Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Vampire Knight Empty Vampire Knight Dum Aug 10, 2008 3:59 pm


        wild_fox
wild_fox

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : nicaieri
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6014
Numarul mesajelor : 444
Respectarea regulilor : Vampire Knight Rank11-24afb

E un anime cu vampiri. Yuuki si Zero sunt doi copii infiati de catre directorul unei scoli...si cresc impreuna fiind pusi de "tatal" lor sa pazeasca "clasa de noapte".Clasa de noapte facea parte din Persoanele care erau vampiri si trebuiau noaptea transferati pentru a participa la ore.

Yuuki e salvata in copilarie de catre Kaname...unul elev din "clasa de noapte"...care dupa ce a salvat`o a adus`o directorului si astfel fiind infiata de el.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Zero facea parte din o familie de vanatori de vampiri care fusese ucisa de o femeie, un vampir pursange care avea legatura cu fratele sau care o iubea. Aceasta l`a lasat pe Zro in viata insa l`a muscat de gat lasandu`i un sigiliu blestemat. Asta il facea partial vampir.A putut sa se controleze pana intr`o zi in care setea a devenit din ce in ce mai mare si intr`un final a muscat`o pe Yuuki.Dar nu o transforma pt ca el nu e pursange.Dar el o iubeste pe Yuuki.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us



Kaname...care este un vampir pursange o iubeste pe Yuuki si vrea sa faca tot ce poate sa o ajute...incat atunci cand apare vampirul care l`a muscat pe Zero, Kaname bea din sangele ei si in ultimul episod il lasa pe Zero sa il muste....sa bea din sangele lui care il continea si pe al celei care l`a blestemat....asa in cat sa scape de blestem.


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


Si asa ramane...ne`au lasat in cel mai al naibii suspans.

Momentan are 13 episoade...am inteles ca Sezonul 2 apare prin Octombrie sad ...e super interesant...mie mi`a placut la nebunie...ma rog...nu se compara cu Hellsing in ceea ce priveste actiunea si perspectiva vampirilor....dar e calumea...abia astept sa apara sezonul 2.

so...care l`a vazut...a placut cuiva?...da sau nu...astept pareri....si care personaj vi s`a parut cel mai tare fake



2Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight Dum Aug 24, 2008 9:35 am


        Bloo_Q-Kazoo
Bloo_Q-Kazoo

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5878
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Vampire Knight Rank11-24afb

si eu l-am vazut a fost super tare.Mi-a placut enorm grafica personajelor. Este interesant si de abia astept sezonul 2. Apare pe 6
octombrie (asa am auzit) si personajul meu favorit este Zero inlove
Imi place de el mult si episodul meu favorit este atunci cand o musca pe Yuuki, aceasta vine la el si ii spune s-o muste.Mi-a placut la nebunie...vi-l recomand



3Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight Dum Aug 24, 2008 12:14 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Vampire Knight Rank11-24afb

eu am inceput prin a citi manga..imi place mult:D.....la un moment dat m-am gandid "ia stai ma oare nu o fi si anime"...e interesant sa vezi cum personajele din manga prin viata in anime,si m-am bucurat ca am gasit love u daca nu aveti rabdare pana la urmatorul sezon, cititi manga....veti avea multe surprize big smile e departe si nici nu s-a terminat...
Am mai convins pe..cineva angel sa vizioneze animeul...vad ca l-a cucerit imediat..dar ii este lene sa citeasca manga concentrate

So...nu mai stati pe ganduri!e interesant,merita vizionat,citit!



4Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight Dum Aug 31, 2008 3:41 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Vampire Knight Rank11-24afb

si eu l-am vazut.
mi-a placut super super mult.

Zero e extrem de hot drool
si nu stiu... imi plac enorm de mult toate fazele dintre el si Yuuki... mi se pare k ar face un cuplu perfect (faza cu iubirea intrece orice limite,adik indiferent de faptul k Zero atinge level E si ea e inca om..),mult mai tare decat Kaname&Yuuki...

am inceput sa citesc si manga,sunt pe la capitolul 13-14.
In orice caz,o sa ma opresc la manga acolo unde se indentifica cu ultimul episod aparut din anime...Pentru k eu una stau mult mai bine in suspans si simt mult mai bine *trairile* in anime,decat in manga... Pt mine inseamna mai mult animeul in sine,chiar dak manga'ul are grafica mai buna... si de-aia o sa incerc sa ma abtin si sa am rabdare pana apare sezonul nou,ca sa pot sta in suspans cum trebuie fake)

sunt ff curioasa ce se intampla in continuare,de-aia...abia astept sezonul urmator...
Pt k primul m-a fascinat efectiv,mai ales povestea personajelor,toate legaturile dintre ele si ideea in sine :X

am si desene...doua fake) cu Yuuki si Zero :"> da'alea trebuie postate in alta parte :-J

A avut Yuuki o replica...nu mai stiu exact cum suna...da'stiu k i-a zis lui Zero k sangele ei ii apartine lui... m-a lasat O_O,mi-a placut extrem de mult... :X
Nu stiu cat de nebuna sau sensibila o sa par,da'mai aveam putin si-mi dadeau lacrimile la cateva momente din anime fake) poate si pt k imi aminteau ff bine de anumite clipe ..personale...

Dah...si eu ador partea in care intra Yuuki peste el in baie si-l determina sa o muste... :X



5Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight Vin Oct 03, 2008 6:27 pm


        Pisoiash
Pisoiash

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6326
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume Petnu mai am pets!:(dar
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 643
Respectarea regulilor : Vampire Knight Rank11-24afb



can't wait




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creeaza un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente