Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5887
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Tutorial HaijackThis (HJT) [cum s apostezi un log corect?] Rank11-24afb

Odata descarcat il instalezi, dar nu il rulezi.

Te duci in My Computer-> tools-> Folder options-> View
Acolo bifezi: "Show hidden files and folders", apoi debifezi:"Hide protected operating file systems". Dai OK. (vezi imaginea de mai jos)
Tutorial HaijackThis (HJT) [cum s apostezi un log corect?] 3d807df4fb240ac22fa973c557211aec
Apoi inchizi orice program care mai ruleaza cu exceptia antivirusului si\sau a firewall-ului.

Apoi rulezi HijackThis.exe
In fereastra care apare bifeaza Don't show this frame again when I startup HijackThis.
Apasa primul buton de sus Do a system scan and save a logfile.

Deoarece nimeni de pe aces forum nu stie, din pacate, sa analizeze logul generat, va trebui sa gasiti un forum de specialitate pe care sa postati logul. Personal, recomand forumul Softpedia (nu stiu daca am voie sa dau link spre forum, dar nu e un forum concurnet dupa parerea mea). Pe acel forum deschideti la sectiunea Virusi un topic nou.
In cazul in care este deschis deja un topic cu problema log-ul se posteaza la cererea moderator-ului sau persoanelor avizate in acelasi topic.
Nu fixa nimic cu HJT, cele mai multe intrari de acolo sunt legitime !
Nu posta logul HJT in topicul deschis de altcineva.
Nu posta un log HJT fara a da si detalii despre simptomele care te-au determinat sa consideri ca PC-ul iti este infectat.

In unele cazuri este necesara de asemenea redenumirea hijackthis.exe in test.exe sau orice altceva, si rularea programului dupa aceea.

Tutorial scris de pykko pentru Softpedia; adaptat de Kashi pentru Zooz

Spoiler:




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente