Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea?




Ce te determina / te-a determinat sa ramai virgin(a)?


Iti ofera / oferea un statut aparte in grupul tau?


Te vezi altfel pentru ca esti virgin(a)? / Te vedeai altfel atunci cand erai virgin(a)?

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com



        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Era o vreme...cand eram micuta...sa zicem in care credeam ca e important sa fi virgina.Adica credeam ca asta e ceva important.de fapt mama mea mi-a bagat in cap asta zicand ca e singurul lucru de pret al meu,dar e o minciuna.Sunt lucruri mai de pret decat virginitatea.Apoi devenisem complexate de faptul..ca am tinut atat de mult sa fiu virgina incat ma simteam complexata de asta,toate colegele mele nu mai erau si eu eram.Si da a venit vremea cand am ales sa scap de asta...o vedeam ca pe ceva rau.E si asa sa gandesti e negativ.e important sa zicem sa fie cineva special cu care sa iti incepi viata sexuala,insa nu trebuie sa devi complexat.eu trecusem de la o extrema la alta.acum ce sa zic da e important sa fie cineva important primul,insa nu sunt de acord nici cu fetele care de la 12-13 ani isi incep viata sexuala.Nu stiu undeva sa zicem 17 ani...as vedea varsta cat de cat potrivita adica deja esti mai matura si stii care sunt consecintele unui act sexual.Stii ce inseamna protectie si poti sa ai grija de tine.




        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6564
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

A fost mai demult un timp in care ma refeream de tot ce era legat de sex, de virginitate si de toate cele, insa acum parca sunt mai libera. Adica nu mi'ar fi greu sa o fac, poate ca as avea cateva emotii, dar trece repede. Oricum m'am obisnuit cu ideea ca nu'mi programez eu pierderea virginitatii. Cand o sa fie timpul [desi eu as vrea cat mai curand =D] Nu stiu daca imi ofera un statut sau ceva de genul, adica in grupul meu mi se pare ca doar colegamea numai ii virgina dar nu o venerez sau mai stiu eu ce.. Ma vad ... ok deocamdata la varsta asta ptr ca sunt virgina, dar deosori ma gandesc cum ar fi =D

http://hinata-uchiha.hi5.com



        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8384
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Mariko21 a scris:
Ce te determina / te-a determinat sa ramai virgin(a)?
In momentul de fata, nu ma intereseaza mai deloc sexualitatea. Astfel ca nu ma determina nimic sa NU mai fiu virgina. Nu e vorba ca astept baiatul ideal sau alte povesti. Astept sa simt nevoia sa fac pasul asta. Sunt mult prea preocupata de viitorul meu in momentul de fata, de facultate, de toate astea, astfel ca din acest motiv nici nu prea ma uit dupa baieti & co.


Mariko21 a scris:Iti ofera / oferea un statut aparte in grupul tau?
Eu si prietenele mele suntem toate virgine. Dar nu pentru ca asa am vrut, sa ne incepem viata sexuala in acelasi timp. Pur si simplu s-a nimerit ca toate sa avem aceeasi conceptie despre actul sexual.


Mariko21 a scris:Te vezi altfel pentru ca esti virgin(a)? / Te vedeai altfel atunci cand erai virgin(a)?
Nu. Si din cate am observat, nu e nicio diferenta la multe dintre fetele de varsta mea care si-au inceput viata sexuala.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu



        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Kamy'Chan a scris:A fost mai demult un timp in care ma refeream de tot ce era legat de sex, de virginitate si de toate cele, insa acum parca sunt mai libera. Adica nu mi'ar fi greu sa o fac, poate ca as avea cateva emotii, dar trece repede. Oricum m'am obisnuit cu ideea ca nu'mi programez eu pierderea virginitatii. Cand o sa fie timpul [desi eu as vrea cat mai curand =D] Nu stiu daca imi ofera un statut sau ceva de genul, adica in grupul meu mi se pare ca doar colegamea numai ii virgina dar nu o venerez sau mai stiu eu ce.. Ma vad ... ok deocamdata la varsta asta ptr ca sunt virgina, dar deosori ma gandesc cum ar fi =D

sincer draguta nu crezi ca ar fi cam repede pentru a te gandi cum ar fi sa nu mai fi virgina sau sa te gandesti sa iti incepi mai repede viata sexuala? sincer ai inca 12 anisori...stii toate implicatiile ce le are un act sexual,ce se poate intampla in caz de o neatentie sau accident.crezi ca esti pregatita pentru un efort psihologic asa mare. Nu zic sa astepti 18 ani..dar totusi ai 12 anisori.gandestete sa profiti de partea asta de copilarie care inca mai este si de inceperea adolescentei.




        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6972
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank5-4-24b84

Lasa fata in pace erena21.(o inveti numai la prosti!) Daca fetitei ii place, sa dea inainte! Lumea are nevoie si de astfel de persoane <3

http://count-grishnackh.mybrute.com



        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Deadlyrage unde ar fi prostiile care o invat eu pe donsoara? faptul ca ii spun sa se mai bucure un pic de copilarie e o prostie,sau faptul ca ii spun sa fie informata si in primul rand pregatita emotional? Nu cred a fi astea niste prostii...ci niste sfaturi bune de urmat.Eu nu o sa oblig pe cineva sa nu isi inceapa viata sexuala cand vrea...insa ii dasu anumite sfaturi si ii spun sa fie mai atenta un pic,si sa se gandeasca bine innainte de a face un astfel de pas.
Si sincer draguta si tu ai 14 ani...esti sa zicem mai degraba dezorientatala varsta ta,nu cred ca stii tu atat de bine ce inseamna sa vezi lucrurile altfel.cand ajungi la maturitate si treci de perioada adolescentei vei vedea altfel multe din lucruri.




        Ruki
Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7554
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Erm...Deadly era sarcastica doar.

Si..revin cu un edit ontopic cand voi avea timp.

http://www.random-accident.blogspot.com https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001452848919&v=info



        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6073
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank8-2-24b8f

Deadlyrage a scris:Lasa fata in pace erena21.(o inveti numai la prosti!) Daca fetitei ii place, sa dea inainte! Lumea are nevoie si de astfel de persoane <3
ti-as da un premiu pentru raspunsul acesta.




        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6564
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

erena21 a scris:
Kamy'Chan a scris:A fost mai demult un timp in care ma refeream de tot ce era legat de sex, de virginitate si de toate cele, insa acum parca sunt mai libera. Adica nu mi'ar fi greu sa o fac, poate ca as avea cateva emotii, dar trece repede. Oricum m'am obisnuit cu ideea ca nu'mi programez eu pierderea virginitatii. Cand o sa fie timpul [desi eu as vrea cat mai curand =D] Nu stiu daca imi ofera un statut sau ceva de genul, adica in grupul meu mi se pare ca doar colegamea numai ii virgina dar nu o venerez sau mai stiu eu ce.. Ma vad ... ok deocamdata la varsta asta ptr ca sunt virgina, dar deosori ma gandesc cum ar fi =D

sincer draguta nu crezi ca ar fi cam repede pentru a te gandi cum ar fi sa nu mai fi virgina sau sa te gandesti sa iti incepi mai repede viata sexuala? sincer ai inca 12 anisori...stii toate implicatiile ce le are un act sexual,ce se poate intampla in caz de o neatentie sau accident.crezi ca esti pregatita pentru un efort psihologic asa mare. Nu zic sa astepti 18 ani..dar totusi ai 12 anisori.gandestete sa profiti de partea asta de copilarie care inca mai este si de inceperea adolescentei.

Ptr mne nu a existat, nu exista si nu va exista copilarie. In plus ce daca am numai 12 ani ?? Nu am zis ca o sa o fac acm, nu stiu ... am zis curand dar nu stiu ora, data sau mai stiu eu ce... In fine...

http://hinata-uchiha.hi5.com



        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

De ce zici ca nu a exista si nu exista copilarie?




        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6564
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Zic adevarul. Pentru ca moment de fericire pana acum ... 0 ... poate doar o zi sau 2 no words

http://hinata-uchiha.hi5.com



        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6972
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank5-4-24b84

Aaah, ce ma plictisiti!
Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Mr_Emo___PedoBear_by_holyinquisitio
--> Emo+ Pedobear=<3

Hmm, bftw, cand *nananna* :>, sa deschizi si mata un topic, --> sa postezi povestioara flirty. Eventual cateva poje una-alta... smug
Pentru a te ajuta, desigur... sau sprijini moral/lauda performanta etc... depinde de cum se termina treaba :3

Ontopic: I don't give a shit.! tongue



Ultima editare efectuata de catre erena21 in Joi Iul 16, 2009 8:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : A treia avertivare si ai adunat 3.)

http://count-grishnackh.mybrute.com



        MaybeGirl
MaybeGirl
x
 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Logro&#241;o
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5778
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat Nume Petzizika
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 0
Numarul mesajelor : 111
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

niciodata nu am tinut asa mult la virginitate....mi se parea o povara...nu am facut-o, nici macar la varsta aia, ca trebuia sa fiu la moda..sau alte cele, am facut-o pur si simplu ca asa am vrut, mi se parea aiurea sa fiu virgina, fiind "eu"...prin fiind "eu" era un fel de regula ca nu pot fi virgina, suna ciudat..dar asa gandeam atunci giggle si cred ca si acum as fi facut aceeasi chestie, mai ales daca ar fi vorba de omul care ma suporta de atatia ani fake

http://www.quizasquiero.blogspot.com https://www.facebook.com/maybegirl



        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8384
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

"Femeile nu sunt niciodata virgine. Puritatea este o stare negativa si deci contrara naturii." - William Faulkner

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu



        RyuuseiRocket
RyuuseiRocket

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5944
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Ce te determina sa ramai virgin(a)?
Nu ma pasioneaza in mod deosebit subiectul momentan si nu ma simt pregatita. Si nu, nu il astept pe Fat-Frumos sa vine dupa mine pe un cal alb.
lol

Iti ofera un statut aparte in grupul tau?
Nu, pentru ca nu sunt singura virgina din grup.


Te vezi altfel pentru ca esti virgin(a)?
Nu. Ma vad o fata normala cu preocupari de 15 ani. big smile

http://izmimi.blogspot.com/



        sweet_zoey
sweet_zoey

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6004
Numarul mesajelor : 105
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Kami spuneai : "Ptr mne nu a existat, nu exista si nu va exista copilarie. In plus ce
daca am numai 12 ani ?? Nu am zis ca o sa o fac acm, nu stiu ... am zis
curand dar nu stiu ora, data sau mai stiu eu ce... In fine..."

Ai dreptate nu te obliga nimeni sa faci sau sa nu faci ceva , insa ce aizis uh prima data mi se pare o prostie copilaria este un dar de pret pe care il ai acum , o sa iti dai seama cand o sa fi mai mare de ce spun si erena21 frumos din partea tah sa dai sfaturi find constienta ca e spre binele nostru .. ok poate ca sunt mik insa privesc altfel lucrurile ...
cat despre acest subiect , ei bine , sincer mar preocupa acest lucru doar de pe la vro 16 anishori dak nu ai tarziu , insa pana atunc vr sa fiu ft bine informata ...
In cercul meu de prieteni se privesc altfel fetele virgine fata de celelate , la varsta asta noi , fetele de pe la bloc care suntem evident virgine le consideram pe cele care si-au inceput viata sexuala de la aceasta varsta curve , insa dak stau bine sa ma gandesc e decizia lor , chiar daca nu e una buna ......

http://f5.img.v4.skyrock.com/f5c/kimew/pics/748221226.jpg



        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8384
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Acum, daca stau sa ma gandesc bine, chiar nu a insemnat mare lucru virginitatea. Nu mi-a crescut inca un cap de cand mi-am pierdut virginitatea si nici mai desteapta nu am devenit.

Pur si simplu, acum am ocazia sa experimentez si o alta latura intr-o relatie sau sa experimentez alte lucruri.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu



        MayKayre
MayKayre

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5488
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor : Ce inseamna / a insemnat pentru tine virginitatea? Rank11-24afb

Pentru mine virginitatea mea e o dovada ca sunt fricoasa si ca imi e frica rau de sex.. nu stiu de ce dar am eu un sentiment prost cand sunt pe cale sa o fac.
e posibil sa imi fie frica de porecla aia veche si frumoasa "curva" pe care am primit-o in clasa a 7 a de la cativa baieti care ma placeau si eu nu ii placeam pe ei.. Am ramas cu traume..




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creeaza un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente