Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Vin Aug 22, 2008 11:48 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank11-24afb

Bebelusi vanduti la taraba




In Polonia, s-a deschis primul magazin in care se vand nou-nascuti la preturi incepand de la 22.000 de dolari.

Primul magazin din lume care vinde copii nou-nascuti si-a deschis portile recent in Polonia, informeaza in editia sa online Pravda. Centrul care si-a lansat pe piata o lista orientativa de preturi a reusit sa starneasca reactii extrem de vehemente din partea reprezentantilor Bisericii Catolice.

Conform acestei liste, preturile fluctueaza intre 15.000 si 22.500 de dolari. Avand in vedere cererea tot mai mare de nou-nascuti pe piata neagra, magazinul de copii pare sa fie solutia viitorului in rezolvarea crizei din cuplurile infertile. In cazul unor comenzi “speciale” sau chiar al inseminarii unor femei in vederea aducerii pe lume a copiilor “cu materialul clientului”, adica folosind un ovul fecundat donat de cuplu, se poate ajunge si la sume de 70.000 de dolari.

In momentul contractarii unui astfel act, bebelusul vine pe lume cu acte doveditoare asupra faptului ca mama purtatoare a sarcinii nu a fumat, nu a baut si nici nu a facut vreun exces care sa dauneze nou-nascutului. Mai mult decat atat, in cazul bebelusilor veniti din centrele de plasament in vederea adoptiei acestia sunt insotiti cu o fisa exacta a bolilor de care sufera, vaccinurile facute precum si eventualele alergii.

Sursa: NewsReport.ro


Care a fost prima reactie avuta in urma citirii acestui articol? Esti pro sau contra? De ce?

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Sam Aug 23, 2008 9:46 am


        Kaliope
Kaliope

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6042
Numarul mesajelor : 736
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank11-24afb

Hmmm...sunt pasiva de felul meu,dar am impresia ca acest lucru e ilegal,dar sincer e mai bine ca de ex o mama ce nu isi doreste copilul sa il dea asa ptr a-si gasi un camin,decat sa il omoare.Dar totusi e o fiinta umana,nu are pret,m'deci sunt atat pro cat si contra

http://www.xtreme-style.forumhit.ro


3Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Dum Aug 24, 2008 3:48 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank11-24afb

este cam skrewed up... adik, logic vorbind, rezolva o gramada de probleme.... se vede si in articol... vanzarea de bebelusi pe piata neagra, abandonul de copii, infertilitatea unor cupluri, etc.

dar in acelasi timp, e vorba de un copil, nu un obiect. una e sa il adopti, alta e sa il cumperi... nu inteleg scopul acestui magazin... se face vreo verificare ceva a celor care cumpara bebelu? ca poate dau de niste psihopati daia... care nu il iau ca sa il creasca... daia agentiile de adoptie sunt asa de stricte. tre sa ai posibilitatea sa cresti copilu, sa nu ai iesiri dastea criminale... o gramada de conditii influenteaza decizia lor... aicea... dai banii si gata. so, e cam dubioasa treaba. nu sunt de acord



4Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Lun Sept 01, 2008 9:03 pm


        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank11-24afb

grr cum sa iti vinzi copii ? deja imi imaginez "cat e kg ? " . acest lucru e ilegal si e cam greu sa nu o observi o taraba sau un magazin in care se vand copii .



5Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Lun Sept 01, 2008 11:52 pm


        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6074
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank8-2-24b8f

si babutzele astea care nu au banutzi cer in grame :-"
treaba cu "sa vindem copii ca se castiga pe ei" mi se pare o tampenie deoarece vine un mosh dala miliardar , cumpara o fata , o creste si o face obiect sexual .... in fine, gradul de prostie creste zilnic si nu ma surprinde



6Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Mier Sept 03, 2008 4:14 pm


        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
Nu stiu daca ne mai poate mira ceva in aceasta lume... auzi tot felul de idei traznite, evenimente iesite din comun si lucruri scapate de sub control. Pana si natura se dezlantuie si isi face de cap, exemplul fiind uraganul care zilele trecute a strabatut America. scared



7Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Empty Re: Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Mier Oct 29, 2008 8:02 am


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Socant: Bebelusi Vanduti La Taraba Rank11-24afb

E bine de stiut ca economia de piata e infloritoare pe la vecinii nostri ! Mie scarba!




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente