.mybrute.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente