Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1thought Parerea voastra Joi Aug 21, 2008 6:57 pm


        LittleMissSunshine
LittleMissSunshine

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6265
Numarul mesajelor : 252
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

Un grup de 4 persoane, un baiat si 3 fete, cu varste cuprinse intre 14 si 16 ani, a fost atacat de 5 hoti, in jurul varstei de 17 ani. Una din fete a reusit sa sune la politie, si dupa ce a furnizat toate datele cerute l-a rugat pe cel cu care vorbea sa trimita o masina de politie. Datorita faptului ca nu erau insotiti de nicio persoana majora, acesta a refuzat sa trimita macar un politist.
Ce parere aveti despre aceasta intamplare?



2thought Re: Parerea voastra Lun Aug 25, 2008 3:47 pm


        innocent~smile
innocent~smile

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Turda
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5943
Numarul mesajelor : 682
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

pei...eu zic ca e vina pacalicilor care suna la politie alan-dalan ca sa faca farse-"ca e cool"-si politia logic ca nu se mai prea increde in astfel de persoane...dar totusi e de datoria lor....daca nu era nimic,macar le dadea amenda sa mai scape de pacalici d'astia... .si sincer cazul asta ma sperie intr-un fel...mereu cand merg undeva am grija sa imi fie incarcat telefonul in caz ca se intampla ceva sa pot suna la pol. ...ce s-a intamplat cu ei pana la urma?

http://girls.forumz.ro


3thought Re: Parerea voastra Lun Aug 25, 2008 8:12 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

Nu poti sa dai amenda asa usor. Multi suna de pe mobile cu cartela prepay sau de la telefoane publice. Si nu prea ai ce face, ca nu poti sa verifici informatiile ca in cazul in care esti sunat de cineva de pe fix sau de pe mobil cu abonament.

Atunci cand suni la 112 inainte de a fi directionat catre politie, ambulanta si/sau pompieri, ti se cer mai intai cateva date: nume, prenume, adresa, locatia prezenta, nr de telefon de la care suni. Se verifica daca esti localizat unde zici si chestii d'astea. De exemplu, daca zici ca esti acasa si nr de la care suni nu corespunde adresei furnizate, prblema semnalata nu va fi trimisa la politie decat poate ca sa iti iei amenda.

Depinde foarte mult de centralista 112 care preia apelul, pentru ca nu exista ca afara analisti de risc inca, deci cea care ia decizia ce se face cu apelul este centralista care raspunde. Un caz asemanator a fost in ziua in care au facut cei de la metrou o simulare de accident si cand au sunat la 112 tipa nu a bagat in seama acel caz, chit ca sunau adulti...

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


4thought Re: Parerea voastra Dum Mar 29, 2009 3:31 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

Sincer atunci cand suni la 112 nu conteaza ca nu esti major,se cer anumite date dupa cum zicea si mariko insa daca e real crede-ma ca olitia vine,eu am sunat la 2 noaptea si au venit si nu eram majora...in primul rand se stie dupa voce cum e o persoana speriata.



5thought Re: Parerea voastra Dum Iul 05, 2009 8:39 pm


        Raka
Raka

 Varsta Varsta : 37
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Ro
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5891
Numarul mesajelor : 110
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

Prin America parca nu conteaza cati ani ai, politia vine... acolo nu cred ca se fac farse cum se fac la noi no words

ererna, de ce ai sunat la ora aceea? big smile

http://twilight-fans.twilightlegend.net


6thought Re: Parerea voastra Dum Iul 05, 2009 9:06 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank11-24afb

hmm aici e vb de lucruri personale...care poate nu sunt cele mai pozitive si fericite... sunt chiar intamplari triste si care imi bulverseaza viata ...si mi-au bulversat.... foarte tare



7thought Re: Parerea voastra Joi Iul 30, 2009 10:52 am


        Buburuza
Buburuza

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6609
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor : Parerea voastra Rank8-2-24b8f

este si vina noastra,minorii(nu am sunat niciodata la 112 ca sa fac o farsa) si vina politiei.normal ca bietii politisti nu pot sa vina mereu cand ii suna un farsor.dar politistii,de la un timp,in orasul meu,au devenit ceva mai scarbosi.stiu,ca o vecina de-a mea,care a implinit acum 18 ani,a sunat la politie ca ii fusese geanta furata pe strada,pe atunci avea 17 ani.au zis cei de la politie ca vin imediat,dar nu au mai venit deloc,si mai ales ca in geanta avea 300 lei noi(3.000.000 rol),buletinul,bratara de aur.deci e vina tuturor




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente