Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Mar Feb 17, 2009 11:08 pm


        Madlax
Madlax
x
 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Out of range
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6685
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume Pettime_lord
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 1003
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

m'am operat de ea in clasa a 8-a cred nu mai stiu sigur...dadusem in peritonita( e un grad mai avansat si mai grav ) imi zicea doctoru cand am ajuns ca daca mai stateam o zi dadeam in vasculita cand deja infectia iti intra in sange si adio ^^...cum a fost pai nu pot sa va zic decat ca e ff dureros 2 zile ma durut in continu stomacul nici sa ma fi miscat nu puteam...:s ai probleme respiratorii cu cat incerci sa respiri mai mult parca te dor plamanii nush cel putin asa a fost la mine, faza cu furtun in stomac am avut si eu sa iasa infectia ^^ probabil asta se face doar la cei ce dau in peritonita,si ca info daca siti ca aveti asa cva 1 zi inainte nu mancati nimic ca dupa operatie sa nu vomitati eu am fct asta pe asistenta fake) ce ma mai injurat aia.......altceva nush ^^ nu va doresc asta mancati mai putine porcarii...btw in timpul operatiei nu simti nimic daca s'a intrebat vreodata cineva asta :s...sau poate mi'au pus o doza de anestezie pt elefanti ca am picat instant ^^...

http://www.dutefornetti.ro


27Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Dum Feb 22, 2009 2:46 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

eu nu suport spitalele si destul de greu m-as obisnui cu ideea ca trebuie sa fac o operatie.
tuburi,anestezii,chestii,cum pana mea? knd mie mi se face rau si cand imi iau sange pentru analize si greu suport starea de greata sau durerile in general,mai ales de burta,ma crizez,mai am putin si devin paranoia silly.

nu mi se face rau cand vad sange,suport,n-am probleme,m-as obisnui dak m-as face medic... da'cand mi se face mie ceva...brr :-S

eu una sper sa n-am nevoie de prea multe interventii chirurgicale la viata mea giggle [bine,asta nu inseamna k o sa ma feresc de sarcini,k nu vreau copii din cauza asta sau k o sa exclud total cezariana la vremea ei,or smtg like it]
i mean..n-am facut niciodata o operatie,n-am fost internata nici macar pentru ceva mai neimportant...pana si injectie am facut o singura data lol so... :-S



28Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Dum Feb 22, 2009 3:03 pm


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

IDontLoveYou eu eram la fel.nu am avut apendicita,dar a trebuit sa ma operez.faza cea mai rea a fost ca era in gura.nici nu mai tin numarul injectiilor pe care le-am facut in gura inainte si dupa operatie.asta fara anestezii perfuzii si altele.firele dupa o saptamana de la operatie mi le-a scos fara anestezie.4 sau 5 ani am mers la fiecare doua saptamani la medic.doua saptamani dupa operatie mancam numai iaurturi si banane ca altceva nu puteam.
si de mica eram perfect sanatoasa.mai multe nu ma intreba ca nu vreau sa imi amintesc.
niciodata nu m-am asteptat si s-a intamplat dintro data asa ca intotdeauna trebuie sa fi pregatita pentru orice
nu are de ce sa ti se intample tie.dar ceva simplu ca apendicita i se poate intampla oricui



29Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Sam Mai 23, 2009 2:16 pm


        MC Chllin' KID
MC Chllin' KID

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti :X
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5668
Numarul mesajelor : 23
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

Am avut apendicita pe la vreo 9 ani, a fost groaznic..m-am sculat la 6 dimineata cu dureri mari de stomac si vomitam intr-una...eram doar cu tata acasa si a zis sa ma duca la doctorul lui de la la servici care mi-a spus ca am apendicita si trebuie sa ma operez imediat...apoi m-a internat la un spital [ala marie curie sau cum se scrie] si dupa 3 zile m-a operat...si de atunci a inceput adevaratul calvar...nu am dormit 2 noptii si stateam mereu pe la WC



30Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Lun Iun 01, 2009 9:41 am


        Raka
Raka

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Ro
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5891
Numarul mesajelor : 110
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

Pff... de multe ori m-a durut rau in partea dreapta si de fiecare data a fost alarma falsa. no words Dar nici nu vreau sa am asa ceva scared

http://twilight-fans.twilightlegend.net


31Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Lun Iun 01, 2009 4:02 pm


        MissCanabiss
MissCanabiss

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Petrosani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5816
Numarul mesajelor : 86
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

Aceea parte te poate durea si de la efort mare fizic,si evident,alarma falsa.fake

http://ancutzica-ta.hi5.com


32Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Sam Iun 06, 2009 9:27 am


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

MC Chllin' KID a scris:Am avut apendicita pe la vreo 9 ani, a fost groaznic..m-am sculat la 6 dimineata cu dureri mari de stomac si vomitam intr-una...eram doar cu tata acasa si a zis sa ma duca la doctorul lui de la la servici care mi-a spus ca am apendicita si trebuie sa ma operez imediat...apoi m-a internat la un spital [ala marie curie sau cum se scrie] si dupa 3 zile m-a operat...si de atunci a inceput adevaratul calvar...nu am dormit 2 noptii si stateam mereu pe la WC

probabil ca doctorul ala care te-a programat la operatie dupa 3 zile e tacanit.In cazul in care se ajunge la voma,si dureri mari de stomac burta operatia se face pe loc.deci eu am vazut cum prietena mea cea mai buna dintr-o data a apucat-o a dus-o la urgente,si in 2 ore sa zic era pregatita de operatie.I s-a spart apenticele,dar fara sa faca vreun efort sau ceva,ea nici macar nu stia ca il avea inflamat ca nu o durea nimic. de atunci si eu m-am cam speriat si o data am ajuns la urgente cu dureri abdominale foarte grave ,si stari de voma.De fapt eu capatasem o infectie foarte tareo raceala la ovare una foarte puternica si durerea era asemanatoare a si zis nea chirurgu,ca este asemanatoare dar ca atunci cand apendicele e inflamat burtica se intareste foarte tare...si atunci e de rau.



33Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Joi Noi 19, 2009 7:24 pm


        ralucutza
ralucutza

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5494
Numarul mesajelor : 16
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

eu m-am operat acum ceva timp , te doare ingrozitor inainte , iar dupa aia te mai doare doar cand se schimba brusc vremea sau tusesti



34Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Joi Iun 03, 2010 6:32 pm


        Rain
Rain

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5760
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetRumpelstiltskin
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 223
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Nu sunt operata...Trebuia dar ..s-a intamplat un incident neplacut...Am varsat cafeaua clocotita peste piciorul drept fix in locul unde trebuia sa ma operez..Dar a trecut Apendicita... - Pagina 2 742239 si mi-a ramas o cicatrice destul de "frumusica" Apendicita... - Pagina 2 591813 Apendicita... - Pagina 2 50701

http://stupidity-causes-cancer.blogspot.com/ https://www.facebook.com/editaccount.php?ads#!/profile.php?id=100001056861241 http://zambestesprecer.hi5.com


35Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Joi Iun 03, 2010 8:04 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-24afb

Eu am ajuns in spital pentru a fi operata prin toamna 2009... Eram la limita, dar dupa o noapte petrecuta acolo cu perfuzii mi-am revenit datorita antibioticelor...

Ma mai doare din cand in cand, dar nu ca inainte sa ajung la spital... Atunci daca eram intinsa in pat trebuia sa imi indoi un picior, sa ma prind de el si sa ma balansez mai puternic, tragandu-ma de propriu-mi picior ca sa ma pot ridica din pat if you say so

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


36Apendicita... - Pagina 2 Empty Re: Apendicita... Joi Iun 03, 2010 8:53 pm


        diavolitza
diavolitza

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6323
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetYnuyasha
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 295
Respectarea regulilor : Apendicita... - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Am avut apendicita.
Ma durea tare burta,simteam ca imi baga cineva cutitul in burta,defapt in partea de jos a burtii.
Am fost la doctorul de familie,care m-a trimis la un alt doctor,si acolo am fost trimisa sa mi se faca o radiografie,apoi am fost controlata din nou la murta,mi s-a spus sa pun intr-un tub urina,ma apasau doctorii si asistentele alea pe burta sa vada unde ma doare.M-au programat ca,urmatoarea zi la 5 dimineata sa vin la spital,pentru operatie.Nu aveam voie sa mananc si sa beau nimic inainte de operatie.
Am fost internata intr-un salon si am asteptat acolo 4 ore pana sa ma bage in sala de operatie si sa ma opereze odata.Imi era frica...aveam 10-11 ani si ma gandeam la tot felul de lucruri:daca ma trezesc in timpul operatiei?...daca o sa ma doara?
Dupa operatie am fost dusa in salon,mi s-au pus perfuzii...cand m-am trezit vedeam o gramada de persoane in jurul meu dar cand m-am trezit de-a binelea am vazut-o decat pe mama (barbatii nu aveau voie sa intre..).
Am stat in spital 3 zile..Zi de zi faceam integrame si venea o asistenta sa imi faca un fel de injectie.
Cand am iesit din spital eram asa de fericita!!...dar 2 saptamani nu aveam voie sa mananc decat anumite mancaruri usoare...
Cand am fost dusa sa imi scoata firele,eram asa de nerabdatoare sa vad cum arata apendicita mea.
Ehhh....si cam asa a fost.. Apendicita... - Pagina 2 742239




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente