Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

26Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 12:05 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

si daca u ii spui "nu e bine sa faci asta" crezi k rezolvi ceva? Crezi k ii ridici moralul? Eu cred k i`ar trebui niste argumente mai tari, care sa`i ridice moralul.

http://alexa-hd.hi5.com


27Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:00 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Da,depinde si de persoana careia ii vorbesti.Unii sunt ticniti rau iar altele vor sfaturi si vor sa stie ce e bine in viata.

http://animemylife.forumgratuit.ro


28Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:05 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Mai..sa zicem k tu vrei sa mergi in padure la 11 noaptea...si cineva iti spune un simplu "nu e bine" u te iei dupa el si nu mai mergi? Nu prea cred. Presupun k vrei niste argumente mai tari k s te convinga s nu mergi. silly

http://alexa-hd.hi5.com


29Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:07 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Da ma dar nu e tot una cu sinucisul.Sa merg in padure la 11 noaptea suna cam nasol si e si naspa ca nu e nimeni.
Dar sinucisul...recunosc ca trebuie niste argumente mai intarite pentru a putea rezolva o astfel de problema,dar e de inteles ca unii oameni doresc sa-si ia viata din motive personale,de dragoste sau chiar si financiare.
Oricum,nu prea le dau dreptate dar e viata lor.

http://animemylife.forumgratuit.ro


30Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:11 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Faza cu padurea am dat`o ca un exemplu. Oricum, sa convingi un om care e cu moralul la pamant ca nu e bine sa`si ia viatza ci e bine sa infrunte problemele , nu e atat de usor precum pare sau precum crezi tu.

http://alexa-hd.hi5.com


31Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:15 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Mda...dar merita sa incerci.Incercarea moarte n-are(sa sfatuiesc sa nu se sinucida) dar pentru respectiva persoana este o dilema.
Daca vor sa se sinucida n-au decat sa se arunce de la balcon si sa se spanzure de lustra.

http://animemylife.forumgratuit.ro


32Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:36 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

a zis ruki acolo ceva f adevarat. cei kre se sinucid nu cred k se gandesc qm ii va afecta asta p cei din jur. stiu p unu kre a patit ceva de genu ala q un prieten foarte bun. tipul kre sa sinucis ia dat un telefon q cateva ore inainte si ia zis k se sinucide k isi baga picioarele in ea de viata etc chestii dastea. celalalt a crezut k glumeste, ia zis sa se calmeze k o sa il scoata la o bere bla bla-uri dastea normale... si ala chiar sa sinucis .... no words si tipul sa invinovatit k nu a facut ceva mai mult sa il opreasca.
si zooz, sunt mult mai complexe motivele pt kre un om decide sa isi ia viata. nu poti sa le insumezi intro singura propozitie. si in nici un caz nu poti sa il convingi q un nu e bine sa te sinucizi sau d-zeu nu te va ierta pt asta. credeti k el nu stie? iti dai seama k are un motiv al naibii de bun dak se gandeste la asta. si probabil k nu e foarte religios. adik dak ai fi religios, ai stii k sinuciderea te condamna automat sa iti petreci eternitatea in iad ... compari o eternitate in iad q cativa zeci de ani de kkt pe pamant si tadaaa sinuciderea nu mai e o optiune asa buna. deci that's out... dekt sa il convingi sa no faca, mai degraba il convingi k mai are de ce sta in viata. ii aduci aminte de oamenii krora le pasa de el, de bunul p kre il poate face in lume.. treburi dinastea... basically, tre sa gasesti un scop pt viata lui.
anyway, kt despre mine, nu am incercat pana acu sa ma sinucid, si nu intentionez sa fac asta.



33Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:40 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Acum am observat.Da,are dreptate Ruki,o chestie foarte adevarata.Oricum cei din jur sunt cei mai afectati daca mor persoane dragi lor.
Mai ales daca persoana respectiva are mama,tata si copii si are si o familie fericita.Acea femilie nu va mai putea fi fericita decat daca se reface,dar tot va fi greu.
Oricum...sinuciderea nu este o rezolvare a problemelor decat pentru cele FOARTE grave,dar atunci.

http://animemylife.forumgratuit.ro


34Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:43 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Zooz a scris:Mda...dar merita sa incerci.Incercarea moarte n-are(sa sfatuiesc sa nu se sinucida) dar pentru respectiva persoana este o dilema.
Daca vor sa se sinucida n-au decat sa se arunce de la balcon si sa se spanzure de lustra.


Bine spune crazy.
Tu chiar crezi k viata unui om e la fel ca viata unei furnici sau a unui paianjen? Asa de simplu spui ... " Daca vor sa se sinucida n-au decat sa se arunce de la balcon si sa se spanzure de lustra." silly

http://alexa-hd.hi5.com


35Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 1:47 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Pai daca asta vor ei si daca tu nu poti sa-i convingi poate membrii familiei persoanelor respective vor incerca si poate reusesc sa il convinga pe sinucigas sa se opreasca din fapta sa.
Oricum,mai nasol este daca sa sinucis si nu la vazut nimeni...atuncea chiar ca numai ai ce sa faci.

http://animemylife.forumgratuit.ro


36Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:15 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Deci intorci subiectul pe 10286 de parti cand nu mai ai replica. Pai dom'le cum poti tu sa spui "Daca vor sa se sinucida n-au decat sa se arunce de la balcon si sa se spanzure de lustra". E VORBA DE UN OM. Tu realizezi ce spui?

http://alexa-hd.hi5.com


37Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:19 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Da ma dar sti care e faza?M-am cam saturat sa nu i-a in seama avertizarile si atentionarile oamenilor.In multe cazuri asa se intampla.Imi dau seama ce spun dar daca ei sunt prosti si se arunca n-au decat.E viata unui om...stiu dar daca un om e prost si cand incerci sa-l convingi ca nu e bine si el tot aia face trebuie sa realizezi ca NU AI CE FACE.Asta am vrut sa spun.

http://animemylife.forumgratuit.ro


38Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:22 pm


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Frate pai daca nu te crezi capabil sa il ajuti, fa dom'le ceva sa il ajute altii..sau pur si simplu NU TE BAGA, nu te du la el cu chestii de genul: "stii, nu e bine sa te omori" sau "Dumnezeu nu te va ierta pentru asta" (cum a zis crazy) pt k in momentele alea, il doare pe el fix in _!_ de ce spui tu, si tot acolo il doare k Dumnezeu nu il va ierta. TU GANDESTI?

http://alexa-hd.hi5.com


39Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:31 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Da ma da ai dreptate.Dar totusi daca nici de la mine nici de la toti oamenii nu intelege ce mai e de facut?Se arunca!

http://animemylife.forumgratuit.ro


40Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:36 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Ma, sti care e faza? daca iti zice un prieten : ma ma omor, faci tot posibilu sa ii ridici moralu...da cand zice: ma omor din cauza ta...deja mi se pare cea mai idioata fraza spusa...si mai ales la fost si pana mea....in mom ala, in loc sa ii zic: nu e bine, il dau in gauri negre si ma umplu de nervi, chiar daca par sadica si etc..da kiar ma sictireste faza

http://www.calypsonyx.blogspot.com


41Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 3:41 pm


        Zooz
Zooz

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Pitesti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5992
Numarul mesajelor : 388
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Merci mult CalypsoNyx aia voiam sa spun si eu in urmatorul post,dar nu cu aceleasi cuvinte.Ai dreptate,chiar ca fraza cu ma omor din cauza ta e cea mai idioata fraza pe care o putea spune un sinucigas.
Oricum,mi se pare cam exagerata faza cu sinucisul.Desi unii cred ca e cea mai buna metoda prin a scapa de probleme,ce sa le faci?

http://animemylife.forumgratuit.ro


42Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 5:50 pm


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

nu este cea mai buna metoda de a scapa de probleme, este cea mai scurta. este alternativa. un fel de... orqm tot aicea ajungi, doar k sari peste cateva capitole din viata ta k sa ajungi la sfarsit.



43Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Mai 03, 2008 11:04 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

trecerea la adolescenta duce la depresii in dragoste care duc la sinucideri....
eu cand eram miktza voiam s mor...aveam vreo 5-6 ani.Era o bona la mine pe care am iubito mult.Parintii mei se certau intr-una si eo nu am mai suportat si mam urcat pe scara in pod si miam dat drumul de pe ultima treapta.Noroc de bona mea ca m-a salvat caci altfel nu mai scriam amintirea asta ,,placuta" acum :-<

http://www.ally-just-me.piczo.com


44Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Dum Mai 04, 2008 12:26 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Chestiile cu depresia la adolescenta se intampla cam la 60% dintre noi. Asta este, tine de adolescenta. Dar se vindeca repede. E trecatoare.

http://alexa-hd.hi5.com


45Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Joi Mai 22, 2008 1:24 pm


        Autumn
Autumn

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Ramnicu Valcea
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5967
Numarul mesajelor : 22
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Nu am avut tentative de genul, pentru ca nu am avut motive. Dar nu cred ca o cearta cu cineva m-ar face sa-mi doresc sa mor.



46Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Mar Iun 03, 2008 8:22 am


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Ma gandesc k...probabil nu pot sa comentez o reactie din partea cuiva atunci cand nu ma pun in locul lui si nu-i stiu starea. Uneori un motiv care pare o nimik toata pentru cei kre n-au trecut prin asa ceva e mult mai important pentru persoana care suporta situatia..
Se ajunge la depresie continua... Si daca esti mai slab psihic ajungi sa nu mai suporti... si iti pui capat zilelor.

Eu nu sunt de acord si nici nu voi fi vreodata cu sinuciderea,doamne fereste! no words In primul rand...le faci rau mult mai multor persoane decat iti imaginezi... Si viata e facuta ca sa fie traita pana la urma,cu tot cu suparari si chiar catastrofe..

Am avut cateva "idei" ... cand chiar aveam probleme... Dar eram prea lucida k sa pot sa fac asa ceva.Adik...inca mai gandeam si pozitiv si mi-am dat seama k chiar nu avea rost... Plus k mi-era frica ( da,mi-era frica. no words )

Si..uneori se poate trece peste situatii grele mult mai usor...Necesita multa putere(psihica,morala,cum vreti sa-i ziceti :-" )in primul rand,pe care nu multi o au.



47Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Mar Iun 03, 2008 11:33 am


        Seinfeld
Seinfeld

 Varsta Varsta : 42
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Moreni
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5995
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

Acum e la moda sa fi emo si sa vorbesti despre sinucidere. Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 412

Exista vreun emo prin zona? Probabil ca ar avea mai multe de spus despre sinucidere.


"TIME LORD"
NU FACE DISCRIMINARI FIECARE ALEGE SA FIE CE VREA DACA AI CEVA DE COMENTAT DESPRE SINUCIDERE DACA NU TE ROG SA TE ABTI.

http://www.zambesc.com/


48Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Sam Iun 14, 2008 1:28 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

pfff... nu m-am gandit niciodata la asa ceva, nu sunt tampit sa fac asa ceva no

http://www.spurcati.ro


49Sondaj vrei sa te sinucizi? Dum Iun 22, 2008 7:06 pm


        alleinsozuzu
alleinsozuzu

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5936
Numarul mesajelor : 2
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

lolDa... pai.... ar fi OK sa te sinucizi...dar cu un motiv.... Eu una am 13 ani si o parere oribila despre ceea ce sunt..... adica sunt o tipa urata, cu o groaza de prieteni baieti, dar fara ca cineva sa ma placa cu adevarat. Cu ai mei nu ma inteleg mai deloc pt ca sunt adoptata si nu avem nimic in comun cry ... Cum, necum, nimic nu e bine... Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329 Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329 Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329 Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329 Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329 Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 560329
Deci: ar fi o optiune sa ma scutesc de idiotenia numita viata..d.ar gandesc logic ca: poate o data si odata o sa fie si "timpul meu", ma refer la bine, nu la moarte...
Pt ca, daca mor, nici nu stiu daca in lumea unde o sa ma REproiectez imi va fi mai bine...
lol lol Poate as fi un limbric..... lol lol Nush, zic si eu.. deci: prefer sa traiesc - la propriu - aici...... Voi nu?
Ma rog...... momentele disperate cer masuri disperate.. promit ca o sa ma sinucid daca o sa mor fakefake



50Sondaj Re: Vroiai Sa Te Sinucizi? Mar Iun 24, 2008 2:08 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Vroiai Sa Te Sinucizi? - Pagina 2 Rank11-24afb

ce sa zic eu....una am incercat de vreo 2 ori asta...de fapt au fost 2 tentative una dupa alta(eram intr-o mare dedepresie) atunci cand am incercat am zis ca decat sa incurc lumea mai bine ma sinucid....asta la a 2 tentativa pentru ca credeam ca nu imi voi mai revenii niciodata ajunsesem o leguma....din cauza tratamentului prescris....insa prima oara a fost o alta poveste...totu incepuse de acu vreo 2 anii....de cand incepusem sa am ceva mai multe probleme,apoi din toamna anului trecut numai faceam fata la scoala ,munca, adica nu ma mai ridicam la nivelul asteptarilor celorlati,notele scadeau eram prea obosita, dormeam fffff putin cateodata treceau cate 2 zile si nu dormeam pentru ca lucram noaptea si uite asa organismul meu a slabit si am intrat in depresie,nici nu mai vroiam sa ma dau jos din pat nu mai vb....si am hotarat sa ma sinucid. Acum vad situatia altfel,la jumate de an de atunci, am reusit sa trec peste multe si sa ma ridic din toate punctele de vdr...si cu ajutorul celor care au fost alaturi de mine, si vreau sa zic ca persoana care se hotareste sa se sinucida nu crede ca mai este importanta pt ceilalti....de fapt ajunge sa se simta un nimic....nu din lasitate...face acest gest ci pentru ca vede ca numai are pentru ce lupta se simte inutil degeaba, are nevoie sa ii fie aratat ca are pentru ce traii pentru ce se bucura etc....




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente