Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]
Ce parere aveti despre rromi?
Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_lcap54%Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_rcap 54% [ 21 ]
Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_lcap15%Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_rcap 15% [ 6 ]
Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_lcap21%Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_rcap 21% [ 8 ]
Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_lcap10%Discriminari Rasiale - Pagina 2 Vote_rcap 10% [ 4 ]
Total voturi : 39


26Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Joi Iun 12, 2008 2:04 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

Mai dar la urma urmei chiar conteaza atat de mult ce cred alte tari? Frate traieste`ti tu viata si vezi`ti de problemele tale, nu sa te intereseze ce spun alte tzari.

http://alexa-hd.hi5.com


27Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Sam Iun 14, 2008 1:21 am


        BAF-kimi
avatar

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6052
Numarul mesajelor : 951
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

eu sincer nu-i suport, bn nu chiar p toti, stiu si rromi care sunt chiar mai de treaba decat multi romani fake ma refer ca nu-i suport doar pe cei care pleaca la ciordeala, app poate vin si pe la Gato riiight giggle sau astia din Romania care se dau smecheri flirty defapt sunt niste fraieri, doar ca noua ne e frica de ei no words , bn nu ar trebui sa ne fie frica de ei, daca stam sa ne gandim suntem mai multi ca ei, da majoritatea prefera sa se prefaca ca nu vad nimic.

http://www.spurcati.ro


28Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mar Iul 08, 2008 6:24 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Romii,dupa parerea mea se impart in mai multe categorii.
-Romii aceia care stau in corturi cu fuste lungi si colorate.
-Romii aceia bogati cu palate de 100 de ori mai mari decat o vila.
-Romii aceia care sunt mafioti.Adica cei care umbla cu drouri,trafic de pers. etc.

Dupa parerea mea romii aceia bogati si cu ditamai palatele sunt mai civilizati decat ceilalti.
Unii romi sunt de a dreptul insuportabili.Am eu mai sus de casa mea o gramada de case de romi si sunt foarte enervanti.Scuiba,injura,rup copaci...in finee....



29Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mar Iul 08, 2008 10:18 pm


        Sawyer
Sawyer

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Outside the
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7169
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetKanye West
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 628
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

BAF-kimi a scris:eu sincer nu-i suport, bn nu chiar p toti, stiu si rromi care sunt chiar mai de treaba decat multi romani fake ma refer ca nu-i suport doar pe cei care pleaca la ciordeala, app poate vin si pe la Gato riiight giggle sau astia din Romania care se dau smecheri flirty defapt sunt niste fraieri, doar ca noua ne e frica de ei no words , bn nu ar trebui sa ne fie frica de ei, daca stam sa ne gandim suntem mai multi ca ei, da majoritatea prefera sa se prefaca ca nu vad nimic.
Cum sa nu-ti fie frica de ei cand ei vin cu 2 carute pline de "ninjalai" "inaramati" cu bate si te i-au la bataie pentru ca i-ai dat un sut in cu...fund unui puradel, care te "bacaie la cap".(poate ca i-am mai dat si o palma peste ca dar in rest It`s all true)
ps: Da ii urasc pe toti tiganii...care m-au enervat vreodata(cam toti din orasul meu).



30Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Joi Iul 17, 2008 7:53 pm


        Ichigo-kun
Ichigo-kun

 Varsta Varsta : 40
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6339
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

Iauzi domle saracutii tigani (tigani le zice dragutza nu rromi. asta e termen inventat ! TIGANI IMPUTITI SI NENOROCITI DE DA DOAMNE UN HITLER MAI MIC SA NE SCAPE DE EI !

Mai lasama cu tiganii astia.

Nui suport nu vreau sai vad nu vreau sa existe pe planeta asta.

Ce sa zic se duc in Italia si Spania si cam peste tot in europa pleaca din romania si se duc acolo ca vezi doamne bine sunt persecutati (so mai vad si asta) .

Ajunsi acolo aia prostii pun botul.

si incep tata sa fure sa strice sa nenoroceasca. Bai pe unde trec tiganii nici macar sobolanii nu mai trec de sila.

Bineinteles ca pana sa ajunga acolo se declara rromi vezi draga doamne.

Can sunt prinsi la furat la stricat la violat si alte deastea imediat tipa "Sunt cetatean roman tre sa imi respecti drepturile mancatias"

Normal aia arata cu degetul ia uite ROMANII nu RROMII ce fac.

Si noi neo luam peste boteu cand trecep prin tari straine ca zic ca am venit la furat numa cand aude cas roman.

Hai mai lasama. cate nu sufera romanii din cauza tiganilor prin strainatate sa fii tu serioasa.

ce vina veau mai proprietarii aia de magazine de leau dat foc prin italia ca au zis cas tigani...???


Sa fim seriosi astia trebuie arsi taica. Femei copii insarcinati neinsarcinati batrani toti fara milaaaa TOTI . Ca daca lasi vreunu liber te-ai ars mai incolo ca se fac multi iara repede. E o adevarata invazie de tigani prin unele zone de pe acilea. Credema ca daca nu li sar articula cate o doza de bataie din cand in cand atunci cand incep sa bata si sa strice si sa fure ar fi vai si amar de noi ca militia cu sau fara ei...cam tot degeaba....!


Deci arsi de vii cu totii. Sau stie cineva vreo metoda mai dureroasa ???

Ah ba nu nu toti sunt unii foarte foarte putini fata de care am respect ii respect ca oameni aia chiar muncesc ptr. ceea ce au. Copii lor mai fac si scoala sisi mai ajta si pe masa si tacsu la munca cand vin acasa.

Dar sunt asa de putini ca sunt o specie pe cale de disparitie.

restul sunt pleava taica. sayu poate ar fi mai bine ca sclavi?? hmm mai sa stii ca ar fi o treaba ..!

Sar face economie de bani pana una alta. si daca mai mor cateva sute pe santiere nui probleme ne scutesc de cheltuielile pe kerosen.

Si numi baga fitile precum ca incultura e de vina ca au aia bani de nai tu par in cap facut de pe furat si alte deastea.

Faza e ca NU VOR. Au locuri asigurate in scoli si facultati dar NU VOR.

MM LOR adika eu tre sa dau examen sa ma chinui dracu sa fac rost de bani ptr. o facultate si eu le au asigurate gratis si tot nu vor???

Aoleuuuuuu ma ia cu pitici pe creier. Da sunt xenofob cu tiganii si cu tampitii aia de prin Harghita de striga ca vor autonomie.

Aia trebe expulzati prin siberia giggle omorati ar fi prea simplu ptr ei.



31Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Lun Iul 21, 2008 2:02 am


        Gaara
Gaara

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 523
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

Eo da..ii discriminez yahoo mad . Vereee nu pot sa merg si eo linistita prin oras ca vin ei la tn si fac pe dobitocii rolleyes . NU II SUPORT big smile

http://laurik-love-bill.hi5.com


32Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Lun Iul 21, 2008 9:48 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-6-24b75

Dah si eu am cam inceput sa ii urasc!!Pentru ca amjoritatea sunt daia nesimtiti care fura si asa mai departe..mai sunt unii mai normali dar tiganu e tot tigan!



33Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mier Iul 23, 2008 2:42 pm


        bb_girl
bb_girl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Tg. Mures
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6010
Numarul mesajelor : 41
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

sunt contra discriminarilor de orice fel, dar pe rromi nu-mi suport. pt ca nu-i poti numi oameni. majoritatea certzilor incep din cauza lor, majoritatea detzinutzilor sunt rromi...
de ce? pentru ca nu stiu sa-si faca un viitor, pt ca nu vor sa lucreze.
ma rog, ma refer la tipul clasic de rrom si nu generalizez pentru ca sunt CONVINSA ca exista si rromi care pot fi oameni de cuvant. sper ca nu am jignit pe nimeni cu postul meu, chiar nu vreau

http://iamagirl.iwannaforum.com


34Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mier Iul 23, 2008 8:31 pm


        ony-chy
ony-chy

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Vaslui
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5908
Numarul mesajelor : 125
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

nu eu nu prea sunt de acord cu voi....eu am vazut multi rromi care fura,violeaza sau altceva de genul asta si putini sunt aceea care respecta legea...
Un exemplu concret mi se pare cel legat de Italia unde s-au comis cateva crime si s-a dat vina pe romani mie nu mi se pare corect deloc...sa ne acuze pe noi de crime cand de fapt sunt un alt popor ....

Dar sunt doua ramuri de tigani..(imi este mai usor sa-i numesc asa) unii care chiar traiesc in grumuri si umbla cu cortul de pe o pasune pe alta si altii care sunt intr-o familie respectata si stiu ce-i ala bun simt...

Eu pentru tigani le-as cumpara o particica in antartica sau undeva unde ii liber si i-as aduna pe toti si i-as trimite acolo,sa se invete sa se poarte civilizat.Nu ii omor au ce manca peste si altceva...ce mai gasesc ei pe acolo...

Eu chiar nu-i suport...multi dintre ei scuipa injura si afc multe chestii care mi se par total dezgustatoare.



35Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Lun Iul 28, 2008 1:28 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

Sunt total de acord cu ony-chy.Nu mi se pare corect sa fim noi,romanii acuzati de faptele rromilor din Italia sau Franta sau etc.
Ei se plang ca sunt discriminati sau ca nu isi gasesc locul in lume, ca nu isi gasesc de lucru si cate si mai cate.Intradevar poate angajatorii se feresc de rromi,dar au si motive intemeiate.In primul rand majoritatea nu muncesc,se poarta urat,nu au scoala etc.

Un exemplu clar de rromi badarani,am gasit chiar si aici la aproape 3000 de km de Romania.Mie mi-a fost rusine,cand intr-un magazin mare plin de oameni in care am intrat,au venit doi tigani si au inceput sa impinga sa urle si sa cante "fratii mei,valoare mea" si alte chestii din alea.Plus ca ei se mai cred si inteligenti si au impresia ca lumea le apartine.

Sincer,acuma fara sa jignesc pe cineva,dar eu nu am vazut nici un rrom care sa aibe un dram de inteligenta,care sa fie civilizat,sau sa asculte o muzica buna,chiar daca am avut ocazia sa discut cu rromi.Unul dintre ei nu stia ce inseamna anus:-)).Deci eu am ramas no words.Mi-am dat seama ca are iq-ul unui pustan de 5-6 ani,sincer.Sper ca prin astea sa nu jignesc pe nimeni.



36Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Sam Sept 06, 2008 11:06 pm


        RyuuseiRocket
RyuuseiRocket

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5945
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

Da te cred la treaba cu 3000 de km. lol
Si mama mea a patit o astfel de faza in Germania doar ca victima a fost ea,se luase 2 de ea ei crezand sa este nemtoaica mrg mama le'a zis cu frumosul sa o lase in pace altfel iese urat dar incapatanati se tineau dupa ea no words.....pana a dat mama de un politist si nenea politaiu' i'a retinut pe ceo 2 pana mama s'a indepartat mai incolo nu stiu ce s'a intamplat no words.


Da sunt rasista ,nu ii pot accepta pur si simplu poate pe viitor se va schimba situatia cu romi insa nu bag mana in foc pentru asta.no words

http://izmimi.blogspot.com/


37Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Dum Sept 07, 2008 8:09 am


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

nu toti,dar majoritatea rromilor sunt prost crescuti,se iau de tine fara motiv ,scuipa,pun manele la telefon pe strada si se apuca si ei de cantat(bleah)...nu neaparat ca sunt rasista,dar comportamentul pe care il au majoritatea rromilor e absurd.....ma enerveaza

http://girls.forumz.ro


38Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Lun Iun 08, 2009 5:20 am


        Deadlyrage
Deadlyrage

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Where the wild girlz smoke
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6973
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica ciufulita Nume PetSens
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 464
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank5-4-24b84

Sunt rasista, oare mai trebuie sa spun ce parere am despre ei?
In fine, cateva domane de pe acia nu prea stiu ce inseamna viata din afara telenovelei asa ca mai usor cu drama.
Tigani nu sunt exclusi , ba chiar privilegiati, avantajati. Ii ajuta statu' sa se mai emancipeze, primesc ajutoare la scoala, la spital. Facultatea la ei e pe moka etc.

Partea buna e ca multi au vazut ca nu prea au ce sa fure prin Romania si au plecat in tari straine.
Oooh, slava Alui de Sus. Acum nu o sa stim numai noi ca suntem de raahat, ci toata Europa. Ba chiar si mai bine! O sa fim confundati cu ei love u

]Nu cred k dak u stai in plm p trb ta si nu le ai treaba vin ei si se leaga de tine.

Aaaaha, ei bine mai iesi putin afara, pe strazile din Bucuresti , (de preferat singura si intr-o zona dubioasa) sa vezi ca intreaga nu mai iesi.

http://count-grishnackh.mybrute.com


39Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Sam Iul 04, 2009 6:33 pm


        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

eu ii urasc , au ajuns nijte nimeni cu 3 clase (daca le au si pe alea ) sa aiba vile cu 5 etaje si zeci de masini in garaj . am mers cu autobuzul si m-am trezit fara telefon . cel mai tare ma enerveaza ca se cred mari shmecheri daca vin cate 20 si bat o singura persoana .din cauza lor am ajuns sa nu mai pot deschide geamul pentru ca se aud manele plus ca la televizor nu sunt decat rromi



40Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mier Aug 19, 2009 8:24 pm


        zorro
zorro

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : pe scaun
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5630
Numarul mesajelor : 44
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank5-4-24b84

In ceea ce priveste rromii, sunt mai mult decat rasist. Hail, Hitler!

http://emoculture.forumz.ro


41Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Mier Dec 16, 2009 10:29 pm


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank8-2-24b8f

am vazut ca cea mai mare majoritate au votat "nu ii suport".ei bine,ca la un voting adevarat nu voi spune ce am ales.... Discriminari Rasiale - Pagina 2 628387 ca sa fiu on toppic:eu nu am niciun prieten rrom,dar am un coleg rrom care este foarte rautacios,o data mi-a furat telefonul,dar noroc ca draga noastra diriginta l-a urecheat ca pe prescolar Discriminari Rasiale - Pagina 2 798662 Discriminari Rasiale - Pagina 2 919453 ,Briliantu'[ca asta ii este porecla(nici nu stiu de unde vine),dar eu si alti colegi ii spunem Costica Discriminari Rasiale - Pagina 2 798662 ] s-a luat la bataie cu aia din clasa a 12 si desigur a fost batut,face glume proaste pe seama tuturor(inclusiv profesori si babute de pe strada),face un pumn eventual cu degetul mijlociu ridicat in sus(pentru a nu fi vulgara am ales sa explic) tuturor oamenilor pe care-i vede.Ma intreb oare ce face acasa?Stiu ca fratele sau are 17 ani si este insurat Discriminari Rasiale - Pagina 2 798662 si are 2 copii din 3 casatorii Discriminari Rasiale - Pagina 2 701789 Discriminari Rasiale - Pagina 2 701789 Discriminari Rasiale - Pagina 2 701789 (incredibil dar adevarat),tatl sau este sub vraja mahmurelii mereu iar mama sa este mandra de familia sa.aceste descrieri ale familiei chiar el mi le-a spun.eu il cam evit pe acest Costica dupa incidentul cu telefonul fake .despre discriminare....hmmmmm,daca nu-l bag in seama inseamna ca este discriminare?nu cred......



42Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Vin Ian 14, 2011 3:59 pm


        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank5-4-24b84

ii urasc pe tigani dar nu si pe romi .



43Discriminari Rasiale - Pagina 2 Empty Re: Discriminari Rasiale Joi Ian 20, 2011 2:40 am


        MayKayre
MayKayre

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5489
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor : Discriminari Rasiale - Pagina 2 Rank11-24afb

nu am nimic cu faptu' ca sunt rromi, am ceva cu educatia pe care majoritatea dintre ei o primesc.. recunosc ca sunt si tigani simpatici dar ei reprezinta un procentaj mic din totalitatea rromilor no words




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2






Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | Arta, Cultura si Timp liber | Diverse.. | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente