Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Living the Life Empty Living the Life Dum Sept 02, 2007 9:48 pm


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

Inca nu stiu ce as putea posta pe aici...viata mea?...prea complicata...dar o sa incerc sa postez cu regularitate...pana atunci kissie lip print all



Ultima editare efectuata de catre in Lun Sept 03, 2007 10:44 am, editata de 1 ori



2Living the Life Empty Re: Living the Life Lun Sept 03, 2007 9:44 am


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

mi-e asa de rau.......dupa ce am petrecut jumatate de noapte la christine m-am intors pe-acasa sa ma schimb si sa mai intru putin pe net...si am dat de zooz....m-am inscris bineinteles(deja mi se face dor de Romania....uff....) si apoi am plecat sa iau distractia de la capat giggle.....am luat club dupa club....doamne fereste nici nu stiu ce ma apucase ca de obicei nu-s asa...si dupa ce am chefuit muuuult si bine am hotarat ca ar trebui sa ne intoarcem acasa...cand m-a vazut mama in ce hal arat...mi-a facut o ciocolata calda sa adorm mai repede....si din cauza zgomotului s-a sculat si Jane si a inceput sa planga ca de ce fac zgomot(bineinteles eu sunt singura vinovata mereu)...si a trebuit sa readuca in discutie america('abia astept sa pleci in america')si mama a inceput sa rada...am inceput sa trantesc toate de nervi pentru ca mama imi spusese ca nu ma lasa dar Jane inca nu aflase...si dupa aceea mi-a spus un 'ne mai gandim noi'....hello?...chiar nu se poate mai repede???ca vine ziua de plecare si trece fara mine plecata...apoi ma suna Christine sa-mi spuna nu stiu ce povesti de adormit copii(care apropo m-au adormit si am lasat-o sa vorbeasca singura)... kissie lip print



3Living the Life Empty Re: Living the Life Joi Sept 13, 2007 9:22 pm


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

uraaaaaaaa.............am fost si in America....in sfarsit......credeam ca nu mai ajung pe acolo.
Pai sa povestesc?Hai k spun in mare.....
Dupa ce am coborat din avion f**k era sa ma pierd prin aeroport.noroc cu tata si cei de la paza.Dap,dupa ce m-a luat tata de la aeroport am mers impreuna la hotelul la care m-a cazat.Apoi am luat masa si am facut toate lucrurile alea pe care le faci dupa o lunga calatorie cu avionul. Bineinteles ca am mers si la shopping.Si vreau sa zic ca nu m-am plictisit de loc....de fapt nu cred ca te poti plictisi in NY.Apoi m-am intalnit cu toti asociatii lui si familiile acestora....omg!!!am dat peste un baiat asa de sweeeet...si el a spus ca ar trebui sa vin la agentia de fotomodele a tatalui sau.....hmmmm.....still thinking about it.....
Dupa multe alte lucruri pe care mi-e greu sa le mai tastez m-am pus pe vizitat orase.Miami,Florida,LA cam greu in cateva zile dar am ramas cu multe amintiri.....si.....uraaaaa de 3 ori....am reusit sa-i smulg promisiunea tatei k peste un an ma mut la el in NY.Ok,mamei nu i-a placut ideea dar am avut luuuungi discutii cu aman2 si s-a hotarat sa ma lase.Ce e incredibil e ca Jane a inceput sa planga cand a auzit...Si eu care credeam ca nu o sa-mi duca lipsa....
In sfarsit m-am intalnit si cu Christine si mi l-a prezentat pe noul ei prieten si pe fratele acestuia....normal ca aman2 aratau foooarte bine......



4Living the Life Empty Re: Living the Life Sam Oct 13, 2007 5:10 pm


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

visul meu din totdeauna a fost sa stau in America...dar sa ajung in conditiile astea...cred ca mai bine o iau de la inceput
nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma intristez....acum 2 saptamani mama a primit o oferta cu care isi putea mari firma si putea sa se afirme in Europa...Dar pentru asta a trebuit sa plece in Asia pe parcursul unui an...Jane i-a revenit bunicii din partea mamei iar eu....eu am revenit tatalui...pur si simplu ma simt abandonata....mama m-a asigurat ca ma iubeste si ca nu-mi vrea decat binele mie si surorii mele dar plecarea ei atat de brusca m-a pus pe ganduri...e atat de greu....
am crezut ca voi muri cand a venit timpul sa ma despart de prietenii mei...am vrut sa dau o petrecere de ramas bun pe care nu cred ca o vor uita...iar tata mi-a promis ca voi veni cam o data la 6 luni in londra.....dar eu tot abandonata ma simt.....am incercat prin toate metodele posibile sa o fac pe mama sa nuplece dar nu am reusit...
si acum iata in america cu necunoscuti in jurul meu......toti colegii mei au fite de zile mari...de parca parintii lor ar stapani lumea....mai bine nu veneam la idiotenia asta particulara....sunt privita ca una care nici nu are dupa ce manca....macar am cazut cu unul din fii partenerului de afaceri(care apropo e frumooooos).
azi a fost o zi aiurea doar prin simplul fapt ca m-am decis sa ma lansez in 'cariera' mea de fotomodel...am fost la agentia atalui lui max si am sperat ca fiind prieteni voi intra mai usor sau macar imi voi astepta randul intr-un loc mai dragut.dar nu....apoi am intrat la preselectie si niste intepate ne-au intors pe toate partile ca sa vada daca avem 90-60-90.dupa aceea am aflat ca una din intepate ea mama lui max(norocul meu ca nu stie romana).si a ramas ca ma vor chema ei...
ma intreb ce face Jane caci mama nu a vrut sa ma trimita si pe mine in romania dar nici pe ea nu a lasat-o in america.cica are motivele ei...normal motivele ei de fiecare data.doar pentru ca sunt divortati tinde sa o protejeze pe Jane mai mult decat trebuie....si cand ma gandec ca nu o voi vedea decat peste 6 luni....parca ceva s-a rupt cu mine si s-a impartit in 3...o parte e a Jane,una e la mama si cealalta in Londra...mi-e teama sa nu cad intr-o drepesie....



5Living the Life Empty Re: Living the Life Joi Oct 18, 2007 11:57 am


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

nu sunt bine...chiar nu stiu ce m-a apucat dar lama aceea parca era singura mea scapare...ma simt coplesita de probleme,abandonata ca un gunoi in relitatea asta cruda.acum nimeni nu mai e langa mine...mama e obligata sa ramana acolo ca altfel pierde totul,tata a zis ca i'am stricat imaginea , si ca nu intelege cum am putut face asa ceva ca doar vad alti copii a caror parinti nu au asa de multi bani si nu incearca sa se sinucida si vad ca sunt multi copii care isi castiga existenta de tineri si nu se mai omoara...in momentul asta mi'as dori ca Mary sa nu ma fi gasit...poate muream.iadul in comparatie cu viata asta mizerabila mi se pare raiul.
singurul care mai e langa mine e Daniel(fiul unuia dintre asociatii tatalui meu).A zis ca si el s-a simtit la fel cand mama lui a plecat de acasa cu unul mai bogat doar pentru ca tatal lui nu avea in momentul acela foarte multi bani.Dar tatal lui a fost alaturi de el...Al meu in schimb..
Nu inteleg de ce mai sta...Vine in fiecare zi, stam de vorba.A spus ca e gata sa ma ajute sa o iau de la inceput.Dar as mai putea eu sa o iau de la inceput?As mai putea sa ui trecutul?Sa nu mai simt acest ura fata de mine si de ce am fost in stare sa fac?Peste cateva zile ma intorc la scoala.Nu'mi pot privi colegii in fata.De parca nu era de ajuns ca ma considerau o proasta acum ma vor vedea ca aia care a vrut sa se sinucida fara motiv.
Daniel mi'a promis ca nu va fi asa.Acum ma duc la o plimbare pe afara cu el.Sa 'descopar' si partile frumoase ale vietii.Ma intreb, exista asa ceva?



6Living the Life Empty Re: Living the Life Joi Oct 18, 2007 1:09 pm


        LittleMissSunshine
LittleMissSunshine

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6265
Numarul mesajelor : 252
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

hei totul va fi bine.....(apropo Daniel e un dulce)...Jane ink nu a aflat si nu cred ca va afla prea curand...am vb aseara cu Cristina si mi'a spus ca bunicii tai au hotarat sa nu'i zica.Mai vb pe mess si vezi ca viata are si lucruri frumoase.Bucura-te de ele
"sinuciderea este rezolvarea permanenta a unor probleme temporare"(nu mai stiu cine a spus-o)



7Living the Life Empty Re: Living the Life Mier Ian 02, 2008 5:29 pm


        LoCa
LoCa

 Varsta Varsta : 34
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6230
Numarul mesajelor : 19
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

Scuze pentru absenta dar am trecut printr-o perioada mai .....grea sa spunem



8Living the Life Empty Re: Living the Life Mier Apr 09, 2008 11:11 am


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Living the Life Rank11-24afb

Ti-am reeditat titlul jurnalului, pentru ca doresc ca titlurile sa aiba un look uniform. Sry for the inconvenienece.

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com



        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]




Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente