Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Sam Aug 16, 2008 8:44 pm


        okumi
okumi

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5881
Numarul mesajelor : 11
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri)



Hm...este un fel de joc:

Cu totii avem vise placute dar, totodata si neplacute.
Fiecare vis are o semnificatie, o interpretare etc ( acu' nu e timp de asa ceva..... lol )

Acum,regulile jocului:

- fiecare user care posteaza, va trebui sa scrie in mesaj un cosmar(sau un vis mai ciudat)
- userul urmator, va trebui sa-si exprime opinia despre visul userului dinainte si sa posteze si el la randul lui un cosmar(sau un vis mai ciudat)

Cam atat cu regurile, sper ca ati inteles!

Pai...sa incep eu:

Am visat intr-o noapte ca eram in largul marii si pluteam pe ceva(nu stiu sigur ce era acel "ceva")
Si stateam,uitandu-ma la apa ata de albastra ,iar dupa cateva minute, ridic capu' si vad o silueta de femeie albicioasa,ca o fantoma.
Am stat asa cateva secunde, dupa care visul s-a sfarsit
Stiu...a fost ciudat si m-am cam speriat scared

Sper sa va placa ideea si astept raspusurile voastre! big smile

See ya!



2Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Aug 17, 2008 3:11 pm


        cristinush
cristinush

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6011
Numarul mesajelor : 921
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-6-24b75

mi se pare cea normal avand in vedere ca deja eu m-am obisnuit cu asemena visuri

Intr-o noapte am visat ca m-am dus la cofor sa ma tund putin si chioampa aia de coafeza ma tuns scurt scurt, ca un baiat.Si am inceput sa plang si eram nervoasa si speriata si vreiam o peruca fake



3Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Aug 17, 2008 3:26 pm


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

Pai visul tau e clar de ce l-ai avut^^ Iti este frica sa te tunzi foarte scurt si probabil ca ai mereu o limita legata de par hehe...

Legat de frizerie...eram la o frizerie si vedeam cum eram tunsa...partea interesanta e ca eram cu o prietana,eu eram in frizerie,dar ma vedeam pe mine cum ma tunde..eu nu eram pe scaun si totusi eu eram x.X nu stiu cum sa explic...si ce m-a dat pe spate/fata....mancam acolo placinta cu mere facuta de mama,impreuna cu frizerita si prietena mea...



4Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Lun Aug 18, 2008 9:21 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

depinde foarte mult si de ce ai facut in ziua respectiva,in subconstientul nostru preluam niste date carora noi nu le dam importanta dar creieru le proceseaza asa cum vrea el, poate in ziua ai mancat placinta sau ai vazut pe cineva facand asta, sau iti doreai sa te tunzi sa iti schimbi ceva la tine....ceva de genu


in fine eu nu pot sa zic ca am vise ci doar cosmaruri.....
un exemplu ar fii ca o data nu demult am visat ca omoram oameni...efectiv visam cum eram cu cutitul in mana si vadeam cum ii omor.....sa zicem ca asta e unul dintre cele placute ca sunt altele si mai nasoale... big smile



5Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Sam Aug 23, 2008 12:52 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

cred ca erai suparata...si voiai sa scapi de lume...si in vis o solutie era moartea celorlanti...

un vis ciudat lol o da lol pai visam ca era ziua unei prietene si casa ei era in spatele parcului...deci pur si simplu treceai de o poarta la parc si ajungeai la ea...si ca eu si prietenul meu trebuia sa ne intalnim acolo...dar fratele si tatal meu nu erau de acord,dar mamy era extaziata [lol]..pe urma cand am iesit din parc ajungeam la mine in camera...si l`am tzucat pe baiatul cu care stateam de fata cu toti...iar tatal si fratele meu l`a prins pe pr meu si s`au certat,iar apoi ne`am certat si noi 2 si m`am trezit

http://www.ally-just-me.piczo.com


6Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Lun Aug 25, 2008 8:34 am


        enmaai541
enmaai541

 Varsta Varsta : 26
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5975
Numarul mesajelor : 396
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

am avut un vis pe care nu pot sa il uit . jucam fotbal cu un tip pe care nu il pot suporta . i-am tras din greseala cu mingea in cap si a murit . au venit toti colegi si au inceput sa planga . prietenul lui cel mai bun a inceput sa tipe "GOOOOOOOOOOL" . am mers toti in cimitir ca sa il ingropam . eu eram intr-un costum de majoreta si aveam o pancarda in mana pe care scria "2 la 1 pentru mine " rofl


pHeNoMeNoN a scris:

Legat de frizerie...eram la o frizerie si vedeam cum eram tunsa...partea interesanta e ca eram cu o prietana,eu eram in frizerie,dar ma vedeam pe mine cum ma tunde..eu nu eram pe scaun si totusi eu eram x.X nu stiu cum sa explic...si ce m-a dat pe spate/fata....mancam acolo placinta cu mere facuta de mama,impreuna cu frizerita si prietena mea...
am avut si eu un vis exact la fel . vedeam cum ma tunde frizerul la spate chiar daca eu eram pe scaun si eu mancam dar mancam bezele in forma de dinozauri rofl



Ultima editare efectuata de catre enmaai541 in Mar Noi 18, 2008 8:48 am, editata de 1 ori



7Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Oct 26, 2008 10:30 pm


        ...a.dark.angel...
...a.dark.angel...

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : My HoUsE
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6095
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

nici nu va inchipuiti....am visat ca amcumparat carne de porc de 45000de lei(nush de undee aveam atatia bani lol ), pai nu eu am cumparat, dar xo de banii mei, eram s-o gatui in vis, dar m-am trezit,...

http://sweeties.forumz.ro


8Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Sam Noi 29, 2008 3:11 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

^lol

am visat ca eram intr-o masina roz condusa de un rinocer care to facea"gr gr gr"
si m'a dus la o ferma de unde am cumparat o vaca si am ajuns sa vand lapte de vaca si masline in piata [maslinele nush de unde au mai ajuns]

http://girls.forumz.ro


9Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Dec 07, 2008 7:02 pm


        Ayame
Ayame

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Galati
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5790
Numarul mesajelor : 245
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

lol rinocer, vaca si apoi masline? ce chestie!
Nu prea imi placea profa de mate la inceput si am visat ca la matematica profesoara era aia de engleza si m-a scos la tabla sa rezolv un exercitiu pt. nota... Eu am inceput sa rezolv... era bine ce faceam dar vaca aia de profa nu vroia asa... "Sterge!" zice ea... Am sters, am luat-o de la capat in acelasi fel... Iar nu era bine... iar am sters, iar am luat-o de la capat asa cum stiam eu... Profa mi-a zis sa ma duc in banca si mi-a pus un 3... shock 3?! nu puteam sa suport asa ceva si m-am enervat. Dupa aia... cica o asculta pe colega-mea... "Iesi la o problema?" zice profa... colega-mea "Da.", profa "Lasa ca nici tu nu stii... stai in banca. 3." Si aici incepe ce-i mai interesant... M-am dus la catedra si am inceput sa tip la profa, sa o injur, parca eram un babuin... Tot ce mai lipsea era sa-i mai dau si un cap in gura ca se potrivea cu atmosfera giggle



10Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Ian 18, 2009 1:36 am


        JustAGirl
JustAGirl

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Salaj
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6512
Numarul mesajelor : 711
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

cosmaruri de la scoala...eu cred ca ai o obsesie pt notele mari sau urasti mult scoala si profa aia giggle

eu am visat ca ma plimbam cu un prieten love u pe langa un rau si mergeam razand...dintro data el a cazut...credeam k a lesinat...imi era frica sa nu fie mort sad ...il tot sarutam...eram departe de casa si parca incepeam sa plang pt k imi era frica sa ma intorc in oras singura cry si el nu putea veni si nici nu vroiam sa il las acolo...mam trezit plangand



11Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Ian 18, 2009 10:45 am


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

probabil tii super mult la el si ti-e usor teama sa nu-ti scape de sub control...mai bine zis sa nu se indeparteze de tine.


un vis ciudat... a! eram...cu multi prieteni,nu mai stiu,dar era aproape de curtea de la bunici (nu stiu ce cautam acolo) si stiu k fumam la un moment dat (eu nu fumez in viata de zi cu zi) Apoi am aparut dintr-odata chiar in curte la bunici si m-am dus sa vorbesc cu ai mei,tata m-a privit "no words" si-mi face "ai fumat." am incercat sa neg,dar dup'aia am zis k da si am inceput sa rad,iar el mi-a dat o replica la misto ca si cum "foarte bine ai facut" sau...just indifferent,si a schimbat subiectul. Interesant k asa nu s-ar intampla in vecii vecilor [cel putin nu la 13-14 ani] cu tata giggle



12Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Dum Ian 18, 2009 12:38 pm


        ^milkman^
^milkman^

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : near you:)
Popularitate Popularitate : 6
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5773
Numarul mesajelor : 285
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

am visat ca am plecat cu sora mea(care abia a facut 16 ani)la mare.am luat masina lui tati si sora mea a inceput sa conduca.intram in copaci si o gramada de chestii f aiurea...si asta am visat de mai multe ori..si am visat ca eram la scoala cu papucii lui tati.si asta de foarte multe ori.am visat ca eram cu un carucior si cu papucii lui tati. scared



13Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Vin Feb 20, 2009 8:56 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

deci tu ai o problema cu papucii lu tatii,cred ca esti gelos pe ei.In realitate aceste vise inseamna ceva,ceva ne face sa visam un anumit lucru,ceva de peste zii inconstient poate ne-a atras atentia si acum creierul nostru prelucreaza,ar fi absurd din partea mea sa iti interpretez visul.....

Cel mai sadic cosmar care l-am avut a fost intr-o perioada in care mi se tot repeta mereu acelasi vis,si anume ca eu eram o ucigasa,imi urmaream prietenii cu cutitul si visam cum ii transam,foarte interesant,multe nopti albe am avut din cauza cosmarului asta.



14Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Mier Feb 16, 2011 3:47 pm


        florim007
florim007

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Muereasca
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4969
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank11-24afb

Probabil ai mancat ceva stricat lol . GLomeam. Cred ca inainte de a visa prima oara ai vazut un film gen "Zodiac" si teai tot gandit la el pana ti sa intiparit in memorie.


Eu am avut un vis mai ciudat. Eram intro dimineata si dintrodata se face seara. Vad ca vine la mn o haita de lupi. Eu fugeam cat puteam pana am intrat in casa(Asta nu e asa ciudat) am incercat s le spun mamei si tatei dar se comportau de parca eram invizibil. Dimineata am iesit din casa, nu mai vedeam nici un lup. Mam dus la un prieten care dadea o petrecere. Ma distram(normal). Deodata dispare toata lumea, se opreste muzica, siteam ca cineva/ceva imi respira in ceafa. Era un fel de bestie jumate lup, un sfert urs, 1/8 broasca si 1/8 om(ceva de genul).Nu apuc sa il vad o fractiune de sec ca ma trzesc ca, cad in gol....

VA URMA... lol



15Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Empty Re: Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Joi Feb 24, 2011 9:39 pm


        Charlotte
Charlotte

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : dorna candrenilor
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5712
Animalutul meu Animalutul meu : Panda Nume PetRiki
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 292
Respectarea regulilor : Cele Mai Ciudate Vise (Cosmaruri) Rank5-4-24b84

ce vis ciudat( nu prea ma pricep la critici in acest moment)

eu una am unele vise pe care nu le pot uita (parca ma bantuie)ca si urmatorul:
eram pe un vapor intrun port ,deodata avuse loc un jaf sau asa cred eu findca erau vreo 3barbati in negru care au inceput sa traga in toate partile, iar eu am fost impuscata dar deodata mam trezit(visam inca) in corpul altei fete pe o barca cu vasle in care mai era un vaslas care imi spuse "bine ca te-am salvat la timp" eu stau ca muta, deodata pe acel vapor apat niste tunuri care trag in noi.eu intru sub apa si inot pe sub apainapoi pe vapor(desi habar nam sa inot)pe vapor dau de profa de mate si nina eu le spun ca am fost impuscata, nina ma duce intro camera si imi spune sa astept
in camera vine Jacky Chan ,sau cum so scrie,si apare sormea care ma trezeste sa ma pregatesc pt scoala.
Cred ca ma uit prea mult la televizor.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente