Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1Automutilarea Empty Automutilarea Mier Iul 18, 2007 12:17 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

Automutilarea Z47fd00695b436



Automutilarea nu poate fi legata de sinucidere, pentru ca sentimentul incapacitatii de a controla impulsurile autodistructive dispare dupa o perioada mai lunga sau mai scurta de timp, in functie de fiecare. 26%dintre cei examinati in cadrul unui studiu au declarat ca au avut gândul unui suicid si altii ca au avut si tentative de suicid.


Cateva caracteristici generale ale celor care se automutileaza:
    - deficiente în rezolvarea de probleme si în dezvoltarea unor abilitati sociale;
    - au gânduri si convingeri irationale;
    - au dificultati în evaluarea pozitiva a viitorului;
    - familiile din care provin nu sunt suportive si coezive.

Sentimentele întâlnite la cei ce prezinta automutilari sunt urmatoarele:
    - frica;
    - teama;
    - rusine;
    - culpabilitate;
    - dorinta de a-i manipula pe cei din jur;
    - dorinta de a atrage atentia asupra lor;
    - dorinta de a se razbuna pe cineva;
    - lipsa de speranta.

Personalitatea tcelor ce prezentau automutilari se caracterizeaza prin:
    - autostima scazuta;
    - comportament impulsiv sau agresiv;
    - dispozitie instabila;
    - dificultati în relatiile interpersonale;
    - tendinta de a consuma alcool si droguri.

Ca factori precipitanti ai autovatamarii, putem enumera:
    - cearta recenta cu prietena;
    - despartirea sau respingerea de catre un partener sexual;
    - chemarea în fata justitiei.

Dintre factorii predispozanti ai automutilarii amintim:
    - neglijenta din partea unui parinte sau pierderea unui parinte în copilarie;
    - tulburari de personalitate;
    - dependenta de alcool sau droguri.


Aceste date au fost preluate dintr-un studiu prezentat la adresa: http://www.e-scoala.ro/psihologie/automutilare_intentionalitate_boala_psihica.html




Desigur, acestea sunt doar date, iar datele nu reflecta totdeauna realitatea. De aceea, te intreb daca tu ai trecut/treci printr-o astfel de experienta? Care iti sunt motivele? Simti nevoia sa comunici cu cei apropiati, sa te deschizi cuiva? Daca ai incetat, cum ai reusit, ce te-a determinat?

Daca nu ai incercat sa te automutilezi pana acum, cunosti pe cineva care a incercat? Si ce parere ai despre cei care se ranesc singuri? Cum crezi k i-ai putea ajuta?



Automutilarea 6g9e6ieAutomutilarea 643r4syAutomutilarea 6eylgqwAutomutilarea 4pwgxl2Automutilarea 4yqnqu1



Ultima editare efectuata de catre Mariko21 in Mier Apr 09, 2008 7:44 pm, editata de 1 ori

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Automutilarea Empty Re: Automutilarea Dum Iul 29, 2007 5:02 pm


        Darth Cradyan
Darth Cradyan
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6267
Numarul mesajelor : 2479
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

well i admit it, i've done it. but only twice in my life when i was on the very edge.
I have a few psychotic thoughts now and then but... i never went as far as to cut my wrists or anything else that would bring me close to death.
kids my age or younger that do it are not pathetic they're lonely. and it's not their fault. it's their parents', teachers', neigbours' and classmates' fault.
people often don't accept us the way we are and think we're freaks or psychos and treat us badly.
nu este vina noastra ca ascultam o anumita muzica sau ca ne plac anumite lucruri pe care altii le cred ciudate sau satanice etc.
oamenii sunt prea ingusti la minte ca sa stea sa ne inteleaga si sa vada ca nu noi suntem cu mintea aiurea ci ei.



3Automutilarea Empty Re: Automutilarea Lun Iul 30, 2007 12:52 pm


        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
I made it. Inca mai am semne, insa au inceput sa treaca. Nu pot sa spun ca regret, a fost un impas peste care am trecut. Unele persoane care renunta la asta se uita la ce si-au facut si se simt rusinate. Eu pe de alta parte cand ma uit la semnele ramase ma gandesc doar ca am fost destul de puternica sa trec peste asta si ca pot sa merg mai departe orice ar fii fake



4Automutilarea Empty Re: Automutilarea Joi Aug 16, 2007 12:21 am


        Liliaku
Liliaku
x
 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6293
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetMitzy
Numarul mesajelor : 1430
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

am si io semnele mele si cand ma uit la ele desi nu prea se mai vad asa bine imi aduc aminte prin ce am trecut si nu mai vreau sa trec, imi aduc aminte k viata nu e intr-o singura culoare si k oamenii pot fi cele mai nenorocite fiinte.



5Automutilarea Empty Re: Automutilarea Dum Aug 19, 2007 12:42 pm


        Fluture_cenusiu
Fluture_cenusiu

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6270
Numarul mesajelor : 310
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

am avut si eu perioada asta in viata, chiar anul asta. Semnele nu se vad bine decat cand e frig. Am incercat asa ceva pentru ca am vrut sa acopar durerea psihica cu cea fizica si multe alte motive. Nu am vrut sa discut cu nimeni atunci pentru ca incepusem sa nutresc in interiorul meu sentimente de ura pentru orice fiinta, dar mai ales pentru mine si pentru viata mea. Incetul cu incetul am incercat sa imi scurtez si venele insa o singura prietena a reusit sa ma zguduie atat de tare incat am renuntat.

Am reusit sa scap de mutilare concentrandu-mi atentia catre muzica si scris, citit si invatat. Si acum as mai avea perioade cand m-as mai rani, insa incerc sa trec peste.

http://fluturecenusiu.blogspot.com


6Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mar Aug 21, 2007 4:45 pm


        BubblesInLove
BubblesInLove

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6274
Numarul mesajelor : 8
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

waaa...nush..mintea mea de curcan..si acum scze daca jignesc pe cineva insa mie mi se pare de oameni dobitoci saŽti faci semne si etc...ce reusesti cu asta...sa atragi atentia...chiar daca crezi ca nu ai pe nimeni exista cineva cu care sa vorbesti despre ce ti se intampla si care te poate ajuta..cu semnele nu trece....trebuie sa fi putin mai deskis,sa realizezi k lumea nu e asa de rea si etc....orice saŽr intampla sunt lucruri frumoase in viata..si etc..nu prea stiu eu sa ma exprim bn..
anyway...parerea mea..persoanele care fac asta vor sa atraga atentia cu tampenii knd ar fi mai usor sa gaseasca pe cineva cu care sa vorbeasca..deci..pooh..parerea mea no words



7Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mar Aug 21, 2007 9:00 pm


        Fluture_cenusiu
Fluture_cenusiu

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6270
Numarul mesajelor : 310
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

si ce te faci cand nu vrei sa atragi atentia? spre exemplu eu nu umblam cu taieturile la vedere, ci era o replica a mintii mele asupra corpului...am cedat psihic (fiindca cei care fac asta cedeaza), le-am facut incontrolabil. Poate ti se pare imposibil insa ma priveam cum ma taiam si nu ma puteam opri fiindca o parte a mintii mele facea asta. Nu sunt oameni deloc deobitoci (aici nu imi iau apararea mie ci tuturor) ci sunt cu probleme. Iar in momentele alea ai impresia ca nu te poate intelege nimeni, ca esti singurul impotriva caruia s-a intros toata lumea. E la fel ca o boala, ca dependentii de droguri, doar ca noi suntem/eram dependenti de durerea fizica (eu, una, da).

Pana nu simti pe pielea ta e greu de inteles gestul extrem. Eu nu am putut vorbi cu nimeni caci in general nu sunt foarte comunicativa, iar cand vine vorba de propriile mele probleme sunt inchisa caci sufar de teama de a fi judecata.

Si acum mai am nopti cand incep sa plang caci mi-e rusine de ce le-am facut parintilor mei (caci nu a fost deloc placut sa vada pe mana mea o multime de taieturi din ce in ce mai adanci si majoritatea concentrate in jurul venelor), rusine si teama de mine ca sa nu cedez din nou.

Eu am probleme cand ating sentimentele la un nivel extrem. Daca ma enervez sau daca sunt foarte trista imi pierd controlul. Asa am patit si atunci.

Deci, nu judeca ce nu cunosti.

http://fluturecenusiu.blogspot.com


8Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Aug 22, 2007 4:54 pm


        anaiD
anaiD

 Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6277
Numarul mesajelor : 216
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

eu..recunosc rolleyes m`am taiat...m`am automutilat..si chiar nu regret!...a fost o perioada destul de grea din viata mea...si nu am putut sa trc altfel peste ea...simteam nevoia de durere ..trupeasca..nu numai sufleteasca...mai am semne pe incheietura..dar nu se vad decat dak te uiti atent..in schimb...se vede steluta de pe glezna..pe care am facut`o special ca sa ramana semn rolleyes...si nu sunt nici dementa nici proasta, nici dobitoaca! steluta am fct`o pt mine..nu k sa ma laud...dar....



9Automutilarea Empty Re: Automutilarea Dum Aug 26, 2007 2:48 pm


        MDee^_^
MDee^_^

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6290
Numarul mesajelor : 88
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

Nu am facut asta niciodata, si nici nu cred ca o voi face. Am fost tentat sa incerc, pt ca asemeni voua am avut si eu destule momente critice, dar am renuntzat la idee pt ca mi-am zis ca durerea sufleteasca imi e suficienta, de ce sa o mai amplific si cu cea trupeasca?
Acum ma bucur ca nu am facuto pt ca ... simt ca am fost puternic si am reusit sa trec peste acele clipe prin autocontrol si calm.
Cat despre cei ce au facuto si o fac nu cred ca fac asta ca sa atraga atentzia ci pur si simplu pt ca simt asta si pt ca vror sa acopere durerea sufleteasca cu cea trupeasca sad. Totusi cred ca ar trebuii sa incerce sa inceteze, pt ca nu fac altceva decat sa isi faca singuri rau sad.



10Automutilarea Empty Re: Automutilarea Joi Aug 30, 2007 1:18 pm


        VHacker21
VHacker21

 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Logrono
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6253
Numarul mesajelor : 218
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-6-24b75

nici eu nu am facut asta, da cred ca mi`as scoate un oki, si asta nu din depresie sau din despartiri ci pt tara aia minunata in care m`am nascut, adik imi scot unu` acum si inca unu cand mai ajung din greseala pe acolo ca sa nu mai vad ce se intampla in locul caruia ii ziceam odata casa, locul care acum imi provoaca repulsie. vedeti ce patriot sunt ? da nu pot face asta pt ca mai am de vazut locuri frumoase care sper sa fie cat mai departe de Mare Romanie asa ca imi pastrez okisorii flumosi si trec peste automutilare fake



11Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mar Noi 20, 2007 8:49 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6159
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-6-24b75

Anyway...eu nu am incercat...shi krek nici nu voi incerca./...nush...viata va arata lol



Ultima editare efectuata de catre in Mier Noi 21, 2007 6:23 pm, editata de 1 ori

http://www.crazy-people.myforum.ro


12Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Noi 21, 2007 10:46 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6642
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

mda a fost o data knd voiam s mor lol m-am certat si cu wubi si ku best friend si ma durea inima...voiam s ma arunc d p bloc dar m-a vazut un baiat ji m-a ajutat s imi revin

http://www.ally-just-me.piczo.com


13Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Noi 21, 2007 3:44 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

ally_evil a scris:mda a fost o data knd voiam s mor lol m-am certat si cu wubi si ku best friend si ma durea inima...voiam s ma arunc d p bloc dar m-a vazut un baiat ji m-a ajutat s imi revin

asta nu intra la automutilare... dar poti incepe un topic nou despre sinucidere fake

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


14Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Dec 12, 2007 5:02 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6956
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

mda...eu am astfel d probleme, adica am multe taieturi pe mana de care imi este rusine,si de multe ori imi doresc sa nu fi facut aceste lucruri si totusi le mai fac...de ce am facut lucru asta? greu de spus , motivele reale eau faptul ca nu euseam sa ma adaptez societatii in care taim..din cauza poblemelor din familie, mai ales ca tatal meu este alcoolic,aghresiitatea la care am fot supusa de cand ma stiu..faptul ca eram criticata aproape mereu...faptul ca simteam ca durerea din suflet e prea mare



15Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Dec 12, 2007 6:06 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9181
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

la facultate ar trebui sa ai un psiholog. ai incercat sa mergi? adik... presupun k ar fi cel mai potrivit sa iti dea sfaturi.

si chiar dak te duci, chiar dak nu, q oricare dintre noi poti vbi dak simti nevoia. da un add p mess si sunt sigura k niciunul dintre noi nu iti va intoarce spatele.

cred k dak treci prin asa ceva, nu strica niciodata ink cineva kre sa iti fie alaturi.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


16Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Dec 12, 2007 6:45 pm


        Darth Cradyan
Darth Cradyan
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6267
Numarul mesajelor : 2479
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

stiu cam prin ce ai trecut, desi a meu nu era alcoolic... avea probelemele sale. de multe ori am vrut sa o fac si eu, dar am reusit sa rezist. ma rog, asta nu inseamna ca sunt cu totul ok la ultimul etaj, dar cel putin am trecut peste si acum nu mai imi pasa de nimeni si nimic. ar trebui sa incerci si tu sa ignori lumea care merita ignorata, sa uiti greselile pe care le-ai facut, am avut o groaza si eu, dar acum nu mai conteaza. pana la urma toti o sa scapam de aceste probleme



17Automutilarea Empty Re: Automutilarea Joi Dec 20, 2007 3:29 pm


        sora-layla
sora-layla

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6120
Numarul mesajelor : 187
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

recunosc m-am automutilatde mai multe ori pana acum si nu regret lucrul asta
erau momente cand pur si simplu simteam ca nu mai pot merge mai departe si pentru ami acoperi durerea sufleteasca imi provocam durere trupeasca
o mai fac si acum chiar dak stiu ca le fac rau celor din jur
si sincer cred ca mai mult rau imi fac ei decat le fac eu lor
am incercat de cateva ori sa vorbesc cu cineva despre problemele mele dar nu am reusit deoarece sunt o fire inchisa si necomunicative



18Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Ian 02, 2008 9:55 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

Dohh..interesant subiekt..
Eu va zik sincer k m`am taiat...si nu regret..si cine spune k oamenii care fac chestia asta sunt nebuni..sau au probleme psihice...ar fi mai bine sa se uite in oglinda..si sa se gandeasca mai bine cine e mai nebun..
Plm..m`am taiat pt k aveam pb cu parintii..na...chestii dinastea..si ajunsesem s nu mai suport..si asa ma calmam...Dar la un moment am ajuns s ma tai pur si simplu` din placere.
Acum nu o mai fac..si nu ma sint deloc diferit fatza de perioada cand ma taiam...da na...this is the fucking life ;)

http://alexa-hd.hi5.com


19Automutilarea Empty Re: Automutilarea Lun Ian 07, 2008 10:16 pm


        toxic_rose
toxic_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6114
Numarul mesajelor : 691
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

nu....nu am incercat niciodata si nici nu cred ca voi incerca.....am trecut prin perioade grele dar niciodata nu m-am gandit k asta ar fi o rezolvare



20Automutilarea Empty Re: Automutilarea Vin Apr 04, 2008 2:44 am


        Je me souviens
Je me souviens

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6014
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

^ word

si in plus,in ziua de azi automutilarea a ajuns ceva 'cul' si un santaj pe deasupra 'vaai ma sinucid daca ma parasesti'



21Automutilarea Empty Re: Automutilarea Vin Apr 04, 2008 9:30 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

din pacate asa e. a ajuns ceva cool shy un santaj ..dar doar pt oamenii kre sunt chiar debili mintal. ce e asa cool sa ai toata ziua bandaje pe mana?? si pe deasupra sa iti mai santajezi si iubitul/iubita k te sinucizi dk te paraseste! astia chiar au pb psihice .. no words my oppinion

http://alexa-hd.hi5.com


22Automutilarea Empty Re: Automutilarea Dum Apr 27, 2008 10:39 pm


        cristal356
cristal356

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5991
Numarul mesajelor : 92
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

Nup...n-am facut asa ceva...desii..treb sa admit ca imi era gandul no words ...bn...defapt imi era gandul sa vad cum o doare pa Saya cand se taie de fiecare data cu sabia lol silly ^^[acum..nu-mi vine sa cred ca ma gandeam l-a asa ceva.. shock ...creppy..cred ca m-am uitat prea mult la anime no words ....ca mai mult imi petrec viata in vise decat in reality...so..ma gandesc ca bn ca mia trecut pasa aia proasta :hypnotic:
P.S.:oricum stiu sigur ca n-aveam curaj...a fost doar asa un gand din prostie...>.<



23Automutilarea Empty Re: Automutilarea Lun Apr 28, 2008 2:02 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5991
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-6-24b75

Da,unele secvente din BLOOD+ se rezuma uneori la chestii cu Saya cand se taie cu sabia.Acest lucru se datoreaza titlului +sange.
In general nu ma uit la acel anime.Si eu uneori ma gandesc cun se taie unii colegi de la mine din clasa,ingrozitor.Una de la mine din clasa s-a taiat cu un cutit dar foarte putin.
Alta si-a taiat venele.Niste fraieri,in loc sa-si vada de viata,ei se taie...ce sa le faci?

http://animemylife.forumgratuit.ro


24Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Apr 30, 2008 10:55 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6107
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-24afb

Zooz a scris:Niste fraieri,in loc sa-si vada de viata,ei se taie...ce sa le faci?

Parerea ta. Doar daca unii oameni nu sunt asa puternici si nu pot trece peste pasele proaste doar automutilandu-se nu inseamna ca sunt fraieri. no words

http://alexa-hd.hi5.com


25Automutilarea Empty Re: Automutilarea Mier Apr 30, 2008 12:06 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5991
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Automutilarea Rank11-6-24b75

Pai nu neaparat.Dar daca se automutileaza din simplul fapt ca n-au ce face...scuzama dar mi se pare o prostie totala.

http://animemylife.forumgratuit.ro



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente