Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Vin Aug 15, 2008 8:01 pm


        Kashim
Kashim

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5887
Numarul mesajelor : 176
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

ti se pare tie k manelele fac mai mult rau decat asasinatele, violurile, crimele si alte chestii care chiar ar trebui sa dispara? hmmm interesant.. sa inchidem manelistii, sa ii omoram, sa ii torturam... sus criminalii si violatoriii yeeeeee yupiiiiiii


Scuzati intrebarea, dar tu esti normal(a)?(ca nu imi dau seama daca esti baiat sau fata). Ce legatura au manelele cu violurile? Ca sunt savarsite in mare parte de cei care apartin etniei care canta manele e altceva.

contra... desi multi colegi de clasa asculta si ii aud.. vai ai auzit maneaua aia cantata de cutarescu si de cutarica... vai ma dispera >.<

Acelasi lucru. Singurul din clasa care nu asculta chestiile astea sunt eu si e greu. Si cand le mai dau la maxim din telefonul mobil... iti vine sa te sinucizi! Adica eu stau cu castile in urechi sau cu volumul mic ca le respect optoiunea de a nu asculta Hip Hop (trebuie putina inteligenta pentru a intelege versurile si e normal ca nu le suporta) si ei imi inunda creierul cu porcariile alea puke !Contra desigur.

Sa nu uit: semnati petitia http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_anti_manele-p47080046.html

Daca o semneaza 10% din populatia Romaniei scapam de ele! fake



27Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mier Aug 20, 2008 10:00 am


        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

contra ! au niste versuri complet idioate . am bani , am femei , am doar dinti de aur in gura si sa moara dusmanii mei . asta e mesajul la toate manele . am observat ca copii ( e cacofonie ?) care asculta manele sunt mai obraznici decat ceilalti . toti colegii mei care ascultau manele se credeau cei mai tari din scoala . din fericire doar 4 baieti ascultau manele . 



Ultima editare efectuata de catre enmaai541 in Joi Oct 02, 2008 7:38 am, editata de 1 ori



28Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Aug 21, 2008 10:42 am


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Da, ai dreptate!Astia care asculta manele se cred dumnezeu pe pamant si cand ii vezi ca iti zic "hai ma date de acilea ca trece fanu numaru unu a lu Guta" iti bine sa :-&



29Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mier Sept 03, 2008 4:19 pm


        Vizitato
Anonymous
Vizitator
 
Urasc manelele si pe cei care le asculta! no words

Pentru mine, manelele fac parte din pleava tarii si nu vad nimic bun la ele, decat incultura Romaniei promovata prin versurile lor. Sa asculti o manea de la cap la coada sa vezi cate greseli de exprimare vei gasi, asta doar pentru a iesi cat de cat o rima a versurilor. rofl



30Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Sept 09, 2008 4:24 pm


        = G A T O =
= G A T O =

 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6206
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 952
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Kashim a scris:
ti se pare tie k manelele fac mai mult rau decat
asasinatele, violurile, crimele si alte chestii care chiar ar trebui sa
dispara? hmmm interesant.. sa inchidem manelistii, sa ii omoram, sa ii
torturam... sus criminalii si violatoriii yeeeeee yupiiiiiii


Scuzati
intrebarea, dar tu esti normal(a)?(ca nu imi dau seama daca esti baiat
sau fata). Ce legatura au manelele cu violurile? Ca sunt savarsite in
mare parte de cei care apartin etniei care canta manele e
altceva.
in cea mai mare parte a zilei sunt normal/a...si dak nu iti dai seama
care e legatura pe care am facut'o eu intre manele si violuri...crime
si alte chestii, atunci mai citeste (tot) postul o
data.....astept....l'ai citit? nu te'ai prins? l'ai citit tot? huh?
...ok! do it again...u can do it, i know u can.....si continua asa pana
te prinzi sau... just ignore it...e mult mai simplu....asa poti dormi
si tu linistit.... dak nu, invatza sa citesti printre randuri wink
la faza cu entniile, nu imi bat capul, it's just your opinion fake



31Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Lun Noi 17, 2008 2:41 pm


        Aly
Aly

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Braila
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5789
Numarul mesajelor : 10
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

so..eo una ascult ce-mi place..si sincer...nu am foarte multe preferinte la muzika..adika ascult orice,inclusiv manele...sa recunosc...dar nu orice manea...in general cele cantate de Denisa....si altii(uneori)...nu stiu...dar sincer acum...daca anumiti cantareti de manele fac greseli gramaticale,treaba lor dar asta nu inseamna ca cei care le asculta sunt la fel de inculti ca ei...eu totusi nu fac greseli gramaticale si ascult manele...in legatura cu problema asta,motivul principal este faptul ca multe persoane nu citesc ca sa-si dezvolte vocabularul..din cuza acestui fapt,exista greseli gramaticale in limbajul lor,care asculta manele/sau nu...deci acest tip de muzica nu influenteaza cu nimic pe nimeni...poate doar pe cei care ii copie inclusiv limbajul...asta in cazul celor care nu judeca...dar in concluzie...nu manelele sunt de vina de greselile noastre in vorbire,ci noi suntem.recunosc ca unele melodii nu au niciun rost...dar fiecare gen cu continutul lui specific...asa cum rock-ul(uneori)contine versuri despre viata si altele misto,asa si manelele in legatura cu banu,blah blah...dar nu toate...repet...deci ar trebui sa nu mai facem discriminari intre oamenii pro manele si cei contra..gusturile nu se discuta....si inca ceva..am auzit destui oameni ce se dau rockeri si pe ascuns asculta si ceva manele..deci trebuie sa vedem si realitatea...in concluzie nu sunt contra dar nici pro...



32Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mier Noi 19, 2008 1:32 am


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Aly a scris: eu nu fac greseli gramaticale si ascult manele...
Deci...deci...deci.. in concluzie si concluzionand
Asa crezi tu draga, exprimarea lasa mult de dorit, si DA! da doamne crede-ma ca faci, so, daca vrei sa iti susti gusturile da exemplu pe alcineva ca asa mai mult le faci de ras, totusi mai citeste o data si incerca sa gasesti o logica in balivernele care le-ai scris.

Contra, de ce?
Pentru ca ma scarbesc, imi provoaca un enorm dezgust fake.
"Concluzie": go go go, sa fim cat mai manelari, sa fim cat mai stilati si sa vorbim cat mai corect gramatical macatia-sh vreju.
Oh and btw kids, gusturile se mai discuta, exact asta se face in acest topic tongue

http://count-grishnackh.mybrute.com


33Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Vin Noi 21, 2008 7:58 pm


        Aly
Aly

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Braila
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5789
Numarul mesajelor : 10
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Deadlyrage a scris:
Aly a scris: eu nu fac greseli gramaticale si ascult manele...
Deci...deci...deci.. in concluzie si concluzionand
Asa crezi tu draga, exprimarea lasa mult de dorit, si DA! da doamne crede-ma ca faci, so, daca vrei sa iti susti gusturile da exemplu pe alcineva ca asa mai mult le faci de ras, totusi mai citeste o data si incerca sa gasesti o logica in balivernele care le-ai scris.
 
in fine...nu ma cert...nu sunt genul de om care sa bage in seama toate persoane de genul tau,asa ca mai scuteste-ma.citeste la inceput unde spune sa nu ne certam pe tema asta ok?apoi sa mai ai curajul sa mai comentezi...nimeni nu e perfect ok?daca tu nu vezi nici o logica in ce am scris eo,bravo tie dar asta nu inseamna ca nu exista cineva care sa inteleaga...si inca ceva:LA INCEPUTUL UNEI FRAZE NU SE INCEPE CU DECIfake)si se scrie ALTCINEVA nu ALCINEVA...asa ca...nu ma cert....din partea mea scrie acolo pana iti cad mainile 



34Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Vin Noi 21, 2008 10:25 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Aly a scris:
Deadlyrage a scris:
Aly a scris: eu nu fac greseli gramaticale si ascult manele...
Deci...deci...deci.. in concluzie si concluzionand
Asa crezi tu draga, exprimarea lasa mult de dorit, si DA! da doamne crede-ma ca faci, so, daca vrei sa iti susti gusturile da exemplu pe alcineva ca asa mai mult le faci de ras, totusi mai citeste o data si incerca sa gasesti o logica in balivernele care le-ai scris.
in fine...nu ma cert...nu sunt genul de om care sa bage in seama toate persoane de genul tau,asa ca mai scuteste-ma.citeste la inceput unde spune sa nu ne certam pe tema asta ok?apoi sa mai ai curajul sa mai comentezi...nimeni nu e perfect ok?daca tu nu vezi nici o logica in ce am scris eo,bravo tie dar asta nu inseamna ca nu exista cineva care sa inteleaga...si inca ceva:LA INCEPUTUL UNEI FRAZE NU SE INCEPE CU DECIfake)si se scrie ALTCINEVA nu ALCINEVA...asa ca...nu ma cert....din partea mea scrie acolo pana iti cad mainile
Hai scuteste-ma de drame, daca nu vroiai sa te certi nu mai raspundeai la ce am scris.
Te-as contrazice, in locul tau nu as avea tupeul de-a-mi atrage atentia la "altcineva" prin modul in care scrii.
Ti-am folosit fraza doar ca sa scot in evidenta ca absolut toti manelari sunt analfabeti da vad ca tu te simti cam bagata-n seama.
Ai grija and a lot of hugs hug hug hug hug hug

http://count-grishnackh.mybrute.com


35Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Noi 27, 2008 12:47 pm


        Ayame
Ayame

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5790
Numarul mesajelor : 245
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

So... eu personal nu ascult manele... In apinia mea, toti manelistii sunt niste fraieri loser care au renuntat la scoala dupa primii 4 ani de scoala, niste idioti care habar nu au sa vorbeasca, pt. care "banii", "puterea" si "dusmanii" (ca deh... se cred invidiati yawn ) inseamna viata!
In fine... ideea e ca nu-mi plac manelele, dar nu am nimic cu cei care asculta... fiecare om are gusturile lui... (eu de exemplu ascult muzica japoneza whistle si colegii mei, bine inteles ca incep cu "ce mai e si asta", "ce porcarie" etc. dar mie tot imi place)



36Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Ian 27, 2009 2:29 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Manelele nu imi plac sub nicio forma, dar nu am absolut nicio problema cu cei care asculta genul asta.
Referitor la gen: mi se pare simplist, ritmul se repeta pe mai toata melodia, versurile sunt destul de jenante la multe melodii, ma dispera instrumentatia, si lalaielile cantaretilor (le lipseste cu desavarsire tehnica vocala, iar daca ar canta live unele din melodii probabil ca ti-ar veni sa plangi de cat de rau poate sa sune). Oricum nu generalizez pentru ca e posibil ca multe din melodii sa nu se incadreze aici, insa nu am destula cultura muzicala in domeniul asta ca sa ma pronunt.

Acum referitor la ascultatorii acestor genuri: nu am nicio problema cu ei. Nu caracterizez o persoana dupa genul de muzica pe care il asculta. Am amici care asculta genul asta, dar care nu se incadreaza in grupul persoanelor inculte. Sunt mult mai destupate la minte decat seria de rockarei care au invadat orasul meu in ultimul an grr . Au existat la mine in clasa multe conflicte pe subiectul asta, insa am ajuns la un compromis: eu si alti colegi nu ascultam rock in clasa, ei nu asculta manele; in rest se poate asculta un anumit stil acceptat de toti.
Se mai intampla sa o mai apuce pe o colega sa puna manele (si dintre cele mai ingrozitoare posibile, avand o mare pasiune pt genul asta de muzica, fiind cantareata la nunti). Dar nu am chef sa ma cert cu ea, ca nu ii gasesc rostul asa ca discut frumos si dupa ce stabilim cat timp mai asculta ea manele in clasa (de obicei, in jur de 2 melodii) eu imi pun frumos sfintele casti. Si imi face semn cand termina.
In autobuz si in oras, la fel merg cu castile asa ca nu ma deranjeaza fondul muzical din jurul meu.

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


37Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Ian 27, 2009 3:18 pm


        insight
insight

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5722
Numarul mesajelor : 103
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

CONTRA . Muzica de proasta calitate plagiata in proportie de 80% din piese .
Dar in fine, romanul e mai naiv, nu ii pasa de calitatea muzicii pe care o aculta fake)



38Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Ian 27, 2009 4:33 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Contra manele ! Desi de multe ori ma vad fortzat sa ma distrez pe astfel de muzica.

Nu pot sa impun la o mare de oameni sa asculte doar ceea ce doresc eu si asa mai departe. Sincer sa fiu cand isi facura prima data aparitia manelele ca sa zic asa unele dintre ele erau chiar frumoase erau originale melodioase . Dar apoi sa inceput ......in fine nu cred ca tre sa va mai spun ce si cum ca se aude zilnic cand mergi pe strada din cate un BMW sau AUDI sau alta marca de masina de asta "nemteasca mancatiasj " !

Acuma sunt contra lor ! Prefer house techno rock rap etc.



39Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Dum Feb 01, 2009 3:10 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Sunt contra! Nu-mi plac deloc manelele, pentru ca sunt "cantate" de niste oameni cu putina pregatire, care "canta" doar de bani, femei si dusmani + ca majoritatea ce asculta manele sunt la fel "de bine pregatiti" ca si cei ce le sunt idoli si asta nu e greu de observat pentru ca-i vezi peste tot.

http://www.spurcati.ro


40Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Mar 12, 2009 9:27 am


        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6565
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Nici contra, nici pro, mi'e indiferent. Ascult toate genurile de muzica, iar manelele imi plac numai 2 fake)
Am o boala cu cei care asculta manele, nu ii suport, adica aia care asculta'n exces. Ma bucur ca la mine sunt doar 5 - 6 copii care asculta [in clasa zic, in rest rock, pop, house, RnB]. Deci parerea mea despre manele .. exista manele originale [stiu una care imi place] si manele cu "bani, femei, valoare, dusmani" ca numai atata stiu. Imi place doar una big smile. Waaa, totusi sa va zic no words .. originala: Sweet Kiss - Alin, Alin si cealalta: Sorin Copilul De Aur - Cash, cash .. oricum nu ma omor decat cu prima fake), dar in rest urasc manelele ^_^

http://hinata-uchiha.hi5.com


41Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Mar 12, 2009 9:40 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

contra... prefer sa nu ascult mai deloc manele desi majoritatea prietenilor asculta [mai mereu yahoo mad ] dar eu raman la fel desi parca aud ,hai ally scoate`ti castile si asculta si tu cu noi' ,hai nu mai fi atat de incapatanata si asculta' ,da de pe mute pe conferinta ca manelele nu afecteaza cu nimic'...poate pe mine chiar ma afecteaza....nu imi plac mai deloc si nici nu cred ca o sa imi placa vreodata....

http://www.ally-just-me.piczo.com


42Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Mar 12, 2009 11:51 am


        ^milkman^
^milkman^

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : near you:)
Popularitate Popularitate : 6
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5773
Numarul mesajelor : 285
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

oai...manele...........manele scared ewww manele=0



43Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Lun Mar 30, 2009 6:38 pm


        = G A T O =
= G A T O =

 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6206
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 952
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Deadlyrage a scris:
Ti-am folosit fraza doar ca sa scot in evidenta ca absolut toti manelari sunt analfabeti da vad ca tu te simti cam bagata-n seama.
manelari = ( ? )
oricum ·da igual· daca te referi la cantareti sau la ascultatori... "absolut toti manelari sunt analfabeti"... replica asta spune putine lucruri despre tine wink putine si rele fake

aaa si era sa uit...·manelari· e de fapt un ·manelarii· are doi de ·i· in cazul de fatza

si pt cei care imi cunosc preferintele muzicale...am sters toate manelele din comp :-> mi'a mai ramas doar una pe mp3 player :"> e de la denisa, evident :">



44Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Vin Mai 08, 2009 12:56 am


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank5-4-24b84

oricum ·da igual· daca te referi la cantareti sau la ascultatori... "absolut toti manelari sunt analfabeti"... replica asta spune putine lucruri despre tine Manele: Pro si Contra - Pagina 2 422325 putine si rele Manele: Pro si Contra - Pagina 2 50701
Let me guess! Da dovada de superificialitate, idei preoconcepute si generalizari? Stiu bine a cui ratiune reprezinta, dar aici e un fapt dovedit, sau mai bine zis eu nu am intalnit exceptia.

manelari = ( ? )
Greu de presupus aye? Manelari=manelisti, intr-un limbaj mai de mahala.
Also, m-am referit la toti. Nu consider ca o tipa care asculta Guta are mai multa cultura decat artistu'. (random example)
LE: Inainte sa te preocupi de gramatica mea fail-uita, ai grija de a ta.
Have a good day! (or not)

http://count-grishnackh.mybrute.com


45Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Vin Mai 08, 2009 1:08 am


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Owned lol (stiu ca e spam dar sunt cam dusa azi, nu ma bagati in seama, treceti-mi cu vederea acest post pls)

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


46Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Lun Iun 01, 2009 9:27 pm


        Raka
Raka

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Ro
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5891
Numarul mesajelor : 110
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

Mey, acum vreo 2 ani ascultam si eu manele dar m-am lasat lol Acum mi se par o prostie no words

http://twilight-fans.twilightlegend.net


47Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Iun 02, 2009 6:27 pm


        MissCanabiss
MissCanabiss

 Varsta Varsta : 32
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Petrosani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5816
Numarul mesajelor : 86
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

Sa incep cu inceputul..
Poate ca oamenii au inteles ca manelele contin mesaje nu tocmai normale.Ce invata generatia adolescenta din manele?Sa vedem no words invata ca daca nu ai bani,masini de lux si femei, nu ai "valoare".Invata cum sa nu vorbeasca corest si sunt mandri de aceasta.Invata cum sa dea din posterior si sa uite de cap,invata sa le faca in ciuda "dusmanilor,fara numar".
Ok.Pana la urma sunt de acord ca ei sa asculte manele.Sunt de acord ca ei sa o faca non-stop ,dar sa nu ma oblige si pe mine .Cum sa fiu PRO cand in blocul meu urla de dimineata pana seara acele zgomote ,caci eu una acest zgomto nu`l pot incadra intr`un gen muzical,pentru ca este o amestecatura de muzica orientala cu incultura afisata in permanenta.
Ascultatorii acestui "zgomot"ma eutanasiaza in fiecare zi cand asculta tampenii la maxim.Mai e ceva ce nu inteleg: de ce sa imbogatesc niste tigani inculti ,care oricum fac bani din trafic de carne vie,droguri si altele,cand pot sa ma duc la un concert unde nu se vaita,nu se da din fund,unde se CANTA!
In Romania,manele sunt considerate de o parte a populatiei o forma de subcultura (in aceea parte a populatiei ma incadrez si eu,evident.)
Ti`ar placea ca al tau copil sa nu stie sa vorbeasca limba romana si sa`si inspire a lor viata dintr`un mediu al PROSTILOR?
Unii pretind ca asculta,pentru ca o petrecere nu e petrecere ,daca "nu ie manele" (ghimelele de rigoare,evident).Ar trebui sa fi suficient de beat sa nu sti ce`ti aud organele auditive si sa te distreze dedicatiile cu "fara numar" si cuvintele fara pic de logica.
Relativ maneaua,din punctul meu de vedere este o specie nonliterara in care eul liric scuipa dezgustat tot ce are pe sufletul ranit de dusmani si innecat in bautura Wisky.
Principalul stgil al speciei HOMO SAPIENS MANELARUS situat pe a doua treapta a societatii este acela in care isi varsa corzile vocale scotand principalul sunet de imperechere "off viaataaa meaaa",mituind perechea cu un lant ,cu diametru de 3 inch de aur si atribuindu`i articolul "fa" adresat la cea mai joasa speta de imperativ.[/b][/color]



Ultima editare efectuata de catre MissCanabiss in Joi Iun 04, 2009 3:57 pm, editata de 1 ori

http://ancutzica-ta.hi5.com


48Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Mar Iun 02, 2009 6:47 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank11-24afb

manelele si cultura unui om nu au nicio treaba...manelele sunt ascultate de multa lume pt ca sunt usor de ascultat, au un ritm simplu, un caracter dansant si se retin foarte usor
si referitor la versurile manelelor, mai ales cele despre avere:
"Patronu’ reprezinta repede resursele!"
"Da cu basii aia grei,ca le place la femei"
"In club,club in club
A-nceput paranghelia,personal"
"Am atatia bani de parca am spart banca!"
suna a versuri de manele, dar apartin celor de la B.U.G. Mafia...

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


49Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Joi Iun 04, 2009 10:07 pm


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Molly a scris:
si referitor la versurile manelelor, mai ales cele despre avere:
"Patronu’ reprezinta repede resursele!"
"Da cu basii aia grei,ca le place la femei"
"In club,club in club
A-nceput paranghelia,personal"
"Am atatia bani de parca am spart banca!"
suna a versuri de manele, dar apartin celor de la B.U.G. Mafia...
Asta ar trebuii sa fie surprinzator? (c)rapul seamna cel mai mult cu manelele, pentru ca au teme
asemanatoare: Femei, bani, cat de amarati au fost si cati de tari sunt
acum, cantece de jale etc.
Oricum, generalizam, mai e si ceva rap/hip-hop de calitate, da' cam rar. Buba e ca la manele nu gasesti asa ceva.

http://count-grishnackh.mybrute.com


50Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Empty Re: Manele: Pro si Contra Lun Iul 27, 2009 7:50 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Manele: Pro si Contra - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

sunt contra.desigur ca,nu ascult deloc rock,punk sau melodii pentru emo-isti.deci sunt contra




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente