Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]
Esti zodie de...
Totul despre zodia ta Vote_lcap25%Totul despre zodia ta Vote_rcap 25% [ 5 ]
Totul despre zodia ta Vote_lcap25%Totul despre zodia ta Vote_rcap 25% [ 5 ]
Totul despre zodia ta Vote_lcap25%Totul despre zodia ta Vote_rcap 25% [ 5 ]
Totul despre zodia ta Vote_lcap25%Totul despre zodia ta Vote_rcap 25% [ 5 ]
Total voturi : 20


1Totul despre zodia ta Empty Totul despre zodia ta Dum Iul 15, 2007 8:35 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

Spune tot ce stii despre zodia ta (dupa zodiacul european, chinezesc sau oricare mai stii u). Te regasesti in acea descriere? Sau consideri ca data nasterii (implicit, zodia) nu te modifica in vreun fel anume?

Totul despre zodia ta 66vn39l Totul despre zodia ta 4zj0r6e Totul despre zodia ta 5yn24cj Totul despre zodia ta 6h69ybo

Totul despre zodia ta 6f5ch1g Totul despre zodia ta 4vnlxtt Totul despre zodia ta 52pbmhc Totul despre zodia ta 5y8wy9g

Totul despre zodia ta 66mfho1 Totul despre zodia ta 66iywl2 Totul despre zodia ta 61j6bk7 Totul despre zodia ta 4yshgl0



Ultima editare efectuata de catre in Lun Iul 16, 2007 3:46 pm, editata de 1 ori

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


2Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Mier Iul 18, 2007 11:55 pm


        Lenne
Lenne

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6411
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

Caracteristica generala a zodiei Fecioara: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Fecioara: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Fecioara: semn Mutabil (flexibilitate)
Culorile zodiei Fecioara: galben, portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Fecioara: agata, hiacint
Metale caracteristice pentru zodia Fecioara: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Fecioara: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Fecioara: capacitate de analiza, meticulozitate, puteri vindecatoare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Fecioara: sa fie util si sa aiba realizari
Defecte ale nativului din zodia Fecioara: spirit critic exagerat
Personalitatea zodiei Fecioara

Modest, obiectiv, meditativ, cu un simt pronuntat al datoriei, nativul Fecioara poate fi un bun savant, contabil sau critic, pentru ca are o capacitate analitica deosebita. Este un om rational, foarte atent la detalii. Actioneaza cu grija si corect, dar are o atitudine critica.

Nativul din zodia Fecioara iubeste natura si studiul. Apreciaza viata simpla si nu îi plac experimentele. Mizeaza mai degraba pe rabdare si perseverenta decât pe aventura si speculatie. Îsi planifica afacerile pe termen lung. Are talent pedagogic.

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Fecioara poate fi meschin si cârcotas. Indecizia îl poate face sa rateze sansele. Nativul din Fecioara poate lua totul în nume de rau, poate fi zgârcit sau cu toane.

Sanatate : Nervii sunt sensibili. Uneori, nativul Fecioara poati fi ipohondru. Este predispus la eczeme sau ulcere, mai ales daca parerile nu îi sunt luate în considerare si îi este lezat amorul propriu. Digestia poate fi dificila, motiv pentru care pot sa apara constipatii.


Relatii între zodia Fecioara si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Capricorn
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Sagetator, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Leu

http://www.calypsonyx.blogspot.com


3Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Joi Iul 19, 2007 10:10 am


        anaiD
anaiD

 Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6278
Numarul mesajelor : 216
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

Descrierea zodiei
Zodie masculina de aer, predominant intelectuala, mentala, guvernata de planeta VENUS, planeta care sporeste talentele artistice, gustul pentru frumos, senzualitatea, sociabilitatea, bunul gust, atractia fizica, dar si gelozia, superficialitatea, nepasarea, imoralitatea uneori. Nasterea in zodia Balantei indica o mare nevoie de uniune prin casatorie sau asociere, Personalitatea individului este foarte deschisa spre lume, publicul, societatea, lumea larga fiind cel mai important domeniu al preocuparilor sale. Viata sa este complet dependenta de ceilalti si s-ar putea spune ca nu are o individualitate foarte puternica, asteptand in permanenta sprijinul si aprobarea celorlalti. In casatorie depinde de partener, in afaceri depinde de asociati si asa mai departe. Individul are mare nevoie sa fie in compania celorlalti si sa fie de ajutor. Numai societatea si viata sociala il fac sa se simta implinit. Poate deveni o persoana populara in mediul sau social sau poate avea parte de o casatorie (sau o afacere) aducatoare de stralucire si optimism. Stie sa asculte omul din fata sa, de aceea ar putea avea succes in domenii legate de lucrul cu publicul. Poate face cariera in lumea publicitatii sau a comertului. Poate fi un bun arbitru in situatii conflictuale, de aceea ar avea succes in domenii juridice. Artele sunt de asemenea un domeniu favorit, de aceea ar putea avea interese deosebite pentru dans, viata mondena, arte frumoase. Mai are de invatat inca lectia cooperarii cu ceilalti, fiind inca un capitol deficitar., fara a mai incerca sa-si impuna in permanenta parerile. Chiar daca nu ii convine ceva, arata un zambet pe figura de parca totul ar fi perfect. Poate avea succes in domenii precum politica, justitia, relatiile publice, diplomatia, unde isi poate folosi din plin inteligenta, abilitatile analitice si spiritul justitiar. Poate fi de asemenea atras de domenii artistice, de tot ce e legat de lux, placeri, petreceri, mondenitati, culoare, moda, frumusete, muzica, dans. In cuplu, are marele talent de a face compromisuri, de aceea poate fi un partener de viata foarte tolerant. Ii place sa iubeasca si sa fie iubit, astfel incat casatoria este unul din scopurile de baza ale unei Balante. E putin lenes, dar numai din nevoia sa de liniste si armonie. Poate media cu succes conflicte sau neintelegeri, gasind intotdeauna cheia unei reconcileri intre doua parti adverse. Nu este atras de ceea ce ii seamana, ci mai ales de ceea ce i se pare opus sau complementar lui.

Compatibilitate cu alte zodii EXCELENTA (100%) - Balanta, Varsator, Gemeni
BUNA (80%) - Sagetator, Leu
DELICATA, RISCANTA (60%) - Capricorn, Rac
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Berbec
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Taur, Pesti
NERECOMANDABIL (10%) - Scorpion, Fecioara

Calitatile zodiei echilibru, justete, armonie, alegere, sociabilitate, diplomatie, arbitraj, conciliere, uniune, dorinta de casatorie, estetism, pace, seductie, colaborare, echitate, arta, gust, placere, tact, intelegere, ascultare, optimism, frumusete, bunatate, calm, obiectivitate, impartialitate, prietenie, toleranta, romantism, iubire, cooperare, colaborare, asociere, gratie, altruism, sensibilitate le nevoile altora.

Defectele zodiei ezitare, nehotarare, snobism, inconstanta, superficialitate, frivolitate, nerabdare, indecizie,
Verbul caracteristic A ECHILIBRA
Motto-ul zodiei "Imi deschid inima, impartasesc experiente agreabile cu altul si tin seama de nevoile lui, fara a deveni dependent de el."
Ziua caracterstica VINERI
Planeta gUvernatoare VENUS
Metalul caracteristic Cuprul
Culorile energizante verde, roz
Numerele norocoase 6
Simtul cel mai dezvoltat: auzul
Varsta specifica: copilaria
Perioada din zi caracteristica: zorii, dimineata
Anotimpul caracteristic: primavara
Punctul cardinal caracteristic: estul
Profesii Decorator, pictor, stilist, medic, artist, muzician, designer de moda, asistent social, consilier, arbitru, consilier, negociator, dansator, acrobat, gimnast, meserii legate de frumusete, justitie, avocat, judecator, finante, servicii publice, arta, ocupatii legate de divertisment, viata mondena, distractii, ceremonii, actiuni umanitare.



4Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Joi Iul 19, 2007 10:36 am


        crazy
crazy

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6421
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

nu sunt intotdeauna de acord cu horoscopul... si totusi....:-" uitei ce zic despre mine

Despre barbatul Balanta:
Barbatul Balanta poseda un foarte dezvoltat simt estetic, al armoniei si al echilibrului. Este un tip elegant, care se îmbraca cu gust si miroase bine. Frumusetea conteaza foarte mult pentru el, atât cea a ideilor cât si cea a formelor. Barbatul Balanta este un rafinat, un amestec interesant de spirit si sensibilitate. O jumatate din el e senzuala si sentimentala, cealalta jumatate e condusa de ratiune.

Barbatul Balanta este un om de societate, amabil si curtenitor, cu un profund simt al dreptatii, al echitatii si al "fair play"-ului. Îi place sa traiasca înconjurat de obiecte frumoase, în confort, ba chiar are înclinatie catre lux. Dar, mai presus de toate, este un romantic. Se spune ca trubadurul îndragostit de Doamna sa nu va disparea atâta timp cât pe lume vor exista Balante. Romantismul d-lui Balanta este cel al sampaniei, al valsului si al clarului de luna. Iubeste femeile frumoase, foarte feminine, un pic misterioase, un pic inaccesibile...

Barbatul Balanta are talentul de a face curte cu o maiestrie neîntrecuta, construind adevarate mici capodopere ale genului. De regula este generos si, daca nu încerci sa abuzezi de aceasta generozitate (sa ne amintim ca pune mult pret pe "fair play"), el va fi mâna-larga, neregretând niciodata banii cheltuiti pentru luxul, frumusetea si distractiile sale sau ale iubitei.

Barbatul Balanta este un amant rafinat, un expert în arta preludiilor, rezistent si care acorda multa atentie partenerei. Fidelitatea nu este punctul lui forte, pentru ca, vulnerabil fiind în fata sexului frumos, se îndragosteste destul de usor si e incapabil sa spuna "nu". Problema este ca, armonia lui interioara având oroare de situatiile de criza, de rupturi si reprosuri, îi este greu sa initieze o despartire, preferând compromisul.



5Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Sam Iul 28, 2007 3:25 pm


        LostDream
LostDream

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6266
Numarul mesajelor : 23
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

ahh si eu sunt ca si crazy balantza sunt anumite chesti ba chiar destul de multe in care ma regasesc dar nu pun accent pe zodie de loc consider ca,caracterul ti`l formezi singur dupa tine anturaj si alte chesti de prin jurul tau!!!!poate are si data ziua zodia vre`un efect dont know ......ahh si pe langa toate astea se mai zice ca saruta al draq de bine si cica este foarte incapatzanat.



6Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Sam Iul 28, 2007 4:16 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

LostDream a scris:ahh si pe langa toate astea se mai zice ca saruta al draq de bine

stiindu-l p crazy, sustin acea afirmatie despre balantze :-'

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


7Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Lun Iul 30, 2007 10:58 am


        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
Scorpion

Caracteristica generala a zodiei Scorpion: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Scorpion: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Scorpion: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Scorpion

Planeta guvernatoare: Pluton
Planeta carierei profesionale: Soarele
Planeta dragostei: Venus
Planeta câstigurilor financiare: Jupiter
Planeta sanatatii si a muncii: Marte
Planeta casei si a familiei: Uranus
Culorile zodiei Scorpion: rosu, violet
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Scorpion: hematit, topaz
Metale caracteristice pentru zodia Scorpion: fier, otel
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Scorpion: marti

Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarâre, curaj
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme
Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator

Relatii între zodia Scorpion si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta
Personalitatea zodiei Scorpion
Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.



8Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Joi Aug 09, 2007 1:42 pm


        Night Scream
Night Scream

 Varsta Varsta : 35
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6255
Numarul mesajelor : 17
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

Eu sunt fecioara,dar s-a spus cam tot ce era de spus despre aceasta zodie.Ma regasesc in acea descriere partial,si cred ca are un oarecare efect asupra mea chiar daca nu este palpabil.



9Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Sam Aug 11, 2007 1:59 am


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

de fapt te contrazic la compatibilitatea scorpionului cu racul si pestii! E cam invers! Scorpionu nu se prea intelege cu pestii si cu racii! Te asigur! Eu sunt rac! Si creca am zis tot!



10Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Vin Aug 31, 2007 9:17 pm


        Liliaku
Liliaku
x
 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6294
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetMitzy
Numarul mesajelor : 1430
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

sunt un scorpion veritabil si din pacate ma aseman complet cu ce zice zodiacul



11Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Dum Oct 28, 2007 12:31 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

eo sunt berbek deci krek sunt de foc.Nu prea ma intereseaza zodiacul ;)

http://www.ally-just-me.piczo.com


12Totul despre zodia ta Empty Re: Totul despre zodia ta Vin Noi 16, 2007 11:59 pm


        Brolly_AF
Brolly_AF

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6155
Numarul mesajelor : 3
Respectarea regulilor : Totul despre zodia ta Rank11-24afb

Rac - wather style Juts !!!




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente