Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 6]

76Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mier Iul 30, 2008 12:16 am


        Leutzu
Leutzu

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Suceava
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5904
Numarul mesajelor : 25
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Xx Ally_Pufy_Mik xX eu nu am mai fumat iarba de vreun an!
Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Kdtzee



77Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Aug 02, 2008 1:20 am


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

1.leutzule nu mai fa dublu post
2.si nu ai vrut niciodata sa te intorci sa fumezi iarba din nou?sau inca nu ai devenit dependent de droguri...crede`ma am avut o prietena care era dependenta...si pana la urma a murit...s`a sinucis...

http://www.ally-just-me.piczo.com


78Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Lun Aug 04, 2008 2:49 pm


        Roxy
Roxy

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : London
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5911
Numarul mesajelor : 68
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Iarba e un drog.Mi se pare o prostie din partea celor care conduc Olanda sa fie legala.no words

Si nu e inofensiva chiar deloc.Provoaca hepatita si cate si mai cate alte boli urate,excluzandu`le pe cele de plamani sau de gat.
Si cafeaua este un drog.De fapt cafeina este un drog.Un drog mai slab totusi,pe care daca il folosesti mult timp,chiar ani,devi dependent.Eu cunosc persoane care pur si simplu dorm in picioare pana ce isi beau cafeaua.Asta e de fapt o obisnuinta a organismului.


Nu poti sa compari iarba cu cafeaua totusi.Iarba e un drog care te face sa te simti "high" aproape de la primul fum.Cafeaua,dupa cum a zis si Mariko,consumata in cantitati mici e chiar buna pentru organism.Iarba nu cred ca aduce chiar nici un beneficiu nici unui organ...



79Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Joi Aug 07, 2008 12:00 am


        Asmodina
Asmodina

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Hunedoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6108
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Roxy a scris:
Si inca ceva pentru Malaka.Ai doar 14 ani si totusi fumezi,bei si te droghezi? no words Nu vreau sa fiu rautacioasa sau ceva,dar nu e un motiv de lauda chiar de loc.Nici nu e de ras.Eu una spun ca ai nevoie de ajutor,mai ales ca tu o iei un picut cam de gluma.Scuze de remarca.Imi dau doar cu parerea.

Poi..akm nu ma mai droghez. Plus ca nu am zis ca am devenit dependenta. De fumat ma pot lasa oricand, pot, nici de ele nu sunt dependenta desi fumez de 3 ani. Stau si 1 saptamana fara sa fumez o tigara. De baut crede`ma ca m`am lasat. Adica n`am mai avut ocazia. Si nici nu ma mai atrage.

Si stai calma ca nu ma deranjeaza big smile


Si in legatura cu iarba, e singurul drog de la care nu devi dependent riiight

http://alexa-hd.hi5.com


80Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Joi Aug 07, 2008 5:59 pm


        reddish
reddish

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Baia Mare
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6089
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Ah, asa spun toti :-".. O saptamana este extrem de putin, nu fuma 6 luni pe urma spune ca nu esti dependenta..
Stii ce nu inteleg? Cum de fumezi de la 11 ani no >.< ??

In fine, un motiv in plus pentru care sa nu ma apuc de fumat.. Am fumat narghila ( trei "puf"-uri dalea, dar mari, ca daca tot iau, macar sa faca fum frumos giggle ), si dupa aia m-a durut capul pana cand m-am culcat no words ... Deci NU as incerca tigara >.<... nu sunt atat de inconstienta...



81Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Joi Aug 07, 2008 6:18 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Azi am vazut fumand un copil de 5 ani no words Daca pana acum multi fumau din generala, acum vad ca fumeaza si de la gradinita... Urmeaza sa vedem pe strada femei insarcinate carora le iese fum din p**da ca le fumeaza bebeii in burta doh

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


82Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Joi Aug 07, 2008 6:27 pm


        xo_candy_rose
xo_candy_rose

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6160
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-6-24b75

alcool ~ nu beau...no way! doar la aniversari sau la sarbatori, iau cate putina sampanie ...dar cred k asta nu se pune
tigari ~nu, nu fumez...desi multi mi-au zis " hai mah, trage un fum", "incearca!" &co., nu m`am lasat induplecata...si in + nu cred k merita sa-ti strici dintii si plamanii de la asa o varsta frageda...
droguri ~ nup, n-am incercat...desi, stiindu-ma pe mine, dak as fi intr`o situatie dificila (si asta nu ma refer k nu am luat un examen sau nush ce ,ci kiar la o situatie cu adevarat dificila) ar fi o posibilitate sa le incerc....

http://www.crazy-people.myforum.ro


83Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mar Aug 12, 2008 9:36 pm


        RyuuseiRocket
RyuuseiRocket

 Varsta Varsta : 30
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5945
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Hmmm...sa fiu sincera.
M'am ametit de doua ori nu foarte tare : ] ] si mai beau cate o gura de bere cand este in frigider. big smile
Si de fumat,da am incercat de vreo 3 ori insa m'am inecat o data urat de tot si de atunci le dau incolo no words...chiar daca 'tentatia' este mare in colectivul de la scoala. no words

Huh' n'am probleme cu aceste lucrurii fake

http://izmimi.blogspot.com/


84Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Vin Aug 29, 2008 5:34 pm


        Mariko21
Mariko21

 Varsta Varsta : 36
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 9182
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Substanta letala Poloniu 210, prezenta in toate tigarile



Un articol din Gardianul:

Stim cu totii ca tigarile contin, pe lânga tutun, si numeroase substante chimice. Ceea ce nu se stia pâna acum este ca una din aceste substante este poloniu 210. Aceasta substanta letala este cauza a cel putin 11.700 cazuri de cancer de plamân inregistrate anual in SUA si a provocat moartea spionului rus Alexander Litvinenko in 2006.

Chiar daca cunosc acest detaliu, producatorii de tigari au incercat sa il ascunda in ultimii 40 de ani, dupa cum arata un studiu. Firmele producatoare nu au negat aceasta descoperire si au raspuns ca aceasta substanta este prezenta si in anumite alimente. Dupa analiza a peste 1.500 de documente interne ale producatorilor de tigari, o echipa de la Clinica Mayo din Minnesota, a redactat un studiu care demasca intentia acestora de a ascunde continutul de poloniu 210 al tigarilor.

Studiul explica faptul ca poloniu 210 este prezent atât in foaia de tutun, cât si printre compusii chimici din tigari. Pentru a se apara de gravele acuzatii, producatorii dau exemplu un studiu din 1977, care a demonstrat ca peste 77 la suta din poloniul 210 gasit in corpul unui fumator provenea de la anumite alimente si numai 17 la suta provenea de la tutun.


Vezi articolul original

http://www.zoozez.com Http://mariko21.wordpress.com https://www.facebook.com/profile.php?id=100000868572973 http://mariko21.hi5.com


85Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Vin Sept 12, 2008 10:53 am


        pHeNoMeNoN
pHeNoMeNoN

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5883
Numarul mesajelor : 69
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Mariko ma sperie articolul brrr...
Nu beau prea mult..doar din cand in cand si depinde ce beau,insa nu ma imbat.Poate ca ma ia ameteala,dar destul de rar,insa imi trece imediat.Sunt genul de persoana care daca bea multa bere nu pateste mai nimic....heh seman cu tata.Nu m-as droga niciodata...nu prea are rost sa spun povestioara,dar drogurile nu sunt ceva de joaca.Fumez,dar nu de prea mult timp si nu sunt dependenta,adica fumez atunci cand vreau si cand am nevoie in caz ca vreau sa ma linistesc si eu,plus ca iau tigari mai slabe.
Si legat de alcool,mi se pare destul de aiurea ca o fata sa se imbete,nu ca ar fi ceva ff grav,dar ca fata trebuie sa ai ceva grija.Poate ca ametesti un pic,dar trece...



86Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Ian 03, 2009 8:06 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Leutzu a scris:Mariko in Olanda de exemplu iarba e legala big smile
In Olanda e legala iarba pentru ca dupa ce se fumeaza indivizii sunt foarte high si nici periculos fiind in starea aia foarte euforica. Iar dupa ce le trece li se face somn. Astfel ca nu sunt periculosi pt societate. In schimb fumatorii de tutun, sunt mai stresati chiar si dupa ce fumeaza si pot capata o stare de nervozitate. Tutunul e interzis, in schimb(astea mi le-a spus sor-mea care lucreaza acolo)
Revenind la subiect. Da fumez. Am zile cand fumez un pachet juma daca mai sunt cu cineva, si am zile cand nu fumez deloc.Prima data am fumat cand aveam 8 sau 9 ani, si am invatat sa trag in mine prin clasa a 6-a. Am fumat pana in clasa a 7-a dupa care am renuntat. Am reinceput sa fumez in clasa a 9-a, dar doar in iarna respectiva, dupa care m-am lasat pana in iarna din clasa a 10-a. Prin primavara m-am lasat iar, ca sa ma apuc asta vara. M-am apucat mai serios de fumat prin noiembrie anu asta. Pana acu un pachet ma tinea o saptamana. Acu doar o zi.
Referitor la alcool, beau doar la petreceri sau in cluburi/discoteci sau daca sunt cu cineva. M-am imbatat destul de serios de 3 ori (la 10 ani, in clasa a 9-a si anu asta prin toamna), dar doar de doua ori am vomitat din cauza alcoolului.
Droguri nu am incercat ca nici nu am avut ocazia. Am avut o perioada cand luam analgezice, cam o folie pe zi, degeaba. Si acum cand am nevoie de analgezice nu isi mai fac efectu. Spre exemplu, la menstruatie in fiecare luna trebuie sa schimb analgezicele; nurofenul chiar daca iau cate 2 pastile odata nu isi face efectu

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


87Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mar Ian 20, 2009 9:01 pm


        ~IDontLoveYou^o_O~
~IDontLoveYou^o_O~

 Varsta Varsta : 29
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5956
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Erm...yeah,i smoked. De doua ori cate o tigara si nici aia intreaga lol . Dada,stiu,asta nu se poate numi *fumat*,nici eu nu-l numesc,dar n-am de gand sa ma consider fumatoare vreodata,in niciun mod. Pur si simplu pentru ca vreau sa fumez numai cand ma apuca si pur si simplu am chef/ocazie (pentru ca sincer momentam chiar am chef but..nu si ocazie.) Nu as vrea sa creez din nimic dependenta. I mean,eu chiar sunt o persoana cu super multa vointa si incapatanare. Daca dau pe langa si mai fac vreo gafa din cand in cand,asta e cu vointa mea si din cauza tentatiei careia poate nu vreau sa-i rezist pe moment,nu s-ar pune problema ca nu pot.

Droguri? Nu. Doar pasiv de cateva ori,marijuana,pentru ca am stat cu persoane care fumau (in tabara,ma rog). Mi s-a facut rau dup'aia,un pic,asa dintr-odata,dar mi-a trecut destul de repede. In legatura cu astea...sunt curioasa. De curiozitate as incerca,dak as avea ocazia,la fel. Insa,repet,nu mi-as lasa viata controlata de ele nici picata cu ceara (dependenta,i mean).

Bautura? Ca tot omu'. Ma rog,aproximativ,k sunt unii care nici nu pun gura pe bautura.



88Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Ian 31, 2009 11:54 am


        Vanilutzza
Vanilutzza

 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5716
Numarul mesajelor : 72
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

nu..nuh suport alcoolul..dekat rar,foarte rar,asa.la ocazii speciale foarte putin
tigari niki gand,iar droguri..OMG..doamne fereste



89Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mier Mar 11, 2009 10:37 am


        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6565
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

De fumat ma apropii, voi incerca cu my crazzy, colega <33, de baut, beau asa cand imi vine chef de putin alcool drool si de droguri... am tendinte .. o sa incerc pe la o varsta mai mare ^_^

http://hinata-uchiha.hi5.com


90Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mier Mar 11, 2009 4:05 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Doamne fata ai 12 ani,ce te apuca, eu m-am apucat de fumal la 21 de ani,sa nu mai zic ca singurele dati cand beam ceva au fost revelion si craciun asta din liceu...si da in timp pe la chefuri da la mine chefuri insemnau majorate,ca pana atunci nu prea mergeam cu cainele dupa mine daca vroiam sa ies.Deci nu am nimic impotriva sa experimentezi si sa traiesti viata din plin dar consider ca totusi ai o varsta si ar trebui sa mai astepti un pic,eu acum, sincer nu inteleg esti un copil si nu esti singura in situatia asta,de ce vrei sa te maturizezi asa devreme.Sti ca iti doresti sa devii adult si sa poti face ce vrei dar asta inseamna si mai multe responsabilitati,inseamna maturizare emotionala si psihica.



91Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mier Mar 11, 2009 4:45 pm


        Classic.Fe3lings
Classic.Fe3lings

 Varsta Varsta : 28
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6643
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetFishy
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 5335
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Kamy'Chan a scris:De fumat ma apropii, voi incerca cu my crazzy, colega <33, de baut, beau asa cand imi vine chef de putin alcool drool si de droguri... am tendinte .. o sa incerc pe la o varsta mai mare ^_^
n`ai ce face no words daca tu crezi ca ,drogurile te fac mare' incearca...dar o sa vezi pe urma cum nu o sa te mai poti lasa...si tigarile ...prostii cu nume flirty la ce ajuta? nu inteleg...adica ma...tu n`ai nici o problema...nu am nimic cu aia care fumeaza...e viata lor...dar nu e vina mea daca pe urma o sa te rogi sa nu te fi apucat lol alcool...merge uneori dar nu tot timpul...OMG daca faci aceste chestii nu inseamna ca esti cel mai tare sau ceva de genu` no words

http://www.ally-just-me.piczo.com


92Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mar Mar 24, 2009 9:16 pm


        ~Kami~
~Kami~

 Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Constanta
Popularitate Popularitate : 5
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6565
Numarul mesajelor : 818
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Hei nu'mi pasa. This is my life si nu aveti ce'mi face. E treaba mea si nu vreau sa ma dau mare si tare, dar daca vreau e dorinta mea .. ce va bagati ?!

http://hinata-uchiha.hi5.com


93Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Mar Mar 24, 2009 9:38 pm


        Molly
Molly
x
 Varsta Varsta : 33
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 8385
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

scumpa mea, fetele iti dadeau un sfat, nu era nevoie sa sari de fund in sus si sa te aprinzi pentru ca unele dintre ele au trecut prin asta si stiu mai bine ce vorbesc.
logic ca e absolut treaba ta ce faci, dar eu zic ca ar trebui sa treci prin filtrul gandirii ce e scris pe aici pentru ca sa nu regreti mai tarziu. din partea mea poti sa te faci absolut ce vrei, sa te apuci de droguri sau de alcool.
Parerea mea e insa ca ar trebui sa mai astepti macar vreo 4 ani ca sa poti sa fii in stare sa judeci toate deciziile tale pentru ca la 12 ani nu esti deloc matura sa poti gandi rational. Gandesti sub impulsul teribilismului varstei si cu siguranta si al anturajului..
Daca te apuci sa bei de la varsta asta o sa ai atatea sanse sa devii alcoolica. La petreceri merge sa mai iei ceva alcool insa atat cat sa iti pastrezi luciditatea.
De tigari nuzic nimic pentru ca stiu ca si eu am inceput sa fumez tot la o varsta prea mica si nu sunt mandra de gestul asta...

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Molilu


94Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Mar 28, 2009 1:15 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Kamy'Chan a scris:Hei nu'mi pasa. This is my life si nu aveti ce'mi face. E treaba mea si nu vreau sa ma dau mare si tare, dar daca vreau e dorinta mea .. ce va bagati ?!

Iubita...nu te impacienta in halul asta,noi iti dadeam niste sugestii,eu uite am trecut prin multe chesti si poate niste sfaturi iti prind bine,ca pana la urma e treaba ta ce decizii sa faci cu viata ta,dar e bine sa mai asculti si de aia mai mari pentru ca s-ar putea ca in viitor sa regreti. tongue



95Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Mar 28, 2009 2:54 pm


        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6074
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank8-2-24b8f

Kamy'Chan a scris:Hei nu'mi pasa. This is my life si nu aveti ce'mi face. E treaba mea si nu vreau sa ma dau mare si tare, dar daca vreau e dorinta mea .. ce va bagati ?!

+ rep de la mn (cat imi place sa fac lucrul asta lol)
viata ta faci ce vrei cu ea dar inainte de actiuni gandeste-te putin la consecinte giggle



96Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Mar 28, 2009 6:14 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

acum lasa si tu fata in pace,degeaba ii zici si mai ales pe un astfel de ton ca nu te va asculta...din contra eu cred ca daca se va da ea cu capul de tavan va intelege,dar un om destept invata din greselile celorlati.... dar poate ea nu vrea sa invete,vrea sa experimenteze si sa regrete



97Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Sam Mar 28, 2009 10:01 pm


        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6074
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank8-2-24b8f

aici este problema , daca regreta cand este prea tarziu .... ce se va intampla ?



98Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Dum Mar 29, 2009 12:26 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

stii niciodata nu este prea tarziu....pentru ca din orice experienta inveti cate ceva,si daca realizezi ca ai facut ceva gresit in trecut nu inseamna ca trebuie toata viata sa regreti si sa te autopedepsesti e de ajuns sa inveti ceva sa iei totul ca pe o experienta.


Uite acum vb in numele meu,acum un an si ceva eu nu mai vedeam rostul la viata,am facut toate prostiile posibile si vazand ca totul ma dezamageste am ajuns la sinucidere,chiar am incercat,acum stau si ma gandesc ca totul a avut o experienta,nu regret ce am facut consider ca orice eveniment isi are rostul chiar daca ce am facut eu e mai neortodox am invatat ceva.... si am ajuns acum sa descopar ca e super viata,trebuie doar sa stiu cum sa o traiesc



99Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Dum Mar 29, 2009 2:52 pm


        stefanyx
stefanyx

 Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : I am here, right in front of you
Popularitate Popularitate : 7
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6074
Numarul mesajelor : 428
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank8-2-24b8f

in unele lucruri nu poti sa mai regreti , daca tu ajungeai sa te omori nu cred ca mai puteai sa regreti dupa , acelasi lucru si in cazul drogurilor , daca prinde dependenta poate sa regrete cat vrea dar viata nu va mai reveni la normal ...



100Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Empty Re: Alcool, Tigari si Droguri Dum Mar 29, 2009 3:33 pm


        erena21
erena21
x
 Varsta Varsta : 38
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6957
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor : Alcool, Tigari si Droguri - Pagina 4 Rank11-24afb

Ba da viata revine la normal,chiar daca cineva se apca sa zicem de droguri daca are vointa sa isi refaca viata si-o reface,ce e drept greu si plus ca lumea de la noi nici nu te ajuta din contra te arata cu degetul insa cu vointa orice e posibil.




        Continut sponsorizat

 




Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul





Subiecte similare


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente