Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Atacuri de Panica Empty Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 3:01 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Atacuri de Panica Z486e5a5795714


Acest subiect se leaga de atacurile de panica si de spasmofilie....

Cati dintre voi stiu ce inseamna si cati au trecut prin asta si cum de s-a ajuns la o astfel de situatie?





Daca tot am postat aceasta tema voi incepe eu: prima oara am avut atacuri de panica anul trecut pe data de 3 noiembrie si s-a intamplat la scoala.M-am enervat foarte tare deoarece programul nostru de la scoala se modificase iara dupa o luna de la inceperea facultatii si eu nu stiam cum voi face fata muncii si scolii cu acest program....eram in pauza....si vine profu si incepe sa ne predeie si eu nu ma gandeam decat cum o sa fac scoala munca nici nu ma puteam gandii la altceva....dintr-o data mi s-a facut foarte cald si simteam ca voi vomita.....am iesit afar de la ora la aer....am stat acolo si incercam sa ma linistesc dar nu puteam tot mai rau ma simteam ma lua cu transpiratii si au venit 2 colege dupa mine si sa ma duca la baie sa ma spal pe fata si de aici incepe adevaratul cosmar....am lesinat si cand m-am trezit am inceput sa tremur nu imi mai simteam mainile si picioarele.....imi amortisera complet nu mai puteam respira...a fost chemata ambulanta si am avut starea asta vreo juma de ora...la spital mi s-a facut o injecti si glucoza mi s-a prescris un tratament....crezand ca e spasmofilie si am facut injectii cu calciu 2 luni dar rez analizelor au iesit f bine si dupa aceea ne-am dat seama ca e altceva si mi s-a zis ca este atac de panica....biune dupa aceea o luna am tinut-o aproape zilnic cu astfel de starii cateodata si de 2 ori pe zii...acum nu mai am pentru ca am invatat sa le controlez prin psihoterapie insa de acolo au inceput problemele mele...psihice sa zicem ....dar acu sunt de o mie de ori mai bine ,nu ma mai stresez nu ma mai enerzez, nu mai bag in seama mai nimic.



2Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 4:15 pm


        Fraise
Fraise

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Thessaloniki, Greece
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6097
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetBotticelli
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 443
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Ridic mana sus ... ma incadrez in aceasta categorie sad
Una dintre crize am avut-o acum 3 ani ... eram in casa si sunase cineva la usa, m-am ridicat brusc si nici nu am mai ajuns sa deschid, pt ca eram intinsa pe jos, cazusem pe spate ... am avut noroc ca nu ma lovisem la cap, ci doar la glezne. Am simtit cum mi se inmoaie genunchii, privirea era complet neagra si apoi m-am tavalit pe jos, pe spate ... eram constienta, dar aveam convulsii in tot corpul ... cam 5-10 minute le-am avut. Dupa ce m-am linistit, pulsul imi era marit de frica si am sunat-o pe mama la serviciu pt a merge direct la spital ...

Oricum si inainte de asta si dupa asta am avut si alte crize, oricat as lua pastile cu calciu si as consuma lactate, tot as pica din picioare ... corpul meu nu asimileaza deloc calciul. Imi revin doar prin perfuzii ... ma tin in picioare cca 6-7 luni, dupa care iar incep iar crizele ...
De fiecare data la analize, calciul imi iese sub limita, cu mult ... asta e singurul care nu-mi iese bine la analize, in rest sunt toate ok.

Am mai luat de la farmacie gluconat de calciu (este pt perfuzii) dar o fiola sau 2 mi le pun intr-un pahar cu suc de 2-3 degete si il beau, dupa care imi revin repede si ma tine destul bine pe picioare fake .

Acum 1 saptamana eram prin oras si la fel ma apucase ameteala si dadea sa mi se inmoaie picioarele, m-am refugiat imediat intr-un market si mi-am luat ceva dulce sa-mi revin un pic ... apoi am vazut ca nici nu-mi trece, m-am dus in parc pe o banca la umbra si usor usor mi-am revenit ... . Spasmofilia este sora mea "draga" ... no words


-----

Iar atac de panica am de cateva luni din cauza ca nu pot respira, avand deviatia de sept, una dintre nari este de 2 mm ... si greu imi ajunge aerul, simt cum ma sufoc si ma agit ffff tare.

http://artbijoux.ablog.ro https://www.facebook.com/mihaela.dima http://alla81.hi5.com


3Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 5:12 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

ataca de panica are aceleasi simptome ca si caderea de calciu singura diferenta e ca la una ai probleme cu calciu ,carente foarte mari si la cealalta nu insa amandoua au ca baza aceasi problema stresu....asa se elimina calciu datorita stresului mare acumulat, iar atacul apare cand esti speriata



4Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 5:14 pm


        Fraise
Fraise

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Thessaloniki, Greece
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6097
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetBotticelli
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 443
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Spasmofilia o port de aproape 20 de ani cu mine ... stiu cum e (stresul nu se mai poate spune la varsta de 7-8 ani) , si e normal cand nu mai poti sa respiri dintr-o data, e normal sa te sperii ... acum la fiecare se manifesta altfel, ca si spasmofilia de altfel.

http://artbijoux.ablog.ro https://www.facebook.com/mihaela.dima http://alla81.hi5.com


5Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 5:28 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

hmmm eu stiu sigur ca spasmofilia se manifesta la fel la toti ceva de genu: spasmul la nivelul mâinii, realizând cunoscuta „mână de mamoș”,contracturii la nivelul feței duce la apariția „faciesului tetan" respirații ample, parestezii (amorțeli) ale extremităților, palpitații, dificultăți de înghițire, senzație de nod în gât, hiperventilație, angoasă, anxietate, crampe musculare, contracturi generalizate, spasme ale musculaturii carpo-pedale , asa plus ca daca e spasmofilie in general sunt prombleme endocrine ....si cam aceleasi simpote sunt si la atacurii de panica



6Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 5:41 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

erena21 a scris:ataca de panica are aceleasi simptome ca si caderea de calciu singura diferenta e ca la una ai probleme cu calciu ,carente foarte mari si la cealalta nu insa amandoua au ca baza aceasi problema stresu....asa se elimina calciu datorita stresului mare acumulat, iar atacul apare cand esti speriata

Eu nu am carenta de calciu (ca au iesit bune analizele), dar am patit de cateva ori ceva similar caderilor de calciu (stiu cum arata pentru ca mama le "experimenteaza" din cand in cand).

Senzatia a fost oribila, incepusem sa transpir dar era transpiratie rece si aveam frisoane... Unghiile erau albe, si nu stiu, parca eram intr-un fel in afara corpului meu, ca acesta functiona (cu sensul ca ma puteam misca), dar nu simteam ca ating ceva anume...

De obicei patesc asta in autobuz si trebuie sa cobor sa stau un pic locului la aer, sa imi revin...

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


7Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 5:55 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

poate sa fie un fel de fobie....sau anxietate....cel putin asa cred eu ca stiu ca le-am experimentat pe toate ....si doamne nu as vrea sa le mai am.....si da e posibil sa fie si un atac de panica, probabil ca e ceva care te sperie,voluntar sau involuntar si atunci asta e reactia corpului...metoda lui de a se apara...caci cam asta e , daca incepi sa respiri regulat si tragi aer tare in piept inchizii ochii, si numeri pana la 10 iti v ei revenii si incerci sa te gandesti la un lucru fericit....multa bafta si sper sa nu mai experimentezi asa ceva



8Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 6:05 pm


        Fraise
Fraise

 Varsta Varsta : 43
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Thessaloniki, Greece
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6097
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetBotticelli
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 443
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

erena21 a scris:hmmm eu stiu sigur ca spasmofilia se manifesta la fel
la toti ceva de genu: spasmul la nivelul mâinii, realizând cunoscuta
„mână de mamoș”,contracturii la nivelul feței duce la apariția
„faciesului tetan" respirații ample, parestezii (amorțeli) ale
extremităților, palpitații, dificultăți de înghițire, senzație de nod
în gât, hiperventilație, angoasă, anxietate, crampe musculare,
contracturi generalizate, spasme ale musculaturii carpo-pedale , asa
plus ca daca e spasmofilie in general sunt prombleme endocrine ....si
cam aceleasi simpote sunt si la atacurii de panica

Chiar deloc. La mine mi se inmoaie genunchii si vad negru in fatza ochilor, alteori am doar negru la vedere, alteori ameteli ... nu sunt la fel caderile de calciu ... . La fratele sotiei varului meu, cand are caderi de calciu ... ii amorteste mana dreapta si are ameteli ...
Medicii mi-au spus ca sunt tot felul de faze, nu este nici una la fel, altele sunt si mai grave chiar cu convulsii puternice, lesin si persoanele in cauza isi revin dupa 2-3 zile ... stat in spital cu perfuzii.

http://artbijoux.ablog.ro https://www.facebook.com/mihaela.dima http://alla81.hi5.com


9Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Iul 04, 2008 6:09 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

pai depinde de stadiu in care sunt nu zic ca sunt la fel....insa simptomele sunt cam aceleasi insa nu inseamna ca toti au aceleasi simptome....e nevoie doar de cateva din ele .....fiecare persoana are organismul diferit si e normal sa se manifeste diferit si sa simtit altfel...eu de ex am avut aproape toate simptomele ce exista,de la simple ameteli, la lesinuri , amorteli, la incapacitatea de a sta in picioare si internare cu perfuzii cate 10 zile plus injectii si glucoza.....si in plus decand am aflat ce am am inceput sa cercetez tot ce tine de psihicul uman si tot timpul cand fac sedinte de terapie am o gramada de intrebari care sa ii le psihologului....si plus experienta capata in acest timp neplacuta



10Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Joi Iul 31, 2008 3:42 pm


        LittleMissSunshine
LittleMissSunshine

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6265
Numarul mesajelor : 252
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

mi s-a intamplat de vreo 2-3 ori...negru in fata ochilor, tremur, respir greu ... cred ca asta e...?



11Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Sam Aug 02, 2008 12:57 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

nu cred ca am avut atacuri de panica...dar mi`am imaginat cum ar fi...cred ca intr`adevar nu ar fi bine...

http://www.ally-just-me.piczo.com


12Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Sam Aug 16, 2008 12:32 pm


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

LittleMissSunshine a scris:mi s-a intamplat de vreo 2-3 ori...negru in fata ochilor, tremur, respir greu ... cred ca asta e...?
seamana cu acele caderi de calciu,pe care le-am avut si eu....mai e si ameteala aceea insuportabila.
Acum un an,cred,eram la ora de biologie....nu imi invatasem mai nimic,pentru ca in clasa la noi nimeni nu intelegea biologia,aveam un profesor de la care nu prindeam nimic si chiar daca invatai lectia de zi aveai impresia ca era in alta limba si evident..trebuia sa stii si lectiile din urma ca sa intelegi ceva...culmea ca m-a ridicat pe mine sa ma asculte,alaturi de vreo alti doi-trei colegi....cand a inceput sa vorbeasca despre inima,sange si vene incepuse sa mi se faca rau,tremuram si de emotie cred,pentru ca imi faceam chiar griji...nu stiu de ce atat de grav,dar cert e ca am fost panicata,am vazut negru in fata ochilor si am cazut...tremuram toata,imi era fff rau....zilele alea nici nu imi venea sa mai merg la scoala...



13Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Dum Aug 24, 2008 7:13 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

da...un drag atac de panica, asta ,dupa ce ai zis tu aici, e datorita faptului ca erai foarte speriata de acea materie si profesor si fiind o persoana un pic mai sensibila, te-ai stresat si organism s-a aparat cum a putut mai bine, a stiu ca nu mai puteai si acel atac a fost ca sa elimine toata energia negativa
p.s stiu ce inseamna sa nu mai vrei sa dai ochii cu lumea cand patesti ceva de genu....stai linistita ca restul nu te privesc cu negativism doar isi fac griji pt tine



14Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Lun Aug 25, 2008 8:04 pm


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

^Toti si-au facut griji pentru mine,cu exceptia unei persoane care a tinut neaparat sa faca din asta o gluma proasta...crede-ma ca sunt persoane uneori cu intentii foarte rele,poate ca au ceva cu tine si trebuie neaparat sa iasa in evidenta prin anumite lucruri...Fata de care spun si-a batut joc de situatia aia cam o saptamana si ceva,chiar daca toti se uitau ciudat la ea...

Oricum,este ceva destul de grav chiar daca trece repede...de multe ori nu numai emotiile sunt de vina.Poate ca ai emotii,este si foarte cald,nu ai mancat si uite ca toate se aduna iar tu ajungi sa suferi pentru asta.Atacurile de genul asta sunt chiar neplacute si iti dau o senzatie ciudata.



15Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Joi Oct 23, 2008 1:50 pm


        tibi_rapidistu2009
tibi_rapidistu2009

 Varsta Varsta : 44
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5813
Numarul mesajelor : 1
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

atac de panica si eu am mie rau de distanta de casa si aglom

Edit by Ruki: Uite care-i treaba. te inteleg ca esti user nou dar ai si tu grija la ce scrii. Nu mai da quote aiurea si posteaza si tu in campul pentru text, nu la titlu. And btw, welcome.



16Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Vin Oct 24, 2008 8:42 pm


        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

nu--nu cred k am avut...cred k e spre bn

http://sweeties.forumz.ro


17Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Sam Ian 03, 2009 7:04 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

am avut o data un atac de panica...eram in timpul orei de fizica si colega din fata mea a avut o criza de epilepsie (era prima data cand vedeam o astfel de criza si cand o vedeam pe ea astfel); m-am baga dupa o banca si n-am mai putut sa ma misc deloc de-acolo pt ca mi s-au incordat muschii in pozitia in care ma aflam..a durat un pic ca sa imi pot reveni si sa imi recapat controlul asupra muschilor...
in rest, cand sunt stresata sau la emotii un pic mai puternice am senzatia de sufocare si simt nevoia sa iau mai mult aer in piept. problema e ca gestul cu inspirarea profunda a devenit un gest reflex, astfel ca dupa mai multe inpiratii profunde ametesc destul de tare si vad negru in fata ochilor. doctorul mi-a zis sa ma controlez pt ca de fapt in corp nu intra decat dioxid de carbon...

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


18Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Mier Feb 18, 2009 8:55 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

tibi_rapidistu2009 a scris:atac de panica si eu am mie rau de distanta de casa si aglom
Nu cred ca raul de distanta,de casa si aglomeratii e atac de panic,de fapt iti zic sigur ca nu este asa,sunt niste fobii,ce se incadreaza in alta categorie

Molly : ce ai avut tu a fost un superb atac de panica,ii zic superb pentru ca am trecut de faza in care imi este frica de el,da am mai avut senzatii asemanatoare atacului de panic dar nu l-am mai lasat sa se manifeste. angel



19Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Joi Mar 05, 2009 7:17 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Mama azi am avut si eu parte de unul mic,dar nu l-am lasat a se desfasoare in toata splendoarea lui.Deci eram la doctor si stateam acolo si asteptam,imi era si foarte rau racita chestii de genul,si la un momendat m-am ridicat de jos si am ametit da urat de tot,asa dintr-o data jos eram innapoi si incepusem sa am calduri bufeuri,nu puteam sa mai respir,imi tineam batista la gura si cu capul in jos sa nu vada lumea,si incepuse sa imi amorteasca mainile si picioarele,vreau sa zic ca mainile mi s-au blocat au ramas inclestate asa,si nu stiu cum am reusit sa ies afara ,efectiv nu vroiam sa ma vada lumea si m-am in curte acolo pe banca m-am pus m-am intins si am inceput sa respir adanc,trageam aer pe nas in piept expiram pe gura,si mi-am revenit dupa juma de ora,dar a fost ingrozitor,dar a trecut si nu a vazut lumea si nu m-am facut de ras si am scapat cu fata curata .Acum astept doar sa imi treaca nenorocita asta de raceala.



20Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Lun Apr 20, 2009 8:43 pm


        Fisticul_curajos
Fisticul_curajos

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Groapa de gunoi Campulung
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5716
Numarul mesajelor : 26
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Am avut si eu ceva dar nu stiu sigur daca este atac de panica[poate imi spuneti voi]:
Eram la ora de romana,si urma sa ma asculte.M-a ridicat in picioare,si incepusem sa citesc tema.Ma opream des,pentru ca simteam ca nu mai puteam vorbi.Palmele si fruntea imi erau traspirate,si abia puteam sa stau in picioare.Am incercat sa nu las sa se vada.Aproape imi trecuse,dar cand m-am asezat pentru un moment ametisem,si eram confuza..ca si cum nu stiam unde sunt.Dupa cateva minute mi-am revenit.
Este atac de panica?



21Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Mar Apr 21, 2009 5:18 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Nu neaparat un atac de panica,doar o stare de panica,dar in momentul in care aceste stari nu le poti controla devin atacuri de panica.Tu te-ai descurcat binisor si ai controlat situatia.Dar atunci cand nu o vei mai putea controla va fi un atac,si iti zic eu ce ai simtit atunci e pui mic pe langa unul . Si iti spun niciodata nu vei reusii sa uiti primul atac.Eu una si acum stiu si ora la care a avut loc,si tot cu amantul.Tin minte acele sentimente,aveam impresia ca o sa mor nu aveam habar ce ii cu mine.
oricum stai linistita nu a fost atac insa daca stari de aceste ai dese inseamna ca ai probleme emotionale si te-ar ajuta sa vb despre ele sa poti invata sa le controlezi.



22Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Lun Iun 01, 2009 9:03 pm


        MC Chllin' KID
MC Chllin' KID

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti :X
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5668
Numarul mesajelor : 23
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

Am avut si eu....[in ultimul timp mi se intampla des] .
prima oara era la munte cu familia...si dormeam si ma trezesc in mijlocul noptii transpirata. incepusem sa o i-au intr-un fel razna...aveam senzatia ca o sa cad de undeva si respiram repede. Apoi s-a sculat mama, dar deja ma linistisem...Iar in ultimul timp am inceput sa cad jos din picioare



23Atacuri de Panica Empty Re: Atacuri de Panica Mar Iun 02, 2009 11:04 am


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Atacuri de Panica Rank11-24afb

hmmm nu stiu ce sa zic,daca sunt atacuri de panica,meri la doctor si iti va spune si iti va si explica ce inseamna iun atac de panica.dar tinand cont ca esti la varsta adolescentei toate aceste lucruri se pot intampla din cauza transformarilor ce au loc la nivel hormonal si automat si creierul este afectata,deci e posibil sa fie ceva foarte trecator.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente